Prací prostředek pro domácí mytí nádobí

Postupem času, hrnce a pánve v naší kuchyni ztratí atraktivní vzhled. Někdy je obtížné vyčistit plech. Syntetické čistící prostředky v obchodech jsou prezentovány ve velkém sortimentu, ale i po důkladném opláchnutí mohou jejich značky zůstat na nádobí a pak se dostat do potravin. Prací prostředek, který si sami připravíte z bezpečných složek, neobsahuje zdraví škodlivé chemikálie, dokonale čistí kovové nádobí a podnosy.

K přípravě směsi budete potřebovat:

  1. Jedlá soda - půl šálku.
  2. Peroxid vodíku - 2 lžíce.
  3. Tekutý mycí prostředek - 1 lžička.

Jak vařit:

  • Smíchejte všechny složky dohromady, aby se vytvořila homogenní hmota.
  • Produkt naneste na špinavé nádobí a nechte působit 5 až 10 minut. Jedlá soda zmírní znečištění a peroxid dokonale vybělí a dezinfikuje povrchy.
  • Poté použijte houbu k důkladnému mytí nádobí. Poté objekt omyjte pod kohoutek. Směs se aplikuje znovu, pokud jsou zbytky nečistot.

Nejžhavější způsob čištění nádobí a odstraňování vodního kamene:

Za 5 litrů vody vezměte půl sáčku jedlé sody a jednu láhev kancelářského lepidla (100 ml). Umístěte celý do velkého kbelíku nebo hrnce.potřebuje vyčistit nádobí a nalijte připravený roztok. Dejte kbelík na oheň, přiveďte k varu, vařte 20 minut. Když se voda ochladí na asi 40 stupňů, vyjměte nádobí a opláchněte čistou vodou. Pro zvýšení efektu detergentu můžete do směsi přidat 1 lžíci jakéhokoliv pracího prostředku. Jedná se o velmi účinný a dobře známý způsob čištění nádobí.