Zajímavé nápady, jak sešít džíny mezi nohama

Každý v šatníku má pár oblíbených džíny. Ale postupem času mohou džíny otírat, i když nejsou tak těžké přivést starý vzhled. Tyto kalhoty se často třesou mezi nohama. Proč se to děje? Jak odstranit "poruchu" pomocí psacího stroje a ruční metody a co dělat, aby se džíny netřely?

Důvody otírání džíny mezi nohami

Džíny se mohou roztrhat v oblasti mezi nohama z několika důvodů:

 1. Jak říkají profesionální krejčí, kalhoty se nejčastěji setkávají kvůli zvláštnostem osobnosti. Téměř vždy jde o vnitřní stehna. Čím plnší jsou boky, tím častěji budete muset navštěvovat obchody s oděvy při hledání nových párů kalhot. Příliš vysoké boky mohou také způsobit díry v oblasti mezi nohama.
 2. Nadváha hraje důležitou úlohu. Koneckonců ovlivňuje objem kyčlí. Tkanina se táhne a začne se rychle otírat. Mezi nohama na džínách může tvořit záhyby, které způsobí tvorbu odření.
 3. Dalším důvodem našeho problému je zvláštnost chůze. Pokud se v procesu chůze nohy protře proti sobě, pak "čekat na díry". Nejčastěji se však v takové situaci bude jen třepat šev a nevytvořené záhyby.
 4. Kvalita tkaniny může také způsobit díru. Tenké džínoviny se tak rychle stanou nepoužitelnými. A zejména ty modely, které již mají umělé oděrky. Je lepší koupit tkaninu s přídavkem elastanu nebo polyesteru.
 5. Někteří lidé mají ve svém zvyku „sedět“. A pokud pracujete po většinu dne v sedě, pak se při změně polohy pátý bod jistě otře o židli.
 6. Nesprávné mytí, rychlost opotřebení určitého materiálu také hraje důležitou roli.

Poradenství!

Než začnete obnovovat své oblíbené kalhoty, pečlivě zamyslete a podívejte se na ně. Možná, že problém je tak globální, že bude snazší odhodit věc a získat novou, ještě lépe a lépe.

Jak otřít džíny: 7 cenných pravidel

Aby se tomuto problému zabránilo, měli byste dodržovat několik jednoduchých pravidel:

Pravidlo 1

Pokud je problém s otvory mezi nohami konstantní, pak když jdete do obchodu pro nové kalhoty, vždy zvolte správnou velikost. Ve vnitřních stehnech by nohy neměly být příliš těsné. Optimálně - koupit produkt pro větší velikost.

Pravidlo 2

Pokud máte nadváhu, zkuste ji ztratit. To vás nejen zbaví problému s neustále otřeným rozkrokem na kalhotách, ale také pozitivně ovlivní zdraví. Když nadváha neníani ty nejdražší a nejkvalitnější kalhoty vám nevydrží dlouho.

Pravidlo 3

Džíny s předraženým nebo normálním střihem se utírají méně často. Pokud jsou normálně taženy nahoru a pevně fixovány, pak tkanina v oblasti mezi nohama nebude mít záhyby, to znamená, že se neobjeví pruhy a díry. Snažte se kupovat modely s nízkým pasem.

Pravidlo 4

Pokud trávíte většinu svého času v sedě, snažte se neustále sledovat své pohyby. Pokud chcete, aby vaše kalhoty sloužily tak dlouho, jak je to možné - během změny polohy, sedí na židli, zkuste mírně vstát. Tím se významně sníží míra opotřebení předmětu.

Pravidlo 5

Snažte se náležitě pečovat o džíny. Nevyhazujte je příliš často do prádla. A v procesu čištění, mytí nebo ručně, nebo dát na stroj nejjemnější režim. Před praním všechny knoflíky, zipy a výrobek otočte naruby.

Poradenství!

Správně omyjte džíny! Nepoužívejte přísady do pracích prostředků (bělidlo, kondicionér, oplach, atd.). Všechna nejvíce znečištěná místa by měla být očištěna rukama a poněkud jemně. Nejlepší volba - mýdlo na prádlo

Pravidlo 6

Pokud je problém s porodními dírami konstantní, snažte se neustále pozorovat tuto oblast na kalhotách. Jakmile si všimnete, že se objevily první známky "otírání", nečekejte - nosit džíny do dílny pro šití. Orutěsněte tkaninu sami.

Pravidlo 7

Pokud nosíte pouze džíny, kupte několik párů najednou a pokuste se je střídat. Můžete si koupit 3-4 páry pro ponožky "pro každý den", a 2 "na cestě ven." Tak bude možné výrazně prodloužit životnost všech výrobků.

Metody řešení problému: ruční, „stroj“

Nejjednodušší způsob, jak prodloužit životnost milované věci, kolik měsíců je uložit náplast na vnitřní stranu výrobku, a vytvořit nejhlubší steh z vnějšku, který bude napodobovat vláknitou vazbu tkaniny.

Manuální metoda # 1

Co je potřeba k provedení:

 • měkká tkanina, která bude hrát roli samotné náplasti (nesmí být volná - lepidlo a dublerin na bázi tkaniny bude fungovat);
 • trvanlivé šicí nitě;
 • nůžky, jehly, křídy.

Poradenství!

Pokud je džínovina stejné barvy, vezměte si ji. Ale v procesu chůze taková náplast může způsobit trochu nepohodlí. Vlákna by měla mít přesně stejnou barvu jako samotné džíny. Jinak bude opravené místo silně přiděleno.

Proces opravy:

 1. Produkt omyjte, osušte, vyhladěte tak, aby v horní části nebyly žádné vrásky.
 2. Otočte džíny ven.
 3. Pokud je v problémové oblasti již díra, pak ji šijte ručně.
 4. Z náplasti, tvar kus, aby se vešly. Mělo by to být úplně blízkoscuff. 1,5 cm každý Přidat ze všech stran.
 5. Náplast zajistěte železem nebo basting.
 6. Otočte výrobek na přední stranu, rukou tvarujte čáry rovnoběžné s denimem.
 7. Snažte se je udržovat co nejblíže k sobě.
 8. Poté, co je jedna strana „připravena“, otočte tkaninu a pokračujte v sešívání věci až do uzavření celé poškozené části.
 9. Udělejte vše s druhou nohou.

Manuální metoda č. 2

Předpokládá šití na denimových vložkách podobné barvy. Co je potřeba:

 • kus džínoviny;
 • dvě příze: 1) v barvě s džíny, 2), aby odpovídaly švu na kalhotách.
 • Jehly, nůžky, pravítka, křída, železo s parním generátorem;
 • Papír a pero.

Provádění:

 1. Výrobek a náplast omyjte opatrně.
 2. Pomocí nůžek na manikúru rozřízněte všechny švy do středu.
 3. Proveďte značení kusem mýdla nebo malých kousků - musíte přesně pochopit, která část musí být odříznuta (poškozená oblast by měla být za touto čarou).
 4. Vezměte vládce, nakreslete hladké rovnoběžky na dvou nohách. Pokud chcete povolit šití, musíte držet druhou linku - o 1,5 cm dále.
 5. Ořízněte tkaninu podél prvních čar, pokud je nerovnoměrná, opravte ji.
 6. Naneste získané kousky látky na kus papíru, kroužkem tužkou, odstřihněte potřebné záplaty - vytvořte vzor vložky.
 7. V místě, kde bude klopa našita na kalhoty, ponechte 1,5 cm pro šev.
 8. Připevněte výsledný vzor k džínoviny, kruh s křídou, řez.
 9. Pro paralelní nohu vytvořte zrcadlový kus látky.

Je to důležité !

Všechny okraje náplastí musí být opatrně klikaté. Samozřejmě, že je to dlouhá doba, jak to udělat ručně, ale to je jediný způsob, jak dosáhnout nejodolnějšího a nejspolehlivějšího spojení obou tkání.

 1. Uchopte karty do džínů co nejplynuleji, pak je přišijte modrými vlákny. Stehy - barva, která odpovídá továrně.

Kdyby nebylo možné krásně obnovit produkt, pak, bohužel, po všech těchto manipulacích, bude muset být poslán na odpadky. Proto před začátkem stojí za to promyslet a posoudit své schopnosti.

Způsob šití díry mezi nohama šicím strojem

Máte-li šicí stroj, budete muset pracovat o něco vážněji, protože budete potřebovat další znalosti a zkušenosti v šití. Pokud jsou tyto k dispozici, pak vaše džíny s odíráním nebo dírou si ani nevšimnou stopy problému.

Co dělat:

 1. Tkaninu natáhněte co nejvíce tak, aby neměla švy. Toto je hlavní pravidlo, které je třeba dodržovat při vytváření řádků.
 2. Šev by měl být svislý, aby se co nejvíce shodoval se strukturou džínoviny. Tak to bude vypadat co nej diskrétněji, aby „díru“ zahalil.
 3. Náplast se aplikuje pouze cik-cak.
 4. Není-li po ruce žádné vlákno v barvě džíny, můžete si vzít dvěpodobné barvy, a kombinovat je - hra bude lehčí, v paličkování - tmavší.
 5. Výsledný otvor by měl být maskován metodou „štukatura“.

Závěr

Která metoda je na vás. Ale nezapomeňte si vzpomenout na vaši schopnost šít. Všechny švy by měly být co nejkrásnější a nejhladší. Jinak se vaše oblíbená věc bude muset navždy rozloučit.