Proč soda vede k smrti

Sycené nápoje jsou oblíbené po celém světě. Zvláště velké je jejich použití v Latinské Americe, USA, Kanadě a Karibiku. Podle Preventing Chronic Disease, za posledních 27 let, od roku 1990 do roku 2017, soda klesla v ceně o 90%, zatímco náklady na čistou pitnou vodu dokonce vzrostly. Jinými slovy, trh dělá vše, aby obyvatelstvo spotřebovalo více sycené vody a méně pití. Co by však mohla být nadměrná konzumace sladkých nápojů?

Vliv sody: sladký jed?

Sycené nápoje se objevily před více než sto lety. Například, Coca-Cola, který je populární po celém světě, byl založen v 1886. Během konzumace nápojů bylo provedeno mnoho výzkumů o účinku sladkostí na tělo. Většina výzkumníků bohužel dospěla ke špatným závěrům.

Co se stane s tělem po pití sodovky

Za prvé je vhodné přesně zjistit, jak může jedna soda ovlivnit tělo zdravého člověka. V důsledku experimentů, které byly provedeny v různých zemích světa, byly identifikovány následující změny:

  • 10 minut po konzumaci přípravku se do žaludku dostane asi 10 lžic;
  • po 20 minutách se hladina cukru v krvi prudce zvýší,skok inzulínu;
  • současně játra přemění všechny přebytečné cukry na tuky;
  • za 40 minut, úplné vstřebání kofeinu, který vstupuje do těla spolu s různými typy cola, opět zvýší hladiny inzulínu, povede k zbytečnému hladu;
  • po jedné hodině kyselina fosforečná vyrobená v důsledku konzumace produktu ovlivní vápník, zinek a hořčík a začne je odstraňovat z těla;
  • Silný diuretický účinek se objeví také za hodinu, velké množství tekutin a prospěšných stopových prvků vyjde s močí, tělo bude dehydratováno a vyčerpáno.

Z pozitivních účinků lze vypozorovat pouze prevenci ospalosti, ke které dochází v důsledku kofeinu obsaženého v cole. Nicméně, v jiných nápojích, například, Sprite, kofein je úplně nepřítomný, který úrovně jediná pozitivní vlastnost.

Skutečnost!

Z dlouhodobého hlediska vede stálá spotřeba sody ke zvýšení hladiny cukru v krvi, ukládání tuků a narušení kardiovaskulárního systému.

Celosvětový výzkum

V roce 2015 byla ve vědeckém časopise Circulation zveřejněna rozsáhlá studie o nebezpečích sycených nápojů. Studie byla provedena ve Spojených státech, včetně výzkumníků z Tufts University v Bostonu, kteří se na ní podíleli. Hlavním výzkumníkem byl Dariush Mozafarryan, několik kolegů s ním pracovalo.

Vědci shromáždili údaje o všech studiích provedených v roce 2006. \ Tposledních 30 let. Oni také řídili jejich vlastní experiment.

Pro informaci!

Celkově byly studovány zdravotní charakteristiky více než 600 tisíc lidí, v různé míře spojené s použitím sody.

Výsledky byly děsivé. Výzkumný tým dospěl k následujícím závěrům:

  • každoročně umírá asi 180 tisíc lidí na celém světě následkem působení sýtených nápojů;
  • více než 50% z cukrovky;
  • 45 tis. - z kardiovaskulárních onemocnění;
  • 6,5 tis. - v důsledku rakoviny slinivky břišní a dalších organgů

Nejvyšší míra úmrtnosti v důsledku používání těchto nápojů byla v Mexiku. Nejméně ze všech - mezi seniory v Japonsku, mezi nimiž je soda prakticky neobyčejná.

Pokud tyto údaje převedeme do přesnějších statistik, pak asi 400 lidí z milionu zemře kvůli sladkým nápojům s plynem v Mexiku, každých 100 z 1 milionu lidí v USA a tak dále.

Existuje nějaká cesta ven?

Nejjednodušší způsob je samozřejmě odmítnout sycené nápoje. To je obzvláště důležité pro ty, kteří trpí problémy s cévami, močovým systémem, ledvinami. Ale úplné odmítnutí sycených nápojů - příliš drastická metoda. Některé děti nebudou tak snadné vzdát se obvyklé sladkosti.

Důležité!

Naštěstí v posledních několika letech hlavní výrobci sody, jako je PepsiCo Holding, přemýšleli o zdraví svých spotřebitelů.

Mnoho nápojů lze nalézt bezcukru Neobsahují kalorií navíc a sladidla se používají jako sladidla. Samozřejmě je nemožné takové produkty označit za zcela zdravé, ale jsou mnohem bezpečnější než klasický cukrový koláč.