V zimě navlhčete vzduch v místnosti bez zvlhčovače

Metody zvlhčování vzduchu v místnosti bez zvlhčovače v zimě se týkají mnoha lidí, kteří sledují své zdraví nebo mají malé děti. Suchost obydlí v období vytápění se jen převaluje. Domácí radiátor, který se snaží vytápět byt nebo dům, schne veškerou sebemenší vlhkost. Dobrý specializovaný zvlhčovač pro domácnost není cenově dostupný pro každého, je dobré, že bez něj se můžete vyrovnat s problémem suchého vzduchu. Pojďme zjistit, jak to udělat, pro které je třeba kontrolovat úroveň vlhkosti v zimě.

Proč potřebujete vlhkost v místnosti

Jak pochopit, že místnost není dostatečně mokrá? V zimě topná zařízení pracují v domech a bytech, ať už se jedná o baterie ústředního topení nebo speciální elektrické spotřebiče. Nutně snižují úroveň vlhkosti.

Situace je kritická, a to v zimním období. Navíc, vzhledem k nízkým teplotám venku, lidé ne vždy otevírají okna, aby větrali místnost, a to musí být provedeno!

Prostor pro suché bydlení může mít vážné následky:

 1. Sliznice osoby (v nose) vysychají, ochranná bariéra se snižuje a významně se zvyšuje možnost chytání viru nebo bakteriální infekce.
 2. Může dojít k zasychání pokožkyrůzné etiologie dermatitidy, nebo jen vážné svědění od sucha, což značně kazí život. Vlasy a nehty začnou trpět.
 3. V očích je pocit písku, protože rychle schne a hydratuje povrch oční bulvy přirozeným způsobem. Zvláště postižené jsou osoby, které jsou nuceny nosit kontaktní čočky.
 4. Chronická onemocnění, jako je astma, bronchitida a jiné bronchonální plicní patologie, mohou být zhoršeny, protože tyto stavy snižují možnost přirozeného čištění průdušek.
Zvýšená suchost je pro alergiky, astmatiky, malé děti a starší osoby velmi nebezpečná.

Stanovení nedostatečné vlhkosti

V období chladného počasí je snadné pochopit, že vzduch doma je suchý. K tomu není třeba měření. V ložnici nebo v jakékoliv obytné oblasti s nedostatečnou vlhkostí:

 • je těžké dýchat, v nose je pocit sucha;
 • prádlo, které je zavěšeno k sušení, velmi rychle schne;
 • jsou-li v místnosti květiny, pak špičky listů začnou zasychat a zhnědnou.

Zimní zima, uprostřed topné sezóny, dům určitě musí přijmout opatření pro dodatečnou vlhkost, a to i bez zvlhčovače.

Můžeme pracovat bez zvlhčovače

Všechny metody zvlhčování vzduchu bez zvlhčovače v zimním období jsou založeny na principu vytváření zdroje odpařování vlhkosti.

Metoda používající akvárium bude docela zajímavá. Je vhodný do malé místnosti. Vlastní akváriumby neměla být tak hluboká, aby byla plocha odpařování co největší. Akvárium by mělo být udržováno v dokonalé čistotě, neustále měněno, přidávat vodu tak, aby ryby a majitelé bytu byli pohodlní.

Podobná metoda může být použita s malou vnitřní fontánou, ve které voda neustále cirkuluje a vypařuje se. Tyto dvě metody však nejsou vhodné pro každého.

Nejjednodušší je zavěsit mokré listy nebo ručníky na baterie. Je třeba je neustále měnit, hydratovat, jakmile uschnou. Je možné, aby si zima vybrala požadovanou velikost škrtů, které k tomu budou sloužit. Tato zimní metoda zvlhčování vzduchu v místnosti bez zvlhčovače je velmi vhodná do ložnice novorozenců. Mimochodem, můžete se zbavit pachu spálení v bytě, pokud máte takový problém.

V místnosti novorozence nebo malého dítěte je nutné udržovat vlhkost! Docela jednoduše pro tento účel voda v malé pánvi zvládne. K tomu je třeba zvednout kapacitu není hluboká, ale široká.

Na regály, parapety a nad skříněmi je možné umístit malé misky s vodou, které budou muset být vypařovány.

Různé pokojové rostliny mají zajímavou a užitečnou funkci. Tropické druhy květin v květináčích mohou udržet vlhkost odpařující se z listů.

Tyto speciální závody zahrnují:

 • domácí orchideje;
 • Hypoestes;
 • Fitonii;
 • Ficus;
 • ibišek;
 • Saintpaulia.

Máte-li dostatek těchto exotických rostlin na okenním parapetu místnosti, můžete být klidní, že atmosféra splní míru vlhkosti. Můžete úspěšně použít sprej na zavlažování květin k navlhčení. Voda může být nastříkána na záclony oken, zejména těch, které pokrývají baterie. Zatímco se bude odpařovat, místnost bude nasycena vlhkostí.

Další jednoduchý tip. Vanu můžete naplnit vodou a neustále udržovat dveře koupelny otevřené. Odpařování této vlhkosti je dostačující pro malou místnost vedle ní.

Ložnice dítěte

Zvláštní pozornost je třeba věnovat v zimě atmosféře v místnosti, kde dítě žije. Zde je několik dalších tipů, jak zvlhčovat vzduch v místnosti bez zvlhčovače v zimě pro kojence. Tyto metody by měly být použity v každé místnosti bytu, a to zejména tam, kde žijí děti. Základní pravidlo je vysílání.

Navzdory zimním chladům je nutné několikanásobně denně, minimálně po dobu 10-15 minut, obývat obytný prostor. Mezitím může mladá matka jít na procházku s arašídem a nechat okna otevřená. V zimě je vlhkost 100% způsobená sněhovými závěsy a padajícím sněhem. Atmosféra místnosti díky ventilaci bude naplněna čerstvostí a dostatečnou vlhkostí.

Je nutné provést mokré čištění místnosti alespoň jednou denně. Otřete podlahu a všechny povrchy (parapety, police, skříně, noční stolky atd.). Výsledkem těchto opatření bude optimální úroveň vlhkosti. V dětském pokoji si můžete dát sušičkupro prádlo.

Pro rodinu, kde dítě roste, je mytí každodenním postupem. Pokud je prádlo sušeno v dětském pokoji, zaručí dostatečnou vlhkost.