Tajné obřady a zvyky na Vánoce

V zimě se zdá, že celý svět usíná. Barevné barvy léta a podzimu jsou nahrazeny dvěma základními barvami - bílou, symbolem čistoty a černou jako znamení hříchu. Velké náboženské svátky pomáhají posilovat víru.

Naši předkové se s nimi dlouhodobě setkávali v souladu s určitými pravidly a úzce sledovali jakékoli známky, které jim daly vyšší síly skrze přírodu, zvířata a ptáky. Současníci také neinterferují se studiem znamení a zvyky na Vánoce v roce 2019. Je to nejen velmi zajímavé, ale také užitečné.

Tradice Vánoc

Toto je tajemný den. Dokonce i ti, jejichž víra ještě není příliš hluboká, mají dojem, že se má stát zázrak. Podle tradice se celá rodina schází u stolu. Měli bychom být šťastní, bavit se, ale jen s mírou, aby nedošlo k narušení novorozence Ježíše.

Na stole musí hostesky položit bílý ubrus. Dříve byl tento den používán k vyšívání nové ručně, zobrazující scény z Bible. Nádobí, ubrousky a jiné servírovací atributy by měly být také bílé nebo béžové. Je třeba se vyvarovat jasně červené barvy, zejména černé barvy.

Rada paní!

Dobrým znamením je zavěsit na okna nová nebo přinejmenším čistě umyté bílé záclony. To je znamení, že rodina je připravena přijmout božské požehnání.

Na Vánoce má tabulka velmi důležitý významhodnota Ženy v domácnosti připravují dárky, které nejsou v jejich uvážení, ale podle dlouhých pravidel.

Musí být:

 • Kutya;
 • houby;
 • hrach nebo fazole;
 • boršč nebo zelí;
 • placky;
 • knedlíky;
 • vinaigrette;
 • ryby;
 • rolky na zelí;
 • česnek.

Léčby by měly být přesně 12. To symbolizuje počet apoštolů a počet měsíců v roce. A musíte se pokusit použít více zeleniny, ovoce pěstované na vlastní pěst. Předpokládá se, že sklizeň bude v novém roce velkorysější.

Zatímco ženy se podílejí na vaření a čištění, muži vykonávají stejně důležité úkoly. Podle tradice je nezbytné položit slámu pod stůl, stejně jako ji rozložit přímo pod ubrus.

Děti mohou být obviněny z výkonu služby. Všechna jídla musí být svázána červenou stuhou napříč. To je znamení narození Krista.

Důležité!

Nedoporučuje se umísťovat pokrmy z masa a drůbeže na vánoční stůl. Zacházení je druh oběti, kterou lidé nabízejí k uctívání Pána. A tato oběť musí být bezkrevná.

Vánoční obřady

Nemůžete jíst, než se na obloze objeví první hvězda. Dopřejte si jen děti. Ale po službě už můžete sedět u stolu. To se děje s písní a modlitbou.

Ve ​​svatebních šatech jsou světlé šaty. Je-li ve tmě sedící osoba u stolu - to je špatné znamení. Pak rodina čeká na nemoc a možná i smrt. Je žádoucí, aby oblečení bylo nové. To má v příštím roce prosperovat.Pokud si nemůžete koupit novou věc, aktualizujte obraz s příslušenstvím.

Je velmi důležité, než sedí na židli a fouká na ni. To je věřil, že v tento den mrtví příbuzní přijdou do domu a sednou vedle živobytí. To by proto mělo být učiněno tak, aby se neuchytily, ne hněvem. V noci, na stole, je nutné nechat kutii, duchy na jídlo.

Po jídle jdou děti a mladí lidé koledovat. Odtud pochází tradice přinášet kutii příbuzným a kmotrům. Je nutné odměnit takové hosty sladkostí a penězi.

Naši předkové šli domů, zvonili zvony. Toto je druh oznámení o narození Krista.

Ráno se vrátili domů. Ale tentokrát šli jen muži. Informovali lidi o velké události, blahopřáli všem. Dobré znamení, když první chlap přijde do domu na Štědrý den. Proto jsou lidé srdečně zváni na své koledy.

Je nutné navštěvovat ranní bohoslužby. Po něm se naši předkové opět posadili u stolu a pokračovali v oslavě.

Známky k Vánocům

Často hostesky pečou dorty, v některých z nich skrývají mince. Ten, kdo to najde, bude v tomto roce šťastný.

Nezapomeňte se podívat na noční oblohu v noci 6-7. Čím více hvězd a jasnější počasí, tím lepší bude počasí v létě, tím větší bude sklizeň a tím větší bude narození domácího skotu.

Mráz na větvích, poryvy větru ke změnám v životě k lepšímu. A jestli to začne sněžit, pakbude brzy na jaře.

V tento den nemůžete plést. To je věřil, že těhotná příbuzná bude mít zmatené dítě v pupeční šňůře. Pokud mezi blízkými nejsou žádné budoucí matky, není třeba ani riskovat. Říká se, že to může způsobit ztrátu zraku jednoho z příbuzných.

Aby však všichni milovaní byli zdraví a šťastní, měl by nejstarší člen rodiny dát každému mléko při čtení modlitby.

Je dobré, když do domu vstoupí nejprve muž nebo chlapec. Ale pokud je to žena, negativní může být vyhlazena. Měli byste nosit nejjasnější barevné oblečení a pak je nosit alespoň tři dny.

Všimněte si, který den v týdnu přišel Vánoce. Známky a zvyky předků říkají, že v ní bude nutné okurky osolit. Pak se ukáže, křupavé, velmi chutné, budou uloženy na dlouhou dobu.

Tento velký svátek by neměl být odepřen potřebným. Je ale zakázáno dávat vše, co je spojeno s ohněm. To může způsobit problémy pro celou rodinu.

Existují další zajímavé znaky:

 • Pokud se v den, kdy se vrh objeví u skotu, jedná o dobro a prosperitu. Ale pokud kočka bude mít koťata, je to hádka;
 • kočka sedí pod stolem k dobru. To znamená, že v roce žádný z přítomných nezemře;
 • pes vytí na potíže. Musí být naléhavě rozvázána a přemístěna na jiné místo;
 • rozdělte nádobí na zmatky a nalijte něco do zmatků;
 • Jestliže narazíte na cestu do kostela, pak letos bude vážná nemoc, a když padnete, i smrt;
 • koupit lano osobě pověsené v rodině;
 • želépít do mrtvých;
 • sloužit ručník jejímu manželovi - rozpouští ruce;
 • porážka skotu - k smrti za přesně tři roky;
 • dítě narozené v tento den bude obzvláště nadané a ten, kdo se narodil, se musí stát kmotrem.

Věštění a rituály

Hádání se také nedoporučuje. Ale to je pravděpodobně jeden z nejvíce vzrušujících obřadů, tolik porušit zákaz.

Nejjednodušší možností je udělat si každé ráno přání (jedna věc může být učiněna, nejcennější, ale každý den může být jiná. Hlavní věc je požádat o sebe, ne o druhé). Říká se, že celý týden po svátku andělů jsou mezi lidmi, mohou slyšet žádost a splnit ji.

Existuje velmi zajímavý způsob, jak zjistit odpověď na vzrušující otázku. V noci na Vánoce 2019 musíte jít ven a požádat prvního příchozího, aby odpověděl „ano“ nebo „ne“.

Na ulici můžete také zjistit jméno nevěsty nebo ženicha. K tomu dnes žádají osobu, která se tam sejde, jaké je jeho jméno. A předtím, než kluci a dívky vložili do úst kus jídla a šli pro bránu. Bylo nutné stát s jídlem v ústech, dokud někdo neuspěl. Jaké je jméno tohoto muže, tak bude i budoucí manžel (manželka).

Viz také

Obřady, tradice, znamení v roce 2019 na setkání Pána

Na pravoslaví, kromě Velikonoc, Vánoc a Epiphany, se v průběhu roku slaví mnoho různých církevních svátků, jeden z ...

V noci musíte sbírat čistý sníh v kbelíku a nechat ho až do rána. A pak dalna oheň přiveďte k varu a nalijte chlazenou vodu do speciální skleněné láhve. Z ní můžete přidávat kapku v jídle nebo pití pro blízké. To pomůže zabránit hádkám a skandálům, nemocem a neštěstí.

Tip!

Je možné se naučit odpovědi na otázky z vyšších mocností nejen v noci narození Krista. Vánoční čas pokračuje až do křtu, takže to můžete udělat v kterýkoliv den od 8. ledna. Pak již není zakázáno.

Vánoce jsou příležitostí, jak se stát fyzicky a duchovně čistšími. Oslavte dovolenou správně a splní se všechna vaše přání.