Těsné tenisky: jak se protáhnout v délce a šířce

Tenisky jsou nejpohodlnější boty. Alespoň to původně poskytli výrobci. Ve skutečnosti se to často děje jinak. Stiskněte, otřete, zmáčkněte prsty a způsobují spoustu dalších nepohodlí. Je možné natáhnout tenisky doma a jak to udělat bez poškození bot?

Co dělat, pokud byly tenisky malé

Problém nepohodlné obuvi je mnohým znám. Online nakupování se stává stále populárnějším a bez montáže mohou být boty jednoduše malé. Ačkoli montáž ne vždy šetří. Dokonce i dokonale vybrané v obchodě tenisky mohou nakonec začít rozdrtit.

Existuje mnoho důvodů. Nejběžnější je otok nohou. Proto je doporučeno vyzkoušet si boty po večeři. Často tenisky rozdrtí, pokud nejsou dlouho nosí. Pokud není správné odstranit je pro uskladnění, jednoduše se smršťují, stahují.

Tyto značkové tenisky by měly být vybrány tak, aby byly trochu malé. Musí se natáhnout v procesu nošení aPoté se ideálně hodí na nohu. Ale mohou tlačit jen na šířku. Stretch tenisky na délku je nemožné!

Při nákupu je sprej pro natahování nutně spojen se skutečnými značkami. Potřebují postříkat boty zevnitř, pak si nasadit těsné ponožky a hnusit asi hodinu. V ideálním případě je během této doby, kdy se tenisky stanou pohodlnými pro nositele, a problém nepohodlí zmizí.

Takový sprej lze zakoupit samostatně. Měla by však pečlivě prozkoumat informace na obalu a najít správný materiál pro materiál, z něhož byly boty vyrobeny.

Pokud nejsou boty nataženy a není možné je vyměnit za jiné, můžete použít jiné metody změny velikosti.

Důležité!

Po použití jakýchkoli chemických prostředků, jakož i po nošení na ulici, nejsou tenisky předmětem výměny a návratu.

Jaké nástroje lze použít

Rozprašovací spreje se prodávají poměrně nedávno, ale níže uvedené metody se používají již mnoho let. Někteří se mohou zdát trochu zvláštní, ale ve skutečnosti fungují. Jen netestujte vše najednou. Pokud by to nepomohlo, nechte to být alespoň týden před dalším pokusem.

"Léčba ledem"

Tato metoda funguje v 90 případech ze 100. Účinek se vysvětluje skutečností, že se voda během zmrazování rozpíná. Je nutné vzít těsné tašky, vložit je do tenisky a naplnit je vodou. Pevně ​​kravatu a boty v mrazáku na jeden den.

PotéVyndejte si čas, nechte ho „zahřát“ na 20 minut, vyjměte tašky z tenisky, nasaďte je na několik hodin a položte na ně.

Obaly musí být velmi trvanlivé, aby nedošlo k jejich rozlití.

Působíme horkou metodou

Tímto způsobem, jak natáhnout boty, je použití vroucí vody. Pokud je bota vyrobena z pravé kůže, můžete ji bezpečně nalít dovnitř a nechat ji po dobu 10-15 minut. Nelze použít vodu a páru. Stačí několik minut držet na sobě pevné tenisky a pak pár hodin hanbit, aby se „posadili“ na nohu.

Pro jiné materiály není tato metoda vhodná. Jsou-li koženkové tenisky, prostě se odplují.

Poradenství!

Často dochází k nepohodlí v důsledku nepříjemného pozadí. V tomto případě můžete také držet boty nad párou, a pak vyrovnat nepohodlné místo tím, že ho porazí kladivem. Ale dávejte pozor, abyste své boty zcela nezničili.

Fyzika použití a chemie

Stretch tenisky s obyčejnými novinami. Stačí je lehce navlhčit a pevně vsadit dovnitř. Při sušení v přírodních podmínkách by se obuv měla natáhnout. Současně je přísně zakázáno ukládat je na baterii nebo v její blízkosti. Tato metoda odkazuje na fyzikální, ale existuje několik chemických možností:

  • Otřete si tenisky uvnitř bavlněnou podložkou nebo gázou a navlhčete je ve 3% roztoku obyčejného octa. Změkčuje materiál, pomáhá jej natáhnout;
  • ošetřit podešev ricinovým olejem nebo lněným olejem. Zlepšuje také pružnost boty;

Berte na vědomí!

Je-li podešev nové boty ošetřena horkým vysoušecím olejem, nezmokne.

  • otřete vnitřek lékařským alkoholem a venku mýdlem. Chemická reakce natáhne boty;
  • namazat vnitřní část tenisky petrolejem, pak ji nosit několik hodin;
  • čistič spreje na vnitřní a vnější stranu boty, opotřebovávejte po dobu dvou hodin a položte na teplé ponožky.

Použití ponožek

Obuv s ponožkami je nejjednodušší. K tomu namočte do teplé vody, nasaďte nacpané boty a noste je až do úplného vyschnutí . Ponožky je třeba nosit silné. Doporučuje se používat bavlnu.

Když jsou ponožky suché, měly by být tenisky pevně zabaleny do novin. Pohlcují zbytky vlhkosti.

Metoda alkoholu

Pro natahování bot můžete použít vodku, měsíční svit nebo obyčejný lékařský alkohol, zředěný na polovinu vodou. Alkohol by měl být dobře navlhčenými teniskami zevnitř, pak je oblékl na tlustou ponožku, stříkal na vnější stranu a nosil nejméně dvě hodiny.

Tato metoda pomáhá zvětšit velikost a změkčit tvrdé části, které otírají nohu.

Ocet

Stolní ocetschopný jen hodinu natáhnout boty 1-2 mm. Stačí jen navlhčit vatové podložky, vyložit je zevnitř v části, která nejvíce tlačí, a pak si obléknout boty a v nich chodit.

Důležité!

Aby se zabránilo zranění nohou, noste na nich ponožky a odolné plastové sáčky.

Vzpěry

Tato metoda se nazývá radikální, ale není v ní nic trestného. Jedná se o pořízení speciálních vzpěr. S jejich pomocí na teniskách je mechanický efekt. Podložky jsou opatřeny šroubem, na jehož konci se pohybují od sebe, a tím protahují botu o větší velikost.

Koupit lepší dřevěné podložky. Nejspolehlivější jsou z cedru, břízy nebo buku. Jsou dražší než plastové protějšky, ale vydrží několikrát více.

Použití je základní. Boty by měly být nasáklé alkoholem, prostředky pro okna nebo speciální spreje pro protahování, vloženy polštářky dovnitř a tlačit je od sebe. Výsledek lze odhadnout přibližně na jeden den.

Jak distribuovat textilní obuv

U teplotních tenisek z textilií nejsou povoleny poklesy teploty, protože pára, led a vařící voda nejsou vhodné. Nejjednodušší způsob, jak tyto tenisky natáhnout, je nosit je mokré nebo je namočit.noviny.

Postupujte opatrně. Textilní tenisky jsou nejjednodušší poškození, takže pokud si nejste jisti, co můžete udělat sami, obraťte se na profesionály.

Jak natáhnout boty z pravé kůže

Pravá kůže se při zahřátí a vystavení alkoholu stává elastickou. Vysoce kvalitní kožené tenisky se od první chvíle protáhnou. Pouze tam je riziko zabarvení, proto před použitím jakékoliv metody s chemickými prostředky je nutné provést malý test na neviditelné části tenisek.

Jak distribuovat obuv z umělé kůže

Je nebezpečné, aby dermatin používal jakoukoli metodu protahování, s výjimkou mokrých ponožek a novin. Ohřívání, zmrazování, chemikálie mohou tyto tenisky okamžitě zneužít.

Tenisky by měly být pohodlné! Pokud bota trochu tlačí a nemůže se roztáhnout, použijte doporučené metody. Jsme si jisti, že tato doporučení budou pro vás užitečná a budete moci natáhnout své tenisky na míru doma.