Život v domácnosti

Někdy domácí práce jsou nepříjemné a přinášejí mnoho negativních emocí. Samozřejmě, že je nemožné se zcela zbavit ekonomických záležitostí, ale zjednodušit je pomocí dobré rady je poměrně realistické, což vám usnadní každodenní život.

  • Ocet je nepostradatelným pomocníkem při jakémkoli obecném čištění. Díky němu se můžete snadno zbavit nežádoucích nečistot, odstranit žluté usazeniny v koupelně a v kuchyni, vyčistit nádobí tak, aby svítilo. Velkou výhodou octa oproti jiným detergentům je jeho šetrnost k životnímu prostředí, protože je mnohem bezpečnější než většina čisticích sprejů a gelů.

  • Někdy v domácnosti se mohou vyskytnout malé problémy, například rozbité sklo. V tom není nic strašného, ​​hlavní je okamžitě odstranit fragmenty. Je však obtížné odstranit malé kousky skla. V tomto případě jemně navlhčete chléb vodou (stará, kterou hodíte) a sbírejte drobné kousky. To výrazně usnadní váš úkol.

  • Krém na holení je skvělou náhradou za běžné čisticí prostředky na okna a zrcadla. Naneste na sklenici hadrem, otřete a umyjte čistým, vlhkým hadříkem. Toto hackování života pomůže nejen vyčistit okna před nečistotami, ale také je chránit před zamlžením.

  • Citronová šťáva dokonale čistí mikrovlnnou troubu! Postup je velmi jednoduchý: šťávu z citronu vymačkejte a smíchejte se 100 g vody. Směs vložte do mikrovlnné trouby po dobu 3 minut,poté ji vyjměte a vnitřek mikrovlnné trouby otřete hadrem nebo houbou.

  • K rychlému umytí mixéru nalijte do něj teplou vodu, přidejte trochu pracího prostředku a zapněte ji asi na 1 minutu. Hotovo! Zde je dokonale čistý mixér.

  • Někdy při vaření některých jídel, jako jsou ryby, v kuchyni dlouho přetrvává silný zápach. Chcete-li se ho zbavit, při vaření, umístěte hrnec vody a pomerančové kůry na sporák. Několik minut ve vaší kuchyni bude vládnout nádherná vůně.

  • Věděli jste, že je možné koupel vyčistit citrusy? Za tímto účelem odřízněte citrusové plody na polovinu, hojně posypte solí a dobře otřete lázeň. Poté opláchněte sůl tekoucí vodou. Vana je dokonale čistá!

  • Pokud si všimnete, že na oděvu jsou citrusové skvrny, můžete je odstranit horkým mlékem a namočenou část věci namočit na 20 minut.

  • Před oprášením navlhčete hadřík avivážním prostředkem. Později se na povrchu nahromadí méně prachu.

  • Tento život bude užitečný pro ty, kteří mají doma čtyřnohé domácí mazlíčky. K odstranění vlny z koberců použijte běžnou pásku. Na své lepkavé straně jsou všechny drobky, vlna a jiné drobné odpadky dokonale sbírány.

I když vás tyto hacky života nezbaví domácích prací, rozhodně vám usnadní každodenní život.