Způsoby, jak rychle vyčistit mikrovlnnou troubu od tuku

Během provozu mikrovlnné trouby se na vnitřním povrchu domácího spotřebiče objevují mastné skvrny, které se obtížně čistí jednoduchou vlhkou houbou. Kromě toho, po vaření ryb nebo mléčných jídel v mikrovlnné troubě, nepříjemný zápach začne vycházet z vnitřku komory. Pro jeho odstranění a kvalitní mytí spotřebiče se doporučuje použít lidové prostředky, které pomáhají vyčistit mikrovlnnou troubu doma.

Účinné lidové prostředky

V současné době je na regálech skladů domácích chemikálií prezentován velký sortiment výrobků pro mikrovlnnou troubu. Mají odlišné složení, cenu a kvalitu. Nicméně, domácí prostředky nejsou o nic méně populární.Recepty jsou velmi účinné , pomáhají rychle vyčistit i velmi špinavou vnitřní komoru zařízení.

V případě mírné kontaminace může být mikrovlnná trouba omyta jedlou sodu. Usadí se na stěnách komory ve formě kondenzátu a rozpouští sušený tuk, nečistoty. Pro čištění je třeba naplnit vhodnou nádobu 400 ml vody a přidat 1 polévkovou lžíci. Já soda Dále je třeba nádobí umístit do komory a roztok sody zahřát na maximumvýkonu asi 5 minut. Poté musí být přístroj vypnut a po 7 minutách otřete vnitřní povrch houbou nebo hadříkem.

Pokud zbývající tuk zůstane na stěnách, je nutné nalít suchou sodu na tvrdou stranu houby, lehce ji navlhčit vodou a poté otřít mastné skvrny.

Stolní ocet nebo esence

Mikrovlnu lze snadno vyčistit z tuku uvnitř pomocí octové lázně. Tento způsob čištění umožňuje odstranit starý tuk. Chcete-li provést postup, musíte míchat ve skleněné nádobě 500 ml vody s 2 lžíce. Já Stolní ocet (9%) nebo 1 lžička. pak vložte nádobu do mikrovlnné trouby a zapněte na maximální výkon po dobu 10 minut.

Po tom nechte nádobí uvnitř ještě dalších 10 minut a potom otřete stěny vlhkým hadříkem, abyste odstranili nečistoty a ocet zápach. Pokud není tuk zcela odstraněn, můžete ošetřit vnitřní povrch mikrovlnné trouby olivovým olejem.

Během postupu se doporučuje otevřít odvzdušňovací okno pro zvětšení vůně kyseliny.

Kyselina citrónová nebo šťáva

Při středním a dostatečně silném znečištění je možné mikrovlnnou troubu umýt uvnitř kyselinou citrónovou nebo citronovou šťávou.K tomu budete potřebovat:

  • 500 ml vody;
  • skleněné nádoby;
  • 1 polévková lžíce. Já kyselina citrónová nebo 3 lžičky. Já citronová šťáva.

Vhodné nádobí musí být naplněno vodou, nalít do něj kyselinu citrónovou nebo vytlačit šťávu z řezu na dvakousky citronu, a pak dal do vody a polovinu ovoce sami. Poté vložte nádobu do mikrovlnné trouby a zapněte přístroj maximálním výkonem po dobu 5 minut. Pokud znečištění není příliš silné, můžete zkrátit dobu ohřevu na 2 minuty. Jakmile je mikrovlnná trouba vypnuta, musíte počkat dalších 10–15 minut, poté vyjmout nádobí a otřít vnitřní stěny houbou nebo hadrem.

Pokud jsou odolné nečistoty, měly by být omyty houbou navlhčenou v roztoku citronu.

Víla nebo čištěná voda

Při mírném a mírném znečištění můžete mikrovlnnou troubu rychle vyčistit pomocí mycího prostředku Fairy. K tomuto účelu naneste na dobře navlhčenou houbu trochu pracího prostředku a pak ji pěnte stiskem a odšroubováním houby.

Pak je nutné umístit pěnovou houbu do komory mikrovlnné trouby a spustit zařízení s minimálním výkonem po dobu 30 sekund. Během provozu vozidlase doporučuje sledovat, zda se houba nezačne roztavit . Je-li mikrovlnná trouba vypnuta, je nutné otevřít dvířka a otřít hadříkem v párech mazací skvrny a postříkání.

Filtrovaná voda je nejjemnějším způsobem čištění mikrovlnné trouby.Trouba proti mastnotě, protože tato metoda je vhodná pro všechny typy vnitřního nátěru. Když se objeví čerstvé nečistoty, nalijte 400 ml přečištěné vody do skleněné nádoby, umístěte misku na okraj točny, nastavte elektrický spotřebič na maximální kapacitu 15–20 minut. Po vypnutí časovače neotvírejte dvířka mikrovlnné trouby dalších 15 minut. V závěru je nutné změkčené zbytky jídla umyt houbou a celý povrch mikrovlnné trouby otřít roztokem citronu. Za tímto účelem se citrónová šťáva ředí vodou v poměru 1: 2.

Stěrač nebo soda

Pro vyčištění mikrovlnné trouby od maziva můžete použít čistič skla. Zpočátku chcete troubu vypnout z elektrické sítě a poté čisticí prostředek připojit vodou v poměru 2: 1. Poté je nutné houbu dobře navlhčit v připraveném čisticím roztoku a ošetřit vnitřek trouby, včetně prstence a destičky. Staré skvrny musí být důkladně promočeny v produktu a počkat 5 minut. Dále byste měli důkladně otřít celou komoru vlhkým hadříkem.

Viz také
Jak čistit troubu ze starého tuku

Otázka, jak čistit troubu, je nastavena, když uvnitř je již velmi špinavá. Během vaření na stěnách ...

Použití jedlé sody je rychlý způsob, jak vyčistit vnitřek mikrovlnné trouby od starých nečistot. Je však zakázáno otírat mikrovlnné stěny.

Pro bezpečnéčištění by mělo rozpustit 2 lžíce. Já soda v malém množství vody, vložte ji do mikrovlnné trouby a zapněte přístroj na 10 minut. Po vypnutí časovače by měly být nádoby s roztokem sody ponechány v komoře dalších 15 minut. V závěruotřete stěny vlhkým hadříkema poté otřete suchým ubrouskem.

Citronová nebo pomerančová kůra

Nejrychlejší způsob čištění mikrovlnné trouby uvnitř tuku je doma používat citrusovou kůru. Čerstvou nebo předsušenou kůži citronu nebo pomeranče je třeba umístit do široké nádoby s vodou a dát do mikrovlnné trouby. Poté musíte režim zapnout s maximálním výkonem 8 minut. Dále pomocí měkkého suchého hadříku otřete všechny vnitřní stěny spotřebiče. Tento způsob čištění pomáhá změkčit přilnavé částice potravin a tukové skvrny.

Kromě toho citrusová kůra dokonale neutralizuje všechny nepříjemné pachy, které se objevují uvnitř komory, například z rybích pokrmů, česneku, mléčných výrobků. Citrusové kůry však nejsou jediným prostředkem k odstranění pachů. K tomuto účelu můžete použít i jiné prostředky: roztok kávy, soli nebo aktivního uhlí. Poslední v množství 10 tablet se rozemele ve sklenici a ponechá v mikrovlnné troubě na noc. Sůl (100 g) se nalije do sklenice a potom se vloží do komory na 2 hodiny.

Tipy a triky

Před čištěním mikrovlnné trouby je nutné odstranit kroužek a skleněnou deskua poté otřete horní stěnu a gril, poté boční části, dno a dvířka. Dále se doporučuje dodržet následující p :

  • omyjte přístroj dvakrát za měsíc;
  • Při ohřívání potravin používejte speciální plastový kryt, který chrání stěny trouby před stříkáním;
  • k čištění mikrovlnné trouby nepoužívejte kovové škrabky, tvrdé houby a abrazivní chemikálie, aby nedošlo k poškrábání;
  • Při čištění je nutné se dívat tak, aby se na ovládací panel nebo do štěrbin nedostal prací prostředek nebo kapalina, protože to může způsobit zkrat;
  • Doporučuje se ihned po zahřátí nebo vaření omýt vnitřní povrch před stříkáním tuků a částic potravin;
  • není nutné používat kyselinu pro nerezové povrchy, aby se zabránilo tmavnutí materiálu.

Existuje tedy mnoho domácích prostředků, které mohou rychle odstranit nečistoty v mikrovlnné troubě. Kromě jejich použití se však doporučuje pravidelně čistit stěny zařízení před různými nečistotami, protože řádný provoz mikrovlnné trouby prodlužuje jeho životnost.