Způsoby, jak vyhladit koženou bundu doma: doporučení, tipy

Kožené výrobky neztrácejí svůj význam po dlouhou dobu. Vzhledem ke své vysoké kvalitě se nosí několik sezón. Ale z nesprávného skladu je kožená bunda pomačkaná, na ní se objevují záhyby a záhyby. Proto je na začátku sezóny potřeba hladký výrobek a dát mu elegantní vzhled. Není nutné nést drahý předmět v čistírně. Tam je několik metod k železné kožené bundě doma.

Způsoby, jak vyhladit koženou bundu doma

Při volbě optimálního způsobu vyhlazování vrásek a záhybů na plášti, pokud je lemován, má materiál výrobku mimořádný význam. Pro eko-kůži, pravé kůže a kozhzama potřebují různé úrovně vystavení teplu, zpracování páry nebo vlhkosti. Volba špatné metody poškodí drahou položku.

Důležité!

Než začnete pracovat, prostudujte si informace na štítku saka, jak se o něj pečlivě starat.

Obvykle i svážné chyby při skladování na plášti kůže nevykazují silné záhyby a promáčknutí. Postupem času se však na vysoce kvalitních výrobcích, které se obtížně vyrovnávají, tvoří i záhyby. Nejčastěji jsou lokalizovány na loktech a v bederní oblasti. Tyto výrobky mohou být žehleny přes těsný žehlící stroj, ošetřený speciálním lisem, parníkem nebo použitím zvlhčovačů a oleje.

Položky vyrobené z umělé kůže nebo z ekokože umožňují hrubší zacházení než jemný přírodní materiál. Nesprávně zvolený způsob, jak narovnat koženou bundu doma, dělá oblečení zbytečným. Při použití jakékoli metody zpracování má svá omezení.

Žehlení

V případě nouze se na vyhlazení kožené bundy používá železo. Narovná dobře záhyby. Nicméně, dělají to velmi pečlivě, aby nedošlo k pokazit drahé položky. Tato metoda se používá pouze pro oděvy z hladkého materiálu.

Pokyny pro žehlení bundy z kůže s železem:

 1. Žehlička je nastavena na nejnižší teplotu a možnost napařování je vypnuta. Pro tento účel je vhodný teplotní rozsah 110 až 140 stupňů nebo režim „hedvábí“.
 2. Výrobek se položí na žehlicí prkno nebo na vhodnou rovnou plochu se špatnou stranou nahoru. Pokud podšívka bundy neumožňuje použití žehličky, pak je věc položena lícem dolů.
 3. Bunda se jemně vyžehlí umístěním balicího papíru pod žehličku neboUteruilnik z husté, hladké tkaniny.
 4. Pomalu žehlí, aniž by vyvíjeli velký tlak. Následně je zkontrolován výsledek práce v oddělené oblasti, vyčkávají až do úplného ochlazení a pokračují k dalšímu.
Důležité!

Pro vyhlazování malých částí a záhybů na kožené bundě je vhodné použít další malou žehlicí prkno. S její prací se provádí rychle a přesně.

Napařování

Je možné dosáhnout vymizení modřin na koženém výrobku pomocí páry. V tomto případě se však žehlení provádí podle jiného principu:

 1. Bunda je zavěšena na závěs a umístěna na takové úrovni, že je snadno dosažitelná železem.
 2. Zvolte režim páry a ohřejte žehličku na optimální teplotu.
 3. Se zmačkanými plochami na výrobku manipulujte železem tak, aby se přístroj nedostal do styku s povrchem materiálu. Optimální vzdálenost mezi ním a pláštěm je 15 cm.

Namísto běžného železa, aby se po zakoupení vyhlazená kožená bunda vyhladila, používá se pro zjednodušení práce speciální parník. Základní kroky zůstávají stejné jako při vaření v páře se železem. Rozdíl je v tom, že parník nelze držet v jedné sekci déle než 3-5 sekund. Jinak se kůže deformuje. Po dokončení vaření v páře je předmět ponechán na věšáku po dobu dalších 2-3 hodin, takže schne a ochlazuje.

Napařování v koupelně

Další snadný způsob, jak uklidit a narovnat koženou bundu, kdyžparní reliéf - pára v koupelně. K tomu se vana naplní na vrchol teplou vodou s maximální teplotou. Plášť na ramínku je umístěn nad lázní tak, aby se nedostal do styku s vodou a nechal se 1 hodinu. V době zpracování koupelnové dveře pevně zavřené. Během této doby pára z horké vody přirozeně vyhlazuje všechny záhyby. Pak se předmět vyjme z koupelny a nechá se další hodinu sušit.

Důležité!

Bezprostředně po ošetření parou nelze plášť nosit. To vede k opětovnému zvrásnění.

Vyhlazení studenou vodou

V tomto případě je plášť zavěšen na závěs a hojně rozprášen studenou vodou z dávkovače, pokud se opotřebuje. Potom se předmět ponechá v interiéru bez průvanu a teplotních poklesů. Po úplném vysušení se předmět vyhladí.

Při odstraňování otlaků tímto způsobem má kvalita vody velký význam. Takže po sušení na drahých věcech nejsou žádné pruhy, kapalina musí být velmi čistá. Proto před naplněním postřikové vody několikrát prošel filtrem pro domácnost.

Vyhlazení pod tiskem

Nejvhodnější je použít tento způsob řešení modřin na věcech z koženky a ekokože. Jako tisk používejte lahve naplněné vodou, těžké knihy nebo jiné vhodné předměty. Nějaká věc s hladkým povrchem a velkou hmotností bude dělat.

K odstranění záhybů na kožené bundě s tiskem potřebujete:

 1. Položte výrobek na rovný povrch.
 2. Nahoře přikryjte silnou, hladkou látkou.
 3. Po narovnání všech záhybů položte na zmačkanou plochu tisk.
 4. Výrobek nechte 12 hodin nebo déle.
 5. Vyjměte lis, zatřepejte sako a zavěste ho na závěs.

Použití oleje nebo vazelíny

Vyrovnat záhyby na kůži může být ořechový olej. V tomto případě postupujte takto:

 1. Uvnitř bundy ležel hustý polštář nebo polštář, aby se protáhly záhyby a narovnal.
 2. Modřiny se potřísní oříškovým olejem a nechají se několik minut zcela absorbovat.
 3. Po několika minutách olej znovu naneste.
 4. Bunda by měla být zavěšena na závěs na suchém místě, dokud nebude olej zcela absorbován.

V tomto případě může být arašídový olej nahrazen vazelínou nebo glycerinem. Tyto látky mají podobný účinek.

Zavěšení

Někdy jednoduchý způsob, jak vyrovnat vrásky pod váhou výrobku, pomáhá tento problém vyřešit. V tomto případě oblečení prostě visí na závěs nebo na zadní straně křesla. Pak čekají, až záhy pod váhu výrobku. Trvá to tři dny až několik týdnů. To vše závisí na hustotě a závažnosti kůže.

Důležité!

Navrhovaná metoda je použitelná pouze v případě lehkých otřesů oděvu. Pokud jsou záhyby příliš hluboké, nebudou účinné.

Prostředky pro kožené věci

Je vhodné dát do pořádku kožené věci zvláštnízvlhčovač. Dodává se ve formě spreje a je to kapalina, která obsahuje látky, které chrání před poškozením a změkčují pokožku. Chcete-li vyhladit záhyby, které potřebujete:

 1. Umístěte vnější oděv na vodorovný povrch.
 2. Lahvičku zvlhčovače několikrát protřepejte, aby se smísily účinné složky.
 3. Plášť se nastříká ze vzdálenosti 25 cm.
 4. Suchou čistou utěrku naneste na povrch pláště suchou, čistou tkaninou, dokud nebude zcela absorbována. Nedovolte, aby vlhký postřik na výrobku vyschl přirozeným způsobem.
 5. V zapnutém tvaru zavěste výrobek na závěs a počkejte několik hodin, než se přehyby narovnají.

Chemické čištění

Není vždy možné použít dostupné nástroje. Někteří lidé nemají důvěru, že produkt nebude zkažený, když se pokusíte vyhladit záhyby sami. Pak se doporučuje obrátit se na odbornou pomoc. Při čistém čištění drahých věcí se vrátí atraktivní vzhled, aniž by to poškodilo. Jedinou nevýhodou této metody je, že služba je obvykle poměrně drahá.

Neefektivní a zakázané metody

Ne všechny způsoby, jak se vypořádat s modřinami a záhyby na vaší oblíbené kožené věci, poskytují dobrý výsledek. Některé pokusy vyhladit sako jsou neúčinné, použití jiných a vede k poškození výrobku:

 1. Pokus o odstranění nepravidelností na bundě z pravé nebo umělé kůžehorký vzduch z vysoušeče vlasů vede k vysychání materiálu, ale nezmírňuje vrásky.
 2. Vyhlazení vrásek horkou vodou deformuje povrch kůže. Proto tato metoda nemůže být použita k odstranění záhybů.
 3. Nelze natáhnout záhyby rukou. To kazí vzhled bundy. Pokud je kůže dostatečně tenká, je velmi snadné ji roztrhnout.
 4. Opotřebení vnějšího oděvu k odstranění záhybů je také neefektivní, protože to vyžaduje spoustu času a často nevede k požadovanému výsledku.
Čtěte také

Pravidla pro praní a čištění kožených bund: ručně a v pračce

Kožené bundy nikdy nevypadnou z módy, vypadají krásně, prestižně, jsou teplé a pohodlné v chladném, ...

Správná péče o koženou bundu

Kožená věc nemůže být skladována na polici, zejména pokud je používána pouze v určité sezóně. Bunda z umělé nebo pravé kůže je uložena pouze na ramínkách. Je dovoleno výrobek zavěsit pouze po krátkou dobu, ale je lepší vždy používat speciální závěsy.

Je nemožné navlhčit oděv vyrobený z umělé kůže, změkne a je tak snadno zmačkaný. Proto i při správném skladování v místnostech s vysokou vlhkostí se výrobek rychle stává nepoužitelným.

Stejně škodlivé je kožené oblečení a příliš suchý vzduch. Nebude způsobovat podlitiny nebo vrásky, alebude pokožka příliš těsná a drsná. Proto nebude možné pokračovat v nošení oblečení.

Pro péči o kožené věci je lepší používat speciální výrobky. Speciální látky, které jsou součástí těchto léčiv, se starají o povrch kůže, zvlhčují a změkčují. Tyto prostředky několikrát prodlužují životnost pláště.

Kožené bundy nejsou prát v rukou ani v pračce. Takové intenzivní působení vody v kombinaci s detergenty narušuje strukturu materiálu. Je-li produkt objevil složité skvrny, je lepší dát to na suché čištění. Tam mu bude vrácen atraktivní vzhled bez kazení.

Žehlení výrobků ze železa vyžaduje zvláštní péči. Příliš vysoká teplota nebo nepřítomnost žehlicího zařízení může způsobit škody. V tomto případě není možné obnovit vzhled.

Závěrem

Navrhovaná doporučení týkající se péče občas prochází životem kožené bundy. Proto tyto tipy nezanedbávejte.