Způsoby, jak rychle umyt Zelenku z kůže a obličeje

Řešení brilantní zelené barvy je v každé domácí soupravě první pomoci. Je to vynikající antiseptikum s regeneračními vlastnostmi. Nicméně, on má jednu významnou nevýhodu - jestliže oni jsou neúmyslně špinaví, pak to bude velmi těžké se zbavit jasného smaragdového brázdy. Praní brilantní zelené z kůže pomůže osvědčené metody, co je nejdůležitější, rychle reagovat na situaci.

Osvědčené metody

Roztok nepoškozuje tělo, ale zkazí estetický vzhled prstů a obličeje. Pokud budete reagovat okamžitě, pak opláchněte vodu z kůže běžným mýdlem. K tomu namočte do vody a naneste výslednou pěnu na skvrnu, po 5 minutách otřete žínkou a opláchněte. Opakujte akci, kterou potřebujete 2-3 krát.Pokud se roztok absorbuje, následující produkty pomohou odstranit:

 • soda;
 • peroxid;
 • citron;
 • alkohol;
 • Chlorové bělidlo.

Odstranění skvrn z ruky nebo jiné části těla pomůže alkoholu, který musí být smíchán s citronovou šťávou v poměru 5: 1. Můžete použít vodku. Ve výsledném roztoku je nutné navlhčit vatový tampon nebo bandáž a odstranit znečištění. Pokud poprvé nefungovalo, disk by měl být ponechán na těle po dobu 5-10 sekund. Aby se zabránilo podráždění kůže, nedoporučuje se silně otírat špinavé místo.

Dobře pranézelená a jedlá soda. To je nejšetrnější způsob, jak účinně očistit pokožku. Je nutné připravit kašovitý prášek a vodu a na 5 vteřin ho umístit na problémovou plochu. Pokud nebylo dosaženo ideálního výsledku, musíte postup zopakovat.Peroxid má bělicí účinek , takže je s jeho pomocí dobře tření mnoho nečistot.

Obyčejný citron pomůže odstranit trochu kůže z kůže. Od prvního okamžiku nemůžete dosáhnout 100% výsledku, takže proces bude muset být opakován.

Nejagresivnějším způsobem mytí zeleně je použití chlorového bělidla. Tento nástroj by měl být použit v extrémních případech, kdy jiné metody jsou bezmocné. Produkt se zředí vodou v poměru 1: 1. Tření se provádí vatovým tamponem. Roztok octa pomůže neutralizovat bělidlo po zákroku.

Čištění obličeje, nehtů a vlasů

Aby se kůže z pokožky obličeje otřela, je žádoucí použít nejjemnější metody. Například tukový krém, olivový nebo slunečnicový olej, tělový peeling nebo mléko.Vybrané činidlo se aplikuje v tlusté vrstvě po dobu 2-3 minut , poté se odstraní vatovým tamponem. Můžete použít odstraňovač make-upu.

Je možné odstranit brilantní zelený roztok z rukou a nehtů:

 1. Zubní pasta. Mělo by se aplikovat na skvrnu a otřít starým kartáčkem na zuby.
 2. utěrky kancelářských přístrojů. Jsou nasákléalkohol, takže mohou odstranit zelené skvrny, které pevně drží na kůži.
 3. S ruční lázní. Díky této metodě bude možné malé zelené umyt pod nehty. Chcete-li připravit koupel musíte přidat špetku kyseliny citrónové ve vodě. Ruce by měly být spuštěny do kapaliny po dobu 15-20 minut, pak otřete nehty štětcem namočeným v odlakovači na nehty.

Vzhledem k tomu, že srst se rychle nevymyje z malé zelené, bude nezbytné ošetřit znečištěné prameny po dobu 2-3 dnů mýdlovou vodou, zahřátou kefírem, teplým olejem nebo vodkou s citronovou šťávou. To vše znamená, že na vlasy musíte mít několik minut a pak opláchnout šamponem.

Zbavení se stop po planých neštovicích

Brilantní zelený roztok se aktivně používá při nemocech, jako jsou neštovice. Ulevuje od svědění, schnutí a desinfekce vyrážek. Kromě toho pomáhá sledovat vznik nových formací.K čištění kůže dítěte z kůže dítěte po uzdravení pomůže takové způsoby:

 1. Naneste dětský tukový krém na celé tělo po dobu 20 minut. Po čase by se dítě mělo vykoupat a tělo otřít měkkou žínkou.
 2. Kromě toho můžete skvrny otřít vatovým tamponem namočeným v tekutém mýdle.
 3. Rozpusťte 2-3 tablety kyseliny askorbové ve vodě, navlhčete bavlněnou podložku a projděte skvrny.
 4. Lze použít také sodové a rostlinné oleje, ale peroxid vodíku a alkohol by se měly zlikvidovat.

Aby se zabránilo vzniku trvalých stop, doporučuje se používat místo zelené.speciální značka. Také nezapomeňte, že skvrny se rozjasní na přímém slunečním světle.