Vestavěná žehlící deska - ve skříni, na stěně, posuvné: jak to udělat sami

Je nemožné chodit v pomačkaných šatech - žehlicí prkno je nezbytné pro každého. Na jedné straně je standardní podlahové svítidlo funkční, protože na něm je vhodné žehlit, na druhé straně - iracionální: musí být pokaždé zvednuta, přemístěna, přemostěna, složena, skryta. A to zabere spoustu místa a hádka s ním v hojnosti. Kam na železo, jak vyložit životní prostor? K dispozici je řešení - koupit nebo vytvořit vestavěný žehlicí prkno.

Odrůdy vložených žehlicích zařízení

\ t

Ergonomická, praktická zařízení pro žehlení, vykládání prostoru a ekologicky zapadají do interiéru.

Skládací

Skládací žehlicí prkna se dodávají v několika variantách, mezi nimi:

 1. Klasická nástěnná verze žehlicího prkna. Vrchní deska stolu (masivní dřevo, laminovaná dřevotřísková deska nebo vodoodpudivá překližka) se připevní k rámu rámu jednoduchým sklápěcím mechanismem, a to na stěnu (dva nebo čtyři body). Když je složena, deska je umístěna svisle;vodorovně k podlaze. Možné jsou dva způsoby upevnění: bez podpěrné nohy nebo pro (vyztužení) na stojanu spočívajícím na podlaze.

Důležité!

Při montáži klasické nástěnné verze vestavěné žehlicí desky zůstane rám, ke kterému je připevněn kryt, otevřený. Metalizované trubky rámu dokonale zapadnou do půdního nebo průmyslového stylu, s důrazem na jeho úmyslnou jednoduchost, možnou nesoulad s ostatními.

Je-li žehlicí zařízení skryto v krabici s posuvným dekoračním panelem nebo sklopnými dveřmi, lze se vyhnout nevyváženosti.

 1. Žehlící stůl se zrcadlem. Varianta „dva v jednom“: vnějšek je elegantní reflexní povrch - jakéhokoliv tvaru, velikosti, uvnitř - vnitřní spotřebič na žehlení prádla. Zrcadlové plátno lze namontovat - pro jízdu na stranu nebo houpačku - tradiční jednokřídlou konstrukci s baldachýny, boxy a rolovacím plátnem. Dalším plusem kombinace dvou funkcionálů je vyložení nedostatečného prostoru malého bytu a jeho vizuální expanze. Vestavěný žehlící prkno se zrcadlem lze vložit do jakéhokoliv interiérového stylu, rámovat reflexní povrch vhodným povrchovým nebo ozdobným materiálem (bageta, lícová) - pod přírodním dřevem, divokým nebo okrasným kamenem, štukovým litím, plastem.

Rozšiřitelný


Skládací verze žehlicího prkna umístěná uvnitř zásuvky na nábytek (ve skříňce, komoda). Pevné na prodloužené vodítkačást základny, stolek "se zlomí" uprostřed, skládací na polovinu - zúžený díl je umístěn na širokém - čelem k sobě. Rozměry zatahovací žehlicí desky jsou úměrné velikosti krabice, stabilitě - na kvalitě vodítek.

Vloženo

Maximální úspora místa. Optimální variace pro malé byty. Obvykle na zakázku při nákupu skříně nebo instalovány osobně v šatníku a v kuchyňské skříňce (časově náročné, ale funkčně splácí proces archivace příček, instalace upevňovacích systémů a upevňovacích konstrukcí).

Důležité!

Ve velké šatní skříni je vhodnější postavit ne statickou, ale otočnou nebo skládací desku s vestavěnou zásuvkou. V klasickém provedení skříně s výkyvnými dveřmi - se skládacím zařízením a lehkým designem.

Vestavěné žehlicí prkno vlastními rukama

Ve ​​skříni je možné použít několik vestavěných variant:

 • zasouvací - komplikované pro domácí řemeslníky se specializovanými teleskopickými mechanismy;
 • skryté - ve výklenku za policemi nebo zrcadlem - vyžaduje stabilní tesařské dovednosti;
 • skládání - s jednoduchým a spolehlivým mechanismem pro upevnění a upevnění.

Volba skládání je jednoduchá. Konstrukce sestává z:

 • žehlicí plochu (lze použít modernizovanou základnu skládací podlahové desky);
 • skládánízařízení;
 • rámy;
 • podpěra, upevněná na zadní straně skříně.

Pro samoinstalaci je lepší použít praktickou instalaci statické desky na prostřední polici (na úrovni beder) pomocí dveřních markýz, klavírů nebo motýlkových smyček (ideálně skrytých závěsů). Horní police nad žehlicím stolem jsou uloženy tak, aby byly volně zavřené za zavřenými dveřmi skříně.

Podpěra by měla být připevněna ke stěně se stejnými závěsy použitými pro desku stolu a háčky pod ní umístit na spodní (zadní) stranu desky. Během provozu se spodní podpěra opírá a upevňuje pomocí háčků ke spodní desce.

Tato verze samoobslužného žehlicího zařízení je stabilní a ovladatelná.

Pravidla pro výběr funkčních žehlicích prken

Při přípravě na nákup nebo přijetí objednaných a namontovaných zásuvek ve skříni na zdi zabudovaných žehlicích prken zkontrolujte:

 • skládací mechanismus - hladké spouštění, nepřítomnost hluku, nepochybně by měla vzniknout kvalita a trvanlivost materiálu;
 • spolehlivost upevnění podpěry na skříň, polici nebo stěnu a stabilita konstrukce - navíjení, zavěšení v horizontální poloze nevyváží upevňovací prvky, což může mít za následek zranění při žehlení a zlomení;
 • hmotnost konstrukce - tloušťka stěny by neměla držet, ale klidně udržet celkovou hmotnost žehlicího prkna, ložního prádla a železa;
 • záruční sliby a povinnosti výrobce a montéra: nedostatek záruky - odmítnutí provozu.

Některé oblíbené modely od hodnotících výrobců


Mezi dostupné možnosti pro vestavěné desky patří ty, které lze vyrovnat tím, že si příslušenství pro žehlení /oděv sami nebo na nákup a použití použijete pro svůj zamýšlený účel - vydrží dlouho a skutečně. Jsem rád, že byly vyrobeny hlavně v Rusku a v CIS - TriYa, AYRON SLIM, Shelf-On, "Favorite House":

 • nástěnná žehlicí prkna "Mořská panna" s rámem z pochromované trubky, automatický zámek - je instalována rychle a snadno, trvá jen 8 cm od stěny;
 • vestavěná „Rocket“ deska s variabilními instalačními metodami (uvnitř i vně skříně), upevněním na pravém nebo levém stojanu, s různým žehlicím zařízením a, což je obzvláště cenné, jeho maximální přípustné zatížení je 70 kg;
 • široká vestavba, upevněná ke stěně vyztuženými konzolami, žehlící prkno se zrcadlovou skříňkou od společnosti AYRON SLIM;
 • Kompaktní žehlicí prkno Astra-mini Eco, vestavěná skříň s výklopnými dveřmi, s plastovou západkou - ochrana před dítětem.

Optimální závěry pro racionální uživatele

Výběr zabudovaného žehlicího prkna je vhodným a rozumným řešením. Minimalizuje nepořádek vzácného prostoru a není stylový s designem interiéru, rychle a snadno uveden do pracovního stavu, bezpečně a ergonomicky. Vyberte si své racionální uživatele, kteří mohoustanovit správné priority a vypočítat přínosy zítřka.

Recenze

Kirillov Maxim

Máme dceru jehlou. Šicí hračky, oblečení pro ně. Díly, polotovary je třeba železit. Je tu stacionární deska skládacího typu, ale po celou dobu je nepohodlné ji rozkládat a je to neochvějný pocit dětí. Instaluje se do nástěnné desky „Mermaid“ - kompaktní, snadno podléhající dětským rukou. V rozložené poloze ponechává dobrou mezeru - je vhodné žehlit jak malé detaily vzoru, tak naše (dospělé) věci. Všichni jsou spokojeni.

Egorov Dmitry
Při objednávání skříně jsme okamžitě zajistili žehlicí prkno s otočnou funkcí. Vše rychle, přehledně, bez zbytečného odporu - vše je jasně a promyšleně: stolek je na správné úrovni - ruce nejsou unavené a záda se nebolí zbytečnými ohyby, neohýbá se ani neuvidí při žehlení. Používáme čtvrtý měsíc - absolutně žádné stížnosti. Jak moje žena, tak já jsme potěšeni.

Malik Makhmadov

Můj manžel mi dal dárek - objednal jsem si hladicí stroj se zrcadlovou skříňkou od AIRON SLIM. Je to prostě krásné! Dům je vždy v pořádku. A podle mne okamžitě podľahla - žádný problém v odhalení ani v shromáždění. Já jsemhned. Teď je to švagrová, chci udělat stejný dárek k narozeninám.