Vápno vklady na koupelně dlaždice vyhraje tyto super fondy

Navzdory všem metodám čištění zůstává voda dodávaná do domů tvrdá a obsahuje velké množství minerálních solí. Na dlaždice, po vysušení, zanechává bělavé, hrubé vápno měřítko, které není tak snadné se zbavit, zejména v pokročilých případech. Promluvme si o tom, jak vyčistit dlaždice z vápencových ložisek, aby nedošlo k poškození spojů.

Odstranění dlaždic z vápna: tipy a triky

Většina průmyslových čisticích prostředků, detergentních přípravků obsahuje kyselinu, jsou považovány za nejlepší v boji proti usazeninám vápna. Lidové recepty zahrnují použití octa nebo kyselinu citrónovou. Ve velkých množstvích všechny tyto nástroje částečně zničí spárovací hmotu v mezilehlých spojích a obkladech.

Pozor!

Dlaždice v koupelně by neměla být umývána jednou měsíčně, ale každý týden. Staré skvrny jsou smývány pouze silnými, škodlivými směsmi.

Přípravky obsahující chlor nebo chlor mohou měnit barvu dlaždic a švů. Rovněž je třeba je používat pouze ve vyspělých případech, např. Pokud je kromě ložisek vápna také houba. Práškové výrobky ssoda také dává dobré výsledky, ale s intenzivním třením nechávají škrábance na dlaždice.

Ukazuje se, že nejběžnější způsoby čištění dlaždice z plaku jsou škodlivé, takže jak se má? Můžete se podívat na drahé, šetřící drogy a můžete jednou provést eradikační čištění a v budoucnu zabránit vzniku náletu. Odstraňte vlhkost ze stěn, aby nedošlo ke kondenzaci, dbejte na dobré větrání v koupelně.

Jak umýt dlaždice v koupelně

Dokonce i zkušené hostesky dělají chyby při čištění koupelny. Nesprávné akce často vedou k různým škodám na dlaždicích, které již nelze fixovat. Naučte se základní pravidla pro mytí dlážděných podlah:

  1. Dlaždice se čistí pouze měkkými žínkami a kartáči, vhodné jsou také melaminové houby. Po umytí je nutné všechny povrchy otřít do sucha, pro tento účel se oddělují utěrky z mikrovlákna a dobře absorbující ručníky, které nezanechávají vlákna a skvrny, můžete použít viskózu, bavlnu nebo froté hadřík. Kapalné produkty se snáze aplikují pomocí spreje.
  2. Dlažby na stěnách se začnou prát nahoru.
  3. Opláchněte a otřete stěny shora dolů. Je důležité, aby na povrchu nebyly žádné částice pracích roztoků a vlhkost.
  4. Je nutné se připravit na to, že po prvním řízení se celý nájezd nevymyje. Doporučuje se opakovat čištění ihned, bude mnohem obtížnější později zmýkané a vyschlé nečistoty vyprat. Spozornost je zaměřena na oblasti, kde jsou místa.
  5. Práce se provádí v gumových rukavicích, jakékoli léky a nářadí pro domácnost mohou vážně poškodit pokožku rukou. Při použití chlóru nebo čpavku používejte masku. V případě kontaktu s pokožkou nebo očima okamžitě opláchněte tekoucí vodou.

Čištění dlaždice s vypouklým vzorem má své vlastní vlastnosti, takový povrch lze prát pouze měkkou texturou bez abrazivních částic. Některé ženy v domácnosti používají parní čistič. Výsledky samozřejmě nejsou špatné, ale po této úpravě se doporučuje, aby se dlaždice dále ošetřily čističem skla (s antipary).

Pozor!

Před použitím průmyslových výrobků na hlavní části dlaždice by se měla zkoušet na malé ploše. V případě jakýchkoli vedlejších účinků (korozivní lesklý povrch, vyblednutí švů, škrábance, odření) je lepší takové mytí odmítnout.

Pro preventivní týdenní čištění dlaždice se tekuté mýdlo nebo mycí prostředek rozpustí v teplé vodě, rovnoměrně nanesené na stěny, ponechané po dobu 2 minut. Poté se dlaždice opatrně otře kartáčkem a opláchne tekoucí vodou. Množství mýdlového prostředku se vypočítá nezávisle, vše závisí na ploše obkladu dlaždic, hlavní je, že roztok dobře pění.

Prostředky pro čištění vápna na dlaždicích v koupelně

Pro usnadnění výběruvhodný průmyslový výrobek nebo lidový lék, vybrali jsme již testované možnosti s nejpozitivnějšími recenzemi. Připomeňme, že nejsou určeny pro časté používání, ale pro vzácné, eradikační postupy pro čištění dlaždic z vápencových ložisek.

Chemikálie pro domácnost

Fondy zaměřené výhradně na boj proti vápnu na dlaždici se prakticky nesetkávají. Obchodní pulty jsou vybaveny univerzálními přípravky pro boj proti plísním, rzi a vápnu na různých površích, volbou spreje nebo gelů. Existují možnosti s mírným obsahem nebo bez kyseliny, ale jejich cena je vyšší.

lék Stručný popis
HG stupnice Má silný, nepříjemný zápach, ale dává velmi dobrý účinek. Kapalina z láhve se pohybuje ve formě proudu pěny.
Muscul Účinný, nízkonákladový lék, jehož výsledek je patrný během 2-3 minut po aplikaci, opláchne i velmi hustý, dlouhotrvající květ. Kapalina je v láhvi s rozprašovačem, měla by být aplikována tečkovaně, v jedné vrstvě.
Cillit Poskytuje nejlepší účinek v boji proti rzi, zatímco vykazuje dobré výsledky při čištění vápence, ale ne v pokročilém stadiu.
San Wedge Santik Účinně odstraňuje vápno a jiné nečistoty. Prodává se jako sprej se sprejem.
Kometa Spolehlivý, snadno použitelný díkyrozprašovač, rychle opláchnutý, vhodný pro zpracování starých skvrn.
Luxus Professional Rychle rozpouští vápno a jiné závažné nečistoty, zatímco jemně ovlivňuje povrch dlaždic a švů, prodává se jako sprej stříkací pistolí a má silný chemický zápach. Má ochranný účinek.
Frosch Hypoalergenní, účinný lék proti chronickému usazování vodního kamene, který má přirozené složení a příjemnou vůni. K dispozici v lahvích se sprejem, nezanechává stopy na interdigitálních švech.
Acrylan Univerzální prostředek, který ničí jakýkoliv druh nájezdů a nečistot na dlaždici, po aplikaci vytváří ochranný film, který zpomaluje hromadění vápna na površích. Acrylan má lehkou, pěnovou konzistenci, nemůže být mísen s jinými chemikáliemi.
Baskytara Silný gel bez kyselin, který pomáhá vyrovnat se s vážným starým vodním kamenem. Nemá vliv na švy a povrch dlaždic.
Cif Crem Univerzální přípravek se silným účinkem, rozděluje i nejodolnější, starou desku a nepoškozuje povrch.

Pozor!

Pečlivě si přečtěte pokyny, nezanedbávejte podmínky používání. Je obzvláště důležité dodržovat doporučení týkající se doby od podání žádosti k oplachování drog a osobní ochrany.

Často se Domestos nachází v doporučeních domácích žen (pro čištění záchodové mísy)účinné pouze tehdy, když se objevila nová dlaždice, vodní kámen. Nesmí špinavé skvrny ani od prvního, ani od pátého.

Vylepšené položky

Prostředky na čištění dlaždic z vápna lze rychle připravit doma z odpadních materiálů. Všechny ingredience jsou jistě nalezeny v každé domácnosti a výsledek není v žádném případě horší než ukazatele chemického ošetření.

Ocet

Bude se jednat jak o 6%, tak o 7% octa. Koncentráty nelze použít v čisté formě, ředí se, například 80% koncentrátu má jednu část na 12 dílů vody. Kyselina vápenná dobře změkčuje, po které se snadno omyje, bez jakéhokoliv úsilí.

Ocet se nalije do rozprašovací láhve nebo se na něj navlhčí houba, rovnoměrně se nanese na dlaždici, trochu se protře o stěny a nechá se 10 až 30 minut. Zatímco ocet reaguje s květem, zřeďte mýdlo v teplé vodě (na pěnu). S jemným pohybem umývají dlaždice mýdlem, po čemž je zcela opláchnuta čistou tekoucí vodou, takže nejsou žádné stopy octa a mýdla, jsou setřeny do sucha.

Některé ženy v domácnosti se doporučuje míchat ocet se sódou, výsledek může být lepší, ale pro švy, a pokrýt dlaždice je dvojí napětí. Pokud se rozhodnete použít nástroj, pak jej aplikujte pouze na místa silného, ​​trvalého znečištění, neuchovávejte déle než 10 minut. Před praním, nejprve odstranit sodu, jen pak třít dlaždice.

Kyselina citronová

Pevná zrna kyseliny mohou vážně poškodit povlaky ašvy, prášek se nanáší velmi opatrně. Citron (jemnozrnný) se nalije na navlhčenou houbu a aplikuje se na problémové oblasti, ponechá se po dobu 15–20 minut, pak působí jako v případě octa. V této možnosti čištění nelze použít sodu. Aby se zabránilo zbytečnému poškození, lemongrass se předředí v horké vodě (lžíce vody se sklíčkem na půl litru vody).

K přípravě univerzálního mixu budete potřebovat k čištění dlaždic v koupelně následující přísady:

  • 3 lžíce kyseliny citrónové;
  • šťáva z poloviny citronu pro chuť;
  • 3 lžíce mycího prostředku nebo tekutého mýdla;
  • 1, 5 litrů horké vody;
  • Nádoba na míchání.

Nejprve se do vody vlije kyselina citrónová, míchá se až do úplného rozpuštění, poté se přidá detergent a citronová šťáva a směs se znovu míchá. Hotový roztok se nalije do rozprašovací láhve nebo se houbou navlhčí, rovnoměrně se nanese na dlaždici, lehce se otře, nechá se 5 minut opláchnout, směs se musí důkladně opláchnout.

Chlor

Vezměte obvyklý bělicí prášek, který se prodává v lahvích, se slabým znečištěním, které lze ředit (půl litru bělidla na litr vody), v případě dlouhodobého květu použijte nezředěný roztok. Žínka je hojně navlhčena prostředky, položena na dlaždice, ponechána po dobu 15 minut a pečlivě opláchnuta čistou vodou.

Amoniak

Salah dobře zvládá lehký vápenec, ale má silný, štiplavý zápach. Stolní lžícečpavek rozpuštěný ve 2 litrech vody, nalije se do rozprašovací láhve a rovnoměrně se nastříká na povrch dlažby, nechá se 15 minut, opláchne se a otřete stěny.

Pozor!

Rozpouštědla pro odstraňování vodního kamene z dlaždic se nepoužívají, jsou vhodná pouze pro čištění kovových nebo skleněných povrchů.

Pokud se „kyselé“ produkty dostanou do kontaktu s akrylovou lázní nebo umyvadlem, musí se okamžitě omýt, aby se zabránilo možnému poškození. Se snahou třít nejen dlaždice, ale i švy, jsou také ošetřeny měkkými kartáči a žínkami.

Je snadné zabránit vzniku vodního kamene - odstraňte přebytečnou vlhkost ze stěn po každém mytí a koupání. Postup nebude trvat déle než 2 minuty, což zaručí čistotu a zachování obkladu dlažby a mezivrstev. Týdenní mytí stěn pomocí jemných mýdlových roztoků je vynikající prevencí přetrvávajícího znečištění. Postupujte podle jednoduchých pravidel čištění, dlaždice bude vždy vypadat jako nová.