Výhody a nevýhody elegantní boty z eko-nubuk

Není to tak dávno, co se v obchodech objevily boty a nábytek ze sametového materiálu připomínající semiš. Nubuk - takzvaná substance - je prezentován v přirozené a umělé formě. Kupujícím se doporučuje, aby se dozvěděli více o tomto materiálu předem: jak se o něj starat, jak jej používat, jak se originály liší od falešných materiálů a fyzikálních vlastností.

Vlastnosti Nubucku

Nubuck dostal své jméno podle zvláštního způsobu léčby zvířecí kůže. Obvykle pro jeho výrobu používají kůže skotu. Aby neztratily svůj vzhled, je vnitřní povrch ošetřen speciální směsí. Výrobky z nubukumají několik typů:

 • přírodní;
 • umělé;
 • olej.

Tento materiál je pro spotřebitele málo znám, protože se v obchodech objevoval poměrně nedávno. Používá se však k výrobě bot a tašek. Odolnost materiálu, praktičnost, vysoká odolnost proti vlhkosti. Tyto vlastnosti mají nubuk, oblečený speciálně pro šití bot, bot a bot. Pokud je kůže nezbytná pro vybavení nábytku, pak je dána trvanlivost a pevnost, odpuzuje vodu.

Navenek se materiál podobá semiši. Je stejně jemný a příjemný na dotek, s krátkým měkkým zdřímnutím. Spotřebitelské vlastnosti se dosahují zpracováním chemikálií a abrazivních sloučenin. K tomu použijte soli písku, minerálů a chrómu.

Nubuk na olej, který je odolný vůči vlhkosti a je ořezáván speciálními tuky. Během výroby musí být naolejovaný, pouze v tomto případě bude vypadat měkký a lehký. Materiál impregnovaný olejem a umělý nubuk získávají významné odpuzující vlastnosti. Boty z ní lze nosit i ve vlhkém deštivém počasí, z vody se nezhorší. Olejovaný materiál však musí být pečlivě sledován, jinak ztratí svůj krásný vzhled.

Drahý přírodní materiál netoleruje vystavení vlhkosti. Boty a výrobky z přírodního nubuku nelze nosit v deštivém a zasněženém počasí.

Všechny věci z pleny byly a zůstaly slavnostní, neměly by být používány každý den. Dokonce i dlouhé procházky po mokrém terénu mohou nepříznivě ovlivnit stav bot z nubuk. Je určen pouze pro suché počasí a místnosti.

Přírodní a umělý materiál

Vysoké náklady na přírodní nubuk jsou způsobeny náklady na jeho výrobu a zpracování. Pro jeho výrobu použijte kůži skotu - krav a býků. Sama je drsná a pevná. Je ošetřena minerálními solemi a jemným mořským pískem. Po tomto postupu se materiál stává měkkým a příjemným na dotek. Vyrobená kůže je prodyšná a má malý zdřímnout.

Často se používá při výrobě a dekoraci nábytku. Italské továrny dokázaly ocenit hmatové a fyzikální vlastnosti přírodního nubuku, takže nábytek z něj je velmi kvalitní, ale drahý.

Obuv z takového materiálu prakticky nevyrábí, pouze letní sandály. To je způsobeno tím, že kůže hraje dekorativní roli. Při praktickém použití je lepší jej nepoužívat, protože špatné klimatické podmínky mohou vést k materiálu v nevhodném stavu. Přírodní látka je velmi obtížně čistitelná od skvrn a nečistot a rychle se na ní hromadí prach. Dokonce i nubuk-zdobený nábytek je nejlépe pokryt koberec nebo pláštěnky.

Při výrobě umělého materiálu se nepoužívá přírodní kůže. Místo toho, vrstvy různých polymerních vrstev.látek. V důsledku toho výrobci dostávají hustou tkaninus následujícími vlastnostmi:

 • dlouhá životnost;
 • odolnost vůči nečistotám a vlhkosti;
 • odolnost vůči teplu a přímému slunečnímu záření;
 • pevnost;
 • měkkost;
 • nízké náklady;
 • snadná péče a čištění.

Umělý nubuk může být různých odstínů, takže je široce používán pro výrobu obuvi, textilu a nábytku.

V individuální objednávce může být výrobek natřen libovolnou barvou. Nejoblíbenější barvy jsou růžová, hnědá, béžová, oranžová, černá, žlutá a světle modrá. Několik druhů výrobků je vyrobeno z umělého eko-nubuku :

 • ozdobné ubrousky;
 • rukavice;
 • pantofle, boty, sandály, boty, boty a mokasíny;
 • nábytek;
 • sáčky.

Výhody a nevýhody obuvi

Ženy raději nakupují obuv nubuck kvůli svým pozitivním vlastnostem. Mezi ně patří příjemné hmatové vlastnosti a trvanlivost. Nubuck je krásný materiál, který vypadá jako semiš. Výrobky z ní vypadají velmi drahé a elegantní. Boty vhodné pro zvláštní příležitosti a kanceláře.

Existují však také značné nevýhody, kvůli kterým někteří kupující tento materiál odmítají.Patří mezi ně:

 • dodatečné náklady na péči;
 • ztráta atraktivního vzhledu;
 • komplexní čištění;
 • povinné pravidelné zpracování.

K čištění bot potřebujete speciální kartáče. Nemůžete použít kovové výrobky, nemůžete mokré boty. Odchod trvá spoustu času.

To platí zejména pro boty, které byly v dešti. Rychle ztrácí svůj atraktivní vzhled, může se uvolnit z vlhkosti. Ne každý je ochoten usilovat o vyčištění nečistot a prachu.

Pro udržení pevnosti by se měl nubuk pravidelně ošetřovat chemikáliemi a antistatickými látkami. Musíte být opatrní při nákupu bot od nubuk. Klady a zápory hrají roli, ale musíte být schopni rozlišit přírodní materiál od falešných.

Rozdíly od semiše

Nubuk, kůže a semiš používají designéři k vytváření různých typů oděvů - kalhot, sukní, kabátů, bund, klobouků a rukavic, jakož i k výrobě obuvi a doplňků. Materiály se však liší svými vlastnostmi.

Přírodní semiš se vyrábí výhradně z jelenice. Je ošetřena, opálená, po které se stává měkkou. Používá se pouze kůže mladého zvířete. Má krátké měkké zdřímnutí, jemnou texturu. Nubuk je vyroben z kůže buvola, krávy nebo býka. Pro malé předměty - rukavice, klíčenky, záložky - použijte kůži malých telat.

Suede je činěna oleji a tuky. Tak mistři dosahují měkkosti a pružnosti. Proces pokovování nubuk, pro tento účel použijte jemnou sůl a písek. Výsledkem tohoto postupu se stává materiálměkké, ale rychle se navlhčí a snadno se zašpiní. Nubuck má spíše krátký zdřímnutí a semiš má delší.

Semiš je vhodnější pro dlouhodobé použití. Je odolnější vůči vlhkosti a nečistotám. Přírodní nubuk rychle absorbuje vodu a prach, je horší a v kratším čase ztrácí svou přitažlivost.

Pravidla péče

Věci z tohoto materiálu patří do kategorie rozmarného a drahého zboží, proto ne každý rozhoduje o jejich nákupu. Podle moderních trendů je z toho vyrobena zimní a letní obuv. V poslední době, tenisky, sportovní boty a sandály se staly módní. Pro každodenní použití budou takové výrobky nepraktické, ale s náležitou péčí můžete prodloužit jejich život.

Prvním pravidlem dobrého zacházení s nubukem není nosit obuv z ní venku v dešti a mokrém počasí. Materiál je určen pouze pro suché klima, místnosti a teplý vzduch. Při nákupu výrobků bude muset vynaložit peníze na další produkty.Bude zapotřebí nástrojů péče:

 • kartáč na čištění nečistot;
 • barva materiálu odpovídající botě;
 • nanospray;
 • Vložky pro sušení.

Je nutné ošetřit povrch výrobku, osušit ho a znovu projít štětcem. Poslední vrstva by měla být ochranným prostředkem. Vytvoří bariéru, která zabrání absorpci vlhkosti, činidel a prachu. Prevence chrání materiál před rychlou kontaminací.

V zimě je péče o obuv snazší, protože na ní není prach ani tekutá nečistota. Ale sníh ve městech není čistý, takže stále musíte čistit nubuk. Povrch výrobků můžete otřít flanelem, suché před vlhkostí. Pokud se boty navlhčí, nemůžete z nich okamžitě odstranit nečistoty. Je nutné, aby se boty naplnily zmačkaným papírem nebo novinami, čímž je zcela osušte. I pro to můžete použít plátěné tašky s rýží nebo mořskou solí. Tyto látky rychle absorbují vlhkost. Také doporučujeme použít elektrické vložky, ale nelze je zapnout na plný výkon.

Je těžké se starat o letní obuv nubuck. Dokonce i pár minut na prašné ulici může zničit všechny elegance bot nebo sandálů. Chcete-li odstranit špinavý květ, musíte použít speciální kartáč na semiš nebo houbu. Po procházce můžete použít čisticí pěny a běžná kancelářská guma může snadno zvládnout všechny skvrny. Jakmile hlínu nečistoty, snadno spadne a hromada se zvedne. Výsledkem tohoto produktu bude čerstvý vzhled.

Lesklé skvrny se objevují v důsledku toho, že se klky valí dolů. Přebytečný lesk se čistí vatovými tampóny namočenými v čpavku.

Kůže se zvedne speciálním štětcem nebo houbou. Pro kompletní renovaci výrobku je mu dána parní lázeň. Voda se vaří ve velké nádobě, jakmile se objeví pára, nad ní se drží pár bot. Potom se materiál otře flanelovým ubrouskem.

Recenze výrobků

Přírodní nubuk nikdyztratí svou popularitu. Koneckonců, vypadá to drahé a elegantní, vhodné pro jakýkoliv styl. Neustále dodržovat pravidla péče a šetrné zacházení s výrobky, můžete nosit boty let, a ona neztratí původní vzhled. Taková šatní skříň bude zdůrazňovat styl a dobrý vkus.

Opravdu mám rád semišové boty, ale je tak drahá. Nedávno našel dobrou náhradu: nubuk boty. Ve vzhledu, téměř žádný jiný, velmi krásný. Péče o ně je tvrdá, ale elegantní obraz stojí za to.

Agatha, 32 let

Pracuji v kanceláři téměř od doby, kdy jsem promoval. Už drží slušnou pozici, takže musím mít odpovídající pohled. Mám rád kvalitní boty, dávám přednost nubuk. Uvnitř, to neznečišťuje, vypadá velmi drahé a pevné.

Maxim, 47 let

Často nakupuji různé věci od nubucku: boty, tašky, rukavice a klobouky. Miluji ho pro sílu a měkkost. Zvláště ráda kombinuji produkty jednoho odstínu do jednoho obrazu. Materiál je skvělý pro jaro a podzim.

Daria, 22 let