Jak prát sako v pračce

Co dělat, když se bunda nakonec stala špinavou nebo se na ní najednou objevila čerstvá skvrna? Samozřejmě, že je možné nosit věc v čistírně, ale často je možné se s problémem vyrovnat, aniž byste museli opustit dům.

Způsoby čištění doma

První a hlavní způsob, jak správně vyřešit problém, je podívat se na štítek výrobku. Jasně uvádí: jakým způsobem, při jaké teplotě a s jakou intenzitou bychom se měli zbavit skvrn, oparu nebo nepříjemného zápachu saka. Obecně platí, že volba je malá: čištění "suché", odstranění skvrn pod sprchou, mytí rukou, interakce s pračkou a nejjednodušší, ale ne nejlevnější způsob čištění.

Mokré čištění

Štítek na věcech, které netolerují vlhký postoj, obsahuje nádobu s vlnovkou (naplněnou umyvadlem vody), přeškrtnutou křížovým křížem se dvěma černými pruhy. To je jasným znamením, že bunda bude muset být vyčištěna za sucha. Ale než tam půjdete, měli byste se pokusit zbavit se skvrnpomocí kartáčku.

Kategorie tkanin, které vyžadují obzvláště jemný vztah, jsou především výrobky z čisté vlny. V kombinaci s vodou mohou způsobit smrštění prostoru.

Před čištěním zavěsíme sako na závěs, lepícím válečkem odstraníme vnější znečištění. Ty skvrny, které nebyly absorbovány do tkaniny, mohou být nejčastěji odstraněny kartáčem s pružnými štětinami nebo houbou namočenou v mýdlové vodě. Při této práci je třeba dbát na to, aby se hromada vlny nezvrásnila.

Je to důležité ! Čistá vlna dokonale schne pouze v přírodních podmínkách. Ani zařízení pro sušení vlasů, ani topné těleso, ani jasné slunce nemohou sušit vlnu správně. V tomto případě se již nelze vyhnout nenapravitelné deformaci výrobku.

Nejprve musí být nad vodní párou nejprve usazeny hluboko uložené nečistoty. Pak se osuší hadříkem s mýdlovou vodou a nechá se 20 minut rozpouštět. Poté odstraňte roztok houbou namočenou ve vodě z okrajů místa do středu tak, aby nezůstaly žádné stopy. Na konci akce vysajte vlhké místo suchým ručníkem.

Komplexní čerstvé skvrny se eliminují smícháním alkoholu a octa v poměru 1: 1. Postup je stejný jako v předchozím případě. Staré skvrny neznámého původu se odstraní fyziologickým roztokem, do kterého se přidá amoniak (4: 1).

Při použití odstraňovačů skvrn si pozorně přečtěte návod: jaký typ látky je výrobek určen. Po vyčištění zůstane bunda na věšáku až do doby, než se sbalíúplné sušení.

Odstranění skvrn ve sprše

Tato metoda je vhodná, pokud štítek obsahuje značku pro ruční mytí. Je mu samozřejmě dovoleno hnětit si ruce v mýdlové vodě. Ale pokud je bunda nová, límec a klopy jsou jasně nataženy uvnitř speciální látkou a cena neinspiruje touhu potopit výrobek v koupelně, vždy jej můžete umýt jemným způsobem, těsně pod sprchou.

Prvním krokem zde, stejně jako u jakéhokoli jiného typu praní, je pečlivě zkontrolovat oděv na skvrny. Zvláště znatelné skvrny namočte mýdlovou bavlněnou podložku a nechte v tomto stavu půl hodiny před praním.

Praní saka pod sprchou bude ve svisle umístěném stavu. Buď zavěste ramínka na držák sprchy, nebo jeho blízká osoba. Teplota vody pro takové čištění není vyšší než 30-40 stupňů.

Pro tento postup používáme kartáč s měkkým štětcem, aby nedošlo k narušení barvy saku a roztoku mýdla nebo odstraňovače skvrn. Samotný výrobek by měl být minimálně pod vodou: rychle se navlhčil - skvrny byly odstraněny kartáčkem - odstraňovač skvrn byl opláchnut silným proudem vody. Po práci nechte oděv na závěsech.

Je důležité ! Nezapomeňte se ujistit, že tkanina nevyschne, jinak bude obtížné vrátit se do původního vzhledu i za pomoci žehličky nebo opětovného namočení. Bundy otparivayut železa v podlaze mokré a dosáhnout zcela suché formě mimo skříň.

Mytí rukou

Předepisování štítků pro svrchní oděvyruční praní, předpokládá, že výrobek nebude zkroucen a otřen pevným kartáčem a průměrná teplota vody bude 35 stupňů. Tato metoda je vhodná pro vlněné kombinézy, saténové a lněné výrobky, bavlnu a polyester.

Pokud jsou na oděvu místa, která drží tvar pomocí přídavných lepidlových prvků, je dodatečné namáčení celého výrobku zcela nežádoucí. Stačí namočit místa, která způsobují nespokojenost s odstraňovačem skvrn nebo speciálním řešením.

Při mytí dávejte pozor nejen na jednotlivé skvrny, ale také na límec s manžetami a spodní částí podšívky. Tyto části jsou solené před ostatními. Aby nedošlo k rozbití struktury lepicího materiálu, měla by být tato místa omyta měkkým kartáčkem na tvrdém, rovném povrchu.

Oblasti, které byly impregnovány odstraňovačem skvrn, mohou být dodatečně opláchnuty proudem ze sprchy. Obecně se produkt zbaví mýdlového roztoku ve 2 až 3 opláchnutích ve studené vodě.

Praní v automatu

Odvolání se na pračku vždy zobrazuje ikony na štítku oděvu. Znázorněná nádoba s označením 90 stupňů znamená, že bundu lze vařit. 60 stupňů znamená, že jste si zakoupili oblečení, které se při varu deformuje. Takovou tkaninou je například polyester. Snížení počtu stupňů se tedy projeví u více ochlazené vody.

Svislá čára na spodní straně láhve s vodou na štítku nás posílá do mírného režimu, který bychom měli vybrat na panelu.pračka. Odstředivka se bude otáčet pomaleji než obvykle. Dva proužky - jemný režim. S ním se bunda bude opotřebovávat v mnohem větším množství vody a oplachování skončí rychleji.

Rada ! Speciální sáček na mytí pomáhá bundě projít prací procedurou tak snadno, jak je to možné v automatickém stroji.

Je-li povrch velmi špinavý, je nutné namáčení. Akupresura, pokud jsou skvrny viditelné a jsou malé a plné, pokud celkový vzhled pláště zanechává mnoho žádoucího. Tento postup vyžaduje důkladnější opláchnutí. Může být dodatečně vložen na panel automatu a odmítnout odstřeďování, aby produkt nevyvolával nepředvídané změny.

Vrchní oděv na sušení

Pro sušení bund pro jakýkoli druh čištění by mělo být stejné: na ramínkách. Štítky upozorňují na rozmanitosti tohoto procesu.

Kruh na čtverci umožňuje zapnout praní v automatickém stroji pro celý cyklus, včetně předení a sušení. Stejné, ale přeškrtnuté označení zakazuje přístup k této pomoci. Bod v kruhu, který je umístěn uvnitř čtverce, ukazuje nízkou teplotu sušení, dva body - uprostřed, tři - vysoké.

Rada ! Po umytí ručně narovnejte všechny záhyby vytvořené na plášti, které jsou již narovnány na ramenou. To pomůže vyhnout se záhybům ve vysušené formě.

Jemný režim sušení - kruh ve čtverci podtržený vodorovnou čarou. Pokud existují dva řádky, měly by být nastaveny jemné podmínky zpracování.produktů.

Čtverec s konkávním obloukem v horní třetině znamená sušení ve svislém stavu. Tři svislé pruhy na čtverečku - nevyhýbejte se, nechte vodu proudit přirozeně. Čtverec s diagonálními pruhy v levém horním rohu je nepřípustnost přímého slunečního světla při sušení.

Žehlení

Výrobci oděvů se postarali nejen o proces odstraňování skvrn z bund, ale také o opatření, která přivedou již promytý výrobek do dokonalého tvaru. Několik ikon na štítcích je věnováno žehlení.

Obraz železa ukazuje možnost jeho použití. On, ale přešel - zákaz postupu žehlení. Tři černé kruhy uvnitř žehličky umožňují zapnout topné zařízení na plný výkon a žehlit bavlněné a lněné bundy.

Dva štítky jsou na štítcích bund z vlny a hedvábí, viskózy a bavlny. Tyto výrobky jsou žehleny mokrou gázou nebo speciální tryskou na železo při teplotě 150 ° C.

Rada ! Ujistěte se, že bunda není natažená na žehlicí desce. Tkanina by měla ležet přirozeně, na rukávech jsou speciální desky.

Jeden kruh znamená, že bunda je vyrobena ze syntetických tkanin: acetátu, polyesteru nebo polyamidu a žehličky by měly být žehleny při teplotě 100-110 ° C.

Pokud štítek ukazuje železo se zkříženými čarami, které se táhnou od jeho podešve - v žádném případě nemůžete páru opalovat. Pouze snadné žehlení.

Plášť dosáhne hodnoty teploty v místnostizávěsy na otevřeném povrchu.

Čištění semišové bundy

Když už hovoříme o péči o svrchní oděv, není nemožné se zabývat zvláštností semiše. Semišová bunda vyžaduje zvláštní vztah k sobě a při mytí (pokud je operace povolena na štítku) a při sušení.

Odstraňování suchých skvrn

Je-li péče o vlhkost kontraindikována, existuje několik způsobů, jak se zbavit nečistot suché. Nejjednodušší je koupit čisticí prostředek. Otestujte jeho činnost na skrytém švu. Nepoužívejte vodu nebo sůl na skvrnu před použitím. Toto není obyčejná tkanina a následky zbytečného zásahu vás nebudou potěšovat.

Pokud se skvrna objeví v mokrém počasí nebo je mokrá samotná skvrna, je nutné poškozené místo před čištěním vysušit přirozeným způsobem, bez použití topných zařízení nebo spalujícího slunce.

Mytí semišových oděvů

Nejlepší teplota vody pro rozpouštění skvrny od semiše je 40 stupňů. Měkký, sametový povrch vyžaduje stejné jemné mýdlo. Mohou to být obvyklý šampon na mytí vlasů nebo speciálně vyvinutý, určený pouze pro semišové věci, prostředky.

Semiš je neslučitelný s granulovanými detergenty. Pokud plánujete používat prací nebo bělicí prášky, měly by být před setkáním s oblečením zcela rozpuštěny ve vodě. Po umytí a opláchnutí se semiš v žádném případě nevytlačí, jinak po vysušení se objeví natažený a deformovaný sako.

S manuálempraní se nedoporučuje třít a hnětit sako. Je lepší použít štětec na semiš a umyjte ho místy, která vyžadují neodkladný zásah. Lze prát v pračce, pouze pokud je na etiketě povolen postup. Význam symbolů je popsán výše.

Pro odstranění částic detergentu může trvat několik oplachů. Čistota pravé kůže je čistá, bez nečistot, vody po oplachu. Několik Pokud přidáte pár polévkových lžic čpavku do vody, mastný lesk opustí povrch. Snadné odstřeďování rukou - poslední okamžik mytí, po kterém následuje obrat sušení.

Sušení semišů

Sušený semiš na závěs v otevřeném prostoru. Není povoleno používat vysoušeč vlasů nebo umístit jej v blízkosti baterie ústředního topení. Jediný způsob, jak urychlit proces sušení, je zajistit přirozené větrání, další pohyb vzduchu.

Žehlení (rovnání)

Takové bundy se po praní nežehlou. Pokud je výrobek vyroben z přírodního semiše a mytí je zakázáno, ale na něm jsou vrásky, opravte je následovně. Zapněte v koupelně horkou tekoucí vodu, pověste oblečení na ramínka. Po „koupeli“ zavěste na věšáky ve větrané místnosti a nechte je viset přirozeně.

Závěr

Bunda není nejjednodušší součástí svrchních oděvů, ale její udržení v perfektním stavu není těžké. Jediné, na co by nemělo být zapomenuto, je, že oblečení by mělo být připraveno k úklidu doma.podmínek.

Před praním upevněte všechna tlačítka nebo zipy. V extrémních případech je odpojte a šijte na konci procesu. Zkontrolujte neporušenost výrobku: odstřihněte všechny lepicí nitě, zašívejte mezery.

Pokud nedochází k důvěře v odstraňovač skvrn, je vhodné zkontrolovat jeho účinnost a vedlejší účinky na vnitřní šev. Při změně barvy nebo deformace látky, aby se opustila její použití.

Jen pár jednoduchých pravidel - a vaše bunda kdykoli zdůrazňuje vaši originalitu, čerstvost a krásu.