Jak snadné naučit kotě do zásobníku v bytě

Problém, jak učit kotě na podnose, se objevuje před každým člověkem, který se rozhodl dostat zvířátko v útlém věku. Majitelům se nelíbí skutečnost, že všude v bytě jsou kočičí značky a zvíře často trpí. Ale je to snadné a rychlé udělat to zřídka, trpělivost a vytrvalost jsou vyžadovány.

Několik technik výcviku kotě

I když se získá čistokrevné kotě, o kterém chovatel přísahá a přísahá, že je zvyklý na podnos, neměli byste se oklamat myšlenkou, že v novém bytě snadno a rychle začne demonstrovat již očkované dovednosti.

Každé dítě přestěhované na nové místo a zbavené matky má problémy s adaptací, i když je to dítě kočky.

Problém, jak si zvyknout na nové místo pro přirozené odchody, krmení, odpočinek, nevyhnutelně nastane, bez ohledu na to, jak je zvíře modré, i když je to super-rozumné a super-vynalézavé.

Důležité!

Při převzetí odpovědnosti za koťátko by dospělý a vědomý člověk měli chápat, že bude muset vynaložit každodenní a noční úsilí na pěstování, krmení a vytváření dobrých návyků. Ve skutečnosti je to další dítě v rodině, s nímž se také musíte angažovat až do doby, než budedospělého a nezávislého zvířete.

V opačném případě nemá smysl získat domácí zvíře. Koneckonců, nikomu nedochází k potrestání dítěte za znečištěné pleny, pláč v noci a pláče po osamělosti, které jsou z nějakého důvodu distribuovány v noci.

Jakmile se ocitnete ve zcela jiném bytě (a pro kočkovité dítě, toto je celý vesmír), ztratíte matku, sestry a bratry a zůstanete sami s neznámým dospělým nebo dítětem, kotě zažije nesrovnatelný stres.

Může na něj působit nejnegativnějším způsobem - například způsobovat nedobrovolné močení nebo defekaci při každém výkřiku, drsném zvuku nebo neznámém hlasném hlasu.

Skutečnost!

Vzhledem k tomu, že kotě nezapadá do nákladového zásobníku s drahým výplní, někteří lidé jdou do extrémů - snaží se rychle a snadno obléknout malé zvíře do latríny. A bez toho, aby věděli, jak se chovají hrubě a brutálně - strkají nos do stoličky, uchopují škrabku a nesou ji do podnosu, vhozou do výplně a zároveň neustále křičejí.

U takových metod je velmi vzácné učit kotě. S největší pravděpodobností bude tolerovat až do konce, nebo hledat odlehlá místa, kde stopy jeho normální životní aktivity nebude tak zřejmé. Tam je nepříjemnější scénář: on bude mít průjem a problémy s močením.

Pozor!

Pokaždé, když potřebuje toaletu, bude plná strachu.trest, a přesto malý mladý člověk mnohem častěji než dospělé zvíře potřebuje přirozené funkce. Trest za nesprávně zvolené místo není způsob, jak rozvinout zvyk zásobníku v bytě.

Vyvinula se trvalá víra, že represe následují samotný proces. A protože se nedokáže omezit svou velikostí a věkem, pokusí se skrýt stopy své životní činnosti.

Snadno a rychle nebude fungovat ani s profesionálním trenérem. Ale zde můžete urychlit a optimalizovat proces pomocí několika dlouhodobě vyvinutých technik.

Instant Association

Pokud šlechtitel tvrdí, že se mu již podařilo naučit kotě do tácu v bytě, kupte si nový podnos a vyměňte ho za ten, který se již stal známým místem pro pěší turistiku.

Bude to velmi známé útulné místo, které bude nešťastný mladý rád vidět v novém a nepochopitelném vesmíru. Stálý stereotyp ho okamžitě přivede k podnose po všech problémech, které se vyskytly v procesu pohybu.

Pro informaci!

Bylo by naivní očekávat od nadýchaného hloupého, že v této neznámé budově okamžitě rozpozná vůně umělé hmoty a výplně, obvyklé a útulné rysy, kterými se ve svém starém domě vydal. Pro vznik jasného řetězce sdružení je nutné přijmout určitá opatření.

To lze snadno a rychle dosáhnout pouze použitím známého předmětu. Ale pokud tomu tak neníUkázalo se, že je třeba chytit s výplní ze starého zásobníku a posypeme je čerstvě vyrobené.

Jedná se o dlouho známý způsob, jak posílit vztahy příčin a následků. Pro kočky je vůně jednou z nejvíce informativních metod uvědomění okolní reality.

Metoda postupného povědomí

Pečlivým pozorováním nového domácího mazlíčka můžete zhruba určit, kdy je třeba vyprázdnit močový měchýř a střeva. Pokud je to těžké, jen každou a půl až dvě hodiny, aby ho do tácu v bytě, dát dítě na výplň, láskyplně mluvit s ním a železo.

Je jasné, že to není univerzální způsob, jak se snadno a rychle zbavit odvodu, ale to je správný způsob, jak naučit kotě latríně.

Poté, co se dítě přestěhovalo, může se v důsledku absence mateřského mléka, neobvyklého jídla, stresu, neobvyklého prostředí vytvořit zácpa. Pokud během dne nevyprázdnil střeva, musíte uměle vyvolat pohyb střev. K tomu nejsou zapotřebí speciální práce. Odřezala malé malé hobliny z mýdlové mýdla a jemně vstříkla do řiti.

Téměř bezprostředně po tom je kotě přepravováno do podnosů a doporučené akce se opakují - jemně koaxiálně, mrtvice a trpělivě se vracejí do výplně. Poté, co se mladý vytrhne, je opět povzbuzen - pohladěn a chválen něžným hlasem.

Tip!

Snažte se jednat od samého počátku.mrkev metoda, zejména pokud chcete, aby kočka nebo kočka rozpoznat ve vás hlavní majitel. Ale i kdyby zvíře reagovalo s nevděkem na všechny starosti a vzrušení a poznalo vládce v druhé osobě - ​​neměli byste s ním zacházet kvůli tomu horšímu.

Kočky jsou jedinečná a úžasná zvířata, která sama určují, kdo je jejich primárním vlastníkem. Existují lidé, kteří jen zřídka obsadí toto místo v kočičí mysli. A jsou tu ti, kteří na to nemají žádné starosti a úsilí a stále zaujímají dominantní místo v mysli kočky.

Správná volba místa

Pokud vložíte podnos na toaletu, která je v polovině času zavřená, lze s jistotou říci, že s tréninkem to nebude fungovat.

Podnos pro zvíře by měl být vždy k dispozici a postaven na místě, kde je pohodlný. Pro některé je to nejvzdálenější koutek nebo místo pod stolem pokrytým ubrusem, za pohovkou, na chodbě a dokonce i v kuchyni jsou možnosti. Obávám se, že to nestojí za to.

Moderní plniva zcela absorbují pachy a zásobník pro kočky zabírá velmi málo místa. Pokud je důležité, aby byl zásobník v záchodě - musíte dbát na to, aby tam byly vždy otevřené dveře.

Můžete například dát hák s dvířkem na dveře, ponechat dostatek prostoru v uzavřené poloze pro kočku projít, nebo udělat schematické překrytí na zárubni, která brání dveře zabouchnout, zatímco majitel není v bytě. Existuje zcela radikální možnost - vložitspeciální dvířka, která se automaticky zavírají. Jako v hollywoodských filmech, za to, že jde ven a jít ven.

Vyzkoušejte různé výplně

Kočky jsou mimořádně náročné na vůni a strukturu plniva. Pokud se nalije do písku, domácí kočka nikdy nezmizí podruhé na již mokré, protože voní špatně a otírá tlapky. Nesmí chodit na podnos, pokud se jim nelíbí jeho vůně nebo textury.

Tyto vlastnosti se mohou lišit u různých výrobců, proto stojí za to vyzkoušet několik možností. Buďte připraveni na to, že změna na levnější může být vnímána negativně a bude doprovázena protestními demonstracemi v podobě hromádek a kaluží na nezpevněných místech.

Všechna tato pravidla se vztahují nejen na koťata přivezená z matky. Dospělá pouliční kočka, vyzvednutá v odpadcích z dobrých úmyslů, nevyžaduje méně úctyhodný postoj v záležitostech návyku na podnos. I když to mnoho usnadňuje, zejména majitel kočky se zkušenostmi - jakmile uvidí, že se kočka škrábne tlapkou a šňupy - přenášejí ji na podnos, povzbuzují a přesvědčují.

Zajímavé!

Svoboda při volbě místa poskytnutého kočce nebo kočce se někdy stává neočekávanou hranou a zvolená dislokace steliva pro kočky zásadně neodpovídá majitelům. S tímto taky, můžete docela snadno zvládnout. Tato čistá zvířata se nikdy nepokazí v místě stravování. Pokud tam dáte misku s jídlem, problém bude vyřešen nejjednodušším způsobem.