Vánoční stěna noviny 2019 to udělat sami

Zbývá ještě několik dní, než přijde Nový rok - je čas přemýšlet o slavnostní výzdobě a vytvořit plakát nebo nástěnné noviny. Vstoupit do hledání „do-it-yourself stěnových novin pro nový rok 2019 do-it-yourself šablony“? Stop, máme více zajímavých nápadů! Tento článek je návrhář doporučení, s jeho pomocí si můžete vybrat techniku, kompozici a vyplnit své mistrovské dílo se zajímavým obsahem, příklady, které jsou uvedeny na konci článku.

Technika

Nejprve vyberte techniku, kterou vytvoříte. To může být známé kreslení na kreslicí papír, obrazová koláž, světlé aplikace, šablony nebo dokonce směs všech výše uvedených metod.

Klasické na Whatman

List bílého papíru, vůně kvašového nátěru a veselá barevná písmena „šťastný nový rok“ - to je skutečná klasika školních novin. Pokud experimenty nejsou vaším tématem, využijte tuto možnost. Skládá se ze souboru tradičních prvků, které jsou kombinovány v jiném pořadí. Tato metoda je vhodná pro ty, kteří vědí, jak kreslit krásně. Pro vytvoření klasické stěny budeme potřebovat:

 • Whatmanův papír;
 • barvy (akvarel nebo kvaš);
 • značky, pera, pozlátko - jedním slovem celá slavnostní kancelář;
 • Tužka a guma.
Viz také

Přání pro nový rok 2019 to udělejte sami se symbolem roku prase

Máte-li zájem o otázku, co dát milovanému člověku na Nový rok 2019, musíte si udělat vlastní pohlednici s ...

Hlavní otázkou je téma. Mohou to být zimní motivy (ledové krystaly, načechrané sněhové vločky, měkké unášení nebo zimní znaky), tradiční rekreační prvky (smaragdový vánoční stromek, barevné girlandy) nebo symbol roku - v roce 2019 jde o prase. Dále označte střed listu - a začněte vytvářet.

Koláž

Pokud nemůžete kreslit - to nevadí. Existuje mnoho různých technik, které nevyžadují speciální dovednosti. Například koláž. V této technice jsou pořízeny hotové obrazy, které jsou pak sestaveny do obrazu. Není třeba omezovat své technické možnosti, takže si můžete nechat své fantazie rozvinout. Abychom mohli vytvořit originální plakáty pro nový rok, potřebujeme:

 • hromadu starých časopisů, brožur, letáků s obrázky;
 • nůžky;
 • lepidlo (nejlepší tužka);
 • jednoduchá tužka a guma pro značení.

Princip fungování je stejný - my jsme si vybrali myšlenku, označili list a dali volnost představivosti. Ale v případě koláže, nemůžete se omezit na tradiční spiknutí, ale provést obraz v původní technice. Například, z kusů nebostylizovaný vánoční strom, hračka nebo dokonce slavné postavy a Santa Claus se Sněhurkou u stolu. Mimochodem, není nutné brát hotové obrázky - mohou být vytištěny na tiskárně. A pokud chcete zopakovat úspěšnou kombinaci - můžete vytvořit kopii fragmentu.

Žádosti a šablony

) . 81]

Jiným způsobem pro ty, kteří mají kresbu, není silná stránka. Připravené formuláře a šablony vždy přicházejí na záchranu, zbývá jen najít vhodné obrázky na internetu a vytisknout je. Můžete použít hotové obrázky, vystřihnout barevné formuláře a nalepit je na list nebo použít barvu přes vyříznutý formulář. Můžete také vystřihnout lesklé tvary z balicího papíru nebo je natřít lesklou texturou.

Důležité!

Při řezání šablon pro nanášení nátěrové hmoty přes něj dbejte na vnitřní čáry. Někdy je nutné ponechat tenký proužek, který není vyřezáván tak, aby se obrazec nerozpadl.

Hry s konturou a pozadím

Je snadné překvapit každého originálním plakátem, jen ... věnovat pozornost pozadí! Většina plakátů je tradičně kreslena na bílém pozadí, ale všechno se mění, stačí si vzít barevný list - například, aby odpovídal vánočnímu stromu nebo magické noční obloze. Vhodné jsou také zlaté, stříbrné, fialové, modré, modré a červené. Tyto listy můžete najít v obchodech s uměním a papírenstvím. Ale drž se dálPokud zjistíte, že barva na barevném papíru bude zkreslená, je lepší použít jinou techniku ​​- koláž, aplikaci nebo vystřižené obrysy obrázků na jednom listu, a pak pod ní umístit další, kontrastní. Také na barevném pozadí vypadá dobře:

Viz také

Šablony pro nový rok 2019 pro řezání oken: nápady s šablonami

Na Silvestra se mnozí snaží vyzdobit domov, kancelář, školní třídy nebo skupiny mateřských škol. To posiluje ...

 • stříbrná a zlatá barva;
 • nátěrové hmoty a prostý tmel;
 • třpytky, barevné šumivé samolepky.

Složení

V novoročních novinách jsou tři důležité prvky: technika, kompozice a obsah. Poté, co jste se rozhodli, jak budete dělat plakát pro nový rok 2019, pokračujte v uspořádání prvků. Existuje několik možností pro umístění: na jedné straně, ve středu, ve tvaru postavy, na mřížce (jako ve skutečném novinách nebo časopisu) nebo na několika obrázcích paralelně, způsobem komiksu. Můžete také přijít s tunou vlastního rozložení pro obrázky, které zde nejsou uvedeny.

V centru

Klasická kompozice, která předpokládá rovnoměrné rozložení spiknutí od střední linie. Je možné psát tučným „šťastným svátkem“ a pod hlavičkou umístit obrázky nebo koláž. Další možností je nakreslit znaky kolem objektu (například vánoční stromeček nebo novoroční hračka) nebo udělatněkteré předmětové centrum pozornosti.

Je to důležité!

Při umisťování hlavního nápisu to neuspořádejte zleva doprava, jak jste zvyklí, ale ze středu tak, aby se písmena nepohybovala na jednu stranu. Vypočítejte centrální písmeno ve slově nebo frázi (v tomto případě se vezme v úvahu mezera) a pak se ostatní znaky uspořádají symetricky.

Zaměření na stranu

Pokud se vám centrální kompozice zdají nudné, zkuste divákovu pozornost přesunout na pravou nebo levou stranu, umístěte tam nejvyšší nebo nejjasnější objekt. Ujistěte se, že volný okraj nezůstává příliš prázdný. Například, pokud nakreslíte znak na levé straně, pak může být volný pravý ozdoben jasnými skvrnami věnce, sněhových vloček nebo rozptylem hvězd.

Podle údajů

Neobvyklou možností je umístit všechny informace na obrys obrázku: hračku na vánoční stromeček, dárek, srdce, vánoční stromeček. Taková kompozice sama o sobě vypadá slavnostně a přitahuje pozornost. V tomto případě není nutné ani něco kreslit, můžete jednoduše napsat přání nebo básně, které budou v krásné slavnostní podobě. Další nápad: nakreslit smrkové větve a velké koule, a zase je naplnit básněmi nebo pozdravy.

Stejně jako v časopise

Když se vydáváte do novin, můžete se nechat inspirovat skutečným tiskem a vytvořit plakát ve formě novinového časopisu nebo časopisu. Pro tuto metodu je vhodná jakákoliv technika a podobný plakát bude vypadat velmi moderně.

Viz také

Nápady na zdobení bytu na Nový rok 2019

Máte-li zájem o otázku, jak si vlastní ruce pro nový rok 2019 vyzdobit byt, měli byste zvážit nejoblíbenější nápady. V ...

Co psát v novinách

Po pochopení metody a formy jděte do podstaty - obsahu. Záleží na vaší hlavní myšlence i zvolené technice. Například, na barevném pozadí je obtížné psát, a koláž nebo kresby odvádí pozornost k sobě. Nabízíme několik možností obsahu pro vaše noviny pro nový rok 2019:

 • výkresy;
 • karikatury a karikatury;
 • srdečná přání;
 • přiloženou obálku nebo zvláštní místo pro ty, kteří chtějí opustit pozdrav;
 • verše;
 • úryvky z příběhů na téma Nový rok;
 • fotografie nebo speciální rámečky pro ně;
 • šarády a křížovky;
 • zajímavá fakta a infografika;
 • užitečné tipy.
]

Jak vidíte, vytvoření nástěnných novin vlastními rukama do školy je jednodušší, než se zdá! Nezapomeňte na pozemky - jen se vzdalte od znuděné znakové sady a vaše tvorba bude jiskřit novými barvami. Nový rok je nejen Santa Claus, vánoční stromek a sněhové vločky, ale také novoroční ohňostroj, mandarinky, přátelská rodina, pohodlí u krbu, pohádková jiskra girlandy ... a mnoho dalšího, které mohou naplnit dovolenou magií a kreativitou.