Svítí svetr po mytí: jak vrátit velikost a tvar?

Při nesprávné péči a nedodržování doporučení pro péči o oděvy vyrobené z nití s ​​přírodním složením (vlna a vzácně bavlna) může být jakákoliv pletená věc deformována a zmenšena. Existuje mnoho způsobů a doporučení, pokud se svetr posadil po mytí a jak jej vrátit do své původní velikosti a tvaru.

Správná drobná deformace

Pokud svetr po umytí příliš nesedí, můžete se vrátit do stejné velikosti pomocí následující metody (vhodné pro oblečení z bavlny i vlny).

Je třeba namočit po dobu 10-15 minut poškozené položky v pánvi? ve vodě ne více než 30 stupňů. Žádoucí? přidejte běžný kondicionér pro prádlo nebo vlasy (pokud není k dispozici prádlo). To poskytne přízi z vláken, ze kterých je výrobek připojen, zvláštní měkkost.

Opatrně ho nemačkejte, bez kroucení, drcením a nechte ho odtékat umístěním do dřezu nebo na speciální příčku. Musíte dát svetr na břevno v hromadu, takže rukávy nebo jiné části nejsou viset dolů. To je důležité.

Když je voda skleněná a neodkapává se, měla by být umístěna na ručníku (nebo nějaké dobré absorpční látce), svinuta do slámy a jemně stlačena.

Znovu oživený předmět je dále zploštěn a položen tak, aby zaschl na podlaze na látce v rozloženém stavu.formuláře. Během celé doby potřebné pro sušení je třeba všechny detaily protáhnout dlaněmi a opatrně vyhladit pohyby ve všech směrech. V zimě je lepší umístit předmět k sušení v blízkosti baterie nebo ohřívače.

Beznadějný případ

Pokud se svetr po umytí velmi dobře posadil, nepropadejte panice a rozloučte se s vaší oblíbenou věcí, existuje způsob, jak vrátit stejnou velikost věci i v tomto stavu.

přípravou speciální řešení pro návrat normální velikost svého oblíbeného kusu oblečení, můžete uložit zdánlivě beznadějně poškozené oblečení. Existuje několik receptů, které si můžete sami připravit doma.

Příprava řešení:

  1. Nalijte vodu do mísy - 5 litrů. Přidejte peroxid vodíku - 1 polévková lžíce. Opotřebovaný předmět oblečení důkladně promíchejte a namočte na 1 hodinu;
  2. Nalijte 2 litry vody do mísy a zřeďte kyselinu vinnou - 10 lžic. V tomto roztoku namočte věc po dobu 2 hodin;
  3. Do vody - 5 litrů, přidejte kapalný amoniak - 3 lžíce, terpentýn a vodku - 1 lžíce, namočte předmět, který tam má být uložen po dobu 2 hodin po natažení.
Můžete použít jednoduchý prášek pro vlněné věci, namočené v něm zkažené oblečení na půl hodiny. Dále je třeba je opláchnout, jemně zmáčknout a zabalit do sáčku z polyethylenu. V tomto stavu zmrazte v mrazničce po dobu 24 hodin. Pak vytáhněte a rozmrazte na ručník.

Používáme páru

ProMůžete použít páru k obnově tvaru a velikosti vlněné nebo bavlněné věci, která se posadila. Tato metoda nebude mít žádný negativní vliv na barvu ani strukturu vlákna položky. K tomuto účelu se používá obvyklá žehlička pro domácnost, vybavená funkcí páry.

Před svléknutím je nutné nasáklý svetr namočit do běžné vody, odstranit a nechat odtéct vodu. Mačkejte rukou a rozprostřete se na vodorovném povrchu pro napařování.

Žehlička s párou se nemusí dotýkat povrchu, ale spíše ji přibližovat. Odizolování je lepší díky tenké tkanině bavlny. Tento postup se provádí k úplnému vysušení, jemným protahováním svetr, vyrobeného z přírodní vlny, správným směrem.

Tímto způsobem můžete mírně zvýšit nové, právě koupené oblečení, pokud je to trochu malé.

Pokud doma nebylo možné dosáhnout požadované velikosti věci, která se posadila, a vrátit ji do požadovaného vzhledu, můžeme ji vzít do čistírny. Pomocí speciálních technologií budou schopni pomoci. Než však odešlete svůj oblíbený šatník do resuscitace, musíte se poradit s přijímačem. Pro tento radikální postup má své vlastní kontraindikace.

Doporučení pro prevenci deformací

Samozřejmě je lepší nedovolit deformaci oblíbených věcí a starat se o jejich uchování po odchodu. Existuje několik jednoduchých doporučení:

  • pro čištění oděvů z vlny ve stroji, je lepší zvolit režim „vlna“ nebo „ruční mytí“;
  • teplota je důležitávoda by neměla překročit 30 stupňů ani pro praní v pračce ani pro ruční praní;
  • vysušte vlněný svetr nebo se oblékněte vodorovně a rozložte ho na podlahu na jakékoli tkanině;
  • nedoporučuje se držet vlněné věci na ramínkách, jsou vytaženy;
  • pro čištění vlněných halen se doporučuje zvolit speciální formulace označené „pro vlnu“, pokud takový výrobek neexistuje, pak můžete použít šampon na vlasy.
Je lepší umýt jemné předměty vyrobené z přírodních vláken ručně, při dodržení teplotních podmínek a pomocí prostředků pro jemné mytí. Veškeré informace o pravidlech praní a péče, které jsou obvykle obsaženy na etiketě výrobku, je nutné prozkoumat a nezanedbávat, aby se svetr nebo jiné oblečení nesedalo a neztratily svou dřívější velikost a tvar.