Teflonová pánev: jak čistit?

Teflonové pánve se postupně vymykají z módy, je bolestně šetrné s nimi zacházet. Vynikající vlastnosti nových teflonových pokrmů v průběhu času zanikají v důsledku nedbalosti domácnosti - jen velmi málo lidí se podaří používat pánev po celou dobu - ne převrátit smažené výrobky kovovou špachtlí, aby si nevybrali ozdobný kus s ostrou vidličkou a tak dále.

Oproti reklamě může teflonová pánev vypálit a pak vzniká dilema: ihned ho vyhoďte nebo zkuste vyčistit teflonovou pánev.

Chcete-li uložit, vyberte druhou možnost. Dobrá jídla jsou drahá a přinejmenším je nepřiměřená, aby byl poslán do šrotu bez boje. Teflonovou pánev je možné čistit doma z uhlíku, ale neměli byste používat kovové kartáče, tvrdé houby. Jak se má, řekni.

Pozor! Jakékoli čištění teflonové pánve z uhlíku by mělo být šetrné.

Nabízíme několik jednoduchých metod, které zvládne i začínající hosteska.

Všemohoucí Soda

Jedlá soda je v podstatě abrazivem. Použijte jej v suché formě k čištění teflonové pánve, můžete, ale nástroj je vhodný pro vaření. Doma se pro mnoho používá sodaa jeho zvláštní hodnotou je absolutní bezpečnost.

K mytí nádobí potažených teflonem z mastnoty a sazí, nalijte do pánve několik lžic bikarbonátu sodného a zakryjte studenou vodou. Pak dejte pánev na oheň a vařte.

Důležité! Pokud vaříte silně popálené nádobí, roztok sody začne silně pěnit. Zůstaňte v blízkosti kamen, aby se zabránilo varu.

Doba varu je krátká, minuty 3 - 4. Je-li pánev velmi špinavá uvnitř i vně, vařte vařič úplně do nádoby nebo velké nádoby.

72% na pomoc

Mýdlo pro domácnost není horší než oblíbenost mezi sodu v domácnosti, která dává přednost ekologickým metodám praní, čištění, bělení a mytí nádobí.

Pro čištění teflonových pánví se používá 72% mýdla ve formě třísek, pro čištění jedné pánve stačí pouze čtvrtina kusu.

Teflon se může vařit v mýdlovém roztoku, ale to by mělo být provedeno nejméně 40 minut. Čas lze zkrátit kombinací dvou popsaných metod - vezměte si hobliny z mýdla a sody ve stejných částech. Nástroj bude univerzální. Omývá prakticky jakoukoliv kontaminaci nejen z teflonu, ale i z jiných povrchů.

Důležité! V teflonové pánvi, která je doplněna plastovými madly, se nesmí vařit v mýdlovém víčku a roztoku sody.

Komplex mýdla a sody - nejúčinnější a nejbezpečnější prostředek pro mnoho druhů čištění. Zkušení ženy v domácnostipoužívat trvale, t. k dobrému výsledku je dosaženo za poměrně rozumnou cenu.

Zničení nečistot lepením

Silikátové lepidlo nebo tekuté mýdlo se také používá k čištění teflonových pánví ze sazí. Dělají to samé jako u mýdla a sody - vaří. Pro přípravu čisticího roztoku budete potřebovat:

  1. Láhev ze silikátového lepidla nebo tekuté sklo v ekvivalentním objemu.
  2. Gel na mytí nádobí nebo mýdlo na prádlo - 50 gramů.
  3. Potraviny nebo uhličitan sodný - 50 gramů.
  4. Voda - 5 litrů.

Smíchejte přísady, zapálte oheň a jakmile se roztok zahřeje, vložte do ní teflonovou misku. Uvařte hodinu - nebudou žádné stopy sazí, sazí, oleje a jiných nečistot.

Pokud nechcete vařit, můžete použít stejné složení pro namáčecí pánve. Roztok se dobře zahřívá, dokud se zcela nerozpustí a složky se nezmísí a pánev se nechá v ní přes noc. V řešení, které není horké, můžete poklopy také spouštět s plastovými díly;

Po varu nebo namáčení teflonových povrchů je důležité je řádně vyčistit.

Není povoleno:

  • používejte houby a drátěné kartáče.
  • umožňují velké poklesy teploty, povlak může prasknout.
55) Kyslé postupy

Když teflonová pánev není lehce spálená, můžete varit pokrmy s kyselinou citrónovou. Kyselina může být nalita do nádobí, a můžete vstoupitdramaticky - zpracovat věc úplně. Výpočet kyseliny citrónové - lžíce suchých peněz na litr vody.

Pozor! Kyselina citrónová může být nahrazena kyselinou boritou.

Není-li čas připravit se na přípravu mycích komplexů doma, přejděte do železářství pro speciální čisticí prostředek.

Chemikálie pro domácnost

V ekonomickém oddělení je snadné najít chemické prostředky pro čištění teflonu, je obtížnější porozumět sortimentu. Zde je problém vyřešen v závislosti na vašich finančních možnostech - koupit to, co máte k dispozici. Je jen na vás, abyste si koupili drahý Seth gel nebo domácí organix. Každá značka chemikálií má tu nevýhodu, že jsou nebezpečné pro zdraví, a stále se chystáte čistit nádobí.

Takže lidové čističe na čištění teflonu jsou stále lepší? Rozhodnout, samozřejmě, vy. Při nákupu jakéhokoliv nářadí nezapomeňte na speciální houbu na nelepivé nádobí - tato položka musí být vždy k dispozici.

Chemikálie by měly být používány v přísném souladu s doporučeními výrobce.

Závěrem se domníváme, že

Samotné téma našeho rozhovoru je trochu nelogické. Pokud je tam teflonová pánev, nezdá se, že by se na něm tvořily saze. Takové znečištění je důsledkem nesprávného použití a péče. Proto dříve, než utratíte peníze za nákup jakýchkoli pokrmů s nepřilnavými nátěry, pečlivě zvažte, zda nelze použít kovové lopaty avidlice, zvolte specifickou houbu pro pravidelné mytí jedné pánve. Samozřejmě, můžete jednat radikálně - nahradit všechny nádobí v domě s teflonem. Pak je otázka péče řešena sama.

Jste-li připraveni změnit základní domácí zvyky, hodí se teflonová jídla. A pokud jsou palačinky s litinovou pánví více chutné - nemůžete ji plýtvat.

Lepší prostředky pro čištění teflonových jídel než horká voda a měkká houba dosud nebyly vynalezeny. Neuchovávejte potraviny v takových nádobách, neprodleně posuňte a myjte nádobí okamžitě. A pak nemusíte čistit od uhlíku.