Znaky a zvyky, tradice pro narození Krista

Pro všechny křesťany na Zemi jsou Vánoce jednou z hlavních a jasných svátků. V tento den Panna Maria porodila Syna Božího - Ježíše Krista. V lidech byly Vánoce vždy vesele a vesele oslavovány a zvyky a znamení spojené s svátkem dosáhly našich dnů.

Vánoční příběh

Zrození Ježíše Krista je vyjádřeno ve Starém zákoně, kde se říká, že Syn Boží se narodil v roce 5508 v Betlémě. Spasitel se narodil hluboko v noci v jeskyni, protože Svatá rodina neměla v hotelu místo. Panna Maria dala dítě a vložila ho do podavače hospodářských zvířat - školky.

První, kdo věděl o velké události, byli pastýři, jimž se Anděl zjevil s dobrou zvěstí. Také první, kdo se klaněl s dary, byli Mudrci, kteří viděli jasnou hvězdu na obloze. V křesťanských dějinách se taková hvězda nazývá Betlém.

Přečtěte si také

Co lze a nelze provést na Vánoce: seznam

Pro věřící jsou Vánoce důležitým a jasným svátkem. Měli byste vědět předem, co můžete udělat v ...

Zajímavé!

Od 9. století se světlý svátek nazýval Zjevení Páně, které sjednotilo tři hlavní události. Dnesjsou známé jako tři oddělené svátky: Vánoce, křest a Zvěstování.

V moderním světě se Vánoce slaví jinak. Většina slaví 25. prosince podle gregoriánského kalendáře. Ruská pravoslavná církev odhaduje události podle juliánského kalendáře, a slaví svátek 7. ledna, ačkoli podle starého stylu, Vánoce také padá 25. prosince, ale po inovacích v roce 1917, datum se posunulo dva týdny předem.

Vánoční symboly

Vánoce nejsou jen znaky a zvyky, které se zachovaly již od dávných slovanských dob, ale také symboly, protože jen málo lidí ví, proč je zvykem zdobit vánoční stromeček na Vánoce a dávat dárky.

Hlavním atributem svátku je samozřejmě vánoční stromek, i když se tato tradice neobjevila okamžitě. První, kdo ozdobil vánoční stromek na Vánoce, byli Němci. Podle učení, měšťanský reformátor Martin Luther jednou šel po ulici na Štědrý den a obdivoval hvězdnou oblohu. Na obloze bylo tolik hvězd, že Luther vypadal jako malá světla uvízlá v vrcholcích stromů.

Vrátil se domů a ozdobil malý vánoční stromek svíčkami a jablky a zvedl Betlémskou hvězdu na vrchol. Ale a v Rusku začali zdobit vánoční stromek v roce 1699 dekretem Petra I. Také král vydal dekret o přechodu na nové odpočítávání, které začalo dnem narození Krista.

Viz také

Známky a obřady pro Vánoce 2019 pro zdraví

Vánoce jsou jednou z největších svátkůpro všechny ortodoxní lidi. Tento svátek je připojen ...

Není také náhodou oblékat vrchol vánočního stromu hvězdou, protože to je takový záhadný předmět, který vedl Magi ke Kristu. Vědci to připisují skutečnosti, že se v noci Saturn a Jupiter sešli na jednom místě. Betlémská hvězda je vyobrazena odlišně: v arabské církvi je pěticípá, v pravoslavné církvi je osmihranná, jsou zde také 6-špičaté a jiné typy hvězd.

Na Vánoce je obvyklé dávat dary a to také není náhodné, protože Magi darovali dítěti dary: zlato jako král, kadidlo jako kněz a myrha jako osoba, která musí zemřít.

Také na vánočním stromku křesťané zřídili postavy školky s dítětem a Svatou rodinou jako vzpomínku na velkou událost. Pastýři a čarodějové, kteří se stali prvními, kdo uctívali Spasitele, se stali symbolem Vánoc, jsou zobrazeni na vánočních dárcích ve formě sošek a vánočních ozdob.

Noc před Vánocemi

Večer v předvečer světlého svátku se nazývá Štědrý večer nebo Svatý večer. V tento den, ortodoxní úplně zdržet se jídla a nesedí u stolu, než první hvězda se objeví na obloze. Na Štědrý den, to je obvyklé vařit s džusem nebo kutia pšenice se sušeným ovocem a medem, dnes, toto tradiční jídlo je také vyrobeno z rýže.

Slavnostní stůl musí být nutně štíhlý a skládá se z 12 jídel na počest apoštolů. Po jídle se věřící vydali na vánoční noc.

Viz také

Kdy budeme pracovat v lednu 2019?

Svátky ještě nezačaly a většina Rusů je již touto otázkou znepokojena, když jdeme do práce v lednu 2019. Mnoho ...

Známky a tradice k Vánocům

Mnoho ortodoxních svátků přijalo známky pohanství, takové svátky také zahrnují narození Krista. Takže podle starých tradic bylo rozhodnuto pokropit stůl seno a nečistit ho až do Velkorysého večera. Seno bylo symbolem bohaté sklizně a skutečnosti, že Ježíš se narodil ve stáji. Na vrcholu sena ležel ubrus a ubrus na 12 chodů.

Věřilo se, že v takové noci se otevřelo nebe, a pokud si přejete, splní se, ale všechny touhy musí být dobré. Také na Vánoce rozsvítili mnoho svíček, zapálili krb, protože se věřilo, že oheň přiláká do domu bohatství a teplo.

A jistě zapálili jednu svíčku na památku příbuzných, kteří opustili tento svět. Kdyby v domě byli zvířata, byli krmeni výživně, aby byl rok dobrý v penězích a uspokojující. Vánoce jsou tou nejlepší dobou pro nákupy, koupě něčeho takového je považována za dobré znamení, protože to, co jste si koupili, bude trvat dlouho.

Dny od Vánoc do Epifany se nazývají Přání Tyto dny jsou spojeny nejen se znaky, ale is určitými zákazy. Tak to nebylo možné šít, plést, tkát, tkát, obecně, všechno dělat, co je spojeno s nití, která je symbolem osudu a života.

Na samotném Bright Holiday není dovoleno čistitdalší domácí práce, a všechny odpadky, které budou shromážděny před 14. lednem, je lepší vzít na ulici a spálit, a rozptýlit jemný prach ve větru, takže si můžete zachránit svůj dům před zlými duchy.

Viz také

Obřady, tradice, znamení v roce 2019 na zasedání Pána

Na pravoslaví, kromě Velikonoc, Vánoc a Epiphany, existuje mnoho různých církevních svátků po celý rok, jeden z ...

Zajímavé!

Pokud pes vyjíždí na světlou dovolenou na dvoře, čeká na potíže a vyhne se tomu, musíte psa rozvázat a říct: „Jelikož vás lano nedrží, tak problémy s mým domem se nedrží!“

Je přísně zakázáno přísahat na takový den, protože tímto způsobem můžete odvést od svých předků naději na spásu. V tento den budete muset pozvat hosty a musíte vidět, kdo poprvé vstoupí do domu, pokud žena překročí první práh, pak budou po celý rok všechny ženy žijící v tomto domě nemocné.

Vánoční tradice se také týkaly oděvů, takže na svátek měli jen nové oblečení, ale myté, konkrétně nové. Také neseděli u stolu v černých šatech, což může přinést neúspěch v každém podnikání.

Je nemožné odhadnout na Vánoce, jsou na to vánoční dny a trvají od 8. ledna do doby křtu. A na dovolené nemůžete pít vodu, a dal na stůl pro jiné nápoje, to bylo věřil, že to bylo lepší nepít vodu celý rok, než se divit proč.

Sedm požehnání na Vánoce

Číslo sedm je považováno za zvláštní a věří se, že pokud na Vánoce existuje sedm dobrých skutků,pak bude celý rok úspěšný a touha, která měla být jasnou dovolenou, se jistě splní. Zpravidla bylo v tento den obvyklé dávat almužnu, bylo nutné podat přesně sedm identických mincí tomu, kdo v jeho duši vyvolal sympatie a sympatie.

Bylo také možné dát sedm užitečných darů, většinou dali ručníky a ten, komu byl dar dán, řekl tato slova: „Dávám ručníky, sleduji, opravím zlo, naštěstí pošlu svou rodinu (svou rodinu)“.

Nápisy a pověry na Vánoce

Omeny na Vánoce měly zvláštní moc, jako by se příroda sama v příštím roce snažila navrhnout, co očekávat, a čeho by se mělo bát.

  1. Známky bohatství. Kdyby se něco ztratilo na Vánoce, znamenalo by to, že příští rok by stálo za to čekat na ztrátu. Ale a pokud je naopak něco, pak můžeme očekávat peněžní štěstí.
  2. Znamení štěstí. Náhodně nalil čaj nebo kávu u stolu, ale ne alkohol, předpovídal příjemné zprávy a velký úspěch.

Pokud sníh na Vánoce, bude rok úspěšný, a pokud od 7. do 19. ledna často sníh nebo obloha je pokryta hvězdami nebo tam je hodně mráz na stromech, to je také velmi dobré, bude rok ziskové, uspokojující a bohaté. Ale a pokud bude nový měsíc svítit na obloze na Vánoce, pak bude rok neúspěšný, zejména pokud jde o peníze.

Zajímavé!

Největší měnovou tradicí je skrýt minci na dortu, kterému padnebohatý.

Vánoce jsou po Velikonocích velkou a jasnou dovolenou. Pro dospělé a zejména pro děti je to doba zázraků, magie a naplnění přání. Historie svátku nás učí být čistou duší, starat se o své blízké a potěšit vše, co nám Pán dává.