Vlněná bunda, jak ji obnovit

Pravděpodobně každá hosteska alespoň jednou v životě čelila takovému problému jako zúžení vlněného svetru. Aby nikdy neupadl na tento nepříjemný okamžik, je nutné určit hlavní důvody, kvůli kterým se vlněný sako posadil a pochopil, jak jej obnovit.

Příčiny rozpadu vlněných věcí

  • Byly použity nesprávné prací prostředky. Existují poměrně agresivní prášky, které negativně ovlivňují strukturu tkaniny. Pro praní vlněných výrobků je tedy nutné nakupovat pouze speciální výrobky určené speciálně pro tento materiál, zpravidla jsou na jejich obalu označeny „Vlněné výrobky“. V případě, že takový nástroj nebyl nalezen, můžete použít běžný šampon na vlasy;
  • Došlo k ostrému rozdílu teplot. Hlavní příčinou deformace vlny není příliš horká voda, jak je často mylně řečeno. Závity se zužují kvůli příliš náhlým změnám teploty ve vodě.Z tohoto důvodu nestojí za to, aby se takové jemné věci myly v pračce (i v nejcitlivějším režimu).

Je-li věc ještě vesnicí, pakVyužijte osvědčené rady v domácnosti.

8 metod pro obnovu vlněného svetru po umytí

Chcete-li obnovit svou oblíbenou věc, vyberte jednu z těchto metod:

Metoda 1

Zahřejte vodu na teplotu 35 ° C a nalijte ji do hluboké pánve. Pak tam vložte svůj oblíbený vlněný svetr, který je třeba natáhnout. Po 15 minutách odstraňte produkt a jemně zmáčkněte. Poté produkt rozložte na rovný čistý povrch a nahoře přikryjte froté ručníkem.

Je dobré vědět ! Tato metoda je vhodná pro natahování nejen vlněných oděvů, ale i jiných tkanin. Například džíny.

Metoda 2

Ideální pro nejjemnější věci, které lze snadno poškodit. V povodí musíte nalít 10 litrů ohřáté vody, přidejte 6 lžíce. Já čpavek, 2 lžíce. Já ethylalkohol a stejná "dávka" terpentinu. Všechny složky důkladně promíchejte.

Nyní je třeba produkt umístit do roztoku a nechat ho tam 20 minut. Po této době je třeba věc důkladně opláchnout a stejně jako v předchozí verzi - rozložit na rovném povrchu pokrytém ručníkem.

Metoda 3

Vhodné, pokud po ruce nebyl alkohol. Najděte peroxid vodíku (v lékárničce každé rodiny určitě), přidejte ho do 10 litrové nádoby (přibližně půl láhve) a důkladně promíchejte.

Pak pošlete svou vlněnou bundu do umyvadla a snažte se ji co nejjemněji vytáhnout v různých směrech.formy. Po dokončení nechte plášť v roztoku po dobu 3 hodin a vysušte ho, jak je popsáno výše.

Metoda 4

Co dělat, když není po ruce ani peroxid, a problém má obrovský rozsah? Pomáháme amoniaku. K tomu je třeba rozpustit v 10 litrech vody (láhev bude stačit), věc ponořit do umyvadla, počkat 1,5 hodiny a opláchnout.

Metoda 5

Jak se vypořádat s bílou bundou, když se posadila? Můžete si vzít 500 ml. mléko, rozpusťte ho ve vodě, zahřejte na 30 stupňů, vložte do něj svetr a počkejte půl hodiny. Poté musí být předmět důkladně opláchnut a zaslán do sucha.

Metoda 6

Nejdůležitější metoda - vhodná pro situaci, kdy není k dispozici nic z výše uvedeného. Existuje jeden osvědčený recept po celá desetiletí:

  • 10 g sody se rozpustí v 10 litrech vody;
  • Roztok důkladně promíchejte, dokud se prášek úplně nerozpustí.
  • Navlhčete látku látkou a nechte jeden den;
  • Jakmile čas vyprší, bude třeba bundu vyprat;
  • Pak vezměte 5 st. Já kyselina vinná a zředí se v 1 litru. voda;
  • Ponořte bundu do nového roztoku a otáčejte ji každých 15 minut po dobu 2 hodin;
  • Povrchová úprava - oděv může být opláchnut, vysušen a opotřebován.

Metoda 7

Tato metoda je spíše nepříjemná. Budete muset vlhké věci v teplé vodě, a dát na sebe, stimulace. Za asi 3 hodiny „trápení“ bude blůza opět nabývat známých forem.

76) Metoda 8

Mám sakootočte se ven a položte na čistý, rovný povrch. Poté ho vyžehlte v režimu páry. Během procesu je však důležité, aby byl výrobek neustále jemně tažen v různých směrech. Tato metoda stojí za to zůstat podrobněji.

Napařování železem

Aby byla vlna stejná jako ihned po nákupu, lze použít vysoké teploty a páru. Takové tepelné zpracování by však mělo být prováděno co nejopatrněji, aby nedošlo k úplnému zhoršení výrobku.

Postup je následující:

  1. Vlněný plášť, který se posadil, je nasáklý vodou a mírně vytržen. Pak se rozloží na žehlicí prkno a horní část je potažena bavlněným hadříkem. Tato tkanina je potřebná pro pečlivější žehlení - dokonce bude možné zapnout „parní ránu“;
  2. Během vyhlazování se věc neustále táhne ze strany na stranu. Je důležité tento postup provádět velmi opatrně, aby nedošlo ke zkažení látky;
  3. Proces trvá, dokud není předmět zcela suchý.

Tato metoda funguje ve 100% případů. Ale, svetr z přírodní vlny tak roztáhnout nebude fungovat - měli byste zkusit ty popsané výše.

Tipy pro praní vlněných svetrů, aby se neseděli

Po zakoupení výrobku z vlny je důležité neprodleně pečlivě prozkoumat informace, které jsou uvedeny na štítku gizmos. Tam jsou základní pokyny pro péči, dodržování, které vám umožní udržet přitažlivost bundu na dlouhou dobu. Tento štítek může být ponechán nebo nepotištěný, ale ve druhém případě to můžete udělatOznačuje, do kterého produktu štítek patří.

Mytí vlněného svetru by mělo být prováděno výhradně ručně. Optimální teplota vody je až 35 stupňů. Opláchnutí se provádí ve vodě při stejné teplotě. K čištění se používají pouze speciální výrobky. Twisting takové oblečení nestojí za to - můžete jen lehce zmáčknout.

Zvláštní pozornost si zasluhuje sušení. Po stisknutí položky jej můžete zabalit do froté ručníku a zmáčknout, abyste odstranili přebytečnou vlhkost. Pak poslat na vodorovnou čistou plochu, na které je předem položen ručník. Jak to mokrý - změna.

Také je důležité neustále sledovat své vlněné předměty - pokud si všimnete, že věc je trochu malá, ale ta se posadila, můžete ji jemně přišroubovat k ručníku příště po umytí.

Pokud tato jednoduchá doporučení nepřinesla žádné výsledky, pak existuje pouze jedna cesta - „reanimace“ produktu pomocí výše popsaných metod.