Jak čistit kuchyňské linky z tuk lidových prostředků

Jednou malý chlapec hrdě ukázal, že jeho otec studuje s přáteli. Zeptali se, proč matka nemá svou kancelář, na kterou ten malý bez zaváhání odpověděl: „Jak to není? Má celou kuchyni. “ A v této kuchyni se maminka kromě vaření všech druhů sladkostí snaží tvrdě přinést dokonalou čistotu a zároveň se neustále ptá na téměř rétorickou otázku, než umýt tuk z kuchyňského nábytku. Máte stejné problémy?

Chemikálie pro domácnost

Když se na sporáku vaří něco chutného, ​​tukové kapky a oleje se velmi často stříkají různými směry a pára, která se mísí s prachovými částicemi, se usazuje na stěnách skříněk. Postupem času se na všech plochách v kuchyni objeví mastný květ, který nelze odstranit obyčejnou vodou. Neponáhlejte se chytit prvního čisticího prostředku, který přišel do ruky - nejprve určete, z jakého materiálu je Váš kuchyňský nábytek vyroben.

Jak odstranit mastnotu z kuchyňského nábytku, pokud je jeho povrch lesklý, na bázi MDF - tento nátěr lze čistit pouze prostředky podobnými gelu. Zeptejte se, zda obsahují amoniak, chlor nebo agresivní kyseliny, které rychle rozpouští nejen tuk, ale také kryt náhlavní soupravy.

Na znečištění naneste výrobek dle vlastního výběru, počkejte, až se květ rozplyne co nejvíce, a opatrně odstraňte měkkou houbou. Starý tuk bude velmi těžké čistit najednou, budete muset zpracovatkontaminovaných lokalit několikrát, ale iv tomto případě zapomeňte na existenci kovové houby a pokuste se čistit pouze měkkým hadříkem nebo žínkou!

Většina moderních materiálů, které se používají k výrobě kuchyňského nábytku, lze dokonce čistit jemnými čistícími prášky. Zadejte trochu abraziva vlhkým hadříkem, projděte se podél stěn, dveří skříněk a lehce zatlačte na houbu. Jen se zbavte fanatismu, bez ohledu na to, jak se vám tento povrch může zdát! Zbytek prášku opláchněte čistou vodou, otřete do sucha.

Vyzkoušejte nový nástroj v nenápadném prostoru kuchyňské skříně, pokud na něm nejsou žádné škrábance a bělavé pruhy po abrazivních částicích, můžete bezpečně (ale opatrně!) Vyčistit celý povrch.

Lidové prostředky

Jak čistit kuchyňský nábytek z tuků bez použití chemických látek v domácnosti?

Pokuste se každý druhý den otřít všechny povrchy. Použijte pro toto běžné mýdlo na prádlo, jedlá soda. Pokud se plak nemyje v čase, budete muset vyčistit skříně od nečistot s agresivnější lidových prostředků.

  • Rozpusťte lžíci kyseliny citrónové, několik kapek pracího prostředku v litru teplé vody. V roztoku navlhčete houbu nebo měkký hadr, otřete znečištěné oblasti. Po půl hodině všechno vyčistěte vlhkou žínkou namočenou v čisté vodě.
  • Pokuste se očistit ne příliš staré tukové kaše s kašovitou sódou a kyselinou citrónovou, jen mírně rozpusťte vodou. Směs naneste na houbu, otřete znečištěná místareakce skončí, zbytek odstraňte vlhkým hadříkem, povrch otřete.
  • Otřete velmi čerstvé tukové kapky hadrem namočeným ve vodce nebo lékařském alkoholu. Nebo rozpustit stejné části vodky a octa, sprej směs sprej na dveře, stěny skříně, opláchnout po 20 minutách.
  • Pokud je plátek citronu zmrazen v chladničce, odstřihněte jej a vlákninu otřete. Počkejte 10-15 minut, zbytek setřete hadříkem, opláchněte čistou vodou. Tímto způsobem lze čistit pouze čerstvé skvrny.
  • Povrch kuchyně lze očistit od plaku s octem zředěným vodou ve stejném poměru. Pokud se kapky tuku slušně vysušily, ocet neřeďte. Pro dosažení nejlepších výsledků je někdy nutné několikrát manipulovat se znečištěnými oblastmi.
  • Hlína může být také vynikajícím brusivem: před čištěním přidejte trochu octa, aby se vytvořila smetanová směs.

Poté, co se vám podařilo vyčistit skříně od mastných usazenin, je nutné je otřít do sucha.

  • Pokuste se vyčistit čerstvý tuk z vodorovného povrchu, posypeme ho solí, hořčičným práškem nebo škrobem - přírodní abraziva absorbují znečištění a budete muset vyplavit zbytky mýdlové vody.
  • Přírodní dřevo může být čištěno směsí sodovky (1 díl) a rostlinného oleje (2 díly): po chvíli naneste směs štětcem, zbytek otřete hadříkem. Soda - přírodní měkké brusivo - jemně odstraní plaky a olej se nasytímateriál a zakryjte jej ochrannou fólií.
  • Nejlepším způsobem čištění skříní z absorbovaného maziva je použití parního čističe, který nejen odstraňuje nečistoty, ale také dezinfikuje povrch kuchyně. Jen nezapomeňte, že přírodní dřevo a materiál pokrytý fólií nelze takto zpracovat.

A neodkládejte boj s dotekem zítřka, takže by nebylo bolestně bolestivé čistit kuchyňské povrchy z dlouhých kapek tuku.