Jak správně pečovat o kožené rukavice: čištění rukavic uvnitř a ven, denní a týdenní péče

Rukavice, vyšívané z vysoce kvalitní drahé kůže, jsou nejen stylovým doplňkem, který dodává obrazům úplnost a zdůrazňuje chuť majitele, ale také chrání ruce před deštěm a větrem v klusu a mrazu. Ale oni sami jsou zaprášení a špinaví. Na rukavicích se objevují skvrny neznámého původu. Stávají se tvrdými a drsnými. Ne každý majitel ví, že péče o kožené rukavice spočívá v včasném čištění, zvlhčování a změkčování as náležitou pozorností, tyto doplňky k oblečení mohou trvat mnoho let a malé nečistoty mohou být snadno odstraněny domácími prostředky. Jedinou podmínkou čištění je dobrá kvalita kůže, ze které jsou šity.

Jaké jsou rukavice, které se bojí

Kožené rukavice jsou impregnovány vodoodpudivou směsí a nějakou dobu šetří na ulici během sněžení a deště. Ale přímá interakce s vodou nebo kontakt se sněhem po dlouhou dobu (vytváření sněhuláků, hraní sněhových koulí) má devastující účinek nakožený materiál. Nedoporučujeme je skladovat ani nechat na krátkou dobu v místnostech s vysokou vlhkostí (sauny, bazény, lázně). V takových případech se na ruce nosí mokré kožené příslušenství, důkladně nasáklé papírovým ubrouskem a ponecháno uschnout v chladné místnosti. Nedoporučuje se umývat kožené výrobky zevnitř.

Varování!

Rukavice na baterii nesušte vysoušečem vlasů na přímém slunci. Složení materiálu kůže zahrnuje bílkovinu, která způsobuje deformaci a nemožnost obnovení výrobků, které byly ve vroucí vodě nebo pod vlivem vysokých teplot.

Zbarvení kůže, zanechání nesmazatelných skvrn a skvrn, proniknutí do materiálu kosmetických přípravků: rtěnka, oční stíny, krémy, parfémy a toaletní voda. Proto by ruka v rukavici neměla zvedat kosmetický sáček nebo malovat rty. Měkká kůže je snadno poškozena (řezy a poryvy) při kontaktu s ostrými předměty. Bojí se také agresivních kapalin.

Různé způsoby čištění kožených rukavic

Ne vždy znečištěný drahý výrobek by měl být vyhozen. Existuje několik základních způsobů čištění rukavic doma. Hlavní věc, která by měla být následována:

 • Nevystavujte silné vodě.
 • zkoušení čisticího prostředku v neviditelné oblasti pro rozpuštění barvy nebo poškození materiálu;
 • Při čištění světlých odstínů a semišů nepoužívejte metody používané pro černou kůži.

Denní péče

Aby byly stylové doplňky dlouhodobě příjemné a přitažlivé, je nutné neustále se starat o kožené rukavice. Vyžadují každodenní suché čištění zvenčí a zřídka mokré. Prach postupně proniká do pokožky každý den, a pokud materiál a švy nejsou otírány měkkým hadříkem nebo hadrem, musí být aplikovány mnohem závažnější metody čištění. Nedoporučuje se slamovat rukavice proti sobě, vyřazovat prach. S takovým silným mechanickým dopadem se mohou rozptýlit ve švech nebo prasknout z nárazu.

Týdenní péče o rukavice

\ t

1 krát za 10-14 dnů vyžadují výrobky hlubší mokré čištění. Ale protože rukavice se bojí vody, provádějí to opatrně a rychle. Požadované materiály:

 • voda;
 • tekuté mýdlo;
 • ricinový olej nebo glycerin;
 • měkká tkanina;
 • bavlněná podložka.

Nalijte vodu do malé nádoby a přidejte trochu pracího prostředku. Namočte bavlněné disky do roztoku. Položili si na ruku rukavici a otřete si povrch lisovanými disky, přičemž se mění, jakmile se zašpiní. Po odstranění všech nečistot jsou rukavice otřeny hadrem namočeným v čisté vodě, aby se odstranily zbytky mýdla. Poté se povrch otře suchým mikrovláknem a uschne z kůže. Všechny procedury jsou prováděny rychle, vyhnout se pití vody vodou.

Existuje-li stojan, který napodobuje tvar ruky z jiného materiálu (plastu, drátu), který je na něm \ tpro sušení výrobek neztrácí tvar. Poté se usušená kůže otřela kusem látky nebo bavlněnou podložkou s kapkou glycerinu nebo ricinového oleje. Pak jsou rukavice vyleštěny kusem látky. Z času na čas lze rukavice otřít bavlněným tampónem potaženým kapkou dětského krému. Tím se ušetří přírodní materiál před vysycháním.

Varování!

Nemůžete kapat olej nebo glycerin na kožený výrobek, jsou hluboce absorbovány do pórů, takže je obtížné odstranit mastné skvrny.

Čištění čpavkem

Černý a barevný kožený výrobek může být vyčištěn doma s amoniakem nebo amoniakem a anisic drops.1 tsp. prostředky zředěné 4 lžičky. vodu, vložte do roztoku bavlněný talíř nebo houbu, zmáčkněte a otřete rukavici, kterou nosí na ruce, a vyměňte houbu, dokud se nevyčistí. Poté se produkt otře vlhkým ručníkem, namočeným v běžné vodě a otře suchým mikrovláknem nebo hadříkem. Pokud je materiál velmi vlhký, nevyjímejte rukavici z ruky ani ji nepokládejte na speciální tvar, dokud nebude zcela suchá.

Použití peroxidu vodíku k čištění

Prací prášek se smísí s 3% peroxidem vodíku v lékárně v poměru 1: 1. Bavlněná podložka se navlhčí ve směsi, nanese se na rukavice a o pět minut později se se směsí odstraní nečistoty absorbované do pórů. Výrobek se otře vlhkým ručníkem navlhčeným čistýmvodou, otřete vlhkým ubrouskem nebo ručníky.

Stolní ocet na čištění

1 lžička. Do sklenice vody se přidává stolní ocet. Nasaďte si na ruku rukavici, navlhčete houbu v roztoku, stiskněte a několikrát otřete rukavici, abyste odstranili nečistoty. Poté otřete vlhkým čistým ručníkem, aby se odstranil čisticí prostředek z povrchu, osušte ručníkem, osušte jej na ruce nebo jej položte na formu.

Viz také

Jak natáhnout kožené rukavice doma

Elegantní kožené rukavice jsou důležitým atributem šatníku. Vypadají stylově a elegantně, jen když sedí ...

Čištění bílých rukavic

Bílá kůže je vrtošivější, na ní jsou viditelné drobné vady a péče o lehké rukavice se liší od péče o barvu nebo černou. Paní se problémem zabývají vlastním způsobem. Mezi ně patří:

 1. Čištění mlékem. V nízkotučném mléku je bavlněná podložka navlhčena a lehké rukavice jsou setřeny z kůže, dokud se nezmění, dokud přestanou měnit barvu. Dále se kůže osuší a položí na ruku nebo do formy pro úplné vysušení.
 2. Pěna šlehačky z bílkovin. Vejce bílkovin 1 se šlehají do strmé pěny, aby se zabránilo žloutku (přispívá k zhrubnutí kůže). Pěna používající vatový tampón rozprostřený na povrchu rukavic, ponechte po dobu 10-15 minut. Poté odstraňte zbytky pěny z výrobku, otřete vlhkým navlhčeným ručníkem navlhčeným v čisté vodě, otřetesuché
 3. Citronová šťáva. Ideální pro bílou pleť a jako bělidlo a jako čistící prostředek. Rukavice se třely houbou namočenou v citronové šťávě.
 4. Chléb Crumb. Tato čistící metoda je vhodná nejen pro lehké, ale také světlé odstíny pleti. Crumb nasáklý v teplém mléku, hnětený do stavu kaše, pokrytý tímto složením rukavice. Po 5 minutách smíchejte směs a otřete povrch měkkou houbou.
 5. Cibule. Cibule nakrájená na polovinu je schopna odstranit skvrnu ze světle zbarvené kůže. Špinavé místo se otírá o polovinu cibule a odstraňuje z ní vrstvu po vrstvě. Poté se výrobek otře vlhkým ručním ručníkem a osuší.
 6. Prostředky pro lehkou kůži, zakoupené ve specializovaných prodejnách, pomoc na čištění rukavic a na zakrytí vznikajících mikrotrhlin.
Pozor!

Benzín ničí skvrny na rukavicích, ale jeho zápach eroduje po velmi dlouhou dobu. Tato skutečnost zabraňuje doporučení pro použití rozpouštědel při čištění výrobků z kůže.

Péče o semišové rukavice

Semiš - tenký a jemný materiál, který vyžaduje pečlivé zacházení. Pro odstranění skvrn a skvrn použijte:

 1. Obyčejná guma. V některých případech to stačí.
 2. Směs soli a strouhanky. Směs se aplikuje na rukavice, aby se odstranily nečistoty, pak se lehce masíruje a směs se protřepe.
 3. Benzín. Kousek pytloviny je navlhčen v rafinovaném benzínu aotřete skvrnu. Ale pamatujte, že vůně benzínu dlouho mizí.
 4. Šlehací protein. Používá se pro čtení bílých semišových rukavic.
 5. Jemný brusný papír. Drží se na rukavici, lehce se dotýká povrchu. Odstraňuje povrchovou kontaminaci.

Je-li povoleno praní, lze kamzík prát. K tomu nalijte teplou vodu do umyvadla, přidejte prací prostředek a umyjte si ruce v rukavicích, dávejte pozor na místa mezi prsty a zápěstí. Poté opláchněte, umístěte mezi vrstvy suchých ručníků a vyždímejte, mírně přitlačte. Ponechte si rukavici na formuláři, dokud nebude úplně suchá, pak zvedněte hromadu, hřebenem štětcem.

Čištění ostění

Kožené výrobky jsou špinavé nejen zvenčí, ale také zevnitř. Pokud je obložení odstraněno, je velmi snadno omyvatelné. Je navlhčen vodou, mýdlem, snaží se nepadnout na kůži, opláchnout, zmáčknout a sušit na vzduchu. Pokud je podšívka šitá nebo chybí, postupujte následovně: talek nebo škrob se nalije, protřepe se, pak se otočí naruby a štětcem prášku se zametá. Udělejte to několikrát, dokud použitý prášek přestane ztmavnout.

Skladování rukavic

Aby si kožený výrobek zachoval svůj vzhled bez změny během skladování, musí se nejprve očistit od prachu. Pokud je výrobek znečištěný, připravte si roztok teplé vody s dětským mýdlem a umyjte si ruce v rukavicích mýdlovou vodou, rychle opláchněte výrobek, osušteručník a sušit na formuláři. Vysušená kůže se otře kapkou glycerinu nebo ricinového oleje. Vystřihněte lepenkovou šablonu ruky, s výjimkou palce, vložte vnitřek rukavice, zabalte výrobek do bavlněného sáčku nebo papíru, vložte jej do těsně uzavřené krabice. Pokud je tam okraj srsti, vložte dovnitř sprej. Uchovávejte rukavice při teplotě asi 20-22 ° C a nízké vlhkosti. V tomto případě, po dobu šesti měsíců skladování, kožené doplňky nezmění vzhled. Skladování se nedoporučuje:

 • v celofánových pytlích;
 • na přímém slunečním světle;
 • špinavý a mokrý;
 • v blízkosti topných zařízení;
 • za nevhodných podmínek (u chaty, venkovní sklad).
Viz také

Jak a jak čistit límec kožené bundy

Podívejte se, díváte se na svou oblíbenou koženou bundu a pochopíte, že ji nemůžete nasadit: límec je již velmi mastný, ale ...

Zachování vzhledu koženého výrobku není obtížné. Stírací rukavice jsou možné, ale nedoporučuje se takovou situaci neumožňovat. Je mnohem snazší věnovat péči o ně pár minut denně, aby se z času na čas odstranil prach a navlhčil.