Výsev papriky pro sazenice v roce 2019 podle lunárního kalendáře

V roce 2019 nejsou rutinní a standardní doporučení nejlepší volbou pro rozhodování o tom, kdy zasít papriky. I pro sazenice je třeba vypočítat čas, založený na klimatických vlastnostech oblasti a dlouhodobé předpovědi počasí. Také na lunárním kalendáři je třeba navigovat.

Většina zahrádkářů a pěstitelů se před rozhodnutím o výsadbě do boxů nebo skleníků rutinně dívá na tabulky a manuály, které uvádějí optimální data a složky výpočtu a příznivé a zakázané dny odvozené z lunárního kalendáře. Pro každého letního rezidenta se zkušenostmi a zkušenostmi z práce s určitou kulturou není již dlouho žádným tajemstvím, že rozhodnutí o výsevu papriky pro sazenice je odpovědnou záležitostí. A data se mohou lišit v každém roce, včetně roku 2019.

Součásti úspěchu

Při pohledu na zdroje informací - speciální místa pro pěstitele zeleniny a zahradníky, fóra, na kterých se zahradníci podělili o své zkušenosti, můžete najít kategorická doporučení. Například, že je nutné zasévat pepř pro sazenice v Rusku od poloviny února do poloviny března, nebo že doba klíčení semen není delší a ne kratší než určité období (6 dní nebo 8).

Ve skutečnosti však pěstování této oblíbené plodiny v některých oblastech začíná na konci ledna a končí na konciBřezen-začátek dubna. A v roce 2019 nebude tato praxe výjimkou. Jen pepř - náladová a vrtošivá kultura, ne příliš přizpůsobená chladnému klimatu.

Aby bylo možné získat dobrou sklizeň a jíst spoustu v salátech, které jsou připraveny podle vašich oblíbených receptů, konzervovaných a kvašených, nestačí pouze řídit se lunárním kalendářem.

Satelit planety nepochybně ovlivňuje všechny probíhající procesy, včetně růstu rostlin, ale koneckonců chovatelé také našli mnoho způsobů, jak odolat přírodě a klimatickým podmínkám.

Skutečnost!

Každoročně se na lůžka vysazují stovky odrůd papriky zeleninové a je těžké s jistotou říci, která z nich má zvláštní přednost. Ovoce rostliny se vyznačuje nekonečnou rozmanitostí tvarů a velikostí, variací chuti, přítomností látek užitečných nebo nezbytných pro lidské tělo. Tam jsou keře vysoké a zakrnělé, ovoce - od bílé po černou, odrůdy - od ultra brzy do pozdních, určené pro pěstování podmínek v extrémním jihu.

Výsev sazenic je proto proces, který nelze jednoznačně doporučit. Konec konců, i podle lunárního kalendáře zahradníka v roce 2019 se doporučuje pěstovat ovocné rostliny s jemnou exotickou chutí na semenáčcích v různých časech. Hodně záleží na klimatických vlastnostech, odrůdové rozmanitosti, místě přistání (ve skleníku nebo v otevřeném terénu).

V roce 2019 budou milovníci raného a pozdního, kulatého a podlouhlého, s vysokým pohodlímkeře pro skleníky a zakrnělé - pro drsné klimatické podmínky.

Lidé budou chtít pěstovat tradiční zelenou a červenou papriku, fialovou, žlutou a oranžovou papriku. Každý z nich má chuťové vlastnosti a převažující vlastnosti, podmínky zrání ovoce a doporučení od chovatelů.

Pozor!

Orientace pouze z lunárního kalendáře nestačí. Pro přibližné datování musíte použít informace uvedené výrobcem agrofirm na sáčku semen, nebo vaše vlastní pozorování, pokud se semena sbírají nezávisle. Ale co byste měli věnovat pozornost, můžete vidět v tabulce.

\ t \ t \ t
Název procesu Odrůdy raného pepřeOdrůdy střední zralé Pozdní druhy
Otok semen 3-4 dny 4-5 dnů 5-6 dnů
Výhonky 6 dnů 6-10 dnů 6-10 dnů, za optimálních podmínek
Pěstování sazenicOd 65 dnů 65–70 dní Od 75 dnů
Plodování 110-120 (superearly může být méně) 125–135 dní Od 140 dnů

Při výpočtu, kdy v roce 2019 zasít, můžete být téměř 100% přesvědčeni o načasování výsadby. Na Sibiři se musíte zaměřit na dlouhodobý kalendář počasí a poslední mrazy, po kterých se země dobře zahřívá.

Je důležité vybrat si odrůdu, která zraje v krátkém létě. Ale pokud jsou výsadby plánovány ve skleníku, pak můžete zasadit sazenicea v lednu, hlavní věc je podívat se na lunární kalendář, kdy budou pro tento proces příznivé dny.

Tip!

Ti, kteří se zabývají neustálým pěstováním sladkého nebo bulharského pepře, doporučují provádět výpočty pro každou odrůdu odděleně a nehledě na počáteční údaje uvedené na sáčku semen, a nikoli na konečné, ale průměrné. Například u odrůd středního dozrávání je odebrána hodnota 130 dnů, od které je odečtena doba do technické zralosti, adaptační období po výsadbě do půdy (obvykle 12-14 dní) a minimálně 10 dní pro výhonky je minus. Číslo šest dní pro otok a vznik prvních výhonků je samozřejmě optimistické a povzbudivé, ale ve skutečnosti může rostlina z nějakého důvodu myslet pomalu a dokonce přetrvávat až do 20 dnů.

S novými odrůdami, které byly poprvé uvedeny do provozu, by se mělo zacházet se zvláštním zřetelem, zejména pokud se jedná o hybrid zahraniční produkce. U ruských agrofirms jsou odrůdy navrženy pro specifické rysy klimatu, zatímco ty, které jsou přivezeny ze zahraničí, mohou vzrůst a přizpůsobit se dlouhodobě kvůli nedostatečnému teplu nebo světlu, a to i s uměle vytvořeným mikroklima.

K pěstování ve skleníku a v otevřeném terénu, podle odborníků, je možné pouze tehdy, když má rostlina minimálně 3 páry listů a výška stonku dosáhla minimálně 20 cm, v chladném podnebí však můžete počkat 25 cm, s počátečním vylíhnutím 4 th pár listů.

Sazenice musí být dostatečnéstupeň silnější, než setí exotické jižní pepř může být sebevědomý. Stejně jako v předchozích letech je to určeno nejen lunárním kalendářem (i když je to velmi důležitý bod), ale také povětrnostními podmínkami, které jsou v roce 2019 předvídány dlouhodobým kalendářem počasí.

Regiony a doporučení

Doba, kdy je optimální čas pro přistání v zemi, závisí na předpovědích počasí, ale můžete se zhruba zaměřit na obecné klimatické podmínky a standardní příletové cykly jara, léta, zahřívání půdy, nástup slunečných dnů. Denní a noční teplotní ukazatele jsou hlavní orientační bod v každém regionu, protože jsou určeny geografickou polohou.

Na jihu je obvyklá doba výsadby pepřových plodin v otevřeném terénu od poloviny druhého jarního měsíce do středu třetí. Duben a květen v jižních oblastech jsou horkým časem pro mnoho plodin. V centru země se tato doba posunula přesně o jeden měsíc, práce začíná v polovině května a měla by být dokončena počátkem června.

Důležité!

Je třeba věnovat pozornost několika komponentům najednou. Denní teplota vzduchu by měla být od +18 do 22 ° C a noční teplota půdy by měla být nejméně +12 ° C (pokud hovoříme o výsadbě v otevřeném terénu). V severních regionech se doporučuje, aby i při dosahování těchto ukazatelů a dobré předpovědi počasí pokrývaly rostliny filmem na noc alespoň několik prvních nocí, dokud nebudou mít rostliny čas na posílení a přizpůsobení.

Můžete se podívat na přibližnou tabulku výsadby sazenic a otminusovat čas potřebný pro jeho zrání podle vlastností odrůdy a klimatických podmínek. Ale to je jen předběžná odpověď na otázku, kdy zasít pepř na sazenice. Správné rozhodnutí závisí na typu pepře, charakteristikách očekávaného počasí v roce 2019 a místě navrhované výsadby - v otevřeném terénu nebo ve skleníku:

Region Skleníky Otevřený povrch
Moskevská a moskevská oblast Třetí dekáda května Od 5. června, nejpozději však do poloviny měsíce
Region Střední Volgy 1 dekáda května 2. dekáda května;
Tatarstán, Baškortostán, květen 1-10 Od 5. do 16. června;
v Uralu

Severní Ural, Perm Territory, Jekatěrinburg a region

Od začátku do poloviny května 2 dekády června, termíny - podle počasí
Jih země - Krasnodar Territory, Rostov, Krym Do poloviny března 2. dekáda dubna
Omsk a Novosibirsk V polovině května Od poloviny června
v Bělorusku Poslední dekáda února V polovině května
Leningradská oblast 20. června; -
Pro informaci!

Zkušení zahradníci jsou vedeni podle lunárního kalendáře v každém regionu a klimatickém pásmu. Hlavním úkolem je kombinovat doporučené fáze s obdobím určeným pro setí. Tato otázka by měla být zvažována zamyšleně, protože tyto koncepty nelze vzájemně vylučovat. Jinakočekávat dobrou sklizeň nestojí za to. Také není nutné silně dotahovat při vylodění: přeexponované sazenice dávají dlouhý stonek a bohatou zelenou hmotu, ale počet vaječníků výrazně klesá.

Jak správně určit dobu setí

Lunární kalendář pro mnoho zahradníků je manuál pro stolní počítače.

Nejedná se pouze o seznam dnů, kdy může začít plodný cyklus, ale také o soubor doporučení pro jakoukoli zahradnickou práci s přihlédnutím k fázím měsíce. Ale po dlouhé době vědci zjistili, že přitažlivost velkého satelitu Země má obrovský dopad na všechny procesy probíhající na planetě.

Lidé stříhají a barví své vlasy, dělají důležitá setkání a vysazují rostliny na zvláštní kalendáře, protože nepoznají mystický, ale praktický význam takových akcí.

Zajímavé!

Dny příznivé pro pěstitele zeleniny a zemědělce v měsíčních fázích jsou téměř stejné v každém regionu, a to i přes vzdálenost, která je od sebe odděluje. Globální taktikou je kombinovat doporučení z různých vektorů a přesměrovat je na užitečný směr, což významně ovlivňuje výnos. Ti, kteří ještě neměli čas na výsadbu, se mohou zabývat jinými pracemi, a to bude také pohyb směrem k hojnému kvetení, rychlému rozvoji a mnohonásobnému plodění.

V roce 2019 vypadá lunární stůl pro jeden z nejpopulárnějších plodů, obvykle nazývaný paprika nebo paprika.způsobem:

Měsíc Příznivé dny pro výsadbu Nepříznivé dny
leden 31 5 až 7, 21;
Únor 1-3, 7, 8, 11-13,16, 17, 24 a 25 3, 4, 19 a 20
Březen 10. - 12. března, 15, 16, 23 a 24 3, 5-7, 21, 31
Duben 7,8, 11, 12, 20, 21 4, 5, 6, 19
Květen 20, 29, 30

Odborníci doporučují zvolit domácí hybridy, jak jsou pěstovány podle stávajících klimatických vlastností, a poskytnout výhodu při nákupu osiva od známých výrobců - zemědělských podniků s prokázanou pověstí. Vysoce kvalitní osivo má však své vlastní vlastnosti - odrůdy a hybridy jsou určeny pro různé termíny zrání, tedy nucené volby.

Obyvatelé jižních oblastí, pro něž je pepř kulturou, která se obvykle pěstuje na otevřeném prostranství, jsou v preferencích nejméně omezeni. Na jihu, první druh časných zralých sazenic může začít být zasazený od 31. ledna (pozdní-zrající druhy), a jestliže tam je naléhavá potřeba, pak nějaké číslo po 22. Brzy-zrání a ultra časné rozmanitosti jižanů jsou zaujaté v střední-k pozdnímu únoru.

Ve středním pruhu jsou také všechny podmínky pro pěstování populární plodiny, ale předčasné a středně dozrávající druhy se staly předmětem preferencí. Za účelem získání ovoce v polovině podzimu, stejně jako na jihu, obyvatelé regionu nemají zcela vhodné klimatické podmínky.

Vylodit se můžete v lednupouze za podmínek kapitálového skleníku. Hlavní sezóna přichází proto na konci února - poloviny března.

Hlavní horké období na Uralu a na Sibiři je konec března a začátek dubna. Obyvatelé těchto regionů mohou věnovat zvláštní pozornost odrůdám pěstovaným speciálně pro místa s chladnějším podnebím sibiřských zemědělců.

Některé z nich, co do velikosti, chuti, vzhledu a trvanlivosti, jsou daleko před nejvíce inzerovanými zahraničními agrofirmy. Po dlouhou dobu, dokonce i v těch nejtvrdších koutech země, není pepř považován za exotickou zeleninu nebo luxus. Správná zemědělská technologie, nové odrůdy a hybridy, dobře vybavené skleníky z něj učinily známý výrobek v různých formách a kdykoliv během roku.