Velká pošta 2019: co může být jedeno mílovými kroky

Lent je považován za jeden z nejdůležitějších, protože během půstu jsou jak duše, tak tělo věřícího připraveny na následující jasný křesťanský svátek - Velikonoce. Je však třeba poznamenat, že tento světlý svátek nemá pevné datum, takže každý rok nejen Velikonoce, ale všechny události, které jsou s tímto datem spojeny, budou každoročně oslavovány v různých dnech.

To platí i pro půjčku 2019, která začíná v pondělí 11. března. Mnozí se zajímají o to, co lze v tomto období denně jíst a co ne. K tomu vezměte v úvahu kalendář potravy na sedm týdnů půstu.

Význam, znaky a základní pravidla Půstu

Ti, kteří mají první půst, by měli jasně pochopit účel svého jednání a zároveň by neměli předpokládat, že Lent je vynikající příležitost zhubnout. Člověk by se neměl držet pošty jen proto, že ji drží každý, nebo jednoduše proto, že je tak módní.

Důležité!

Během Lentu se musíte hodně modlit, protože modlitba také pomáhá očistit duši, musíte také přehodnotit svou stravu, určité potraviny vyjmout z kuchyně na určitou dobu.

Velký Lent začíná vždy v různých časech, ale zůstává nezměněn.pouze jedno pravidlo - začátek svátku připadá na pondělí.

Posledním dnem půstu bude sobota 27. dubna a formálně by měla trvat až do půlnoci.

První týden, stejně jako svatý týden, jsou považovány za nejpřísnější. V této době věřící nepoužívají nic kromě vody a několika kousků chleba. Ne všichni věřící však mohou jít k takovému omezení, ale pouze k těm, kteří jsou silní v duchu.

Ti, kdo se poprvé budou v roce 2019 držet Velkého půstu, musí požehnat kněze z nejbližší církve. On také podrobně vysvětlí specifika dodržování, řekne vám, které potraviny by měly být zlikvidovány a co můžete jíst ve dne.

Měli byste se zaměřit na své zdraví, naučit se počítat svou sílu. Každý člověk by se měl řídit vnitřními vjemy a schopnostmi svého těla. Věřící však říkají, že Lent je snadno pozorovatelný pouze tehdy, když půstná osoba jasně zná účel, pro který se omezuje na jídlo.

Je třeba připomenout, že cílem Fast je činit pokání, a ne zakázat klobásu nebo mléčné výrobky.

Viz také

Jaká je doba neděle v roce 2019

Odpuštění Neděle je den, kdy si věřící vzájemně žádají o odpuštění a jsou duchovně očištěni. Tento svátek spadá ...

Jak jíst během dne v období půstu 2019?

Ihnedvarovat, že budete muset opustit všechny živočišné produkty. Zákaz se týká nejen hovězího masa, vepřového masa, ale i mléka, jakož i všech výrobků, které byly na něm připraveny. Zákazem budou také kuřecí vejce a drůbež.

Důležité!

Během postní doby budou zvláštní dny, kdy mohou být do stravy zahrnuty rostlinné oleje a ryby.

Jak bylo uvedeno výše, první i poslední týden, který se skládá ze šesti dnů, se považuje za nejpřísnější. A celý Lent jako celek bude trvat asi sedm týdnů.

Na začátku Lentu 2019, v pondělí můžete pít jen vodu, pak můžete do svého jídelníčku přidat také chléb. Kromě toho, podle církevních předpisů, od středy do čtvrtka, můžete jíst jakékoliv syrové potraviny rostlinného původu bez oleje, včetně slunečnice. Zapůjčené menu, vymalované ve dne, je možné předem.

Současně v pátek bude možné jíst tepelně zpracované potraviny, stejně jako v sobotu a v neděli pak můžete do stravy zahrnout i rostlinný olej.

Viz také

Jaké je datum odpuštění v neděli v roce 2019: tradice a znamení

Odpuštění je jednou z největších křesťanských svátků. Věřící se snaží vstoupit do P ...

Od druhého týdne, který začíná 18. března, se každodenní strava v období postní doby mění.Do 21. dubna se můžete řídit pouze standardními církevními pravidly. Chtěl bych upozornit na skutečnost, že o víkendech je povoleno používat malé množství vína, které by samozřejmě mělo být vysoké kvality.

Tip!

V den Zvěstování, který připadne na 7. dubna, stejně jako na Květnou neděli (21. dubna 2019), můžete jíst ryby. Je nutné zcela opustit ryby, pokud svátek Zvěstování padne na Svatý týden.

Ve čtvrtek 25. dubna můžete do svého dietního rostlinného oleje a vína v malých množstvích doplnit. Následuje velmi důležitý den, který se nazývá Velký pátek, a letos připadne na 26. dubna. V tento den, před odstraněním krytu nemůže jíst jídlo vůbec.

Přísný Velkou poštu z roku 2019 je třeba dodržet před vystoupením první hvězdy v sobotu, která připadá na 27. dubna. Tím, že menu v předstihu, budete vědět, co můžete jíst ve dne během celého období.

Během tohoto období, podle církevních pravidel, jedí jídlo pouze večer a výjimky jsou víkendy. Současně, v sobotu av neděli, jsou vyloučena pouze ranní jídla.

Přibližný rozvrh výkonu v Lent

Během Půdního období je plán jídla následující:

  1. V první den v týdnu, stejně jako ve středu a v pátek, je nutné jíst v surovém stavu pouze potraviny rostlinného původu a olej ve stravě by měl v tomto okamžiku zahrnovatnemůže.
  2. V úterý a ve čtvrtek je dovoleno konzumovat tepelně zpracované potraviny, ale také není dovoleno přidávat rostlinný olej.
  3. Pokud jde o víkend, v této době můžete jíst v době oběda, stejně jako na večeři. Je pravda, že bude nutné odmítnout snídani.
  4. Je také přijatelné konzumovat malé množství kvalitního vína. Výjimkou je sobota posledního týdne Velkého půstu.
  5. V pátek minulého týdne by se měl člověk zdržet jakéhokoli jídla. Někteří pozorní křesťané odmítají jíst před začátkem Velikonoc.

Co lze vařit v Lentu

Během postního období laici nejčastěji zahrnují brambory ve své stravě, které se jednoduše pečou nebo vaří. Kromě toho, v mnoha přijatelných dnech v týdnu, mnozí věřící dělají libovou polévku s brambory, stejně jako zrazy a palačinky se zelení. Můžete také vařit libové boršč a zeleninové dušené maso, stejně jako quiche bez slepičích vajec a bramborových tortil.

Viz také

Jaké příznivé dny pro svatbu v roce 2019 si vybrat

Pokud jste pro rok 2019 naplánováni na jednu z nejdůležitějších událostí v životě, manželství, a vyberete si datum jejího jednání, ...

Zajímavé!

V prvních dnech bude pro věřitele velmi obtížné změnit svůj jídelníček, proto se bude muset připravit morálně na časovou lhůtu a na změnu stravy.

Druhý nejběžnější výrobek pověřících brambor je obilovin. Ve dnech půstu se používají hlavně oves, rýže a pohanka. Během Lentu, můžete také zahrnout do své stravy kaše z kukuřice, pšenice, ječmene, ječmene, proso, proso, či proso.

Z vybrané obilné kaše lze vařit pouze na vodě a bez použití jakéhokoliv másla nebo mléka. Zdá se, že ti, kterým je kaše, je příliš hubený, mohou do obilovin přidávat zeleninu, houby a další houby, stejně jako sladké ovoce a ořechy.

Věřící zcela odmítají jakékoli živočišné produkty, ale problém spočívá v tom, že obsahují bílkoviny, které jsou důležité pro lidské tělo. V tomto případě je nutné zahrnout do stravy ty produkty rostlinného původu, které také obsahují proteiny. Mezi tyto produkty patří luštěniny, houby a sójové mléko.

Ze všech výše uvedených produktů můžete připravit vynikající vedlejší jídla, stejně jako hlavní jídla, polévky, nápoje a některé jednoduché dezerty.

Pokud jde o ovoce a zeleninu, mohou být tyto potraviny v určitých dnech konzumovány nejen čerstvé, ale také sušené, a také v nakládané a konzervované formě. Kromě toho mohou být dušené s jinými povolenými produkty a konzumovány ve vařené formě.