Způsoby, jak natáhnout nové boty doma

Někdy chcete boty natáhnout, protože to bylo malé nebo stísněné. Obchod může mít pocit, že nákup sedí dobře, ale opak byl nalezen během ponožek.

V takových případech můžete zboží vrátit prodávajícímu, ale pokud se vám tato položka opravdu líbí, měli byste se ji pokusit uložit a rozšířit ji doma. Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout.

Opatření

Úspěch postupu je přímo závislý na druhu materiálu. Rozbalit více než jednu velikost je nepravděpodobné, že uspěje. I když existuje mnoho účinných způsobů, jak správně natáhnout nové boty, některé z nich jsou pro výrobky nebezpečné. Proto není nutné experimentovat s metodami a používat pouze ověřené činnosti pro specifické typy materiálů.

Výsledky řady neúspěšných pokusů o protažení mohou být:

 • roztrhaná podešev;
 • deformace výrobku;
 • Švy.

Před zahájením lidových metod stojí za to vyzkoušetspeciální spreje a pěny . Chcete-li to provést, je třeba hojně použít nástroj na problémové oblasti, venku a vpředu, a pak se na boty na tlusté ponožky a chodit v nich, dokud schne.

Obvykle trvá asi hodinu. Někdypostup bude třeba několikrát opakovat.

Můžete se také pokusit kontaktovat obuvníka, který vám sdělí, které výrobky lze natáhnout. Kromě toho v moderních dílnách existují speciální zařízení, která se mohou během několika hodin vyrovnat s jakýmkoliv druhem obuvi.

A někdy nové boty potřebují jen málo času na to, aby se rozšířily a měly formu nohou.

Nedoporučuje se často používat vodu nebo teplo, protože to může způsobit deformaci boty. Není však nutné používat hrubou sílu, tzn. Táhnout v doslovném smyslu slova. Semiš a textilní materiály se nedoporučují k léčbě mastnými látkami, protože by to mohlo zkazit jejich vzhled.

Je možné natáhnout se na šířku a na délku, noha boty se dobře hodí k nárazům. Pro úspěšné natažení bot doma to potrvá jen málo času a maximálního úsilí a znalostí, ale výsledek se vyplatí.

Přístupy k různým výrobkům

Pro každý populární materiál, ze kterého jsou vyrobeny boty, byl vynalezen populární způsob protahování. Bohužel se to nestane rychle, bude to trvat nejméně několik hodin a maximálně několik dní.

Stojí za zmínku, že většina těchto metod protahování je vhodná pouze pro přírodní materiály a mohou zničit umělé výrobky.

Kůže a semiš

Tyto boty jsou poměrně drahé, takže je dvojnásobně urážlivé je deformovat. Stretch kožené botydoma může být bezpečný a osvědčený způsob.Následující metody byly dlouhodobě testovány a při plném dodržení podmínek poskytnou vynikající výsledky:

 1. Použití ledu . Tato metoda bude vyžadovat hustý plastový sáček, který musí být naplněn do třetiny vodou a distribuován uvnitř boty od paty k patě. Pak byste měli dát boty do mrazáku na jeden den. Voda se změní na led, který produkt jemně natáhne. Je důležité používat pevné pytle tak, aby se tekutina nerozlila, protože by to mohlo zkazit věc. Alternativně mohou být použity plastové lahve. Pokud jsou boty stále těsné, postup opakujte. Tato metoda není vhodná pro tenisky, protože bílá gumová podešev může při vystavení chladu žloutnout.
 2. Parafin . Pokud je výrobek příliš těsný a tuhý, použití parafínové svíčky učiní kůži mnohem měkčí a snáze se nosí.
 3. Pára a horká voda . Jedním z nejúčinnějších způsobů je nalít vařící vodu na několik vteřin, vylévat a dát si boty. Je důležité provést tento postup maximálně doporučenou dobu, jinak můžete boty zničit. Ošetření parou není tak neškodný, takže je lepší neriskovat drahé věci. Chcete-li natáhnout příliš malou obuv, měli byste ji držet asi 10-15 minut. přes hrnec vroucí vody.
 4. Léčba alkoholem . Je nutné namočit tři bavlněné tampony do alkoholu. Dva z nich se dostali dovnitřponožka a jedna - v patě. Pak noste boty a noste několik hodin. Vůně této látky mizí poměrně rychle, takže by nemělo být žádné nepohodlí. U barevných výrobků musí být tato metoda použita opatrně, protože barva může být rozmazána. Je lepší předem testovat metodu na malé neviditelné ploše a podívat se na výsledek.
 5. Namáčení . Je nutné navlhčit vlněné ponožky horkou vodou a pak si nechat boty a oblečení 1-2 hodiny.
 6. Krupa . Snad nejúčinnější metodou je použití obilovin. Je nutné nalít trochu pohanky (nebo jiné) do bot a nalijte trochu vody. Záď začne bobtnat a produkt se natáhne. Bohužel je velmi obtížné to umýt, proto musíte mokré boty.
 7. Teplý vzduch . Další způsob tepelného zpracování je použití vysoušeče vlasů. Musíte několik minut zahřát své boty, pak je položit na tlustou ponožku a chodit asi hodinu. Tento postup se musí několikrát opakovat, dokud boty podle potřeby nesedí na noze.

Ostatní druhy materiálů

Je nemožné zvýšit úzké gumové boty, neměli byste se ani pokusit, jinak bude věc nezvratně zkažená. Pokud jsou však boty vyrobeny z PVC, lze je snadno rozšířit. Mohou být změkčeny nalitím horké vody do výrobku.

Na dosažení výsledku stačí několik minut. Když se boty vychladnou, musíte ji nosit a pak ji vložit do misky se studenou vodou, aby materiál mohl ztvrdnout.

ProUnt tkanina typ boty dobrý způsob, jak rozšířit by bylo použití mokré noviny. Výrobek musí být dobře navlhčený a pak pevně utěsněn papírem. Každé 3-4 hodiny je třeba změnit noviny. Pokračujte, dokud nebudou boty zcela suché.

Existuje několik účinných metod pro natahování bot z lakované kůže:

 • Připravte roztok alkoholu s vodou v poměru 2: 1. Namočte ponořené ponožky do této kapaliny a nasaďte. Boty a chodit několik hodin.
 • Odhalte vysoušeč vlasů. Aby se nepoškodil povlak, nedoporučuje se držet nářadí po dlouhou dobu.
 • Vazelínu lze aplikovat na hrubá místa, která materiál změknou.

Obecné poradenství

Je nutné zvolit vhodný způsob, jak obuv rozšířit, abyste ji mohli pohodlně nosit bez bolesti. Je důležité, aby se doporučení řídila jasně, jinak to nebude fungovat se zvláštním úsilím.Existují univerzální tipy, které se doporučují číst:

 1. Použijte metody pro rozšíření v krajních případech. Za prvé, měli byste se snažit distribuovat boty jemnějším způsobem. Například výrobek položte na tlustou ponožku bez předúpravy. Nezapomeňte mazat nohy mastným krémem, abyste neměli mozoly.
 2. Obvykle není jednorázový postup dostačující. Často je nutné opakovat sezení několikrát.
 3. Boty musí být vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, jinak mohou některé metody kazit věci.
 4. Cs lakovanými botami by se mělo zacházet velmi opatrně, protože se snadno objevují praskliny.
 5. Nejprve vyzkoušejte komponenty pro expanzi na malé ploše výrobku.

Podle doporučení můžete snadno vyřešit problém úzkých bot. Pro rodiče je tato otázka obzvláště důležitá, protože dětské boty se velmi rychle stávají malými.

Hlavní věcí je vybrat vhodnou metodu pro konkrétní materiál a vzít v úvahu všechny body před zahájením procesu natahování. Je důležité, abyste neuspívali a nepostupovali podle instrukcí jasně, a pak budou boty jen potěšením.