Je možné zmrazit mincovnu na zimu doma?

Všichni milovníci této rostliny přemýšlet o tom, zda mátou může být zmrazena na zimu. Nepřekonatelné aromatické a léčivé vlastnosti vytrvalých rostlin mohou být použity pro léčbu gastrointestinálních onemocnění a poruch jater.

Peppermint působí jako stimulant, dekongestant a antibakteriální činidlo. Používá se pro přípravu dezertů, hlavních jídel a nápojů.

Podrobněji o tom, jak zachovat užitečné látky rostliny a používat ji v chladném období, dále popisujeme.

Sběr pro sklizeň

Aby si trvalka mohla zachovat svůj prospěch, je třeba dodržovat pravidla sběru:

  1. Doporučuje se řezat mincovnu a ne trhat. Samostatné listy nebo křoviny budou dělat, aby co nejpohodlnější. Pokud je to možné, odstraňte tvrdé stonky nebo odřízněte jejich hlavní část.
  2. Sbírejte trvalky v červnu nebo červenci.
  3. Aby se zabránilo úpadku, mělo by být shromažďováno suché počasí. V opačném případě se v listech hromadí vlhkost, která změní barvu a vlastnosti zeleně.
  4. Pro sklizeň jsou vhodné pouze rostliny, které kvetly. Květenství by mělo mít růžovou nebo fialovou barvu.
  5. Ihned po vyříznutí máty je třeba ji umístit do stínu. Přímé sluneční světlo způsobí odpařování éterických olejů.

Samozřejmě, můžete zmrazit mátou na zimu několika způsoby, které pomohou udržet závod po dobu nejméně jednoho roku. Dále prezentujeme běžné metody zmrazování.

Zmrazení celých listů

Pro sklizeň je vhodná jakákoli odrůda rostlin. V případě potřeby je můžete kombinovat. Sklizeň celých listů rostliny je všestrannější metodou, protože se používají k přípravě pokrmů. Ale jak zmrazit mincovnu na zimu, aby si zachovala atraktivní vzhled a výhody?

Za tímto účelem se trvalka namočí do studené vody, promyje a položí na ručník. 30 minut se nechá schnout. Chcete-li zmrazit musíte vybrat pouze listy, které nemají žádné poškození a tmavé skvrny. V balení se mincovna rozbije a odpadne, takže je lepší vzít si sklenici, dát tam vybrané listy a odeslat nádobu do chladničky. Stejným způsobem můžete udržet kopr čerstvý.

Můžete také vyrobit polotovary z celých větviček. Jsou rozděleny na malé trámy, umyty, zkontrolovány na vady, umístěny do nádoby a vloženy do mrazničky.

Rozdrcené listy

Trvalý předsekaný mixér se přidává do hlavních jídel nebo dezertů. Pro tento účel jsou vhodné malé formy na cukrovinky. Zelení musí umýt, oddělit listy od stonků a nechat v cedníku po dobu 15 minut.

Poté ošetřenou rostlinu umístěte do odměrky nebo hluboké nádoby. Tovytrvalá drcení lépe, můžete přidat trochu vody. Výsledek by měl být kašovitý. Je uložen ve formě a ponechán v mrazničce, dokud neztuhne. Výsledný polotovar se převede do sáčku a skladuje se až jeden rok.

Kostky ledu pro Mojito

Tuto metodu ocení milovníci chutných alkoholických a nealkoholických nápojů, které je často připravují doma. Vzhledem k tomu, že máty a ledu jsou přidávány do jednoho populárního koktejlu, vyvstává otázka: je možné zmrazit mátu na zimu pro mojito? Nejvhodnější variantou jsou samozřejmě kostky ledu s přídavkem drcených rostlin. Mimochodem, můžete udržet kunzu čerstvý. ​​

Můžete použít malé silikonové formy, nádoby na led nebo plastové vložky, které jsou v krabicích s cukrovinkami. V každé buňce můžete dát několik listů a mladých výhonků. Naplňte mátou studenou čistou vodou a umístěte formulář do mrazničky na 3-4 hodiny. Pak se kostky odstraní a uloží do obalu.

Nedoporučuje se uchovávat zmrazenou rostlinu ve formě, protože led rychle absorbuje vůně mrazničky. Listy v kostkách se nerozbijí a vypadají svěží, takže budou vypadat velmi atraktivně v nápojích.

Ochucený cukr

Úspora máty na zimu pro čaj může být připravena cukrem s přidáním trvalky. Kromě toho se sladkost na bylinkách používá pro pečení, nápoje, ovocné saláty a dezerty. Díky tomuto přípravku cukrnasycené užitečnými stopovými prvky a máta zůstane čerstvá po dlouhou dobu.

Zelení a cukr se odebírají ve stejném množství a pak se rozemele na jednotný stav. Směs se pak uloží do čistých nádob a uloží do chladničky.

Sklizeň této rostliny umožní nejen užít si vonnou mátou po dlouhou dobu, ale také ušetřit spoustu, protože v chladném období ceny za trvalé zvýšení 2-3 krát. Díky jednoduchým doporučením uvedeným v tomto článku můžete po celý rok poskytnout sobě i svým blízkým užitečnou zeleň.