Užitečné tipy na skladování obuvi

Kde a jak správně skladovat boty v offseason - tato pravidla péče nelze zanedbávat, protože pokud je budete následovat, vaše oblíbené modelářské boty a stylové boty budou zdobit vaše nohy více než jednu sezónu.

Přípravná fáze

Příprava obuvi pro sezónní skladování doma nebude trvat dlouho. Samozřejmě, můžete si na polici ve skříni, šatně, nebo v krabicích na balkóně jen strčit boty nebo sandály a zapamatovat si je na začátku sezóny. Nebuďte překvapeni, pokud kůže na nich schne, roste matně, praskliny, trpí larvy můry. Myslíte si, že pár šmouh krémů na boty udělá zázrak a oživí boty? Sotva je lepší ještě předcházet problému a připravit výrobek pro správné skladování.

Čištění a sušení

Umyjte nečistoty z podrážky a povrchu výrobku. Pokud se jedná o boty, boty z nubuk, semiš, jemně odstraňte prach, špínu s měkkým flanelem. Od gumové podešve odvážně umyjte špínu přímo pod baterií.

Prohlédněte si boty na různé odolné skvrny. Mastné skvrny lze čistit doma s čištěným benzínem a skvrny od soli, které zůstaly na nubukovém materiálu, se dobře očistí roztokem vody a čpavku (4: 1). Mimochodemčpavek je po určitou dobu schopen chránit před moly. K bělení gumových podešví používejte koncentrovaný roztok saponátu a mycího prostředku nebo bílé zubní pasty.

Zmrazené oblasti nubuku, sešroubujte semiš s gumou nebo držte pár minut. Neodkládejte opravu paty, podešví až do příští sezóny, zkuste v létě připravit sáně.

Další fází je sušení. Vytáhněte vložky, otevřete horní části bot tak, aby vnitřní povrch vyschl a zbavil se zvláštního zápachu. Aby bylo možné model kotníkové boty, boty z nubuk nebo vaše oblíbené boty s gumovou podrážkou nejsou vloženy přes a ne skukozhilis, nedávejte je blízko k otevřenému zdroji tepla (baterie, kamna, ohřívače), protože můžete sušit jemnější způsoby.

 1. Např. Zatlačte více čistého papíru do bot, bot, po několika hodinách se zaschne.
 2. V létě, za teplého počasí, instalovat domy v chodbě, chodbě, a ještě lépe na balkóně speciální bota stojan na sušení, na kterém jsou boty a boty zavěšeny nahoře dolů a bezpečně podstoupit proces přirozeného sušení, zbavit se všech nepříjemných zápach.
 3. V malém bytě použijte speciální elektrickou sušičku, kde lze boty sušit na chodbě nebo na chodbě.

Zpracování speciálními prostředky

Po čištění a vysušení by měl být povrch kůže chráněn speciálním krémem nebo impregnací pro nubuk: naneste nebo nastříkejtelék několikrát s přerušením, takže činidlo je zcela absorbováno. S gumovými botami je o něco jednodušší - stačí zcela umýt a setřít.

Dokonce i pro pryžový povrch, aby při skladování nepraskl, používejte doma glycerin.

Péče o „vnitřní svět“

Abyste se vyhnuli nepříjemnému zápachu, musíte důkladně zpracovat vnitřek boty.

 • Použijte k tomu speciální antiseptikum, které neumožní množení bakterií a je velmi vhodné je používat.
 • Nebo použijte nástroje, které má každý dům obvykle. Například zpracovávejte boty, boty uvnitř se slabým roztokem manganistanu draselného.
 • Otřete boty s nubukem hadrem navlhčeným roztokem amoniaku. Zbavte se vůně pomůže několik kapek peroxidu vodíku, zředěný vodou.
 • Pro gumové boty, pro které je z nějakého důvodu vždycky mnoho nepříjemného zápachu (a není nikdy můra!), Použijte ocet: namočte do něj bavlněný tampon, nalepte ho do botičky, nechte jej na balkóně v vázaném plastovém sáčku alespoň na noc. Nezapomeňte na čerstvý vzduch!

Kam ukládat

Nikdy není spousta bot, ale je tu vždy jen málo místa pro uložení doma, ale ne v ševci! Taková speciální skříňka perfektně sedí jak v chodbě, tak v malé chodbě, zde můžete kompaktně umístit spoustu bot. Chcete-li to usnadnit, přejděte dolů spodními policemi pro dlouhé skladování obuvi v lepenkových krabicích,Vyšší použití pro sezónní obuv.

Je to v pořádku, pokud není dostatek místa pro šatnu v bytě, a to ani v takových podmínkách, je možné řádné uskladnění obuvi, protože na chodbě, v chodbě a na balkóně bude určitě volný prostor. Hlavní je správně umístit vše.

Ve ​​skříni na běžném baru postavte závěsné kapsy na boty, použijte k tomu „prodyšný“ materiál: bavlněnou tkaninu, fleece.

V malém bytě je velmi vhodné použít část zahřáté lodžie pro šatnu, kde bude dostatek místa pro skladování bot.

V chodbě nebo v chodbě ve skříni umístěte krabice s botami na spodní police, pro větší pohodlí je podepište na barevných nálepkách. Nezapomeňte čas od času otevírat dveře a větrat obsah. Přeneste produkty na mořské produkty tak, aby různé druhy hmyzu nezačaly doma.

Pokud je skříň plná a není zde šatna, umístěte zásuvky se sezónními botami na nenápadná místa, například pod postel.

Skladovací vlastnosti zimní obuvi

Jak ukládat zimní boty tak, aby neztratila svůj tvar, schopnost nezaschnout? Udržujte pěnové plastové podložky, s nimiž jsou boty často prodávány: taková zařízení vám uloží vaše oblíbené kotníkové boty a boty na nubuk, semiš z deformace při skladování ve skříni nebo jen na chodbě na polici na boty. Zabalte výrobek do papíru, měkkého rouna nebo ho ve zvláštním případě strčte, nezapomeňte na špičku boty nasadit čistič mol.

Jaksklad boty, pokud jsou topy vysoké? Výhodně v šatně, kde je dostatek prostoru, a v zavěšeném stavu, takže se nezobrazují záhyby a praskliny v místech inflexe.

Dobrá rada

Je nejvhodnější skladovat boty ve speciálních boxech, kde se vejde mnoho párů bot. Tyto krabice chrání výrobek před moly a před výskytem nepříjemného zápachu, kromě toho, že zabírají málo místa na polici v šatně nebo ve skříni.

 1. Zapomeňte na plastové sáčky: v něm se mohou udusit, dostat nepříjemný zápach a materiál z nubuku a semiše se dokonce začne formovat. Takové obtíže se mohou vyskytnout u výrobků a v těsně uzavřených plastových nádobách.
 2. Pro gumové boty volte taková místa v šatně, na chodbě, ve skříni, kde by boty mohly stát vzpřímeně. A v žádném případě neohýbejte vrcholy: při dlouhodobém skladování na gumovém povrchu se objevují praskliny, které se pravděpodobně nikdy nevyrovná.
 3. Vlhkost a přímé sluneční světlo jsou nebezpečnými nepřáteli jakéhokoliv koženého náčiní, takže je udržujte od nich. Takoví nepřátelé nejčastěji sledují náš model boty a kotníkové boty, když jsou uloženy na balkóně, zejména pokud nejsou glazované a neohřívané.
 4. V malém bytě pro šatnu najdete místo ve skříni nebo visí mezipatro na chodbě. Pokuste se do nich umístit police tak, aby byl prostor pro vertikální skladování bot s vysokými vrcholy.
 5. Bojovatproti můrům není nutné kupovat různé chemikálie: dejte do botky levandulové větvičky, pelyněk, tabák nebo ořechové listy, jejichž vůně tyto můry netolerují.

Dodržujte pravidla a vaše boty přežijí sezónní spojení s důstojností!