Volné WC, jak posílit: jednoduché efektivní metody

Některá instalatérská zařízení začínají pracovat dlouhodobě horším způsobem. Společný problém s toaletou rozpoznává křehkou fixaci. Z tohoto důvodu je nepohodlné používat volné zařízení. Upevněte toaletu tak, aby neupadla, můžete to udělat sami, pokud máte nějaké dovednosti s nástroji. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout.

Vlastnosti instalace vodovodu

Instalatérské armatury se instalují na základě instalačního návodu, který je k nim připojen. Během výstavby nebo generální opravy tuto práci provádějí profesionální instalatéři. Později, po vypořádání, mnoho nájemců samostatně provést jejich úpravy v koupelně jednotky a změnit zařízení na jiný.

Pro kvalitu takové práce je důležité vědět, jaké metody upevnění zařízení na podlahu existují a jak je správně provádět. Vlastnosti instalace jsou přímo spojeny s konfigurací vodovodu. Obvykle vdomácí koupelny používají kompaktní modely, které jsou instalovány na podlaze. Montáž těchto instalačních armatur může být různá.

Příčiny uvolnění toalety

Před upevněním zařízení na povrch podlahy je důležité zjistit příčinu uvolnění potrubí. Obvykle je jich několik, ale jsou redukovány na tři hlavní:

 • nesrovnalosti v podlaze;
 • instalatérské instalace s chybami;
 • vady a nesrovnalosti na spodní ploše mísy.

Podlaha koupelny je obvykle s betonovým podkladem, ale existují i ​​možnosti dřeva. V důsledku ztráty těsnosti upevňovacích šroubů během provozu začíná záchod na dřevěné podlaze stoupat. Někdy v oblastech připevnění šroubů k deskám vznikají trhliny. Z toho se nejčastěji vyskytuje ztráta stability.

Někdy se povrch betonového potěru naruší. To vede k deformaci, rozdílu výšky podlahy. Z této toalety také "chodí". V některých případech se příčinou nespolehlivého upevnění stává nesoulad s instalací záchodové mísy.

Viz také

Voda neustále běží na záchodě: co dělat, příčiny rozbití

Neustále tekoucí toaletní cisterna dává majitelům domů nepříjemnosti. Kromě hnědých skvrn na ...

Upevnění sanitární keramiky na dřevěnou podlahu

Je-li podlaha koupelny vyrobena z dřevěných prken, není uvolněné sanitární zařízení pevnéopět ve stejné oblasti. Přesuňte zařízení trochu stranou a otočte na nové místo. Pro spolehlivé upevnění se doporučuje vyvrtat otvory, jejichž poloha se shoduje s otvory pro upevnění a upevnění pomocí šroubů.

Není třeba se snažit utáhnout uvolněné šrouby na stejném místě, pokud je podlaha vyrobena z desek. To povede k prasknutí samotného zařízení. Pro usnadnění montáže je lepší provést připojení k kanalizačnímu systému z WC mísy ohebně.

Upevnění záchodové mísy na betonovou podlahu

Je mnohem obtížnější vyřešit problém, pokud má podlaha betonový podklad. Ve starých budovách SSSR bylo zařízení instalováno na betonových podlahách s hypotečními deskami. V tomto případě proveďte pro zlepšení přílohy následující akce:

 1. Překrývají systém dodávky vody do toalety.
 2. Demontujte vypouštěcí nádrž.
 3. Odpojte odtokové potrubí kanalizace.
 4. Demontujte šrouby upevňující potrubí k podlaze.
Důležité!

Další práce se provádějí opatrně, aby nedošlo k poškození křehkého materiálu staré záchodové mísy.

Aby se odstranila škoda, odstraní se stará hypoteční rada a na její místo se položí nové řezivo značné tloušťky. Může toto místo být jasné a betonované.

Po vytvrzení betonu se instalatérské instalace provádí v následujícím pořadí:

 1. Umístění toalety do požadované oblasti označte místo, kde bude připojena.
 2. Čisté instalatérské práce,otvory jsou vyraženy na označeném místě.
 3. Přístroj upevněte šrouby.
 4. Namontujte odkalovací nádrž na místo.
 5. Připojte vodovodní potrubí s kanalizačními trubkami z vlnité vložky.

Montáž na keramické obklady

V moderních bytech je podlaha z koupelny obvykle vyrobena z dlaždic. Pak má instalatérská vůle vůli v případě, kdy je dlaždice položena z roviny a má kapky. Odstranění takové vady je nejobtížnější. Koneckonců, abyste se zbavili vakua sanitárního zařízení, musíte nejprve odstranit nerovnosti podlahy. K tomu bez demontáže dlaždice je nemožné.

Proto je třeba nejprve odstranit problém umístěním plastového těsnění pod základnu sanitárního zařízení. Taková zařízení se prodávají v železářstvích a jsou poměrně levné. Pokud tato volba nepřinese požadovaný výsledek a zachová se nejistota, demontujte dlaždici a znovu položte podlahu.

Důležité!

Silikonový tmel se někdy používá jako těsnění. Pokrývají plochu dlažby, kde by měl být spotřebič. Pokud je materiál zcela suchý, nainstalujte jej. Tato metoda na chvíli pomáhá vyřešit problém uvolněného zařízení.

Jak upevnit toaletu k podlaze

Pro správnou práci bude průvodce potřebovat následující nástroje:

 • perforátor pro stavební práce s několika vrtáky různých velikostí;
 • ruční vrtačka spolu se soupravouvrtáky různých průměrů pro keramické obklady;
 • brusný papír s různými velikostmi zrna;
 • gumové špachtle různých velikostí;
 • mechanický ruční lis;
 • Šroubováky, zámečníci a další nářadí.

Dále budou zapotřebí tyto materiály:

 • plastové hmoždinky různých průměrů;
 • kovové šrouby nebo šrouby;
 • několik podložek pod šrouby;
 • stavební lepidlo;
 • cement a písek;
 • pryžový plech tl. 15 mm;
 • desky o tloušťce 25 mm.

Standardním toaletním uzávěrem se rozumí vrtání otvorů v podlaze pro hmoždinky. Pak udělejte 4 otvory. Pokud má přístroj upevnění na šrouby, je třeba provést pouze 2 otvory. Problémy jsou způsobeny vrtáním otvorů, když je podlaha pokryta keramickou dlažbou. Od nepříjemného pohybu nebo nesprávného výběru nástroje je dlaždice snadno prasklá.

Důležité!

Je nutné vrtat keramiku s vrtačkou určenou pro tento účel a nastavit nízkou rychlost otáčení nástroje. Během provozu by měl být tlak na nářadí lehký.

Při upevňování zařízení na cementovou maltu je důležité řádně připravit pracovní směs tak, aby bylo spojení vysoce kvalitní. K tomu vezměte 1 díl cementu M200 a přidejte 2 díly písku.

Upevnění záchodové mísy ke šroubům

Pro upevnění záchodu na podlahu toalety standardním způsobem se pomocí šroubů provedou následující kroky:

 1. Na podlaze toaletystanovit přesnou polohu podešve.
 2. Označte střed otvorů.
 3. Dlahy jsou zhotoveny speciálním vrtákem na dlaždici, jejíž velikost odpovídá tloušťce dlaždice.
 4. Pak vezmou vrták do betonu a přivedou zářezy do hloubky 70 mm.
 5. Vložte hmoždinky do drážek.
 6. Záchodová mísa je umístěna na nezbytném místě, aby spojila instalační otvory s instalačními otvory s podlahou.
 7. Připevněte přístroj k odpadní vodě pomocí vlnité trubky.
 8. Připevněte potrubí k podlaze pomocí šroubů z instalační sady.

Po dokončení této práce je nutné dodatečně zajistit těsnost spojení vlnité trubky s přívodem odpadních vod a toaletou. K tomu použijte jakýkoli tmel. Pak pomocí kosmetické metody uzavřete mezeru mezi základnou záchodové mísy a podlahou.

Viz také

Jak snadné je umývat toaletu na bílou s oblíbenými metodami?

Podle čistoty toalety můžete posuzovat čistotu hostesky. Po dlouhodobém používání toalety a ...

Posílení záchodové mísy lepidlem

Není nutné klást vodovodní zařízení na šrouby, pokud se točí. Kvalitní způsob posílení spojení - použijte speciální lepidlo. Práce se provádí v následujícím pořadí:

 1. Přesně označte sedadlo pod vodovodní armaturou.
 2. Spodní část záchodové mísy se čistí, vyrovnává a odmastí.
 3. Na připravený povrch se nanese lepidlo.
 4. Zařízení je umístěno na podlaze a zarovnáno s předem označenými okraji.
Důležité!

Po instalaci záchodové mísy z její gravitace vyčnívá přebytečné lepidlo podél okrajů podlahy. Jsou odstraněny pryžovou stěrkou. A stopy lepidla na dlaždice se třely hadříkem navlhčeným v mýdlové vodě. Po tom, toaleta je ponechána na jeden den lepidlo konečně ztvrdlý.

Instalace záchodové mísy na taft

Tato metoda je vhodná, pokud potřebujete instalovat vodovodní armaturu na dřevěnou podlahu. Taffeta je polštářek z masivního dřeva, který je uzavřen pod přístrojem. Z desky o tloušťce 30 mm se vyřízne fragment odpovídající tvaru dna instalatérského zařízení. Pro ochranu před vlhkostí je tato část pokryta lněným olejem.

Pro zajištění této části na podlaze je v náhodném pořadí vedeno několik hřebíků. Měly by přesahovat za hrany dílu o 2-3 cm a pak nalít cement do drážky připravené pro instalatérství a dát dřevěnou část do zálivky, přibit ji dolů. Pokud se provede správně, díl bude v jedné rovině s podlahou.

Po 12 hodinách cement konečně ztvrdne. Po instalaci zařízení na připravené místo. Pro upevnění použijte šrouby pod hlavami, které uzavřou podložky vyříznuté z pryžového plechu. Při utahování šroubů ušetří od rozdělení lůžka. Aby se šrouby snadněji odšroubovaly, před nanesením záchodové mísy jsou potřeny grafitem.

Tipy a triky

Instalatérské materiály jsou navzdory pevnosti velmi křehké. Proto není možné při upevnění pomocí šroubů nebo šroubů použít maximální sílu. Aby se snížil tlak pod hlavami šroubů, nutně musí být vloženy změkčovací podložky.

Důležité!

Při použití lepidla je nutné povrch řádně odmastit. Je-li pro fixaci použita epoxidová pryskyřice, jsou přísně dodržovány podíly rozpouštědla a základní látky. Povrch lepidla je rovnoměrně potažen, bez tvorby bublin.

Jako "taft" můžete místo dřeva použít vysoce kvalitní vícevrstvou překližku. Je důležité zajistit vysoce kvalitní hydroizolaci, aby se obložení předčasně nezhroutilo.

Závěr

Standardní montážní přípravek lze namontovat na podlahu různými způsoby. Rozhodujícím parametrem pro volbu způsobu instalace je materiál, od