Všechny tyto vůně děsí kočky a kočky

Předpokládá se, že kočky a kočky milují čistotu, ale jejich majitelé často čelí nevzhlednému chování svých mazlíčků. Kočka se může neustále mazat v rohu, u dveří nebo dokonce na lůžku, po celou dobu, kdy se „dostane“ za zásobník. Existují nějaké prostředky, které děsí kočky z „svých domovů“? Než si koupíte speciální spreje, není na škodu zjistit, co pach koček děsí a jak jej používat.

Proč kočička faul

Stává se, že kočka, zvyklá na podnos od dětství, náhle změní své chování: označuje, že se vyprazdňuje kdekoli, ale ne v podnose. To dává majitelům spoustu problémů. Za prvé, je tu ostrý a nepříjemný zápach kočičích výkalů doma, který je obtížné odstranit. Za druhé, je také těžké dostat kočku z „obsazeného“ místa. Oblíbená místa, jak se vyrovnat s potřebami „kolem tácu“ v chlupatých lupičích, jsou:

 • rohy;
 • prostor mezi stěnou a dveřmi;
 • podlahu pod oponou v místnosti;
 • podlaha pod koupelnou;
 • boty majitele nebo jeho hostů;
 • koberec;
 • květináče;
 • hlavní lůžko.

Pro pobuřující chování kočky může existovat několik důvodů:

 • Pomsta. Pokud je zvíře ošetřeno hrubě a pohrdavě, může začít kazit. Pokud je v domě kočka, měl by se s ním zacházet s úctou;
 • spree. Kočka nebo kočka může označit nebo vyprázdnit kdekoli, protože chtějí přitáhnout opačné pohlaví s jejich vůní;
 • nedostatek vzdělání. Kotě musí být zvyklé na podnos od dětství. Pokud tento okamžik zmeškáte, mohou se v budoucnu objevit vážné problémy. Podobné incidenty nastanou, když je zvíře odvezeno domů z ulice. Zvyknout si pouliční kočku na podnos může být obtížné, ale možné - a to by mělo být provedeno ihned po jeho vystoupení ve vaší domácnosti;
 • zvířata „nemají rádi“ vůni toaletních výplní nebo jejich složení;
 • majitel koupil zásobník pro kočky nevhodného tvaru (například kapacita může být příliš malá a kočka velká a naopak);
 • Kočka trpí onemocněním ledvin a jiných močových orgánů.

Důležité!

Je-li majitel líný a neodstraní kočičí podnos v pravý čas, mohlo by to být dalším důvodem nasycení domu „vůněmi koček“.

Foul cat a strategie jejího vlastníka

Slapování zvířat, tahání límce, křičí na ně „ne být faul“ je k ničemu. V záchvatu hněvu může mistrpoškození domácího mazlíčka, proto nepoužívejte fyzickou sílu. Můžete si načechrat načechraný a lehce mu ucpat nos do louže, ale bez dodatečných opatření to neuděláte.

Chcete-li vyděsit kočku, aby ji zakázat na shkodnichat může být humánnější způsoby. Existuje několik pachů, které kočky netolerují, a tato skutečnost může být úspěšně použita. Použijte běžné i speciální prostředky, které vám pomohou vyrovnat se s „neštěstí kočky“, aniž by to poškodilo zdraví nadýchaného přítele.

Je třeba vycházet z toho, jaký druh vůně má rád domácí mazlíček, a koupit pro něj výplň s oblíbenou příchutí. To přitáhne šelmu k podnose a odvrátí ji od nejoblíbenějších míst . Pokud lidové léky nepomohou, zakupte si po konzultaci s veterinářem „chytrý“ sprej nebo sprej. Věnujte pozornost výrobkům s automatickým postřikovačem. Jsou vybaveny pohybovými senzory, vyděšenými kočkami.

Co voní kočky jako

Především je to pot. To má hormony, podobný ve složení k feromones že kočka vyzařuje během období sexuální aktivity. Vůně lidského potu zklidňuje kočky. I když je to bezvýznamné, mazlíček vždy voní vůní majitele. Když se někdo vrátí domů z ulice, chlupaté začne otírat o nohy nebo žádat o ruce. Kočka chce zabít cizí pouliční vůně. Proto potřebuje pozornost, náklonnost a lásku - jinak začne určitě věci aDo prdele, kamkoliv jdete.

Valerianka - oblíbená „droga“ pro kočku. Obsahuje také látky, které mají podobné složení jako pohlavní hormony. Kočka vždy přijde na místo, které voní valeriány. Učením zvířete na podnose můžete posypat valeriány a sledovat další chování zvířete. Pokud přestane zanechávat tagy na špatných místech, znamená to, že nástroj pracoval a majitel může chvíli žít v míru. V každém případě byste měli přemýšlet o alternativních účincích, protože jeden lék má často dočasný účinek.

Co voní do koček, nemá rád

Vůně, které se obávají koček, se používají nejen k tomu, aby se zbavily výkalů na nesprávném místě. Když zvíře poškrába stěny, nábytek nebo tapetu - tato metoda je jedinou záchranou z problémů. Kočky nenávidí přírodní vůně:

 • karafiát;
 • skořice;
 • ocet a esence;
 • všechna koření a koření;
 • černý pepř;
 • cibule a česnek;
 • kosmetika a parfémy;
 • všechny éterické oleje;
 • citrusové plody;
 • levandule;
 • voňavá rue a řada dalších bylin (bergamot, rozmarýn, citronová tráva, zázvor).

Byliny se suší a rozkládají na místech, kde se kočka často rozkládá. Bylinné aroma děsí kočky dlouho. Během této doby se musíte pokusit naučit svého domácího mazlíčka „zpět“ na podnos, pomocí vůní, které jsou pro něj příjemné.

Parfumerie a její použití

Příchutě jakéhokoli parfému nemají rádi kočky.Současně není nutné používat drahé toaletní vody nebo parfémy. Stačí vzít obyčejného deodorantu s pronikavým zápachem. Je lepší zvolit mentol, citrus nebo deodorant levandule. Musíte jednat podle tohoto schématu:

 • odstranit kočičí „stopy trestné činnosti“ pomocí čisticích prostředků obsahujících alkohol. Můžete použít roztok manganistanu draselného nebo "citron";
 • deodorant ve spreji nebo vložku napuštěnou na „postiženém místě“.

Majitelé koček si často myslí, že deodorantová vůně z ubrousku rychle zmizí a celý efekt bude negován. To není zcela pravda. Vzhledem k tomu, že kočky jsou citlivá zvířata, působí na ně i sotva znatelný odstrašující pach. Účinek promočené ubrousky trvá několik dní. Během této doby musí majitel pochopit příčinu chování kočky a pokud možno jednat. Současně by měla být věnována pozornost zdravotnímu stavu zvířete, a pokud s ním něco není, ihned to ukažte veterinárnímu lékaři.

Citrusové pachy

Ze všech citrusových koček je nejcitlivější citron. Odtud můžete šťávu vytlačit a použít v boji proti špatným návykům zlobivého mazlíčka. Také citron je nakrájen na plátky nebo na „místo činu“ jeho čerstvá kůže. Pomeranče a grapefruity se také používají v boji s kočičími triky. Pro zvýšení účinku je vhodná směs všech citrusů.

Silný alkohol

Kočkastrach z vůně silných alkoholických nápojů. To je vodka, brandy nebo whisky. Stačí, když do malého kontejneru nalijeme trochu silného alkoholu a položíme ho na místa, která si zvíře zvolilo pro špinavé triky. Drsné pachy alkoholu smíchané s jinými látkami, trvale odradí škodlivou šelmu od toho, aby se nechtěla zbavit, kde to není nutné.

Účinnost éterických olejů

Z éterických olejů jsou pro kočky nejlepší odstrašující látky následující:

 • všechny citrusové plody;
 • levandule;
 • rozmarýn.

Jakýkoli esenciální olej by měl být naředěn vodou a nastříkán na správná místa. Pokud máte na podlaze linoleum, laminátové nebo parketové podlahy, otřete podlahu měkkým hadříkem navlhčeným v oleji. Před použitím esenciálního oleje se ujistěte, že nezanechává stopy na podlaze.

Můžete smíchat citrónovou šťávu s jakýmkoli esenciálním olejem nebo vytvořit směs kávové směsi a rozdrcené pomerančové kůže. To pomůže zničit nepříjemný zápach, který vždy zůstane po výkalech kočky, a odrazí kočku z „oblíbených míst“.

Místo esenciálního oleje, levandule nebo rozmarýnu bude dělat. Tyto rostliny jsou pěstovány doma, a mohou být velmi užitečné v boji proti kočičí pobouření. Květiny jsou umístěny v místech, kde lupič spadl. Zároveň je důležité poskytnout jim dostatečné množství světla, jinak rychle vyblednou a nebudou emitovat látky, které děsí kočky.

Opravdovým lékem je voňavá rue

Mezi bylinkami a rostlinami je obtížné.najít kopii efektivněji voňavé rue. Kočky zejména nemají rádi jeho vůni. Olej se připravuje z rue a aplikuje se na plochu „zvolenou“ kočkou. Je to kořen, který může zachránit zoufalého hostitele, který vyzkoušel všechny možné způsoby řešení nekonečných značek a moči. Olejovou rue lze zakoupit v lékárně. Máte-li tento závod ve vaší oblasti, použijte jeho čerstvě sbírané větvičky. Použít kořen by měl být opatrný: jeho vůně nejen odradí kočky k lovu na špatných místech, ale také způsobuje alergické reakce.

Stolní ocet, cibule a koření

Acetická esence má ostrý a nepříjemný zápach. Jedna nebo několik kapek octa bude stačit pro kočku, aby zapomněla na touhu být na dlouhou dobu nezbedná. Totéž lze říci o cibulce a česneku. Kočky na ně reagují stejně jako ocet. Vedle domácích květin si můžete dát talíře s opotřebovanou nebo nasekanou cibulkou - to bude dlouhodobě chránit rostliny.

Pravděpodobně máte ve své kuchyni nové koření. Směs se smíchá s vodou, nalije se do spreje a nastříká se na místo, kde se kočičí frolika. Můžete sbírat trochu slupky z česneku nebo cibule, a míchat to s kolínskou kolínskou, udělat skutečnou "výbušnou směs." Po zápachu bude kočka okamžitě zapomenout na své zákeřné záměry a obchází obvyklé místo činu.

Kromě těchto metod existuje další účinný recept. Je nutné promíchat 3 lžíce mletého pepře. Doporučuje se, aby byla čerstvá, protože vůně z ní budevíce ostrý a koláč. Nejlepší možností je vzít pepř do fazolí a broušení sami. Po tom, nalijte pepřový prášek se sklenkou teplé vody, zamíchejte a vařte. Po ochlazení směsi se nalije do nádoby s rozprašovačem a nastříká se na místa, kde se chlupatý domácí mazlíček dostal do zvyku šplhat. Vůně působí bezchybně a zvíře se okamžitě stáhne z „vlasti“.

„Smart“ Spray Repeller

Speciální spreje plní dva úkoly najednou. Prvním z nich je ochrana nábytku ze zubů a drápů kočky a druhým je vyděsit zvíře z oblastí, kde spáchá své nesrovnalosti. Je nutné aplikovat spreje pouze uvnitř. Pokud se kočka dostala do zvyku hýbat se v zahradě nebo ve skleníku, nemá smysl používat takový lék, protože vůně rychle mizí.

Informace!

Na rozdíl od jiných metod, spreje účinněji bojují proti pachům moči a "značkám".

Zvláštností těchto sprejů je, že jsou velmi hořké. Jakmile je kočka v místě postřiku, začne alergickou reakci ve formě slintání. Neměli byste se o to starat: jakmile zvíře opustí „místo chemického poškození“, reakce se okamžitě zastaví. Po takovém stavu se lupič vyvine vytrvalý reflex negativní povahy. Kočka obejde "oblíbená" místa. Protože vůně moči bude na území nepřítomna, existuje šance, žeošklivost brzy zanikne.

Názory majitelů koček a veterinářů na téma „inteligentních“ sprejů se liší. Vliv dopadu takového nástroje nemůže být věčný - kvůli rozdílům v systémech vůně různých koček. V každém případě to stojí za to vyzkoušet, a pokud můžete dosáhnout výsledku, můžete na dlouhou dobu zapomenout na nepříjemný zápach a tvrdohlavý sklon oháněče.

Existuje několik sprejů, které jsou vždy v obchodech se zvířaty. Všechny mají podobnou specifičnost akce.

NM JFC Pet Block Cat odpuzující sprej

Sprej má prodloužený účinek. Jeho hlavní funkcí je pomoci majiteli v tom, že kočka šla pouze do tácu. Díky použití tohoto nástroje je zvíře v krátké době vyškoleno na podnos. Pomocí tohoto spreje můžete ušetřit nábytek, tapety a stěny z ostrých kočičích drápů. Neobsahuje žádné nebezpečí pro lidi ani kočky.

Beafar STOP IT CAT

Složení směsi pachem připomíná aceton. To je přesně způsob, jak voní voňavá rue - první „nepřítel“ a repelent koček. Léčba se provádí jednou denně - dokud zvíře nepřestane zasahovat na obvyklá místa.

Čerstvé

Nejlepší sprej, který chrání nábytek a další předměty z kočičích drápů. S jeho pravidelným používáním můžete rychle zvyknout zvíře na škrabku. Pane Svěží obsahuje alkohol, hořké pelyněky a vůni tartu. Stejně jako ostatní prostředky nepředstavuje nebezpečí pro lidi a všechna zvířata v domě.

„Věrný přítel 4 v 1“

Účinný dvojčinný sprej pomůže odstavit kočku a poškrábat nábytek a značku. Nástroj je doplněn podrobnými pokyny pro jeho použití, které by mělo být vždy dodržováno. Hlavní věcí je trpělivě léčit oblasti zápachu moči - dokud není vůně zničena a zvíře nepřestane pravidelně navštěvovat tato místa.

„Zastavit problém“

Nehrozí pouze kočky, ale také psi, od neslušného chování. Povrch je upraven tak, aby zcela zmizel pach, sledoval chování zvířat. Jakmile kočka nebo pes začne obcházet ošetřené oblasti stranou, má za to, že „operace“ byla úspěšná.

Pokud je domácí zvíře kecy, nezoufejte. Za prvé, připravit jednoduchý domácí lék, a pokud to nepomůže, koupit některý z navrhovaných spreje. Snažte se tyto metody kombinovat a určitě uspějete.