Tipy, jak odstavit kočku na poškrábání nábytku a tapet

Kočky jsou neustálým společníkem člověka po mnoho staletí. Jsou milující, hraví, čistí, snadno se přizpůsobují městskému bytu. Ale zvyk škrábání měkkých povrchů může dát majitelům spoustu frustrace. Jak disaccustom kočka roztrhat tapetu a nábytek a jakou metodou je schopen zbavit se tohoto zvyku?

Pět důvodů, proč kočky seškrabují stěny a nábytek

Kočky jsou predátory vytvořené přírodou pro lov. K tomu mají ostrý pohled, dobrou schopnost skákání, úžasnémanévrovatelnost a vražedné zbraně jsou drápy. Vzhledem k tomu, že je přirozené, že kočka umývá, je stejně přirozené udržet drápy v naprosto ostré poloze. Všechny důvody, proč kočky na škrábání nábytku lze snížit na malý seznam.

 1. Drápy před použitím se opotřebovávají. Jejich okraje jsou matné. Při broušení se odstraní stará rohovitá vrstva drápku, na jejímž místě se objeví mladý ostrý dráp.
 2. Při odizolování tapet se provádí zahřívání a trénink svalů dravců. Zvíře tak udržuje svaly v dobrém stavu.
 3. Ostré uvolnění drápů, jejich přilepení do oběti - dávný lovecký instinkt zvířete, který se nepoužívá v každodenním životě.
 4. Na tlapkách jsou potní žlázy zvířat. Při ostření drápů zůstává na povrchu vůně kočky. Tímto způsobem zvířata označují území.
 5. V přírodě se adrenalinový spěch (stres) zvedá ostrým pohybem. To může být únik z nebezpečí nebo útok na nepřítele. V bytě se vyděšená nebo rozzlobená kočka zbaví stresu odlupováním tapet nebo koberců.
Poznámka!

Poškrábáním strany oblíbeného křesla majitele, kočka vysvětluje všem kolem sebe, že je to jeho majitel a jen on má právo být blízko něj.

Jak odstavit kočku na roztržení pohovky?

Než začnete vyhazovat kočku pro roztrhané tapety, měli byste o tom přemýšlet, ale možná to není ve zvířeti, ale v hostiteli, a kočka tak reaguje na nevhodné životní podmínky? Zobrazení péče a pozornosti může zcela změnit návyky.domácí zvířata.

Ve volné přírodě si kočky vybroušují drápy na kůře stromů, pro tento účel si vybírají dřevěné zárubně, čalounění, tapety, záclony a koberce. Některé nátěry nepřitahují načechrané mazlíčky vůbec. Mezi tyto materiály patří:

 • stěny obložené omítkou, keramickými obklady nebo umělým kamenem;
 • povrchy pokryté plastovými panely;
 • nábytek z tvrdého plastu;
 • pokryté laminátovou, tvrdou linoleum nebo PVC dlažbou.

S cílem odstavit kočku používají školitelé několik technik.

Hlasový příkaz

Vzhledem k tomu, že zvíře pokazilo nábytek, je třeba hlasitě a jasně vyslovit „ne“ nebo „ne“. Když zvíře uslyší pokání za své činy, přestane být ostudné. Po několikanásobném posouzení jeho činností bude kočka určitě vyvodit závěry a zbaví se zlozvyku.

Poznámka!

Metoda funguje dobře u starších zvířat. Koťata jsou hravější, rychle zapomenou na příkazy.

Náhlý hlasitý zvuk

Hlasitý zvuk brání chlupatému škůdci. Chcete-li získat zvuk v blízkosti kočky, můžete hlasitě dupat, tleskat rukama, narazit na podlahu s pantoflem nebo šlehačem koberců.

Použití postřikovače

Spolehlivě odstavte kočku a poškrábejte ji vodou. K tomu můžete použít běžný postřikovač nebo vodní pistoli navinutou na láhev. Kočky se velmi bojí o úpravu vodyproto osvěžující déšť okamžitě odpuzuje touhu pokazit nábytek.

Výhody metody:

 • nízkonákladový postřikovač a voda;
 • metoda není návyková, funguje efektivně i po několika postupech;
 • voda může být vždy po ruce;
 • voda rychle schne, nezanechává skvrny na stěnách a nábytku.

Nevýhody metody:

 • Aby tato metoda fungovala, je nutné být ve stejné místnosti se zvířetem.

Silné pachy

Další účinnou metodou odstavení kočky na škrábnutí je použití nepříjemných pachů pro zvířata. Místo, kde načechral vynalezl ostření drápů na pohovce, dal strašidelnou zvířecí vůni. Na strom může být nanesen éterický olej pro koupel, na povrchy tkanin je připevněn kolík s zahnutou aromatickou látkou. Citrusové rostliny (citrón, pomeranč), koriandr, chilli, atd. Jsou používány jako agens pro plazení.

Poznámka!

Esenciální oleje mohou být ředěny vodou, výsledný roztok nalijte do rozprašovací láhve a nastříkejte problémové části bytu.

Lepicí páska

Pro kočku je nepříjemné dotýkat se lepivých povrchů. Pro ochranu nábytku před drápy na něm nalepte lepicí pásku lepkavou stranou ven. K tomu použijte oboustrannou pásku nebo pásku "lepkavé tlapky" získané v lékárně veterináře. Tato ochrana účinně pracuje na jakýchkoli površích: na tapetách, čalouněných stěnách, záclonách atd.

Příchytky

Chcete-li odstavit kočku z poškrábaného nábytku, odstraňte její část. Ořezové drápy strávit kogterezkoy. Tento postup je pro zvíře velmi nepříjemný, proto pro zajištění jeho fixace je nutná přítomnost asistenta. Aby nedošlo k poškození krevních cév a špiček tlapek, je operace prováděna opatrně a opatrně. Chcete-li získat zkušenosti prvních několikrát postup je nejlepší provést na veterinární klinice.

Amputace drápů

Nejkrutějším měřítkem je amputace drápů. Během operace jsou drápy kočky vyříznuty a prstence prstů jsou odříznuty. Zpravidla se po takové proceduře kočka stává neplatnou, ztrácí koordinaci pohybů, špatně udržuje rovnováhu, její charakter se zcela mění.

Poznámka!

Během operace se používá anestezie, po které jsou kočky dlouhodobě nemocné.

Kryty na nábytek a stěny

Pokud kočka pravidelně táhne čalouněný nábytek, položte na něj plastový kryt. Chrání proti dalšímu poškození čalounění, uzavírá otrhaná místa. Napínací kryt zdobí interiér, snadno se čistí od nečistot.

Hliníková fólie nebo balicí fólie se lepí na stěny lepicí páskou. Na fólii drápy nepříjemně proklouznou, a v bublinách filmu uvíznou, takže kočky odmítají špatný zvyk.

"Měkké drápy"

Chcete-li zakázat kočku roztrhnout tapetu, můžete přilepit plastové krytky na drápy. Uzávěry si můžete koupit v obchodech se zvířaty nebo ve veterinárních lékárnách. Jsou vyrobeny z transparentního nebo barevného silikonu, plastunebo gumy. Čepice jsou upevněny na drápech lepidlem. Zvířata nemají pocit, že ostré hrany čelistí jsou pokryty kryty, žijí normálním plnohodnotným životem a zároveň jsou zbaveny možnosti kazit nábytek, koberce a tapety. Čepice za dva měsíce jdou s horní vrstvou drápku.

Výhody měkkých drápů:

 • nepoškozují tlapky zvířat;
 • kočka není omezena ve svých činnostech, žije obyčejný plný život;
 • není nutné zvířata neustále sledovat, čepice fungují, když majitelé nejsou doma nebo jsou obsazeni;
 • trysky o čtyřech velikostech vyhovují zvířeti jakékoliv hmotnosti a velikosti;
 • přilepení silikonových uzávěrů na drápech je pro zvířata bezbolestné;
 • uzávěry nezpůsobují alergie.

Nevýhody měkkých drápů:

 • drápy - přírodní zbraň kočky. S přilepenými čepicemi se kočka stává bezbrannou tváří v tvář nebezpečí. Nebude schopen lovit myši a krysy, nemůže odrazit zbloudilého psa;
 • ulovené drápy, které kočka s jistotou vyleze na vysoké povrchy. Zablokování může mít za následek pád z výšky a zranění zvířete.

Uzavřené dveře

Během dlouhé nepřítomnosti majitelů může být kočka ponechána ve zvláštním chráněném prostoru. V místnosti je spodní část stěn pokryta dekorativními dlaždicemi, je instalován plastový nábytek, podlaha je pokryta linolem. Tato opatření umožňují minimalizovat škody způsobené chlupatým barbarem.

Výběr škrabky a umístění

Pro ochranu tapet a nábytku z kočičích drápů si vezměte dráp. Nejvhodnější je nainstalovat ho před vzhledem zvířete v domě, aby kočka okamžitě poznala, kde provádět manikúru. V obchodech s domácími zvířaty k prodeji je vždy velký výběr různých společností kogtetochek, od těch nejjednodušších (deska s čalouněným materiálem), až po vícepodlažní komplexy s místem pro rekreaci a herním prostorem.

Vlnitá lepenka

Nejrozsáhlejší možností je vlnitá lepenka. Strukturálně je to deska z vlnité lepenky, na které může kočka odpočívat. Jeho tvar může být zcela různorodý, od nejjednoduššího obdélníku až po konvexní různé vzory ve formě zvířat nebo ryb. Zpravidla si domácí mazlíček rychle zvykne na nový nábytek a přestane pokazit životní prostředí.

Nedostatek vlnité lepenky je velké množství odpadků, které se denně objevují pod drápy načechranými.

Koberec

Kogtedralki z koberců je uměleckým dílem. Jsou vyráběny ve formě vícevrstvé struktury, včetně válců-kogtetochka, domů na spaní a různých lůžek pro zvířata. Všechny povrchy konstrukce jsou potaženy kobercem, který je vhodný pro honování čelistí. Kočky milují žít v uzavřeném prostoru domu az horního lehátka je velmi vhodné pozorovat život bytu. Nedostatek designu - vysoká cena.

Poznámka!

Při nákupu kovteralku čalouněné v koberci kryt, je nutné zajistit, aby kočka není zmást to s koberci položenými na podlaze a nepoškozuje koberce.

Lano

Nejběžnější výrobci kabelových přívěsů jsou vyrobeni z lana. K tomu použijte sisal, jutu, konopí nebo bavlněné lano. Zařízení je horizontální nebo vertikální základna, na které je navinuto silné lano cívkami. Cena těchto kogtedralki závisí na vzhledu a složitosti designu.

Strom

Dřevo je dobrým materiálem pro polohování manikúr na drápech. Pro výrobu dřevěných konstrukcí používáme olše, lípy, osiky, borovice nebo smrk. Nabízené obchodním designérem kogteralki masivního dřeva zdobí interiér místnosti, vyrobené s vlastními rukama téměř nic.

Konstrukce a velikost

Průmysl vyrábí horizontální a vertikální linie. Konkrétní volba bude záviset na preferenci zvířete. Některé kočky dávají přednost přímému manikúru natažené na zadních nohách v plném růstu, pro ně je lepší koupit svislé tyče, stěnové panely nebo komplex s klecemi s mnoha policemi a válečky. Ostatní zaostřují drápy, které se ohýbají vodorovně. Tyto domácí mazlíčky budou mít rádi podlahy z vlnité lepenky nebo koberce polstrované lavičky. Pro milovníky vyzvednutí tapety v rozích bytů, hranaté drápy budou fungovat dobře. Hravé zvíře s radostíPokogtit visí na smyčce kožešinové myši nebo juty mrkev. Oblíbený přístroj bude používán neustále, nebude se přiblížit bude shromažďovat prach, a načechraný barbar se opět začne trhat nábytek a tapety.

Velikost drápu by měla být v souladu s parametry zvířete. V ideálním případě, když načechraný může natáhnout do plné výšky, protahuje a trénuje svaly tlapek. Váha zařízení je velmi důležitá: pro všechny skoky a útoky by se neměly převrhnout ani houpat.

Umístění škrabky v místnosti

Aby se pro drápy pro zvířata nestaly zbytečným kusem nábytku, je nutné zvolit místo vhodné pro instalaci. Zpravidla ihned po probuzení začíná načechrat aktivně svírat svaly. Současně má touhu obnovit manikúru drápy. Proto je instalace optimální kogtedelki v blízkosti lavice pro kočky. Pokud zvíře odtrhne roh bytu nebo měkkou pohovku, je vhodné umístit v blízkosti místa dráp. V malé místnosti obvykle jeden dráp je dost, ve velkém bytě pro uložení tapety a nábytku, je vhodné nainstalovat několik z nich, umístění je v každém pokoji.

Jak zaujmout zvířata škrabkou

Nejjednodušší způsob je naučit manikúru drápy na určitém místě malého kotě. Imitující dospělá zvířata, koťata již s měsícem věku, jsou šťastná, že mohou ostré drápy ostřit, takže v době, kdy dítě přijde, by byt měl byt již vybaven nábytkem.Chcete-li zakazovat kotě od špatného návyku pokaždé, jako načechraný začíná drápat vyzkoušet na čalounění pohovky pro sílu, je nutné vzít to do rukou, které mají být přičítány dráp. Nemá smysl zvyšovat hlas nebo nadávat dítě, protože se může rozhodnout, že dělá něco špatného a nechápe, co od něj vlastníci chtějí. Po několikanásobném přivedení kotě na místo hrotů drápů je nutné držet tlapky na drsném povrchu, což ukazuje dítěti, že toto místo může poškrábat. Jakmile se kotě několikrát poškrábalo na obkladovém boxu, mělo by být podporováno hladením a hlasem.

Poznámka!

Pro urychlení výuky dítěte se na bar umístí voňavé potraviny. Kotě za ním šplhají, podkopávají drápy a vyvíjejí svalstvo.

Dospělá zvířata nejsou o nic méně důvtipná než batolata, takže je jednoduché naučit je škrábnout. Pro tento načechraný miláček je odkazoval se na kogtetralke a nesený s tlapkovými polštářky podél povrchu zařízení. Chcete-li přilákat pozornost, můžete třít grabber se sušenými listy catnip nebo catnip. Poté, co zvíře má drápy na správném místě, je povzbuzena svým hlasem.

Kočka je nezávislé zvíře a bude vždy dělat jen to, co uzná za vhodné. Hrozby a zákazy jsou neefektivní, zvíře pouze ohlašují. Odstavení vašeho mazlíčka ze zvyku kazit situaci by nemělo dělat následující chyby:

 • fyzicky trestat domácího mazlíčka. Kočka určitě drží zášť a zkusí se pohodlněpřípad pomsty;
 • Je lepší opravit starou roztřepenou kogteralku než změnit na novou. Čerstvý zápach může zvířátko odradit od používání přístroje;
 • nekřičte na zvíře, jen ho rozzlobí. Kočky jsou dost chytré a dokonale pochopí intonaci hlasu;
 • Kočky rychle zapomínají na své činy. Proto nemá smysl vyhazovat domácího mazlíčka, který již z místa činu unikl.

Co když se zvíře nevzdá špatných návyků

Pokud kočka nereaguje na hrozby a výkřiky, ignoruje škrabku a nadále kazí nábytek, jsou přijata následující opatření:

 • kočky jsou velmi nervózní zvířata, takže před tím, než se zbavíte svého špatného návyku, musíte pochopit, proč to dělá, jaké jsou její činy. Po odstranění příčiny podráždění by se chování zvířete mělo vrátit do normálu;
 • je-li kočka ve stresovém stavu spojeném s jakýmikoliv událostmi v životě, musí být obklopena péčí, náklonností a láskou. Tyto pocity uklidní zvíře, zmírní stres a odstraní potřebu trhání nábytku a tapet;
 • zvíře v domě musí dodržovat určitý rámec a pravidla vzdělávání. Nemůžete dovolit, aby kočka žila tak, jak chce. Při prvním pokusu domácího mazlíčka vytvořit si vlastní postupy a začít zatahovat rohy tapety, měli byste okamžitě vydat příkaz „Ne“ hlasu;
 • Neměli byste používat fyzickou sílu při zvedání zvířete. Dokonce i sebemenší údermůže vážně ochromit zvíře. Kromě toho mnoho koček dobře pamatuje pachatele a může se pomstít pokazěním v posteli nebo v botách.

Typické chyby ve vzdělávání

Během výcviku zvířete na nový nábytek majitelé často dělají chyby:

 • majitelé často očekávají, že kočky se zbaví nepříjemných návyků bezprostředně po vzniku nové kogtetralky v domě. To je samozřejmě nemožné. Proces výchovy zvířete zabere spoustu času, musíte být trpěliví a čekat;
 • Pokud se kočka pilně pohybuje kolem škrabky, bojí se toho, pak se zdá, že majitelé příliš aktivně učili zvíře na nový nábytek. V mysli mazlíčka, nový kus interiéru je pevně vázán na bolest a zneužívání majitelů. V tomto případě bude muset výuka zvířete začít znovu a nahradit dráp jiným modelem;
 • kočka jednoduše ignoruje kočičí past. Důvody pro odmítnutí mohou být mnohé: neúspěšné umístění, jiný chemický zápach, nepohodlí při používání objektu nebo něco jiného. Tento problém vyžaduje pečlivé vyhodnocení a odstranění nepříjemného faktoru;
 • kočka střídavě bojuje proti kogteralku a straně lehkého křesla. S největší pravděpodobností nevidí rozdíl mezi objekty. K odstranění problému se dráp odstraní z nábytku a křeslo se postříká voňavým sprejem nebo se přikryje plastovým krytem;
 • po instalaci kogtetralki, zvíře stále táhne paláce nebo nohy stolu. Možný důvod pro ignorování je neobvyklý formát.škrabka Pokud je kočka zvyklá na vodorovné povrchy, je nepravděpodobné, že bude svedl svislou tyčí. Řešením je vyměnit zařízení za vhodné.

Výroba škrabky vlastníma rukama

Bude to trvat nějakou dobu, společné nástroje a dostupné materiály.

Požadavky na vlastní provedení:

 • Svislý plášť by měl mít velkou širokou základnu, což dává drápu stabilitu při každém působení zvířete. Zavěšená konstrukce by měla pevně přiléhat ke zdi;
 • Rozměry kogtetralky se volí na základě rozměrů obydlí. Ve velkém bytě je vhodné umístění velkého víceúrovňového komplexu, v malé místnosti lze umístit pouze malou zavěšenou konstrukci;
 • drápy zvířat jsou velmi ostré, proto materiál použitý pro tvořivost musí být dostatečně silný.
 • tak, že pokud je kočka náhodně odtržena, kočka není otrávena, při konstrukci škrabky se používají pouze přírodní materiály;
 • Obvykle je kočičí nábytek instalován ve společenské místnosti a stává se součástí interiéru. Pro udržení celkového stylu pokoje je nutné, aby se do něj organicky hodil domov.

Požadované materiály a montáž

Domácí kogtedralku lze vyrobit z jakéhokoliv odpadu. Vertikální konstrukce bude vyžadovat následující:

 • pro založení je nutná vícevrstvá překližka, nábytekštít nebo široká a tlustá deska;
 • Pro svislý sloupek je vhodný čtvercový nebo obdélníkový blok se stranou 5 až 10 cm, kus větve stromu nebo plastová trubka o průměru 5 až 10 cm, přičemž délka tyče závisí na velikosti zvířete. Pro kotě stačí 30-40 cm, pro dospělou velkou kočku - 70-80 cm;
 • na koberce používají koberec, konopí nebo jutové lano o průměru 5-10 mm. Délka lana závisí na velikosti budoucího drápu;
 • šrouby, lepidlo, rohy budovy.

Pro výrobu se používá následující algoritmus.

 1. Ve středu základny použijte k vyříznutí otvoru na výšku svislého sloupku.
 2. Svislý sloup je vložen do základny a upevněn pomocí stavebních rohů a šroubů.
 3. Podklad je přelepen koberci.
 4. Lepidlo „Moment“ se aplikuje na svislý sloupek, poté je povlak pevně ovinut kolem něj až k otočení. Horní část sloupu je pokryta kobercem.
 5. Pokud kočka v době, kdy drápy opadají, staví strukturu, je její dno dodatečně těžší.

Aby bylo možné kočku odtrhnout, musí si vlastníci pořídit vhodnou škrabku, ukázat trpělivost a obklíčit mazlíčka hladem a péčí. Výsledek stojí za to: kočka se zbaví špatných návyků a domácí prostředí a nábytek již nebudou trpět ostrými kočičími drápy.