Velká pošta 2019: denní potravinový kalendář pro laiky

V Lentu 2019 pokračuje posvátná tradice laikům, kteří se identifikují jako pravověrní věřící. Stejně jako v dlouhých stoletích, kdy existovalo ortodoxní náboženství, v chrámech můžete zjistit kalendář jídel ve dne, který předepisuje povolené menu a povolené produkty během celého období, zatímco praví věřící procházejí povinnou dobou duchovního a fyzického očištění.

Toto je nejstarší a nejvýznamnější období roku, neoddělitelně spjaté s oběma událostmi popsanými v Písmu svatém a ve stáří tradic. Letos začíná 11. března a končí 27. dubna těsně před Velikonocemi. A pro jeho dodržování nestačí jen vědět, že je nemožné jíst a nejíst. Je nezbytné opustit světská pokušení a řídit se všemi pokyny při návštěvě bohoslužeb.

Jaký je význam souladu

Bez ohledu na to, jak stará je zavedená církevní tradice. Všechny příspěvky, vícedenní a jednodenní. Jsou zaměřeny na nalezení sebeobětování, očištění a zlepšení. Je to příležitost vzdát se toho, co není tak nutné, jak se jeví v denním cyklu a hříšných myšlenkách.

Každé sledované období má svůj velký význam, vlastní historii. Pro pravého věřícího je to doba, kdy podle pravidelMěli byste určitě navštěvovat bohoslužby a jíst jídlo jen dvakrát denně - po liturgii a po vesperách, tedy až po bohoslužbě.

V moderním světě, i když se člověk nezúčastní církve, může to být po obědě a večer.

Ale bez modlitby, vystoupil k Bohu a navštívil chrám Boží, půst se promění v prostý půst. To lze provést kdykoliv, protože základní význam odříkání a omezení je prostě ztracen.

Pokud člověk vidí ve Velkém Půstu pouze potravinové omezení, zapomíná na utrpení, která Ježíš Kristus snášel ve prospěch celého lidstva.

Základní zásady výživy

Velká pošta 2019, stejně jako několik staletí - to jsou pravidla duchovního a fyzického očištění, vytvořená pro různé kategorie věřících - a je nepřijatelné míchat potraviny doporučené kalendářem ve dnech pro laiky a kláštery.

Laici mohou pozorovat pouze zákazy určitých potravin a dodržovat doporučená pravidla pro stravování ve dnech v týdnu. Kláštery pozorují jiné typy Půstu. V roce 2019 a pro ně se to děje z vlastní vůle a je to docela přijatelné, pokud rychle, při dodržení potravinových omezení a potravin ve dne.

Skutečnost!

Kláštery mohou v první den rychlého a ve všech dnech Svatého týdne (většinou na Velký pátek) zůstat na vodě a chlebu a pak v omezeném množství. Zvláštní povolení může být respektováno.přísný půst na vodě a chlebu po předepsanou dobu. V naší době se to však stává velmi zřídka, i když jindy to bylo poměrně běžné a dobrovolné rozhodnutí.

Pro laiky je tato závažnost nepřípustná a škodlivá, protože kromě bohoslužby a modlitby jsou nuceni jít do práce a určitá síla bude pro ně stejně vyžadována. Sekularizace náboženství a sbližování určitých oprávnění s moderními podmínkami umožňuje možnost jíst krevety, mušle a chobotnice, které dosud nebyly přítomny v ortodoxním jídle, za účelem získání bílkovin a látek nezbytných pro pracovní kapacitu.

Zajímavé!

Názory lékařů, že dodržování zásad Fourtieth je vyvráceno odborníky na výživu. Jsou přesvědčeni, že řádně složené menu povolených výrobků může nejen kompenzovat náklady na energii, ale také zcela vyčistit lidské tělo od nahromaděných toxinů a toxinů. Z lékařského povolání je další zajímavý pohled - jsou si jisti, že posvátné knihy obsahují věkovou moudrost lidí, zaměřenou na dosažení fyzické a duchovní síly. Mnoho moderních výzkumníků praktikuje terapeutický půst, jehož principy jsou půjčeny od náboženských předpisů.

Tyto vědecké studie se liší z hlediska pravoslavného náboženství o dodržování pracovních míst. Čištění těla není nic a nedává nic, pokud v této době člověk neodmítne světská pokušení, nezaměřuje se na společenství s Bohem a nemyslí na jeho spásu. Praví věřící se proto nejen omezují v sortimentu jídla, ale také se účastní všech povinných božských služeb, aby komunikovali s Pánem, v paměti a pro něž jsou pozorována všechna místa.

Povolené výrobky

V případě laiků, výživového kalendáře v Lentu a v roce 2019 se jedná o potraviny, u nichž člověk nemusí užívat jiný život nebo konzumovat to, co produkují ptáci a zvířata.

Můžete snadno vytvořit seznam povolených produktů, pokud se dozvíte, že je povoleno vše, co můžete pěstovat vlastníma rukama nebo sbírat v přírodních podmínkách, stejně jako úlovek ve vodě.

Rozdíl ve dne má hluboké kořeny v dějinách křesťanství, a aby nedošlo k prohloubení teologie, pokud se objeví prázdné otázky, stačí se řídit historicky založenými tradicemi, které se dlouho změnily v závazná doporučení:

  • houby a ořechy;
  • luštěniny - hrach, fazole, čočka, cizrna, fazole;
  • zelenina - zelí, řepa, mrkev, cibule, česnek, ředkvičky, brambory atd., Včetně solené, nakládané a nakládané;
  • ovoce - hrušky, jablka, pomeranče a citrony, grapefruity, kiwi, hrozny atd .;
  • bobule - brusinky, jahody, rybíz, - v jejich přirozené formě, v džemu, džemu, džemu a džemu;
  • sušené ovoce;
  • obiloviny - oves, pohanka, pšenice, rýže, kukuřice, ječmen a ječmen;
  • černý chléb, krutony z něj, bochníky chleba (čmuffiny a bílý chléb, které obsahují živočišné tuky).

Věnujte pozornost!

Aby bylo možné připravit se na důležité období, doporučuje se projít přípravným obdobím. Daleko od všech moderních farníků, kteří chodí do církve pouze na velké svátky s vhodnými atributy, vědí, že aby bylo možné projít sedm týdnů sv. V této době je odmítnutí masa předepsáno v pondělí, středu a pátek.

Aby bylo dosaženo požadovaného čištění, je rovněž nutné projít tímto omezením.

Stravování ve dne pro laiky ve Velké poště 2019 (povinná tabulka toho, co můžete jíst)

Jaký týden Dny v týdnu Povolené menu Název týdne

Existují nějaké přestávky

1 týden Pondělí;

od úterý do pátku;

Neděle a sobota

plné hladovění;

surové potraviny;

vařené potraviny s přidaným rostlinným olejem a malým množstvím vína (ne více než sklenice) vína;

Triumf pravoslaví
2 týdny Pondělí, středa, pátek;

Úterý a čtvrtek;

Sobota a neděle

voda, chléb, zelenina a ovoce, kompoty;

teplá jídla;

vařené jídlo s rastrem. olej a víno;

St. Gregory Palamas
3 týdny Pondělí, středa, pátek;

Úterý a čtvrtek;

Sobota a neděle

voda, chléb, zelenina a ovoce, kompoty;

teplá jídla;

vařené jídlo s rastrem. olej a víno;

Crusader
4 týdny Pondělí, středa;

Úterý a čtvrtek;

Pátek;

Sobota a neděle

voda, chléb, zelenina a ovoce, kompoty;

teplá jídla;

strava surových potravin;

vařené potraviny s res. olej a víno;

Rev. John z žebříku

V neděli - požehnání - ryby, mořské plody, teplé jídlo

5 týdnů Pondělí, pátek;

Úterý a čtvrtek;

Středa;

Sobota a neděle

voda, chléb, zelenina a ovoce, kompoty;

Vařené potraviny bez másla;

Surové potraviny;

vařené jídlo s rastrem. olej a víno;

Sv. Marie Egyptská

Lazarev sobota - rybí kaviár

6 týden Pondělí

Úterý a čtvrtek;

Středa, pátek;

Sobota a neděle

voda, chléb, zelenina a ovoce, kompoty;

Vařené potraviny bez másla;

Surové potraviny;

vařené jídlo s botem. olej a víno;

Floriferous nebo Palm Branches

Neděle - Květná neděle

ryby, mořské plody, teplá jídla

7 (vášnivý

týden)

Pondělí, středa;

Úterý;

Čtvrtek;

Pátek

Sobota

Neděle

Surové rostlinné potraviny;

Chléb, surová zelenina nebo ovoce, ořechy;

Vařené potraviny bez oleje;

plné hladovění;

Suché stravování, ale pouze po první hvězdě;

Velikonoce, konec půstu

Vášnivý

Týden

Meat Eater

Nádoby na vzorky

Navzdory přísným omezením na potraviny, u nichž je seznam výrobků delší, může být nabídka dnů nalačno velmi pestrá. Uvedená tabulka a kalendář jasně dokazují, že postní a dřívější, a v současném roce 2019, není důvod přemýšlet o tělesných potěšeních a dopřát si hříchu obžerství.

Duchovní a tělesné očisty znamenají, že denní potravinový kalendář není určen k tomu, aby získal potěšení, vymýšlel chutné pokrmy a jedl různé potraviny, zejména ty, které rozšířily denní menu o potraviny, které nejsou v slovanské potravinové mentalitě.

Důležité!

V době, kdy chcete přemýšlet o různých receptech, je třeba mít na paměti, že myšlenky na luxusní jídlo v době postoupení jsou stejně hříšné jako myšlenky na sociální zábavu nebo tělesné potěšení.

V moderní realitě existuje mnoho odpustků, které byly učiněny v různých obdobích církevních dějin. Dříve, pro laiky existovalo povolení na jedno jídlo ve všední dny a dvě jídla - v sobotu a v neděli.

Bylo to možné pouze třikrát pro celý celekobdobí konzumovat vařené ryby. Dny, kdy mohou být ryby podávány - Květná neděle, Zvěstování a Lazarova sobota, a dokonce i za předpokladu, že se nedokázaly vyrovnat s jinými daty, a kaviár byl povolen pouze v den Lazarus.

Světový informační prostor vstupuje do moderní reality. Ministři církve jej využívají k tomu, aby poskytli věřícím maximální možnost sdělit data a význam církevních svátků, informovat o nutnosti dodržovat určitá pravidla, pracovní dobu a umístění různých chrámů.

Tip!

Křesťanská místa můžete použít k tomu, abyste zjistili, zda existují určité produkty, ale jaké recepty k tomuto účelu použijete, je lepší o tom přemýšlet sami.

Protože v mnoha instrukcích pro přípravu čočkových jídel, bez ostychu doporučuji vývar, vejce nebo tuky, nemyslíte na nevhodnost takových potravin v době postní.

Pro informaci!

Denní sortiment potravin určených pro potraviny by neměl být osvobozen od určitých složek. Důležité jsou všechny druhy nuancí uvedené ve výživové tabulce. Je-li předepsáno horké jídlo, lze jídlo ohřívat. Vařené neznamená, že může být konzumováno horké. Surové potraviny znamenají, že v nutriční výživě by měly být obsaženy pouze syrové potraviny. Voda a kompot mohou nahradit čaj v tradičním smyslu. Čaj může být bylinný nebo ovocný, ale horký. Káva by v zásadě neměla být přítomna.

Příklad chybných receptů lze nazvat perníkem, smíchaným s marmeládou a silným čajem, horkými kudrlinkami, a to i na těstě z chudých kvasnic, když není dovoleno ohřáté jídlo, knedlíky bez vajec, ale v masovém vývaru, které jsou k dispozici těm, kteří chtějí majonézu, jako přebytek ve dnech pokud je povolen pouze rostlinný olej.

Skutečnost, že menu obsahuje seznam povolených mušlí, krevetek a chobotnic - to znamená, že je můžete jíst pouze v těch dnech, kdy je povolen kaviár a ryby.

Podstatou Velkého půstu je uctít památku našeho Pána Ježíše Krista, který strávil v putování, strádání a deprivaci, bytí v poušti v chladné, úplné samotě a hladu. A v tomto okamžiku a na Týdnu pašijí je omezení v potravinách věnováno jeho smutné a smutné historii.

Není proto vhodné proměnit kalendář církevních potravin ve dne za laiky na pokusy o obživu, vynález různých pokrmů nebo jejich náladovou přípravu. To znamená, že myšlenky jsou zaměřeny na nasycení žaludku a ne na modlitby směřující k Bohu a na čas pro duchovní a tělesné očištění.