Vynikající stolničení doma

Stolní prostírání doma se nemůže stát těžkou povinností, ale radostnou událostí, která rozjasní očekávání samotné dovolené, zejména pokud v tomto procesu používáte rodinu a přátele. Dnes existuje mnoho skvělých nápadů, které pomohou hostitelce realizovat i ty nejdivočejší fantazie a sny.

Původní myšlenky a prezentace

V poslední době není obvyklé nutit stůl s množstvím různých studených a horkých svačinů, které velmi rychle nasycují a téměř okamžitě eliminují veškerý zájem o potraviny. Místo toho jsou hostům nabízeny jeden nebo dva druhy horkého, stejného množství občerstvení a dezertů, což umožňuje výrazně zlepšit kvalitu všech těchto jídel. Velký důraz je zároveň kladen na prostírání, které se občas stává skutečným gastronomickým divadlem s vynikající výzdobou a tematickým designem, který nejvíce koresponduje s slavnostní událostí.

Jemnosti dokonalého servírování

Není nic složitého, když slouží stolu, pokud rozumíme několika jednoduchým principům a technikám. Je pozoruhodné, že uchylování se k těmto pravidlům dává smysl nejen v případě přijímajících hostů, ale takéve všední dny, koneckonců, je tak příjemné potěšit Vaši domácnost krásnou a především pořádně organizovanou hostinou.Když tedy hosteska položila na stůl, měla by si být vědoma následujících nuancí:

  • Pokud menu zahrnuje nejen občerstvení, ale i teplé pokrmy, včetně první, pak by měly být podávány střídavě. Tento přístup neuvolní stůl a ponechá prostor pro slavnostní servírování a dekorace. Ve stejném čase lze umístit malý počet pokrmů na velký stůl, odhalující střed stolu horký a po stranách salátů a jednohubek.
  • V poslední době, v trendu všechny druhy prvních kurzů začínají sezónní dýňové krémové polévky s lesními houbami a končí s osvěžující letní gazpacho. Pro krmnou kapalinu se důrazně doporučuje používat mísy. A i když chcete léčit své blízké s bohatým borščem na vepřovém a kuřecím masu nebo lehké jarní okrošce, neměli byste toto pravidlo zanedbávat, zejména proto, že je snadno pozorovatelný.
  • Při podávání první a druhé se doporučuje umístit na dvě desky (normální a hluboké nahoře). Zároveň je lepší, aby dezertní talíř nebyl nahoře, aby nedošlo k vybudování celé pyramidy pokrmů, protože sladká je podávána naposledy a talířek nemá na to místo.
  • Vidlice, lžíce a nože. Mnoho lidí začne panikařit, když vidí velké množství příborů. Mezitím zde není nic složitějšího, protože existuje nevyslovené pravidlo, podle něhož jsou nože a lžíce vždy umístěny vpravo od talíře, a- vidličky pro druhý a dezert. V některých případech se v blízkosti desky najednou nacházejí dvě lžíce různých velikostí. Pokud nemluvíme o dezertních pomůckách, pak můžete použít jeden z nich pro první chod, a druhý pro těstoviny (špagety, které jsou válcované vidličkou v lžíci). Někdy, aby nedošlo k záměně, jsou zařízení určená pro sladký a míchaný cukr v čaji nebo kávě umístěna přímo nad deskami. Na stejném místě se doporučuje umístění pinzety pro nejvhodnější řezání krabů, drobných vidlic pro měkkýše (hlemýždi, lastury, ústřice) a špachtle na máslo, které se přidávají k toustům s kaviárem, pokud jsou k dispozici v menu.
  • Na stole musí být ubrousky. Mohou být umístěny přímo vedle talířů, na nich nebo v samostatných držácích ubrousků, takže každý host má možnost použít takové množství papíru, které bude v přímé potřebě.

Existují určitá pravidla pro podávání nápojů. Například,dobré šampaňské by mělo být položeno na stůl v malém kbelíku s ledem , který ochlazuje nápoj po celý večer. Pokud svátek znamená použití silných nápojů, měli byste pro ně připravit malé dekantéry

.

. Přírodní džusy a mnoho dalších alkoholických a nealkoholických nápojů (limoncella, ovoce sangria, domácí mléčné koktejly atd.) Se podávají ve skleněných nebo keramických nádobách.

Vybrané produkty a pozvánky

Není to nic za to, že říká, že chléb je hlavou všeho, protože bez tohoto produktu nemůže dělat žádný svátek. Některé stoly navíc zajišťují využití celého sortimentu pekařských výrobků, které jsou podávány všechny druhy sýrů, marmelád a gurmánských koláčů z drůbežích jater. V tomto případě se krájený chléb, suchý toast a chléb, bagety a čerstvé pečivo se semeny a ořechy podává v elegantních proutěných koších pokrytých látkovými ubrousky, které pomohou vyhnout se rychlému obvetrivaniyu.

Pokud jde o džemy a sladkosti pro sýry, jsou podávány přímo na servírovacím stole s maticemi a ovocným talířem v malých průhledných nádobách. Servírování salátů závisí na receptu jejich přípravy. Pokud hovoříme o svačinkách, je nejlepší zabalit je po porcích, pomocí sklenic, sklenic nebo hromádek pod ponorem.

Zvláštní pozornost by měla být věnována původní pozvánce ke stolu, což je dobrá stará móda, pro kterou se pozicím postupně dostává zpět. Je pravda, že namísto tradičních karet a komických lístkůje důležité připravit nějaké laskavé srdce srdce . Například, když organizujete párty v tropickém stylu, můžete na talíř každého hosta dát exotické ovoce (ideálně by se mělo lišit) s názvem vytesaným na kůře.

Některé ženy v domácnosti vaří drobné pečivo z listového těsta způsobem čínského, přičemž každý z nich může být skrytnějaké laskavé přání do budoucna. Je to ještě hezčí, pokud vedle každé porce slouží čerstvá květina s personalizovanou kartou připojenou ke stonku. Je-li na pořadu jednání pořádání všeobecné slavnostní akce, pak by nebylo na škodu připravit nějaké skromné ​​symbolické dary.

Takže na novoroční stůl, vedle talíře každého hosta, si můžete dát malou krabičku s krásnou hračkou na vánoční stromek a živou ratolestí jehliček, a to nejen pro příjemné hosty, ale i pro zdobení servírky. Na den svatého Valentýna však bude potěšením najít na talíři malované perníkové srdce ve tvaru se jménem, ​​valentýna s voňavou tyčinkou skořice a kandovaného pomerančového plátku svázaného provázkem nebo šarlatovou růži s hedvábnou stuhou.

Organizace tematického svátku

Co by mohlo být lepší než slavnostní hostina? Otet se navrhuje - tematická hodina, která od „A“ do „Z“ bude odpovídat určitému stylu. Romantické termíny, večeře s národními barvami, sladké bary pro děti - existuje mnoho možností pro tematický stůl.

Oběd v národním stylu

V tomto případě neexistují žádné zvláštní požadavky na to, jak správně sestavit stůl, s výjimkou některých základních pojmů, takže hosteskamůže bezpečně dát průchod své vlastní představivosti, přičemž základem jsou tyto myšlenky:

  • Oběd ve středomořském stylu. Existuje několik zajímavých možností, s nimiž můžetepůvodně a krásně postavili stůl ve všední dny, o víkendech nebo o svátcích. Myšlenka Středozemního moře je dobrá, protože to znamená jasnou porci a chutné menu bohaté na mořské plody. Můžete tak podávat stůl s pokrmy s citronovým potiskem a skutečné plody citronů, náhodně roztroušených na jeho povrchu. Kromě toho můžete uspořádat vše v bílé a modré barvě, dát moře oblázky a mušle na ubrus a ubrousky, evokující myšlenky o sluncem zalité řecké ostrovy. Večeře v provensálském stylu s větvičkami suchého levandule, ubrousky v jemných fialových pastelových barvách, burgundskými brýlemi na vysokých nohách a proutěnými košíky na chleba nezanechají nikoho lhostejného.
  • Velkolepá gruzínská hostina. Dalším důvodem pro shromáždění s nejmilejšími a blízkými srdcem lidí. Udělat takový banket není snadné, protože správný gruzínský stůl vyžaduje vaření velkého množství jídel. Khinkali na obrovských stříbrných podnosech, pikantní lobio s množstvím čerstvých zelených v malovaných miskách na pití, khachapuri s vejcem z adzharské kuchyně, podávané přímo na černém kameni nebo na hrubém nezpracovaném dřevěném prkně, věží z lilku s granátovými zrny, jemně vařených v porcovaných dírách a věžích velká oválná jídla s lískovým oříškem satsivi - uprostřed této hojnosti je věnována minimální pozornost skromným servírovacím talířům. Takový stůl by měl být korunován rudým ražním kebabem na špejlích, který je podáván ke stolu s rozmanitými zelení, rajčatovou omáčkou a nakládanou /syrovou cibulkou. V ideálním případěpodávejte víno do zakřivených rohů, ale pokud nejsou k dispozici, můžete použít obyčejné hliněné konvice a sklenice.

Toto není konec prázdninových možností v národním stylu, protože každý národ má své vlastní zajímavé sloužící tradice.

Strana pro různé věkové kategorie

Říká se, že svátky neznají věk. Nicméně, každý věk má své vlastní možnosti designu pro dovolenou stůl, a důvodem je rozhodující význam.Příkladem jsou dvě zajímavé možnosti pro svátek:

  • Romantické datum. Podávání večeře pro dva způsobuje mnoho chvějících se pocitů a vzrušujících emocí, bez ohledu na to, kdo přesně musí položit stůl. Pokud jde o nápady na výzdobu, kromě svíček a vysokých sklenic na víno, šarlatové a vínové lístky živých růží, symbolizujících vášeň a lásku, lze rozptýlit na sněhově bílý ubrus. Látkové ubrousky mohou být svinuty a svázány na základně červenou hedvábnou stuhou a na bílém ubrusu si můžete rozložit proužek černé látky s deklaracemi lásky napsané na něm křídou. Na tomto stole, ovoce, plátky sýrů na velkých deskách a stříbrných podnosech s ručně vyráběnými čokoládami nebo čerstvými jahodami v roztavené čokoládě vypadají dobře. Je-li romantické datum pořádané dívkou, pak může ukázat všechny své představivosti a kreativity. ToMůžete například dát malé chilli papričky do servírovacích talířů a kolem stolu hodit velké korálky, čímž se spojí ženské a mužské prvky.
  • Dětská dovolená. V poslední době byla tradiční hodina pro nejmladší přeformátována do reálného divadelního představení s animátory, vícevrstvými tyčinkami a obrovskými papírovými aranžmá. Navzdory všem těmto funkcím si můžete uspořádat sváteční stůl na vlastní pěst, s použitím obecně uznávaných pravidel a všech nových trendů. Typicky, děti používají nízké stoly, zdobené na dně ubrus s bujnou tylu třásně. Uprostřed takového stolu by měl být dort, který může být vícevrstvý nebo fragmentovaný (sloužil jako samostatné košíčky na speciálních vícepodlažních podpěrách z plastu nebo stabilní lepenky). Kolem dortu jsou obvykle umístěny další sladkosti na porostech: obrovské bonbóny a marshmallows na tyčinkách různých tvarů a odstínů, kandované ořechy, ovoce a bobulové mísy s čokoládovou fontánou, malovaný perník a bonbony v brýlích. Je skvělé, když se pořadatelům podaří udržet jeden barevný gamut, i když by měl být alespoň jeden více kontrastní odstín ve sloužení tyčinky pro rozředění celkové kompozice.

Neslazené občerstvení, které by mělo být přítomno i na dětské oslavě, je umístěno na samostatném stole. Sendviče, jednohubky, přírodní nápoje bez plynu, příbory aubrousky - to vše by mělo být na jednom místě nebo blízko u sebe.