Jaké ložní prádlo je nejlepší v kvalitě: tipy na výběr

Plný komfort spánku závisí nejen na tom, jak dobře je místo na spaní vybaveno - na správné matraci, výšce a naplnění polštáře, lehké nebo těžké dece, ale také na tom, z čeho je postel vyrobena. Pokud si celou noc poškrábáte, cítíte nepohodlí z nějakého cizího pachu, cítíte nesrozumitelnou dušnost a podráždění zpoceného těla - je čas přemýšlet o změně oblečení. A tak, aby se to všechno nestalo znovu, měla by být lůžkovina vybrána správně.

Jednoduchá pravidla pro správnou volbu

Na domácí textil, zejména na to, co bude v přímém kontaktu s tělem, nemůžete ušetřit. Nadměrná šetrnost - „vezmu to levněji“ - je katastrofální několika způsoby: spát v takové „mega-skromné“ verzi není možné a po několika praních lze přikrývky přikrýt na hadry - ztratí nejen svou přítomnost, ale také rozloží . Chystáte se koupit, připravte se na čichání, cítit látku, prohlížet si ji, zvedat a dokonce vážit v rukou. Nejdříve určete požadovanou velikost lůžka:

 1. Jednotný (velmi zřídka v prodeji - byl vytlačen evropskými standardy příslušenství pro spaní) - podlepovlak na polštář (50 cm široký a 70 cm dlouhý nebo 60x60 cm čtvercový), prostěradlo (110x200 cm), přikrývka (135x200 cm).
 2. Jednodílná přikrývka s prostěradlem (150x210 cm - nejvhodnější pro nahrazení „jednoho“ nebo 160x220 cm) a variabilní sada povlečení na polštáře - možná jedna nebo dvě (70x70 cm).
 3. Double - od dvou do čtyř povlečení na polštáře (70x70 cm), prostěradlo (200x220 cm) s přikrývkou (180x220 cm) - pro ty, kteří rádi spí pod jednou přikrývkou.
 4. Rodina - dvě přikrývky s jedním listem (rozměrové kopie „nákladního automobilu“), dvě čtvercové polštáře (70x70 cm) a dva obdélníkové (50x70 cm).
 5. Evropské a přikrývky a prostěradla o něco více než ruské standardy prádla. Nejmenší "oblečení" pro deku - 200x220cm, prostěradla (možná s elastickým nebo tahovým) - 240x220. V americké verzi jsou však menší - 168x224 cm, povlak na polštáře od 50x70 cm.

Důležité!

Nechcete se mýlit s velikostí - vezměte si metr a změřte matraci, deku a polštáře. Mimochodem, spolehlivý výrobce vždy určuje velikost polštářů, s podrobným popisem, jako zde http://postelteks-plus.ru/podushki.

Důležitým aspektem je hustota a vlastnost tkaniny

.

Spodní prádlo by mělo dobře absorbovat vlhkost a umožňovat průtok vzduchu. Také lůžko by mělo být pokryto takovým prádlem, aby nebylo peletami odebíráno, aby se po prvním praní nestal hustým, tvrdým kamenem, a aby nedošlo ke scvrknutí. Tkanina by měla být co nejvíce přirozená a hustá. Podívejte se na světlo - řídké, volné nitě běhounuok. Nákup přes internet, nekupujte do prádla, což ukazuje hustotu 20-30 cm². Jedná se o extrémně nízké sazby. Je lepší, když budou čísla od 60 cm². Ale pokud to stojí od 130 cm ² tam bude těžké spát na takové prádlo.

Preferuji spodní prádlo z:

 • len - vynikající teplo a prodyšnost, maximální antistatická ochrana a ochrana před patogenní mikroflórou (obzvláště dobré na spaní na těchto oděvech v teple);
 • kaliko - hygroskopičnost je mimo pochvalu, plátno dýchá, zachovává hladkost, měkkost a velikost;
 • bavlna (satén, cambric, poplín) - dlouhodobě schne a drcení, ale dokonale dýchá a absorbuje vlhkost, nezpůsobuje alergické reakce;
 • hedvábí - trvanlivé, hypoalergenní, neelektrifikuje, dokonale se táhne a je dobré, když se potíte, když spíte, dýchá;
 • Mahr je pohodlný a praktický, zejména za chladného počasí, nevykroutí se a nevyklouzne z matrace, ale pokud obsahuje 5% umělých vláken, po pátém nebo šestém praní bude tvrdý.

Výrobce, který si váží své pověsti, vždy označuje vlastnost látky na kartě výrobku. Také věnuje pozornost tomu, zda bude kresba na monitoru odlišná a bude žít při nákupu prostřednictvím online košíku. Zde je nejlepší příklad, jak by to mělo vypadat takto: http://postelteks-plus.ru/. Určitě se vám nedaří pokazit ani hustotu, ani vlastnosti péče.

Důležité!

Mějte na paměti, že prádlo batisty patří do kategorie „víkendu o přehlídkách“. Jedná se o spodní prádlo pro zvláštní příležitosti. A po 20 promýváníchztratí svou nedotčenou krásu.

Věnujte pozornost vůni a barvě

Požádejte prodejce, aby vytiskl prádlo, které se vám líbilo, a vůni. Pokud je chemický, ostrý zápach - ihned opusťte prádlo na stranu. Taková souprava byla po výrobě natřena a po prvním setkání s pracími prostředky se prolila. Ale to jsou jen květy negativní kvality. Bobule ve skutečnosti, že barviva s "miláčkem" způsobují alergie. A i když to není zřejmé - vyrážka, pak bolest hlavy a neklid během spánku také nejsou dobré.

Existuje příležitost - lehce navlhčit dlaň a utratit na zadní straně listu. Zůstane tam stopa barvy - ani se nedívejte ve směru krásné sady exteriérů.

Barva je také důležitá. Pokud si vyberete barvu, která není pro konkrétní design ložnice, ale pro spánek, mějte na paměti:

 • červené spodní prádlo - spíše jako mladé páry nebo osoby, které již nemusí spát, ale spíše se rozveselit;
 • modrá - přispěje k rychlému spánku a hlubokému spánku;
 • růžová - dodá pocit klidu po náročném dni;
 • modrá - dát plný odpočinek;
 • žlutá - vhodnější pro ty, kteří spí, pokračují v práci na některých projektech, hledají kreativní nápady;
 • fialová - upřednostňovaná před těmi, kteří okamžitě nespí, ale ráda přemýšlí o marnosti života;
 • černá je uklidňující, ale ne pro singly;
 • šedá - vhodnější pro pánské ložnice nebo chlapcenadměrná podrážděnost a výkyvy nálady (dobrá volba pro vyvážení emocionálního stavu a pohodlný spánek je deka bez přikrývky http://postelteks-plus.ru/odeyala).

Víme, že spolehlivý výrobce vždy udává sílu barviva. Pokud je číslo menší než 4, postel se rychle zbaví. Neexistují žádné známky - riskujete, že budete mít rozmazanou barvu i po delikátním praní. Skutečně odolná barva klidně udržuje + 60 ° С.

Pozor na šití

Ložní souprava první třídy nemůže být ušita z náplastí a kusů. Rozložili listy a viděli, že uprostřed je šev (i když to bylo zpracováno velmi pečlivě) - máte spodní prádlo, které nesplňuje obecně uznávané normy. Navíc je to ošklivé a nepříjemné. To bude jednoduše zasahovat do spánku. Povlak na peřinu musí být neslyšící.

Zkontrolujte a vyklopte ven. Spoje i obložení podél okraje by měly být vyrobeny ševem z lnu (směrem dovnitř) - trvanlivé a hladké. Pevně ​​spojuje všechny detaily, nedovolí, aby se tkanina rozptýlila po prvním praní. Nitě vysoké kvality podestýlky by měly být barevně podobné barvě a fixovány na koncích tak, aby byl uzel neviditelný.

Obaly s úrovní jakosti etiketami

Žádný výrobce, který respektuje sebe sama, neumožní uvolnit prádlo bez odpovídajícího obalu a štítku. Čím lepší jsou, tím vyšší je úroveň výrobce. Nejlepší je koupit textil,Baleno v silném kartonu nebo silikonovém pouzdře s plným štítkem na něm:

 • materiálové složení a hustota;
 • kontaktní údaje (s telefonem a adresou) a úřední název výrobce;
 • velikostní rozsah a seznam příslušenství obsaženého v balení;
 • vlastnosti a doporučení pro údržbu.

Každý, kdo ukryl alespoň jednu z položek, neodpovídá za kvalitu vyrobeného zboží. A vy si vyberete lůžkoviny ne měsíc nebo dva. Spí na to celé roky. Před nákupem si ho můžete přečíst. Záleží na každé maličkosti. Koneckonců, vaše pohodlí a užitečnost odpočinku závisí na kvalitním nákupu.