Složení a návod k použití tablet povrchové úpravy myčky nádobí

Myčky nádobí byly vynalezeny muži, kteří se nikdy neučili procesu od žen. Je to vtip, ale jde o to, že myčka nádobí usnadňuje život a stále více lidí kupuje taková zařízení pro své kuchyně.

Kromě samotných strojů potřebují koupit speciální pilulky. Nejoblíbenější a nejúčinnější jsou Finish. Také jsou nejčastěji inzerovány v televizi.

Podívejme se, co jsou, jaké složení mají a jak je správně používat.

Co je povrchová úprava myčky

Tablety Povrchová úprava je prostým slovem stlačený prací prostředek na mytí nádobí. Externě se jedná o kapsli s malým "kulatým" prostředkem. Jedná se o dvouvrstvé kapsle, které výrobce zabalí do speciálního filmu, který se rozpouští ve vodě.

Jakmile se tableta dostane do vody, její obal se rozpustí a obsah se dostane do systému stroje. Takový nástroj dokonale zvládne mastnotu, zbytky potravin a další druhy znečištění.

Téměř všechny ženy v domácnosti tyto prášky chválí, protože se velmi snadno používají. Kromě toho je vyloučen jakýkoliv kontakt chemické látky s pokožkou rukou. Takže ruce zůstanou čisté a nádobí svítí.

Složení tablet

\ t

Všechny tablety Finish pro automatické myčky nádobí obsahují následující látky:

 • povrchově aktivní látky neorganického typu, které přispívají k tvorbě pěny;
 • Enzymy, což jsou sloučeniny typu bílkovin, které podporují urychlení chemických reakcí;
 • Bělidla kyslíkového typu - působící jako hlavní látka pro čištění nádobí. Pomáhají rozbít špínu. A zbytky jídla;
 • fosfonáty, které neutralizují nečistoty obsažené ve vodě;
 • Polykarboxylát určený k čištění a mytí nádobí;
 • Příchutě.

Stojí za zmínku, že nejúčinnější je takové složení tablet, které významně prospívá organickým látkám, protože neobsahuje chlor ani jiné agresivní přísady.

Optimální složení všech těchto látek tak umožňuje rychle a efektivně řešit pokrmy a kuchyňské spotřebiče. Navíc v každé finské tabletě je sůl, která změkčuje vodu, což znamená, že na nádobí nebudou žádné srážky ani usazeniny.

Druhy konečných tablet

Tvůrci tohoto detergentu vyvinuli několik typů tablet - takže si každý může vybrat pro sebe nejlepší možnost. Zde jsou:

 1. Klasika. Nejlevnější a univerzální možnost. Bude schopen čistit nádobí bez namáčení, protože obsahuje další složku - StainSoaker. Cena jedné takové kapsle je asi 20 rublů;
 2. Quantum. Nejběžnější typ, protožepři přidávání do myčky má trojitý efekt: rychle odstraňuje mastnotu a mastnotu, oplachovací kuchyňské nádobí pro dosažení dokonalého lesku a chrání pračku před rzí.Prodává se ve dvou odrůdách - obvyklé Quantum Quantum nebo s přidáním ovocných příchutí. Náklady na pilulku jsou od 30 rublů a více;
 3. Zařízení All-in-One. Nejvýkonnější a univerzální myčka nádobí. Obsahuje speciální komponenty, které umožňují čištění talířů a pánví ze silně sušeného tuku, činí je co nejčistší a nej lesklejší a zároveň chrání stroj před korozí, díky čemuž můžete bezpečně čistit stříbrné a niklové stříbrné nádobí. To je také nejlepší volba pro rychlé mytí. Cena - od 20 rublů.

Je dobré vědět ! Pokud chcete vyzkoušet pouze nový nástroj pro vaši pračku, pak nejlepší možností nákupu je balení po 14 kusech. A pokud je Finish stará „přítelka“ vaší kuchyně, vezměte si větší krabici, abyste ušetřili peníze. Takže balení 100 bude stát 5 rublů levnější pro každou tabletu.

Návod k použití

Chcete-li z mytí vytěžit maximum, měli byste si poslechnout několik užitečných tajemství zkušených žen v domácnosti:

 • Prostor pro tablety musí být naprosto čistý a suchý, aby se nátěr výrobku nerozpustil v předstihu. V opačném případě bude povrch namočený, jeho zbytky zůstanou v podnose a nádobí bude špatně umýt;
 • Je důležité sledovat stahování.kuchyňské náčiní. Nesmí se dotýkat příliš těsně tak, aby byla látka z komory rovnoměrně rozložena, jinak se tableta narazí do nějakého „překážky“ a látka nebude zcela vstupovat do prostoru pro mytí. Nakonec bude muset dřez znovu nastartovat;
 • Pokud jste po umytí viděli na šálcích čaj nebo kávu, pak to nebyly pilulky, které způsobily hmotu, ale tvrdost vody. To znamená, že látky pro změkčování vody v Finish se ukázaly jako nedostatečné, a my budeme muset přidat trochu soli do dřezu;
 • Mnohé ženy v domácnosti doporučují do stroje přidávat ocet nebo kyselinu citrónovou pro větší lesk. Ale s Finish to nebude muset být provedeno, protože jsou již účinnější náhrady za tyto složky v jeho složení a všechna skla budou svítit jako nové;
 • Aby myčka mohla sloužit věrně co nejdéle, nejméně jednou za šest měsíců, důkladně ji vyčistěte tekoucí vodou, nebo použijte finišovací tablety v režimu „nečinnosti“ při mytí bez nádobí.

Výhody a nevýhody - co říkají spotřebitelé

Většina žen v domácnosti mluví pozitivně o finských pilulkách. Tento nástroj označují za účinný a výkonný, protože po umytí můžete z vozu vytáhnout dokonale čisté nádobí. V části, takové recenze psát o verzi Dokončit vše v 1.

Samozřejmě existuje řada kupujících, kteří jsou vůči cíli dotčeni negativně, protože je to velmi drahé. Samozřejmě, že existuje spousta takových nástrojů a nebude obtížné najít levnější.

Ale hlavním plusem Finish je, že potvrdil svou účinnost za všech podmínek použití. Takže bez ohledu na to, jak tvrdá voda proudí do potrubí, kolik soli a nečistot v ní atd.

Organické látky nízké a střední jakosti se nemohou chlubit těmito výhodami. Co mluvit o univerzálnosti. Kromě toho se Finish prodává více než půl století a prokázala svou účinnost výzkumem a vývojem.