Strečová kožená bunda a kožená koženka doma

Bunda z kůže nebo koženky je praktická, stylová a pohodlná. Vrchní oděvy vyrobené z těchto materiálů jsou velmi žádané, mají mnoho pozitivních stránek. Ale někdy to vždy nezapadá do velikosti - když si koupíte trochu malý nebo po dlouhém "volnoběhu", trochu se to zmenšilo. V takových situacích musíte hledat způsoby, jak natáhnout kůži nebo její náhradu.

Způsoby natažení kůže

Než se pustíme do vážných opatření na natažení bundy z kůže nebo koženky, je možné se pokusit udělat „malou krev“. Chcete-li to provést, musíte nosit několik tlustých svetrů a upevnit věc nad nimi. Takže musíte chodit několik hodin (3-4 hodiny) - svrchní oděvy se díky přirozené pružnosti mohou mírně zvýšit. Tato možnost je však vhodná, když je výrobek jen trochu těsný.

Varování!

Protahování kožené bundy od první chvíle obyčejnou ponožkou se nemusí vynořit na několika svetrech - hustší materiál, tím méně se může natáhnout.

Když horníoblečení začalo sklízet trochu v ramenou, dutina není nutná k natažení věci. V takové situaci je nutné jednat bodově - natáhnout přesně vymezenou oblast výrobku. Za prvé je nutné odstranit ramenní vycpávky - tento prvek je často důvodem, který vám neumožňuje cítit se pohodlně. Když problém není v těchto prvcích, oblast ramene je potřísněna jakýmkoliv rostlinným olejem a třena až do úplného vstřebání. Potom musí být výrobek rozložen tak, aby měl potřebnou formu - "sat" přes ramena. Po odeslání, musíte mazat věc s glycerinem obnovit kůži předchozí lesk.

Příprava

Před zahájením natahování je nutné zjistit, zda je výrobek vyroben z pravé kůže nebo náhražky. To je důležitý krok, protože věc analogů umělé kůže, při použití metod pro přírodní materiály, bude poškozena - na výrobku se objeví strie, deformované plochy, skvrny a v některých oblastech může koženka jednoduše trhat.

Druhou fází je stanovení, kolik velikostí je nutné natáhnout kůži na plášti. Dále se musíte zaměřit na vlastnosti materiálu - tloušťka, barva. V závislosti na specifikovaných parametrech svrchního oděvu se stanoví konečný způsob zvětšení velikosti. Okamžitě aplikovat "těžké dělostřelectvo" nestojí za to - čím méně rigidní prostředky zvolené, tím větší je šance zachovat vzhled ve stejném.

Viz také

Způsoby jakovyhladit koženou bundu doma: doporučení, tipy

Kožené výrobky neztrácejí dlouhodobě svůj význam. Vzhledem ke své vysoké kvalitě se nosí několik sezón. Ale od ...

Pěna nebo sprej

Proces zvětšování velikosti kůže s pomocí zakoupené pěny nebo spreje je jednoduchý. Tyto prostředky se prodávají v obchodech s obuví. Aby bylo možné natáhnout kožený výrobek doma s pomocí, je nutné důkladně ošetřit vnější stranu výrobku. Pokud není podšívka, je nutné pěnit nebo nastříkat vnitřek. Po zpracování musíte provést následující kroky:

 • nosí 2-3 tlusté svetry;
 • zip nad svetry;
 • neberou 1-2 hodiny;
 • Výrobek vyjměte a nechte jej oschnout.
Varování!

Je-li materiál tlustý nebo velmi tvrdý, může být zapotřebí několika postupů protahování pomocí spreje nebo pěny.

Když je věc šitá z silné a tuhé kůže, musí být natažena trochu jinak než výrobky z tenkého materiálu. Na povrchu těchto věcí je nutné použít silnější vrstvu zakoupeného výrobku. Po nanesení, před nanesením na bundu přes svetry, musíte dát produktu půl hodiny odpočinku, aby se sprej nebo pěna mohla vstřebat do struktury materiálu a zvýšit pružnost kůže.

Mýdlo

Pro jednu velikost a více je možné natáhnout věc z pravé kůže s mýdlem. Použití mýdla je jednou ze starých a osvědčených možností vylepšení.pružnost výrobku z kůže. Aby nedošlo ke škodám na struktuře materiálu a aby se nepoškozovaly vzhledové vlastnosti prvku vrchního oděvu, musíte přesně dodržovat následující algoritmus:

Viz také

Jak prát columbii bundu

Značka Columbia je známa po celém světě. Jedná se o výrobce vysoce kvalitního oblečení, jehož hlavní výhodou je ...

 1. Kožená látka je namočena 1-2 hodiny ve vodě při teplotě přibližně 65 ° C. Zatímco produkt přírodního materiálu je ve vodě, připravte mýdlový roztok pro ošetření strečového svrchního oděvu.
 2. Mýdlo na prádlo - půl baru - se rozpustí v 0,5 litru teplé vody. Aby se urychlil proces rozpouštění mýdla ve vodě a získání koncentrovaného mýdlového roztoku, doporučuje se, aby byla polovina tyče předem strouhána. Výsledný roztok se nalije do spreje.
 3. Kožený výrobek vyjmutý z vody, umožňující odtok. Po ošetření velkým množstvím mýdlového roztoku z vnitřní a vnější strany. Roztok by měl být rozprostřen co nejrovnoměrněji po celé ploše pláště.
 4. Po ošetření nechte sušit po dobu 5 hodin v dobře větrané místnosti. Nejlepší možností je balkon nebo lodžie.
 5. Po 5 hodinách je kožený výrobek hustě naplněn měkkým hadříkem, který vytvoří samopalný efekt.

Následující den dobře promíchají věc ve vodě. Je to nutnéodstranit zbytky mýdla. Výrobek vysušte na čerstvém vzduchu (pokud není venkovní teplota příliš nízká nebo vysoká). Pomocí mýdla a vody, můžete získat potřebné několik centimetrů šířky nebo délky, což umožní věci sedět dokonale na obrázku a zdůraznit jeho důstojnost.

Rostlinný olej

Rostlinný olej představuje účinný a snadný způsob, jak zvětšit velikost koženého výrobku. Je žádoucí, aby olej chyběl ostrý nepříjemný zápach, protože okamžitě nezmizí. Nejlepší jsou oleje rostlinného původu s vysokým stupněm viskozity (čím silnější, tím lépe). Je však možné použít jakýkoliv přírodní olej k natažení kožené položky:

 • kukuřice;
 • olivy;
 • slunečnice;
 • kolečko.
Pro informaci!

Ricinový olej je dobrou volbou, protože nejenže natahuje kůži, ale má také změkčující účinek. Jediný mínus je specifický zápach castorca, který u některých lidí způsobuje silné odmítnutí.

Pro zpracování vnějšího oděvu, s výjimkou oleje, je nutná kovová mísa, dlouhá pinzeta (hůlka) a látková vložka. Nalijte olej do misky a přiveďte k varu. Tkaninový ubrousek se vezme pinzetou nebo se navine na hůlku, impregnuje vroucím olejem a mazaným povrchem pláště, který vyžaduje natahování. Po zpracování se předmět nosí na 2-3 svetrech a nosí se 2-3 hodiny - takže bunda dostane správnou velikost a roztažení. Tato metoda je však v případěprodukty bez podšívky - olej může promočit kůži a zanechat na opotřebovaných svetrech skvrny.

Glycerin a namáčení

Kožený výrobek se při vystavení horké vodě natáhne. Kromě vroucí vody bude zapotřebí také glycerin. Tato technika vykazuje vysokou účinnost, ale může vést k trvalému poškození věcí, pokud nebudeme tyto pokyny ignorovat. Aby bylo možné ochranný prvek před poškozením chránit a zachovat původní vzhled bundy z přírodního materiálu, je nutné dodržovat všechna pravidla a postupovat přesně podle kroků procesu:

 1. Horká voda se shromažďuje v nádrži nebo lopatce - do 65 ° C
 2. .
 3. Plášť je ponořen do vody - výrobek musí být zcela zakryt kapalinou.
 4. Očekávejte 1–2 hodiny, dokud voda zcela nevyživuje materiál. Pochopte, že kůže je nasáklá, možná uniformitou barev a absencí lehčích ploch. Pokud zůstanou lehčí zóny, pak je třeba nechat plášť odpočívat ve vodě po dobu dalších 10-30 minut a znovu zkontrolovat.
 5. Pokud je výrobek zcela mokrý, je pevně naplněn měkkým hadříkem a zapnut. Tkáňový výplň, předtím, než nacpal sako, zabalený do plastových sáčků.
 6. Kůže je ponechána zaschnout na čerstvém vzduchu nebo v dobře větraném prostoru, mimo dosah přímého slunečního světla. Sušení trvá asi 4-5 hodin.
 7. Látka je navlhčena v glycerinu a je ošetřena celá plocha kůže. Tím se odčerpá přebytečná vlhkost a vrátí se do výrobku lesk.
 8. Po ošetření glycerinem se oblečení opět suší.po dobu 5-7 hodin. Aby produkt zcela vyschl, je nutné ponechat plášť v suché větrané místnosti nebo na čerstvém vzduchu (pokud to umožňuje venkovní teplota).

Varování!

Pokud paprsky slunce ovlivňují přirozený materiál během sušení, kůže ztratí svou pružnost a ztuhne.

Poslední etapa natahování kožené bundy s horkou vodou je extrakce měkké hmoty, která byla naplněna k vytvoření efektu manekýn. Po montáži bundy vyhodnotit účinnost akce. Pokud jsou výsledky nedostatečné, je možné proces zopakovat v týdnu, aby přírodní materiál mohl „odpočinout“ z předchozího postupu.

Protahovací koženka

V některých situacích se koženkové oděvy nevejdou. Někdy se jedná o produkt, ale častěji člověk trochu váží a bunda nebo kabát se stávají lehce stísněnými. Když je věc menší, než je nutné, ale není dost, aby ji nahradila, je lepší pokusit se mírně zvýšit její velikost. Je však nutné vzít v úvahu zvláštnosti materiálu, bez ohledu na to, zda se jedná o ekokožinu nebo jinou možnost.

Je možné natáhnout koženkovou bundu. V závislosti na kvalitě materiálu může být tento proces komplikovaný nebo zjednodušený. Nejjednodušší způsob, jak zvýšit produkt z eko kůže. Tento materiál ve skutečnosti nemá žádné rozdíly v charakteristikách s pravou kůží a může se natahovat bez menšího úspěchu. Když kůže nahrazujebunda je jiná, potíže se zvětšováním velikosti výrobku více.

Teple

Na rozdíl od kůže nejsou všechny varianty náhražek schopny silně se protáhnout, aniž by to mělo vliv na materiál. Nicméně, jakýkoliv typ náhrady může být natažen vystavením teplu. Za tímto účelem zahřejte sako v oblastech, kde se používá. Topení je možné s fénem. Po ohřátí si oblékněte 2-3 svetry a nad nimi zapněte bundu. Opravit výsledek nošení věci na půl hodiny. Nedoporučuje se postup opakovat při zahřívání, protože struktura materiálu může být poškozena.

Pro informaci!

Když je bunda příliš malá a nemůže být řádně připevněna, je možné ji zvětšit tak, že požádáte osobu s menší postavou, aby věc ve stanoveném čase odsuzovala.

Alkohol

S pomocí alkoholu je možné zvětšit velikost koženkové bundy. K tomu je třeba zpracovat alkoholový roztok zóny, kterou je třeba napnout. Pokud výrobek nemá podšívku, vnitřek otřete. Po zpracování se bunda nosí přes svetry a nosí až do sucha. Vůně alkoholu za pár dní zmizí.

Voda

Voda pomáhá natáhnout kožené bundy a koženkové výrobky. Pro zvýšení velikosti je materiál produktu navlhčen teplou vodou (40 ° C) a na svetry je nasazen plášť. Chcete-li získat výsledek, musíte si svrchní oděv sušit úplně - 4-7 hodin. Pro usnadnění procesu a sníženíDoporučuje se, abyste nosili suchou bundu v dešti (pokud používáte deštník).

Nákupní centra

Nástroje prodávané v obchodech s napínacími botami jsou dobrou volbou, pokud potřebujete natáhnout bundu z umělé kůže. Po zpracování svrchního oděvu s pěnou nebo sprejem nasaďte na 2 - 3 tlusté svetry bundu a nechte 1-2 hodiny. Když postup nedal požadovaný výsledek - zůstal blízko, je přípustné opakovat celý proces.

Hazmilo

Mýdlo na prádlo je vhodné pro kozhzam i pro kůži. Ale v případě nepřirozeného materiálu je lepší zvolit tekutou verzi pracího mýdla. To usnadní přípravu mýdlového roztoku a zlepší konečný výsledek. Roztok musí být koncentrován - 4 díly mýdla jsou odebrány na 1 podíl vody. Aplikuje se na koženou bundu stejným způsobem jako je vyrobena zpravé kůže . Další akční algoritmus se také neliší. Pokud se později na povrchu pláště mýdlové skvrny objevily, jsou umyty lehce navlhčeným hadříkem.

Varování!

Pro zafixování výsledku natažení otřete sáček po vysušení alkoholem.

Péče o lakované kožené bundě

Existují pravidla pro péči o věci vyrobené z lakované kůže. Jsou prakticky stejné pro jakýkoliv výrobek, bez ohledu na typ - sáček, sako, boty nebo opasek. Tato pravidla se liší jen v některých nuancích. Takže ta bunda neztráta lesku, vrstva laku nepraskla nebo nebyla poškrábaná, postupujte podle instrukcí při nakládání s takovými vrtošivými produkty:

 1. Je zakázáno používat kartáče pro čištění lakované kůže. Bez ohledu na stupeň měkkosti, zdřímnutí poškodí povrch výrobku. Lakovanou kůži lze otřít hadříkem, který nepouští vlákna.
 2. Během čištění není možné silně lisovat ubrouskem na lak, protože malá zrna prachu mohou rozbít lesklou vrstvu.
 3. Univerzální výrobky pro kožené výrobky - vosky, krémy a balzámy, které nejsou vhodné pro péči o lakované bundy. Takové prostředky zbavují produkt lesku, který nelze později obnovit.
 4. Pro ochranu vrstvy laku před praskáním se používají specializované výrobky na bázi vody, které chrání povrch před trhlinami, přidávají lesk a pružnost.
 5. Je-li vrstva laku vybledlá, je možné obnovit jeho lesk otřením bavlněnou podložkou namočenou ve vaječné bíle nebo mléku. Poté je nutné povrch pláště vyleštit hadříkem, který nepouští chlupy.
 6. Lakované bundy je nutné ukládat do textilních potahů tak, aby se vrstva laku během této doby nedostala do kontaktu s ničím.
Přečtěte si také

Jak umýt polstrovanou srst ​​

Syntetická zimní bunda je praktická a praktická věc v oblečení, a to jak pro ženy, tak pro muže. Svrchní oděvy často ...

Je nutné vzít v úvahu, že povrchvýrobky z lakované kůže mohou ztratit sílu při teplotách nad 25 ° C a při teplotě -10 ° C a nižší. V případě použití lakových plášťů, sáčků a obuvi při takových teplotách se horní vrstva výrobků stává křehkou, prasklinou a deformací, což nevyhnutelně vede k poškození výrobku.

Správná péče o pleť

Aby nedošlo k poškození výrobku z kůže, je třeba si pozorně přečíst informace uvedené na štítku. Kromě dodržování pravidel předepsaných výrobcem věci, další doporučení pro péči o svrchní oděv z kůže. Bunda se musí pravidelně čistit měkkým kartáčkem nebo hadříkem. Když je suchá špína lehce možná, použijte k čištění uměleckou gumu.

Pro informaci!

Použití gumy na kreslení se příliš často nedoporučuje. Pokud denně nečistíte nečistoty, objeví se na místech, kde je guma vystavena, vybledlé skvrny.

Mimo sezónu, předtím, než je poslán do skříně, je věc rozmazaná dětským krémem nebo zvlhčovačem. Při skladování je nutné zajistit, aby nebyly žádné záhyby a záhyby - musí být narovnány. Pokud je pleť plesnivá, je možné plísně odstranit pomocí alkoholu a baktericidního mýdla. Nejprve se produkt otře alkoholem a pokud forma zůstane, je ošetřena mýdlovým roztokem. Pokud však roztok mýdla nedal výsledek, je třeba věc vzít do čistírny.

Závěr

Kožené a kožené bundy mohou být zvětšeny o jednu nebo i více velikostí. Ale podobnépostup není vždy oprávněný - pokud je výrobek kriticky nízký, jeho protažení ho poškodí. Nicméně, v některých situacích, zvýšení velikosti oděvu je oprávněné, a pokud budete postupovat podle každého z procesních pravidel, struktura materiálu netrpí a výrobek neztratí svou prezentaci.