Vše, co potřebujete vědět o mytí barevných a bílých věcí

V současné době není proces praní pro mnoho obtížný: všechny druhy technických inovací pomáhají efektivně řešit praní. Kvalita mytí však závisí nejen na domácích spotřebičích a domácích chemikáliích, ale také na materiálu oděvu, který často není nejlepší kvality.

Při mytí jak barevných, tak bílých věcí bude užitečná znalost některých dostupných a jednoduchých technik, které pomáhají čistit oděvy před nečistotami, zachovávat jejich atraktivní vzhled a zachovávat výkon a čistotu samotné pračky .

Pravidla pro třídění

Většina žen v domácnosti logicky třídí oblečení podle barvy - bílé, barevné a černé, odděleně. Ve skutečnosti by měla být bílá barva oddělena od barvy.

Tip!

Stejné barevné věci jako bílé jsou nejlépe tříděny podle hustoty materiálu. Společné mytí tenkých a hustých věcí zkazí první, protože hustší tkanina, tím více absorbuje vodu.

Prášek se také vymyje z věcí různých hustot nerovnoměrně. Proto je lepší umýt věci v hustotě.

Seřazeno podle barvy v podobných rozsazích: tmavě modrá - série - černá; žlutá - červená - hnědá; modrá - zelená.

K tomu, aby barevné věci neztratily barvu a nenatřely se navzájem, je nutné nastavit správný režim - ne bolest 30stupňů Většina věcí je nyní vyrobena ze syntetických a polosyntetických materiálů a tato teplota je dostatečná k odstranění nečistot.

Umyté věci

Džíny - tento oděv, zejména když jsou džíny nové, když mytí přináší spoustu problémů. Džíny můžete samozřejmě umýt odděleně, abyste ušetřili další prádlo před barvením, ale je lepší chránit džíny před vyblednutím. To by mělo být provedeno před prvním promýváním: přes noc namočte džíny do silného roztoku soli. V budoucnu je lepší prát džíny v pračce otočením dovnitř.

Důležité!

Aby barevné věci nerostly tupě - sůl ze stolů pomůže. To by mělo být přidáno při opláchnutí barevného prádla ve výši 1 lžíce. na 1 litr vody. Tato metoda je vhodná pro světlé věci a pro tmavé: černá, tmavě modrá. Pro jasně modré a červené věci, je lepší nahradit sůl s jedlou sodu.

Výběr prášku. Je lepší mít oddělené prací prášky pro barevné předměty a bílé. To je dáno tím, že univerzální prášky obsahují bělící prostředky, které umyjí barvu z věcí. Totéž platí pro odstraňovače skvrn: jsou účinné pro bílé věci, ale katastrofální pro barvu.

Co dělat se skvrnami? Teplá voda, odstraňovače skvrn - to vše může mít negativní vliv na moderní jemné tkaniny. Je mnohem účinnější odstraňovat skvrny jako první, káva, džus, tuky jsou považovány za obzvláště obtížné, a teprve pak se prádlo vloží do pračky.

Vymýt bílouprádlo

Praní v bílé pračce se zásadně neliší od mytí barev. V souvislosti s bílými věcmi však platí některé další metody objasnění.

Odpařování bílých věcí

Odpařováním se rozumí vaření bílého prádla ve vroucí vodě - tímto způsobem můžete odstranit nejen velmi složité skvrny, jako je káva, krev, ale také čistit věci mikrobů, jako je ložní prádlo po nemoci. Tato funkce - varu - je v některých modelech praček. Pokud ne, vypařte bílé prádlo takto:

  • V teplé vodě se nalije do pánve nebo smaltované pánve, rozpustí se prací prášek nebo bělidlo.
  • Spodní prádlo je umístěno v kontejneru a umístěno na hořáku.
  • Pomalu přiveďte k varu, pak vařte více času, od 20 minut. Doporučuje se pravidelně míchat prádlo.
  • Po opláchnutí a usušení prádla jako obvykle.
  • Nemůžete vařit syntetické věci.

Pro udržení bílé prádla:

  1. žlutost může být odstraněna namočením prádla v roztoku v noci rychlostí 1 lžičky. Já citronová šťáva nebo škrob ve 2 litrech vody;
  2. při mytí přidat 1 polévková lžíce. Já ocet;
  3. šedivost bílého prádla může být snížena přidáním soli s práškem. Smíchejte 3 lžíce. Já prací prášek s 1 polévkovou lžíci. Já Soda a malé množství slunečnicového oleje - namočte od 4 hodin.