6 lifehacks pro vymazání klávesnice bez poškození cokoliv

Počítač vyžaduje neustálé čištění. Samozřejmě, můžeme snadno otřít obrazovku a dát jí lesk. Často však existují různé problémy s klávesnicí. Bojíme se ho poškodit nebo náhodně nalít vodu, po které tato část počítače přestane fungovat úplně. Ale existuje několik způsobů, jak vyčistit klávesnici, která ji bude udržovat funkční a celistvou.

1. Klávesnici nerozebírejte, ale jednoduše ji umyjte

Mnozí uživatelé se domnívají, že mohou rozebrat a správně sestavit klávesnici zpět. Bohužel tito lidé buď ztratí knoflíky nebo vznikne nějaký jiný problém. A pak je důležitá část počítače v havarijním stavu. Můžete použít nejjednodušší čisticí prostředky, které odstraní veškerý prach a nahromaděné nečistoty.

Důležité!

Při výběru této metody není nutné klávesnici čistit žíravými chemikáliemi.

Může způsobit poškození nebo jiné vážné problémy. Nejjednodušší čistící prostředek nebo dokonce váš šampon pomáhá nejlépe.

2. Odstranit vrh

Pro použití této metody, která je považována za nejjednodušší, je třeba vypnout klávesnice z počítače. Pokud máte notebook, odpojte napájecí kabel.

Věnujte pozornost!

Pokud používáte notebook, zařízení musí být jistě vypnuto.

Otočte klávesnici a vytáhněte všechny nahromaděné nečistoty.

3. Čištění stlačeným vzduchem

Uživatelé jsou samozřejmě odlišní. Někdo potřebuje počítač pro práci, a někdo pro hry, sledování filmů a tak dále. Někteří lidé mohou jíst hned za počítačem, jiní se ujistěte, že se na klávesnici vůbec nic nedostane. Nicméně, v každém případě, různé motivy, drobky, a tak dále se hromadí v klávesnici. Mohou být snadno vyfouknuty plechovkou stlačeného vzduchu. Lze jej zakoupit v každém velkém obchodě, který prodává spotřebiče.

4. S vysavačem

Mnozí z nich zavedli velké vysavače, s nimiž budete své pokoje čistit. Pro čištění klávesnice však takové zařízení není vhodné. Je třeba použít přenosný vysavač. Je velmi kompaktní. Obvykle se používá k uklizení aut nebo k rychlému vyčištění drobků. Zvláštní pozornost věnujte prostoru mezi klíči, protože tato místa jsou obvykle velmi zákeřná. Oni hromadí spoustu nečistot, i když jste velmi elegantní uživatel.

5. Bavlněný tampon v izopropylalkoholu

Tato metoda je považována za velmi účinnou a účinnou. Pomocí ní nejen vyčistíte klávesnici, ale také ji zpracujete. Musíte nalítvelmi malá nádoba s malým množstvím isopropylalkoholu a ponořte do ní hrot bavlněného tamponu.

Tip!

Pečlivě se ujistěte, že na hůlce je velmi malé množství alkoholu, jinak by na klávesnici padla voda, což by mohlo způsobit její zlomení.

Použijte hůlku ke zpracování mezer mezi klávesami. Udělejte to velmi jemně a jemně, hladce odstraňte všechny nahromaděné nečistoty a prach z klíčů. Je nutné použít isopropylalkohol, protože na rozdíl od vody rychle schne. Pokud ho nemáte doma, můžete si ho koupit v každé lékárně nebo obchodě. Při provádění tohoto postupu s notebookem je třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože pod tlačítky klávesnice jsou velmi důležité detaily. Pokud se tam dostane vlhkost, je nepravděpodobné, že skončí dobře.

6. Otřete klíče utěrkou navlhčenou alkoholem

.

Věnujte pozornost skutečnosti, že v tomto případě nebude fungovat žádný hadr. Nejlepší je použít jakýkoli hadřík, který nepouští vlákna, nebo jednoduchý papírový ručník. Toto opatření musí být učiněno tak, aby klávesnice nenarazila na žádné nové nečistoty nebo prach. Samozřejmě, musíte si uvědomit, že hadřík by měl být téměř suchý, neměla by z něj nic odkapávat, pokud nechcete zůstat bez počítače nebo notebooku.

Po navlhčení hadru v alkoholu jemně otřete každý klíč. Zvláštní pozornost věnujte tlačítkům, která se nejčastěji používají, protože se hromadínejvětší množství prachu, nečistot a mastnoty. Můžete je několikrát setřít. Pokud existuje nějaký druh nečistot, s nimiž nemůžete manipulovat hadříkem nebo ručníkem, zkuste jej vyčistit běžným párátkem. Ale dávejte pozor, abyste nic nepoškrábali.