Několik způsobů, jak pověsit obrázek na zeď

Oprava je konečně dokončena, byt má stále slabý pach barvy. Zbývá jen „oživit“ stěny s vaší oblíbenou krajinou a zátiší, ale opravdu nechcete zkazit čerstvě lepené stěny ošklivými otvory, abyste mohli pověsit vaše oblíbená plátna nebo fotografie. Ukazuje se, že existuje mnoho způsobů, jak zavěsit obraz bez nehtů, aniž by došlo k porušení integrity stěny. Zvažte možnosti, které jsou vhodné pro lehká a masivní plátna.

Pro světelné obrazy

Pokud potřebujete na stěně pověsit malou reprodukci, budete potřebovat následující příslušenství:

 1. Kancelářské kolíky.
 2. Nůž.
 3. Momentové lepidlo

Nyní popisujeme krok za krokem algoritmus akcí:

 • Na stěně proveďte příčný řez ve tvaru kříže, na tomto místě jemně odloupněte betonový povrch (ne sádrokarton!) Určitě ho očistěte smirkovým hadříkem, namažte volný prostor lepidlem.
 • Nasaďte ji na víčko knoflíku, chvíli počkejte, zatlačte na zeď, za hodinu nalepte rohy tapety.

Stejný obraz lze postavit na místo až po dni: tak, aby bylo vše důkladně vysušeno a zaseknuto.

Namísto knoflíku se objeví háček na šaty, stačí udělat horizontální řez, zbytek pracovního schématu, jak zavěsit plátno bez nehtů, je stejný.

Oboustranná páska

Další možností, která není traumatická, je použití oboustranné pásky:

 • Zvažte hlavní bod: základ lepicí pásky musí být látkou, jinak bude držák nespolehlivý. Pro malý obraz postačí několik kousků lepící pásky na horní třetinu plátna.
 • Oboustrannou pásku lze také použít k upevnění velkých obrazů. V tomto případě naneste lepicí pásku po celém obvodu rámu.
 • Pokud používáte oboustrannou pěnovou pásku, přilepte ji ne na rám, ale na stěnu: nejprve střihněte pásky pevně na povrch tapety, odstraňte ochrannou vrstvu a teprve potom obrázek přilepte.
 • Chcete-li jej zavěsit přímo od první, nakreslete vodorovnou čáru tužkou pomocí úrovně budovy. Upevnění lepicí pásky je ideální, pokud má místnost hladké tapety nebo sádrokartonové stěny.

Jedno upozornění: časem se lepící impregnace vysychá a hrozí nebezpečí pádu obrazu. Je rozumné nepoužít podobný gauč přes pohovku, postel.

Příkaz příloh

Pomocí suchého zipu můžete pověsit obrázky bez hřebíků Command. Hlavní věcí je vybrat tu správnou sadu, protože ten malý může vydržet pouze předměty do 0,5 kg a střední až do kilogramu.

Každý suchý zip se skládá ze dvou částí: jedna je přilepená k povrchu, druhá k obrazu. Pomocí speciálního upevnění jsou díly spojeny a obraz bezpečně upevněn na stěně. PravdaTímto způsobem plátno není zavěšeno pod žádným úhlem. Ale po demontáži suchého zipu můžete používat stále více a více, navíc nekazí tapetu.

Heavy Linens

Jak pověsit obraz na zeď, pokud váží více než kilogram? Na dřevěném, omítaném, sádrokartonovém povrchu se montuje "hák pavouka". Čtyři ostré kovové tyčové podložky, umístěné za háčkem, pomáhají udržet hmotnost až 2 kg a po demontáži prakticky nezanechávají stopy.

Tip: pokud v domě není budova, můžete si své oblíbené umělecké dílo pověsit pomocí průhledné láhve. Naplňte ji vodou na polovinu a bez použití vodováhy používejte vodovodní linii: čára vody v jakékoliv poloze lahve bude vždy správně zobrazovat horizont.

Velmi dobrou možností pro snadné upevnění jsou tekuté nehty. Pomohou vám pověsit krásné obrázky na sádrokartonové zdi s texturou tapety. Tekuté nehty pevně lepí rám jakéhokoliv materiálu na jakýkoliv povrch, takže neváhejte zavěsit i největší rám v místnosti a nad pohovku a nad postel.

Je lepší použít hladinu hned a připoutat si drahoušku na správnou výšku poprvé, protože tekuté nehty někdy zanechávají mastné skvrny.

Vlastnosti modulárních obrazů

Chcete-li řádně zavěsit modulární obraz, stále musíte vrtat zeď. Budete potřebovat:

 1. Tužka.
 2. Úroveň.
 3. Vrták.

Odpovědný přístup k výběru místa pro modul: takovýObraz vypadá nádherně v prostorné chodbě, nad širokou pohovkou v obývacím pokoji.

Takové umělecké dílo by mělo být zavěšeno buď ve výšce očí, nebo asi 150 cm od podlahy, ale můžete to také udělat tak, aby bylo snadné se podívat na svou oblíbenou krajinu.

 • Začněte u prostřední části: tužkou, zakroužkujte modul po obvodu, posuňte dovnitř 2 cm od horní linie a po stranách vyvrtejte otvor pro upevnění.
 • Kladivo v přiložených hmoždinkách, pak nehty (nepokoušejte se poškodit povrch sádrokartonu).
 • Udělejte stejnou akci s ostatními fragmenty, ponechte mezi nimi asi 2 cm, buďte opatrní a nesmírně přesní, když je nutné segmenty upevnit v různých výškách.

Je lepší zavěsit velký obraz do prostorné místnosti: velké moduly vyžadují větší vzdálenost mezi nimi. U některých modulárních obrazů můžete najít speciální montážní držák (svorku) ve středu horní části a oboustrannou pásku v dolních rozích. V tomto případě proveďte následující:

 • Označte bod ve středu fragmentu přímo nad klyamerem, zpět dolů 1 cm, a pokud je stěna sádrokartonová, jen kladivo v úchytu. Pokud je zeď betonová - musíte vrtat.
 • Poté odstraňte ochrannou fólii z pásky, vložte modul na svorku.
 • Před stisknutím spodních rohů se ujistěte, že je obraz zarovnán podle úrovně.
 • Vraťte se o 2 cm od fragmentu zavěšeného na zdi a vyznačte si místo pro připevnění v požadované výšce.vzor.
 • Obraz je pevně připojen, můžeme předpokládat, že konečný dotek opravy je dokončen.

Obrazy na zdi vypadají skvěle, charakterizují majitele jako lidi s dobrým vkusem. Pravda, pokud přesně visel a odpovídal správně.