Chata bez komárů! Past na moskyty vlastními rukama

Teplé období je tradičně spojeno s výskytem hmyzu. Některé z nich jsou docela otravné a mohou zkazit nejen venkovní rekreaci, ale i život v pohodlném bytě.

Výroba lapačů komárů

Komáři mohou být obzvláště nebezpeční. Kromě nepříjemného pískání, které neumožní usnout, se mohou stát nositeli extrémně nebezpečných onemocnění.

Existuje několik možností pastí, které lze sbírat doma. Skládají se z snadno dostupných materiálů, jako je plast, cukr nebo hliníkový drát.

Zajímavé!

K přilákání komárů používá mnoho zařízení několik „slabých míst“. Mezi nimi vůně močoviny, oxidu uhličitého a reagují na teplo a světlo.

Za nejjednodušší past lze považovat láhev s návnadou uvnitř. Jak to je používáno kvasnice, stejně jako fermentované produkty.

Pro výrobu takového lapače bude zapotřebí:

  1. Plastová láhev. Je lepší zvolit tmavý plast. Jasné světla mohou odradit hmyz. Ideální balení kvasu nebo piva. Objem, který si můžete vybrat, v této master třídě používá 1,5 litru.
  2. Cukr, ½ šálku.
  3. Pekařské kvasnice, 5 gramů.
  4. Nůžky nebo nůž dostatečně ostrý na řezání plastem.

Zajímavý fakt!

Tato past může být přeměněna na jiné škůdce, jako jsou mouchy, vosy nebo mláďata. K tomu se směs kvasinek nahradí obyčejnou vodou, na jejímž povrchu se vytvoří plovoucí ostrov fólie nebo pěny. Na něj je umístěno malé množství pachové návnady: kousek jablka, medu nebo džemu.

Průvodce krok za krokem

Následující pokyny vám pomohou vytvořit pasti:

  • Příprava směsi návnady. K tomu v oddělené nádobě promíchejte teplou vodu, cukr a droždí. Nenechávejte příliš studenou nebo příliš horkou vodu. Optimální teplota je 30-40 ° C. Je třeba mít také na paměti, že velké množství cukru může vést ke konzervaci a smrti kvasinek.

  • Odřízněte hrdlo láhve a odejděte asi 5 cm od okraje.
  • Horní část láhve je nastavena způsobem nálevky, jak je znázorněno na fotografii. Pokud se krk dotkne dna, je nutné část trochu zkrátit, protože pak budeme potřebovat prostor pro návnadu.
  • Naplňte směs kvasinek. V tomto případě je nutné mezi výstupem lapače a povrchem kapaliny ponechat malou mezeru.
  • Připevněte poloviny lahve lepidlem nebo páskou. Pro větší efektivitu můžete strukturu zabalit neprůhledným materiálem.

Tip!

Je lepší fixovat nálevku po nalití kapaliny do láhve. V opačném případě může být tunel vedoucí k pasti špinavý. To nejen zvýší vůni "vařit" v domě, ale také snížit zájem o hmyz.

Připraven lapač komárů.

Procesy kvašení, zejména teplo a emitovaný oxid uhličitý, přitáhnou hmyz. Většina z nich nemůže proniknout do pasti úzkým hrdlem.

Pro maximální účinnost by měl být takový lapač umístěn na místě s nízkým osvětlením a bez průvanu.

Nahrazení pasti

Instalace je špatná, protože vyžaduje pravidelné aktualizace. Po spotřebování všech živin začnou kvasinky umírat a proces fermentace se zastaví. Jinými slovy, budete muset směs znovu připravit. To by mělo být prováděno jednou za dva týdny.

Kromě toho nezapomeňte, že nějaká návnada v průběhu času, "nudit" komáry a přestanou reagovat na to. V tomto případě je nutné změnit taktiku boje, například instalací lepících pásek nebo elektrického obvodu v domě.

Tip!

Účinnost pasti je možné zvýšit přidáním speciálních olejů do kompozice, která napodobuje lidský pach. Mohou být vyhledávány na policích železářství nebo na AliExpress.

Stojí za zmínku, že tato past není příliš účinná. Navíc bude vydávat poněkud nepříjemný zápach.

Na druhou stranu je velmi snadné provést takový lovce. Výrobní proces netrvá déle než půl hodiny.