Uschlá matrace - není děsivá. Koneckonců, teď víme, jak to držet.

Matrace jsou mobilní a kompaktní prvky, které nevyžadují dostatek místa pro skladování. Povlaková vrstva je však citlivá na mechanické poškození. Lehká tkanina nakonec prorazí a dokonce i dětská hračka, která spadla pod matraci, může být zdrojem mezery. Mnoho výrobců, kromě výrobku, vyrábí sady na opravu. Pokud však tato souprava není součástí dodávky, můžete si nástroje vyzvednout a matraci sami utěsnit.

Způsoby nalezení díry v matraci

Než budete pokračovat v obnovení integrity výrobku, musíte najít poškozené místo. Na dvojité matrace najít propíchnutí není snadné. Existuje však několik způsobů, jak jej vyhledat.

S pomocí vody

Pravidelně navlhčujte dlaň v misce studenou vodou, pomalu se pohybujte po povrchu a druhou rukou přitlačujte matraci. Mokrá dlaň okamžitě pocítila dech. Umístění úniku by mělo být okamžitě identifikováno křídou nebo tužkou a pokračovat v hledání dále. KoneckoncůNa povrchu hejna může být několik poškození.

Je také možné zkontrolovat výrobek, zda není poškozen ve vaně s vodou. K tomu nafoukněte matraci v částech, ponořte pod vodu a zmáčkněte velur pod vodou. Pokud dojde k defektu z poškozené oblasti, bubliny se uvolní na povrch vody.

Důležité!

Před potápěním zkontrolujte štítek s doporučeními týkajícími se produktu hejna. Mnoho výrobců matrací nedoporučuje zavlažování kvůli syntetickému nátěru přidanému do výroby velur.

Na jednání

Zjištění poškození povrchu hejnového produktu je také možné uchem. Nejlepší ze všeho je, když to pomůže někomu z rodiny. K tomu, v naprostém tichu, by si měl sednout na silně nahuštěnou matraci a poslouchat. Když píšťalka pochází z místa poškození, označte místo barevnou křídou a po přesazení pokračujte ve vyhledávání dále.

S pomocí mýdlového roztoku

Přečerpáním produktu více než při běžném používání můžete najít díru s mýdlovou směsí z mycího prostředku. Tak například, "Gala" a "víla" po použití na povrchu, nezanechá za rozvod. Prostředky na výrobku tak můžete bezpečně používat. K tomu nalijte vodu do malé nádoby, přidejte promývací kapalinu tak, aby roztok silně pěnil.

Pomocí houby naneste na velurový povrch mýdlový koncentrát, rozemele na pěnu. Po rozložení po povrchu stáda se podívejte naprojevy bublin. Místo, kde začnou foukat, okamžitě označte, protože to je mezera.

S pěnou na holení

Použití pěny na holení může identifikovat otvor ventilu, který je také často poškozen. K tomu by měla být matrace silně čerpána a vyplňovat otvor pěnou. Odchozí bubliny budou označovat zdroj mezery.

S moukou

Metoda poprašování je dobrá v tom, že po aplikaci není nutné produkt sušit po vodě nebo mýdlové pěny. Nanášejte na něj práškový produkt s možným poškozením. V místě, kde dojde k propíchnutí, se vytvoří malý zaprášený oblak, protože škrob nebo mouka budou vyfukovány proudem odcházejícího vzduchu.

S lepící fólií

Za tímto účelem navlhčete velurový povrch houbou, zabalte ji fólií a nechte 15 minut. Půda, která se tvoří pod obalovým materiálem, je místo zranění na matraci.

Příprava matrace pro lepení

Před opravou zjistěte jakékoliv poškození výrobku, které by mělo být označeno barevnou křídou, povrch by měl být vyčištěn kartáčkem a vysušen po nanesení vody. Po uvolnění veškerého vzduchu odmastěte a odstraňte vrstvu floku z poškozených míst pomocí odstraňovače laku na nehty nebo rozpouštědla. Po vysušení vyčistěte problémové oblasti jemným zrnitým brusným papírem, který vyčistí plochu o průměru 2,5 cm kolem defektu.

Důležité!

Při kontrole povrchu matrace z hlediska poškození neinstalujtena špičatý předmět.

Pravidla lepení

Není snadné zaplombovat výrobek z hejna, pokud je známo přesné umístění poškození. Výběr nezbytných nástrojů, dodržení pravidel lepení, můžete provádět opravy bez pomoci odborníků na opravy.

 1. Po výběru místa pro práci, která má plochý pevný povrch, položte na něj poškozený výrobek, pod něj položte hladkou desku, vyrovnejte zpracovaný materiál.
 2. Po odstranění stáda ošetřete místa budoucího lepení acetonem, aby se neutralizovaly zbytky akumulace tuku a spojovací látky.
 3. Připravte pro náplast kus polymeru, gumy nebo polyethylenu, který také odmastí rozpouštědlem.
 4. Připravte nástroje pro opravu: spojovací látka pro kaučuk a polymery, vysoušeč vlasů, železo, nůžky, kartáč.

Náplast s lepidlem

Pokud je na velurovém výrobku nalezen malý průnik nebo řez, dobrým způsobem opravy matrace bude použití speciálního lepidla pro kaučuk a polymery.

 1. Po čekání na úplné vyschnutí povrchu a po odmaštění naneste na poškozené místo pojivo kartáčem a naneste náplast v tenké vrstvě, počkejte 10 minut.
 2. Na prvky naneste druhou vrstvu lepidla, na poškozené místo naneste náplast, zatlačte, vyhlaďte válečkovým nástrojem pro nanášení nátěrových hmot.
 3. Vysoušeč vlasů.
 4. Po 30-40minut čerpá velurový výrobek čerpadlem, aby se zkontrolovala kvalita opravy.

Oprava bez lepidla

Pokud se na křižovatce švů vyskytne poškození velurové matrace, můžete výrobky opravit železem bez použití speciálního lepidla.

 1. Po uvolnění vzduchu odšroubujte ventil, vytáhněte poškozenou část výrobku z otvoru.
 2. Po odstranění nečistot a mastnoty rozpouštědlem položte pod problémovou plochu rovnou desku, produkt vyrovnejte.
 3. Umístit kus starého novin na místo špice, vyžehlit ho vyhřívaným železem, ovládajícím, že podešev nepřesahuje hranice papíru a nepopálí zbytek povrchu.
 4. Poté, co sekce vychladne, opatrně vyjměte noviny, vložte svařovaný díl zpět dovnitř, vypněte ventil.
 5. Vyčistěte matraci čerpadlem, abyste zkontrolovali kvalitu lepení.

Důležité!

V případě poškození velurového výrobku většího než 8 cm byste měli požádat o pomoc odborníka.

Tipy

Doporučení týkající se péče o matraci z hejna pomáhají předcházet škodám a prodlužují práci výrobku.

 1. Nevystavujte výrobek silnému čerpadlu, protože zvýšený tlak vzduchu způsobí prasknutí švů.
 2. Nedoporučuje se prát velurový výrobek brusivy. Koneckonců, kontakt s povrchem agresivních složek zničí jeho strukturu.
 3. Nehrajte na povrchu výrobku s domácími zvířaty, protože mohou poškodit matraci zuby nebo drápy.
 4. NeDoporučuje se ostře se posadit nebo si lehnout na velurový výrobek a pokusit se jej posunout stranou, když je na něm člověk.

Správná údržba a včasná oprava je klíčem k dlouhé životnosti velurové matrace. A téměř všechny škody mohou být opraveny doma.

Vzduchové matrace jsou mobilní a kompaktní prvky, které nevyžadují dostatek místa pro skladování. Povlaková vrstva je však citlivá na mechanické poškození. Lehká tkanina nakonec prorazí a dokonce i dětská hračka, která spadla pod matraci, může být zdrojem mezery. Mnoho výrobců, kromě výrobku, vyrábí sady na opravu. Pokud však tato souprava není součástí dodávky, můžete si nástroje vyzvednout a matraci sami utěsnit.