Jak vytvořit krásný a dobře upravený trávník

Proč vlastníci svých vlastních domů a chalup chtějí mít na svém místě krásný trávník? Protože i ta nejmenší glade potěší oko svou zelení. Tráva trávníku posiluje půdu a vytváří příjemné mikroklima.

Jak zasít trávník?

Před výsevem je nutné plochu naplánovat. Stromy, květinové záhony, alpské skluzavky plotové strany.

Připravte půdu. Čím kvalitnější byla předseťová úprava, tím krásnější a trvanlivější bude trávník. Půda musí být vykopána do hloubky 20 cm., Na jednom bajonetu lopaty. Tím se půda uvolní, rozbije velké kousky půdy a zbaví se plevelů.

Poté by měl být povrch dobře vyrovnán. Dokonce i nejmenší fossa je nebezpečná tím, že bude stagnovat vodu a semena rostlin se mohou hničit. Můžete použít dlouhou dřevěnou desku, držet její stranu na povrchu půdy. Dále musíte rozptýlit minerální hnojiva: dusík, fosfát a potaš.

Tip!

Je lepší nakupovat speciální hnojiva pro travní trávy a při použití dodržovat pokyny uvedené na obalu.

Na písčitých půdách by měla být přidávána také rašelina a těžký hlinitý písek. Práce na přípravě půdy na trávník se obvykle provádí před nástupem zimy, ale je možné to udělat na jaře nebo v létě. Nicméně v tomto případěPřed přistáním musí být zemina zhutněna válečkem.

Je možné setit trávu od počátku jara do poloviny září, nejlépe v suchém a bezvětrném počasí.

Tak, aby byl trávník nenáročný na péči, nezávisí na povětrnostních podmínkách a zabraňuje vzniku plevelů, je lepší použít semena různých druhů trávníkové trávy. Zároveň se různé odrůdy nejen dobře přizpůsobí, ale budou také vypadat velmi atraktivně na trávníku díky nasycené zelené barvě. Doporučená spotřeba semen je 30 - 50 gramů na čtvereček. m.

Doporučuje se metoda křížového setí: celá plocha se dělí na stejné čtverce a počet semen se dělí počtem čtverců. Počet semen pro každou malou sekci je rozdělen na polovinu, polovina musí být rozptýlena podél čtverce, druhá polovina napříč. Výsledkem bude nejjednotnější výsev.

Důležité!

Hloubka výsevu není větší než 1,5 cm, prášková semena s hráběm, válečkem. Posypeme semena, která zůstanou na dohled se směsí písku a rašeliny ve stejném poměru.

Po tomto, trávník trávník, a pak to pravidelně, dokud se sazenice objeví, a kořenový systém rostlin neztvrdne. Pro zavlažování je třeba použít malou konev nebo nastavit postřikovač s malým sprejem. Příliš mnoho vody může okamžitě vytlačit semena a poškodit rodící se kořeny.

Termín vzniku výhonků v různých typech bylin je odlišný, je třeba číst dáletipy na balení osiva každé jednotlivé odrůdy. Pokud zakoupené balení již obsahuje různé typy, měli byste je důkladně promíchat před setím.

Péče o trávník v létě

Aby byl trávník krásný, musíte se o něj neustále starat. Měl by být pravidelně zavlažován, řezán a plevel. Poprvé se doporučuje sekat trávu, když dosáhne výšky 8-10 cm, ale pouze velmi špičaté, 1-2 cm, v budoucnu může být výška trávníku uchována pro někoho, koho máte rádi. Trávu můžete sekat, když je zcela suchá.

Tip!

Každoročně se doporučuje zasévat nová semena, zejména pokud jsou holohlavá místa. V tomto případě musíte nejprve nalít zem, pak hodit hrst semen, šlapat a vody.

Samozřejmě, že je třeba, aby se na krásném trávníku pracovalo dlouho a usilovně, ale úsilí bude odměněno možností odpočívat mnoho let na zelené trávě.