Příznivé dny pro výsadbu paprik pro sazenice v roce 2019

Mezi populární zeleninou v naší zemi, která je zasazena do sazenic, zůstala paprika tradičně v posledních desetiletích. V posledních chladných měsících se všichni milovníci zahradnictví vždy zajímali o otázku, kdy zasévat papriky pro sazenice. V nadcházejícím roce 2019 budou nejmodernější zahrádkáři zasazovat semena této rostliny v souladu s lunárním kalendářem tak, aby do konce dubna - začátkem května dostaly silný a kvalitní materiál na výsadbu.

Vlastnosti výsevu v Rusku

Ačkoli se jedná o složitou rostlinnou plodinu, mnozí obyvatelé v létě a majitelé domácích farem ji pěstují ve svých zahradách a sklenících nejen v regionech s mírnými zimami, ale i za pohořím Ural, kde jsou zimy poměrně těžké a dlouhé.

Poznámka!

V závislosti na zónování plodin a povětrnostních podmínek je nutné zasévat papriky pro sazenice v různých časech na konci zimy a na jaře. Kromě toho je třeba vzít v úvahu období přistání, které se objeví v roce 2019 podle lunárního kalendáře.

V teplých zemích, kde jaro přichází rychle a brzy na konci posledního zimního měsíce, můžete zahájit výsadbu v březnu. V severním a východním teritoriu práces různými odrůdami také začínají od konce zimy.

Pepř je komplexní a náročná rostlinná plodina, která roste dlouho a vyžaduje zvážení velkého množství faktorů:

 • správně vybrané odrůdy pro zónu klimatického růstu;
 • vhodná půda;
 • vytváření optimálních podmínek pro světlo a vlhkost;
 • volba správného času k setí.

Praxe ukazuje, že dodržování času výsadby v souladu s fázemi měsíce umožňuje získat maximální klíčivost semen a silné rostliny, které dávají vysoké výnosy i na Uralu a Sibiři bez ochranných krytů.

Takový plán setí ukazuje ve zvláštní tabulce data s rostoucí nebo klesající fází měsíce. S jejich pomocí můžete určit, kterým znamením zvěrokruhu projde v této době.

Harmonogram výsevu

Bulharské pepř jako teplomilná kultura, která vyžaduje velké množství slunečných dnů, se vyznačuje dlouhým obdobím klíčení osiva a zakořeněnými klíčky. Z tohoto důvodu je nutné zasévat papriku do sazenic brzy, vedenou v roce 2019 vhodnými daty pro výsadbu uvedenou v lunárním kalendáři.

Agro-technologie odrůdové rozmanitosti by měla být také zvážena:

 • časný začátek dávat vaječník po 110-120 dnech po klíčení;
 • průměrný výnos prvních plodů po 125-135 dnech po klíčení semen;
 • pozdní ovoce po dobu 140 dnů po klíčení.
Poznámka!

Ve středním RuskuSemena vysazena na klíčivost počátkem února, pokud rostliny rostou v otevřeném terénu. Při pěstování keřů ve skleníku může setí začít koncem ledna.

Výsev se počítá s přihlédnutím k délce klíčení a zakořenění sazenic. Obvykle to trvá dva měsíce. První týden je věnován klíčení a zakořenění klíček.

Doba sezení lůžek závisí na klimatickém pásmu. Chcete-li zjistit, kdy zasít pepř pro sazenice v roce 2019 podle lunárního kalendáře v moskevské oblasti nebo v Bělorusku, je třeba vzít dva měsíce od doby výsadby na stacionárním místě. Pokud se obvykle v polovině května (15.) provádí výsadba pěstovaných keřů na lůžkách, je nutné zasít 10. března.

Při výběru data byste měli také vzít v úvahu polohu měsíce na obloze. Je důležité si uvědomit, že na novém měsíci a úplňku se objevují takzvané doby odpočinku. V této době nelze provádět žádné přistávací práce. Kromě toho existují "neplodné" data, kdy je měsíc v řadě znamení zvěrokruhu. Během těchto období se nevyžaduje žádná práce.

Zvláštní tabulka příznivých a nepříznivých období pomůže pochopit sestavení individuálního secího a potápěčského plánu pro tuto zeleninovou rostlinu.

V lednu

V prvním měsíci zimy by mělo být pepř zaseto pro sazenice v roce 2019 pouze pozdní odrůdy pro pěstování ve skleníku. Během tohoto období, podle lunárního kalendáře, počet nových měsíců spadá na 5, 6 a 7, ve kterých je vysoké riziko, žerostlina nekučí z osiva.

Doba klidu je 21. V době nového měsíce se setí může provádět pouze po 12 hodinách. Lednové termíny, které nejsou vhodné k setí, končí na 20. místě.

V tabulce harmonogramu kalendáře vycházejícího z cyklů Měsíce je třeba vybrat data, která jsou při výběru období pro přistání vyplněna zeleně. V číslech, která jsou označena červeně, je lepší neplánovat žádné práce se zemí.

V únoru

Toto je měsíc, kdy můžete bezpečně zasít pepř na sazenice. V roce 2019, podle lunárního kalendáře na Sibiři, pozdní a střední odrůdy mohou být zasety na začátku posledního měsíce zimy. Výsadba prvních odrůd by měla být odložena na začátek března. Je třeba mít na paměti, že tato rostlina, která se vyvíjí dobře v teplém mikroklima s dobrým osvětlením.

Poznámka!

S nedostatkem slunečního světla budou výhonky slabé a nebudou životaschopné. V severních oblastech nutně potřebují dodatečné osvětlení kvůli příliš krátkým denním hodinám v pozdní zimě.

V únoru se nepříznivá data týkají:

 • 4-6 číslo; když satelit Země začne růst na obloze;
 • 19. číslo, vyznačené výskytem úplňku na nočním obzoru.

Na začátku měsíce - od 1 do 3, můžete:

 • namočte semeno, potopte výhonky, na kterých byly tři listy;
 • osivo rostliny v zemi.

V těchto dnech bude satelit Země v souhvězdí Kozoroha. Tato data se liší v průměruplodnosti. Pěstovány v této době rostliny jsou dobře zakořeněné, kolem osázených sazenic nebude muset dále uvolnit půdu, bude mít silný kořenový systém.

Období, kdy je Měsíc v Rybách, je považováno za příznivé. Spadají na 7-8 čísel. Rostliny vysazené v tomto období budou mít dobré listy. Zasazené sazenice nebudou nataženy a dají dobrou mocnou korunu.

11, 12 a 13 Měsíc je v souhvězdí Býka. V této pozici můžete zasadit semena a sbírat výhonky, na kterých se objevil třetí list. Pěstované rostliny budou rozvíjet kořenový systém.

Od 16 do 17 prochází Měsíc souhvězdím Rakoviny. To je nejplodnější znamení a v něm nejvhodnější data pro práci. Sazenice, která bude v tomto okamžiku bodat, budou produkovat dobrý velký list a dobrou korunu. Dva další příznivější termíny spadají na 24 a 25.

Uvedené lhůty nejvhodnější pro setí jsou označeny zeleně. Na datech, které jsou označeny červeně, nic nemůže být zaseto a transplantováno. V číslech označených bíle je to možné, ale je nežádoucí provádět výsadbu, protože patří do období s nízkým výnosem.

Výsadba v březnu

Pro většinu oblastí středního pásu, Uralu a Sibiře, je to poslední měsíc, kdy můžete zasít papriky pro sazenice na lunární kalendář v roce 2019.

V této době se den prodlužuje, rostliny budou méně postiženy nedostatkem slunečního světla a chladem na parapetu. Tento měsíc již není možnézvýraznit rostliny během dne.

Poznámka!

V březnu, nový měsíc padá na 5-7, a úplněk - na 21. V těchto dnech není možné zasadit semena a sazenice rostlin.

Pozitivní čísla pro přistání lze vybrat z následujícího seznamu:

 • 10, 11 a 12;
 • Od 15 do 16;
 • 23 a 24.

Tato data, označená bíle v kalendáři, jsou vhodná pro různé setí.

Přistání v dubnu

Jedná se o měsíc, ve kterém je dokončeno vykládání semen a potápění sazenic ve většině regionů Ruska. Do této doby je nutné začít připravovat rostliny na výsadbu ve skleníku trvale nebo dočasně, pokud jsou tyto prostory vytápěny. V polovině května, ze skleníku nebo z domu, mohou být rostliny přesazeny do lůžek, pokud v této době dojde k návratu mrazů na půdě.

V dubnu se nový měsíc stane 4-6 čísly. Nový měsíc padá na 19. To jsou období, kdy nic nemůže být zasazeno a pracoval se zemí. Kalendář v dubnu v zeleném roce 2019 označil „dny kořene a listů“.

V této době je možné připravit výhonky vysázené v březnu. Sedí v hlubších nádobách pro rozvoj kořenového systému.

Vlastnosti výběru semen

Je možné získat dobré sazenice pepře pouze v těch případech, kdy jsou příznivé dny lunárního kalendáře správně kombinovány s dobou výsadby různých odrůd:

 • brzy musí být zasazeny do půdy 66 dní před výsadboupěstované sazenice na místo stálého růstu;
 • průměry by měly být vysazeny, pokud věk sazenic dosáhne 67-70 dnů;
 • později zasazené v uzavřeném nebo otevřeném terénu po dobu 75 dnů po klíčení.

V souvislosti s tímto přístupem by se při výsadbě semen papriky zeleninové mělo postupovat podle následujícího harmonogramu:

 • pozdní zrání - od 20. ledna do 10. března;
 • střední zralost - od 15. února do 15. března;
 • předčasná splatnost - od posledních dnů února do konce března.

Při výsadbě semen této zeleninové plodiny by měly být zohledněny zvláštnosti klimatu regionu. Od doby výsadby sazenic v zemi je třeba počítat dny potřebné pro růst různých odrůd této zeleninové kultury.

Poznámka!

V jižních regionech a ve středním Rusku v polovině května je již možné pěstovat výhonky na lůžkách a na začátku měsíce mohou zahradníci se skleníkem zasadit semenáčky na místě chráněném před chladem krycím materiálem.

V sibiřském a uralském regionu se tato období vzhledem ke klimatu mohou přesunout do druhé poloviny května. Pokud se používá vyhřívaný skleník, mohou být rostliny vysazeny v první polovině května, pokud k výsadbě semen došlo koncem ledna - začátkem února.

Tipy pro výsadbu semen papriky

Aby se materiál výsadby ukázal jako silný a okamžitě se po vyskladnění a přesazení do místa trvalého růstu okamžitě zakořenil, je třeba si pečlivě přečíst tipy a doporučení týkající se zemědělské technologie.specifických odrůd.

Vaky vždy uvádějí přibližnou dobu setí a následující měsíc vylodění připravených sazenic v uzavřeném nebo otevřeném terénu.

Poznámka!

Pepř je jednou z nejpopulárnějších druhů zeleniny, kterou zahradníci a zahradníci milují na svých pozemcích. Chovatelé speciálně chovali zonované odrůdy pro každý ruský region. Při výběru semen v obchodech by měly být upřednostňovány ty, které jsou odvozeny pro konkrétní region.

Pro získání velkého množství sklizně od poloviny června do poloviny září je možné použít rostliny raného, ​​středního a pozdního dozrávání, výsadby semen a semenáčků pěstovaných ve fázích podle stanovených dat na balicích pytlích.

Ve ​​všech ruských regionech jsou vykládky prováděny od 16. února do 15. března. V severních a východních klimatických pásmech začíná výsev osiva dříve, protože rostlina potřebuje více času na klíčení a zakořenění v podmínkách krátkých denních hodin. V jižních oblastech začíná setí v amatérských pěstitelích zeleniny od konce února v závislosti na odrůdě.

Provádí se do poloviny března. Obecně platí, že s přihlédnutím ke stupni a charakteristice klimatu v oblasti výsadby, je nutné strávit do jednoho měsíce, takže rostlina má potřebné množství času pro rozvoj, může vytvořit rozvinutý kořenový systém a silnou korunu.

Do tohoto termínu je přidán další týden pro klíčivost osiva. Prozrychlení tohoto procesu, pepřová semena mohou být předem namočena ve speciálním živném roztoku, po kterém bude možné zasadit do země.

Poznámka!

Mělo by se také řídit lunárním kalendářem, ve kterém jsou dny příznivé pro výsadbu označeny zeleně. Dodržování všech doporučení vám umožní pěstovat dobrý a silný materiál na výsadbu, který rychle zakoření a poskytne dobrou sklizeň v dospělosti.

Aby bylo možné získat vysoce kvalitní výsadbový materiál, je nutné pravidelně krmit rostlinu z období výskytu prvních tří listů. To pomůže získat silné kořeny a dobrou korunu.

Pokud v místnosti, kde se tato zelenina pěstuje, není dostatek přirozeného světla v zimním období, pak je nutné do poloviny března zvýraznit další zařízení se speciálními lampami. Měli byste také pamatovat, že nemají rádi návrhy a nízké teploty.

Pokud vynecháte lhůty nebo zvolíte nevhodné termíny, můžete být ponecháni bez plodiny. Výsev, sestavený podle růstu nebo sestupu Měsíce, jak ukazuje praxe, pomáhá získat dobré sazenice na vašem místě a velkou úrodu zeleniny bohaté na karoten a vitamin C.