Výběr sladkých mandarinek a bez semen v obchodě

V sovětských letech by ani jeden novoroční stůl nemohl být bez mandarinek, protože v té době toto ovoce zrálo v Abcházii. Dnes, i přes velký výběr jiných druhů ovoce, většina kupujících upřednostňuje právě takový subtropický „host“. Ale zde vyvstává hlavní otázka, jak si vybrat mandarinky tak, aby byly sladké a bez semen.

Jak si vybrat mandarinky podle země původu

Ne všechny mandarinky mají stejnou chuť. Někteří mohou být kyselí, jiní - naprosto bez chuti. Pokud tedy chcete potěšit své blízké sladkými mandarinkami, měli byste zjistit jejich zemi původu, protože v různých částech světa pěstují několik druhů tohoto ovoce, které se může lišit v chuti, barvě, tvaru a chuti.

 • Abcházci jsou považováni za nejvíce šetrné k životnímu prostředí mandarinek, protože výrobci nemusejí ke zpracování ovoce používat chemii, protože ostatní dodavatelé přepravují zboží na dlouhé vzdálenosti bez ztráty kvality. Abcházské mandarinky můžete určit lehkou pomerančovou kůrou a sladkokyselou chutí. Mimochodem, jsou to mandarinky pěstované v Abcházii, téměř vždy se setkávají bez kamenů.
  • Španělsko se také zabývá pěstováním mandarinek. Ovoce přivezené z této země má jasně oranžovou barvu avždy sladká chuť. Oni jsou snadno čistit, ale oni mají mnoho kostí, ačkoli někdy oni přijdou přes rozmanitosti a bezsemenný.
  • Nejnižší ceny jsou turecké mandarinky. Jejich plody mají žlutou nebo světle oranžovou barvu. Samozřejmě, nákup mandarinek z Turecka může ušetřit peníze, ale je nepravděpodobné, že si budete moci takový nákup vychutnat, v podstatě vždy existují kyselé vzorky.
  Viz také

  Jak skladovat mandarinky v bytě do nového roku

  Mandarinky se staly nepostradatelným zimním atributem díky své sladké chuti, povzbuzující vůni a mnoha užitečným ...

  • Marocké mandarinky jsou dobrou volbou, byly také dodávány na trh v sovětských letech. Plody jsou středně velké, šťavnaté, sladké, s tmavě oranžovou kůží, kosti v ovoci jsou velmi vzácné.
  • Uprostřed zimy zrají mandarinky v Izraeli. Tato země dodává na trh sladké, bezsemenné ovoce, oblečené v tenké lesklé kůži. Jediné negativní - plody mohou být suché.
  Pozor! Na trh přicházejí mandarinky i jejich hybridy. Nejsladší je Clementine - hybrid mandarinky a pomeranče. Má hodně semen, ale maso je velmi šťavnaté a sladké.

  Jak si vybrat zralé mandarinky

  Pouze zralé, sladké a bezsemenné mandarinky potěší svou chutí a vůní, ale jak správně vybrat takové ovoce, měli byste použít následující tipy:

  • sladké ovoce jemandarinky jsou středně velké s jasně oranžovou kůrou, ale žluté plody mohou být také sladké;
  • hustší plody se ukázaly být sladší, protože méně husté vzorky obsahují suché vlákno, mají malou šťávu a mnoho kostí;
  • zploštělé a velké mandarinky jsou vždy kyselé;

  Viz také

  Jak správně skladovat pomeranče v bytě

  Šťavnaté a sladké pomeranče mohou být skladovány po dlouhou dobu, pokud poskytnete nezbytné podmínky: balení, určité ...

  • Při výběru ovoce, měli byste se vždy podívat na kůry - sušené nebo pomalé kůry ukazují, že takový výrobek je již poškozen;
  • otlučené a měkké ovoce bude také říkat, že mandarinky již začaly hnilost, jak bude naznačeno stopami plísní;
  • ve zralém ovoci by se kůra měla snadno vzdalovat od dužiny;
  • jasná citrusová vůně okamžitě ukazuje, že mandarinky jsou zralé;
  • jestliže mandarinky mají nepřirozený lesk, pak by měl být nákup okamžitě opuštěn, s největší pravděpodobností takové ovoce je ošetřeno fungicidem, a taková chemikálie může vést k selhání ledvin.
  Tip!

  Čím tmavší je mandarinka, tím je sladší.

  Viz také

  Rychle a bez stříkání se učíme loupat pomeranč

  Pomeranče - šťavnaté, světlé a neuvěřitelně zdravé ovoce. Obsahují velké množství železa, fosforu, draslíku, ...

  Skladování mandarinek

  • Udržujte potřebné mandarinkyv ledničce a nejlepší ze všech, pokud je dáte do prostoru s vysokou vlhkostí, takže ovoce nevyschne.
  • Mandarinky musí dýchat, proto je neuchovávejte v plastových pytlích.
  • Zakoupené mandarinky se skladují na větvi déle.
  Důležité!

  Zralé mandarinky nelze dlouhodobě udržovat.

  Viz také

  Salát ze 3 produktů denně

  Příprava salátu pro každý den je rychlá a chutná, snadná a cenově dostupná. Bez pochyby, salát pro ...

  Pokud budete postupovat podle doporučení odborníků, pak v zimním období můžete nejen jíst sladké a voňavé ovoce, ale také pomáhat svému tělu. V buničině mandarinek existuje mnoho vitamínů, organických kyselin a vlákniny, které regulují metabolismus.