Jak naučit kotě chodit na podnos s výplní v bytě

Vzhled kotě v domě je radostnou událostí pro každého, kdo se rozhodl dostat kamaráda. Ale spolu s radostí hostitelů budou očekávat překvapení. Zpočátku se mazlíček zkazí na špatných místech. Abyste tomu zabránili, musíte kotě naučit do zásobníku. V bytě, kde bude bydlet, byste si měli předem zvolit místo, kde bude kočičí stelivo.

Vlastnosti výcviku kotě

Kočky jsou velmi inteligentní a čisté, takže je snadné se naučit chodit v potřebě správného místa. Majitelé by však měli být trpěliví. Oddělený od mateřského mazlíčka je ve stresu a bojí se všeho nového. Stává se, že mazlíček není schopen naučit se uvolnit na speciálně určeném místě.

Není vždy možné naučit kotě toaletu rychle.Kočka je velmi čistá a učí se mnohem rychleji než kočka. Stačí jí ukázat, kde je zásobník několikrát. S kočkou bude obtížnější, jejich trénink trvá déle.

Pochopení toho, že zkrocení kotě na toaletě pro kočky závisí na pohlaví zvířete, a to i při výběru přítele, který se narodil, je třeba předem rozhodnout o pohlaví zvířete.

Výuka kotě na záchodě s výplní je snadná. Stačí, když vezmete jakoukoliv plochou nízkou kapacitu, nalijte do ní zeminu (písek nebo nějaký umělý výplň). Petkdyž chce najít místo, kde by se mohl ulevit, najde připravený pozemek a tam se vydá.

Výuka kotě na tácu probíhá ve třech fázích:

  1. Výběr zásobníku.
  2. Výběr plniva.
  3. Výběr místa pro toaletu.

Jak urychlit proces

Je nutné správně vybrat zásobníka výplň. Kompetentní volba výplně a kapacity je zárukou rychlého zaškolení domácího mazlíčka na toaletu z hlediska údržby bytu.

Když vezmete šeptajícího přítele do domu, měli byste se zeptat chovatele, jaký druh výplně používá. Zkušení chovatelé při prodeji domácího mazlíčka dají nejen radu, ale i výplň, ve které kočka již šla. Zjednodušuje a urychluje proces vzdělávání.

Který zásobník je lepší

V obchodech se zvířaty lze dnes vidět velký výběr tácků pro kočky. Jsou dvou typů: otevřené a uzavřené, liší se v modelech a provedeních. Může být jak mříž, tak i bez ní.Gril zabraňuje tomu, aby se plnivozvlnilo a vytvořily se hrudky. Tento zásobník má však nevýhodu. Vzhledem k tomu, že kočka vždy pohřbívá své výkaly, mohou se drápy držet na grilu. V tomto případě, pet zranění tlapky. Proto je tento design kočičí stelivo lepší nepoužívat.

Při výběru podnosů by se nemělo zapomínat, že kočka roste, a v krátkém čase se kapacita toalet může snížit. Proto je lepší koupit zásobník ihned s očekáváním, že domácí zvíře brzy vyroste.

Pokud jde o zásobníky svysoké koťata, pro malá koťata jsou lepší nekupovat. Tato kapacita je vhodná pro starší kočky. Velmi malé zvíře bude obtížné do něj vlézt. Výhody takové nádrže spočívají v tom, že výplň se nerozkládá na podlahu, když jsou otvory instilovány . Tato toaleta se snadno čistí a nevyžaduje časté čištění. Jediný problém je, že to trvá o něco více místa než nízká.

Není tak těžké zvyknout si kotě na toaletu v bytě, jak se na první pohled může zdát. Hlavní věc je správně vybrat zásobník pro domácí zvíře, ukázat trpělivost a péči. A na oplátku, kočka bude dávat lásku a oddanost svému majiteli po mnoho let.