Tajemství zbavit potu skvrny na oblečení: užitečné tipy

Tam je jeden nepříjemný problém, který musíme čelit čas od času, to je vzhled potu skvrny pod pažemi. Takové skvrny dávají oděvu neupravený vzhled. Některé látky mají tendenci zadržovat pot a měnit barvu pod svým vlivem. Nejzranitelnějšími materiály jsou přírodní hedvábí a vlna. Místa v podpaží mohou být žlutá a bělavá se stopami soli. Při nadměrném pocení se mohou na zádech a břiše objevit skvrny.

Pokud je to možné, oblečení by mělo být pokryto mýdlem. Se starými skvrnami zvládněte pouze speciální nástroje.

Namáčecí roztoky

Před použitím čisticích metod je třeba věci umýt. Před mytím oděv zašpiněný.

Pro potové skvrny se doporučují následující metody předběžného zpracování:

 1. 1-2 šálky octa rozpuštěného v 5 litrech vody. Namočte oblečení do tohoto roztoku na půl hodiny. Před praním namočte skvrny roztokem sody (4 lžíce na šálek teplé vody).
 2. Krátce namočte věci do mýdlové vody. Na poškozené oblasti (2 tablety na 1 čajovou lžičku vody) rozprostřete aspirinovou kaši, přidržte po dobu 10 minut. Místo aspirinu můžete použít vodný roztok peroxidu (1:10).
 3. Namočte oděv do roztoku octa (1-2 lžíce /5 l) na půl hodiny. Namočte skvrny roztokem amoniaku (0,5 tbsp /1 polévková lžíce), opláchněte věci. ZapnutoDalším krokem je impregnace vodným roztokem citronové šťávy (1 polévková lžíce, l /0,5 lž.), promytí.
Metody odstraňování skvrn na tmavých a světlých tkáních jsou poněkud odlišné.

Způsoby čištění bílých a lehkých oděvů

Na lehkých tkaninách zanechává pot žluté skvrny. Bělidla jsou lepší pro jejich odstranění. Pokud se mytí s namáčení nedokázalo zbavit problémů, můžete použít jednu z následujících technik:

 1. Naneste pastu ze sody (4 polévkové lžíce. /0,25 lžíce.) Na kartáč, otřete skvrny, nechte hodinu a půl, umýt. V případě potřeby několikrát opakujte. Gruel může být vyroben z bělidla typu "Persol" (1 polévková lžíce /1 polévková lžíce).
 2. Připravte vodný roztok vodky (1: 1), nastříkejte na skvrny, omyjte. Místo vodky můžete použít roztok octa ve stejném poměru.
 3. Namočte oděv do vodného roztoku peroxidu vodíku (1 polévková lžíce /1 výrobek) po dobu nejméně 30 minut. Může být několikrát opakován.
 4. Roztřete skvrny vodným roztokem „víla“ (1 lžička /1.), Namočte 2 hodiny, promyjte.
 5. Třít štětcem složení 1 lžičky. borax, 1 lžička. sůl a 1 šálek vody v místě, nechte půl hodiny, umýt.
 6. Mýdla mýdla mýdla, nechte půl hodiny, mytí. Připravte roztok kyseliny šťavelové, namočte skvrny po dobu 10 minut, promyjte.
 7. Mix 1 lžička. amoniak s 1 lžičkou. denaturovaný alkohol, namočit skvrny, nechat půl hodiny, umýt. Denaturovaný alkohol lze smíchat s vaječným žloutkem.
Bavlněné oblečení by se mělo vařit v mýdlovém roztoku při nízkém teple a pomalu míchat. Innádrž může přidat sodu nebo bělidlo pro bavlněné tkaniny.

Způsoby čištění tmavého a černého oblečení

Sůl se objevuje na tmavých šatech s bělavými šmouhami. Bělicí prostředky v tomto případě nejsou vhodné, tkanina ztrácí svou barvu. Chcete-li odstranit skvrny, měli byste zvolit více neškodných prostředků:

 • tkaniny z lnu a bavlny - 1 lžička. sůl, 1 lžička. čpavek, 1 sklenici vody;
 • hedvábí - 1 lžička. sůl ve sklenici vody;
 • vlny - mýdlové skvrny, namočené v mýdlové vodě, můžete přidat trochu amoniaku.

Aby nedošlo k úspoře věcí časově náročnými metodami, měly by se používat antiperspiranty, které blokují tvorbu potu. Jsou určeny pouze pro podpaží. Pokud se celé tělo potí, může být postříkáno deodoranty. Nezapomeňte si přečíst anotace k fondům, protože mohou existovat kontraindikace.