Hodnocení a složení nejlepších změkčovadel tkanin

Vzhled praček změnil mytí na téměř příjemný zážitek. Stroj zvládá téměř všechny nečistoty na různých tkaninách, dělá věci měkké a aromatické. Pomozte jí v těchto speciálně navržených nástrojích, z nichž jedním je aviváž. Proč je to potřeba, nevědí o mnoha hosteskách. Co je tedy: dobré nebo plýtvání penězi?

Složení a účel klimatizace

Bez tohoto domácího prostředku nápravy není možné dosáhnout takové měkkosti a svěžesti, o které je reklama tak lákavá. Při použití avivážního prostředku bude usnadněn následný proces žehlení. Tyto gely jsou dostupné ve formách s různými koncentracemi účinných látek, takže mohou být kapalné nebo tlusté. Prací prostředek si můžete koupit v nejbližším obchodě s chemickým zbožím pro domácnost nebo si jej objednat online, kde je výběr mnohem rozsáhlejší.

Činidlo kondicionéru zajišťuje jeho hlavní složka - účinná látka, pronikající do vláken hmoty, změkčující a vyhlazující. S pomocí povrchově aktivních látek se na povrchu látky vytvoří tenký film.který neumožňuje příliš mnoho oděvů. Díky silikonu, který tvoří produkt, si také zachovává hluboký průnik nečistot a vody do oděvu.

Parfémové vůně vyplňují umyté prádlo příjemnou vůní a čerstvostí a zahušťovadlo vytváří požadovanou strukturu oplachového prostředku pro hospodárné použití. Přítomnost barviv, konzervačních látek a vody po dlouhou dobu udržuje barvy látky jasné, poskytuje antistatický účinek a zabraňuje předčasnému vzhledu pelet.

Způsob použití

Nestačí jen koupit nejlepší aviváž. Pro maximalizaci efektu jeho použitíje důležité jej správně používat, dodržovat následující tipy:

 1. Před použitím si pozorně přečtěte návod, abyste se vyhnuli porušování dávkování. Může se lišit pro koncentrované a konvenční prostředky.
 2. Ruční mytí zahrnuje přidání oplachu po posledním opláchnutí. Umyté prádlo se vloží do umyvadla s vodou a gelem rozpuštěným v ní a po určitou dobu se udržuje. Poté lze prádlo vyjmout, stlačit a zavěsit.
 3. Pokud používáte pračku, opláchněte kondicionér do zvláštního prostoru stroje před zahájením prací. Pokud se v jedné kanceláři míchá prostředky a prací prostředek, může to negativně ovlivnit kvalitu praní.
 4. Pro opláchnutí tkanin impregnací odpuzující vodu se nedoporučuje používat kondicionér.
 5. Je také kontraindikováno pro praní vlny s velkou viskózou, může to vést ke ztrátě tvaru a tvaru. Tento zákaz se vztahuje také na hedvábné výrobky, zeštíhlující prádlo a nylonové punčocháče.
 6. Není nutné opláchnout oděv po klimatizaci, přidává se v závěrečné fázi praní.

Vlastnosti volby

Se všemi svými pozitivními vlastnostmi mohou změkčovadla tkanin skrývat skryté ohrožení zdraví,proto byste si před koupí nové značky měli důkladně prostudovat složení pro přítomnost:

 1. A-terpineola, která je součástí oplachu vůní šeříku. Přispívá k potlačení nervového systému a vzniku depresivních stavů.
 2. Benzylalkohol, který je zodpovědný za vůni jasmínu. Způsobuje závratě a nevolnost.
 3. Ethanol, který má za následek zhoršenou činnost mozku a poruchy vidění.
 4. Chloroform, který stlačuje nervový systém.
 5. Linalool, který dodává kondicionéru vůni levandule. Vede k narušení svalové koordinace, teoreticky se jedná o provokatéra rakoviny reprodukčních orgánů.

Vedlejší účinky jsou možné pouze při vysoké koncentraci těchto látek. A to naznačuje, že opláchnutí může být použito, pokud budete postupovat podle instrukcí a budete dodržovat dávkování. Rovněž stojí za to, aby tyto nástroje (jako všechny domácí chemikálie) zůstaly mimo dosah dětí.

Alternativně si můžete vybrat klimatizaci pro děti, ve které je obsah škodlivých látekminimalizováno. Kromě toho, s pomocí improvizovaných prostředků můžete také dosáhnout účinku měkkosti a vůně.

Nejoblíbenější značky

Změkčovadla tkanin jsou potřebná k zachování a dokonce ke zlepšení kvality oděvů po umytí, jsou-li správně vybrány. Ale stále nejlepší produkt pro každou hospodyni jeho, a někdo nepovažuje jeho použití je tak nutné.

Většina oplachů - zejména ve stejném cenovém segmentu - má podobný princip fungování a složení, a proto je třeba se řídit jejich vlastními preferencemi, dostupným rozpočtem a potřebou (nebo nedostatkem) umýt dětské oblečení.

Vernel by Henkel

Tato značka již řadu let vede trh s detergentem. Hlavním rysem Vernelu je jeho schopnost chránit a změkčit tkaniny, zatímco přírodní a syntetické oděvy jsou přirozeně jemné. Antistatický efekt zajišťuje pohodlné nošení. Je třeba poznamenat, že oplachování tímto kondicionérem přispívá k rychlejšímu sušení věcí a jejich snadnému žehlení.

Přípravky Vernel nedráždí pokožku. V linii výrobce je opláchnutí dítěte. Dokonce i pacienti trpící alergiemi mohou používat klimatizaci výběrem bezpečné série „Vernel Sensitive“.

Pozitivní je, že „Vernel“ je charakterizován:

 • bezpečná kompozice s převahou kationtových povrchově aktivních látek, které se zcela rozkládají v životním prostředí;
 • ziskovost;
 • rychlé a vysoce kvalitní výsledky;
 • pohodlné balení a snadné použití.

Mezi nevýhody patří nekompatibilita s dýchacími látkami a mikrovlnným materiálem.

Cena značky se pohybuje v rozmezí 160-740 rublů. Rozdíl v ceně závisí na výši prostředků a řad.

Lenor Procter & Gamble

Tento kondicionér zaujímá také vedoucí pozici v žebříčku nejlepších změkčovadel tkanin. Jméno "Lenore", možná, na jednání jakékoli hostesky. Kapalina je k dispozici v půllitrových, litrových a pětilitrových nádržích, což vám umožní nakoupit vhodné množství finančních prostředků pro individuální potřeby kupujícího.Klimatizační zařízení Lenore voní:

 • jabloňový sad;
 • alpské louky;
 • skandinávské jaro;
 • Karibské barvy.

Soudě podle hodnocení zákazníků, pravidelné oplachování oděvů po umytí vodou s přídavkem „Lenor“ vám umožňuje trvale zachovat tvar věcí v jejich původní podobě.Kromě toho detergenty:

 • jsou šetrné k životnímu prostředí;
 • hypoalergenní;
 • snadné použití;
 • dělat věci měkké a čerstvé;
 • zjednodušují proces žehlení;
 • zvýšit trvanlivost oděvu;
 • udržuje barvy živé.

Negativní momenty zahrnují malou koncentraci gelu. Cena rozpočtu a nejmenší zástupce linky je 110 rublů. Limit nákladů je omezen na 420 rublů.

Eared Nyan

Mladé matky si tuto značku často vybírají. Podledermatologové, to je skvělé pro mytí dětských věcí, protože obsah povrchově aktivních látek kationtového původu je zde maximálně 5%.

Výrobce zahrnoval extrakty do složení dětského gelu:

 • Aloe - změkčuje a hydratuje dětskou pokožku;
 • levandule s relaxačním, zklidňujícím účinkem a účinkem na zlepšení spánku;
 • kašmír - dávat vlněné výrobky zvláštní měkkost.

Přítomnost silikonu v „Ushastom nanny“ usnadňuje mladým matkám železné věci.

Oplach je bezpečný, hypoalergenní, přirozený a snadno použitelný. A co je nejdůležitější, ještě nenašel žádné nedostatky, i cena je docela přijatelná - od 60 do 160 rublů.

Ruský „Cotico“

Tato domácí značka je výrobcem detergentů šetrných k životnímu prostředí. Své produkty vytváří na základě izraelských technologií za přijatelné ceny.

„Kotiko“ hypoalergenní drogy, soudě podle svých vysokých ratingových ukazatelů, jsou mezi spotřebiteli poměrně populární. Dodávají měkkost a svěžest prádlo, úroveň statické elektřiny, zabraňují vzniku pelet a usnadňují žehlení oblečení. Použití tohoto máchání prodlužuje životnost věcí a udržuje jejich jas.

Cotico je bezpečné a hospodárné. Díky ergonomickému tvaru dávkovače jsou vhodné pro použití. Ale pohodlí by přidalo zařízení dávkovač pojistný ventil. Stojí za to razítko od 125 do 260 rublů.

Čistý domov

Další ruská značka ve výrobě kondicionérů, kondicionérů představuje univerzální a speciální prostředek pro dětské oblečení. Jejich bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí jsou poskytovány kationtovými povrchově aktivními činidly v prostředku.Klimatizační jednotky s vůní jsou nabízeny zákazníkům:

 • ruský les;
 • jabloňový sad;
 • alpské louky.

Stejně jako u předchozích značek přispívá „Čistý domov“ k uchování barevné palety tkaniny, což ji činí měkčí, čerstvější a odolnější vůči nečistotám. Navíc zvyšuje odolnost oděvu a zachovává si tvar. Nástroj je k dispozici v plastových nádobách různých objemů.

Tato klimatizace je považována za univerzální, ekonomickou a bezpečnou. Zároveň v něm nebyly žádné nedostatky a cena za takové kvalitativní charakteristiky je poměrně přijatelná - od 160 do 1390 r. v závislosti na velikosti a odrůdě.

Zlepšené položky

Navzdory navrhované rozmanitosti změkčovadel tkanin hledají mnohé ženy v domácnosti alternativu. Někteří - za účelem záchrany, jiní - kvůli odmítnutí syntetických látek.Za tímto účelem existuje několik způsobů, jak tkaninu změkčit a izolovat pomocí dostupných nástrojů:

 1. Nejznámějším změkčovadlem pro domácnost je ocet, který stačí přidat přímo do prostoru klimatizace v pračce. V jednom pracím cyklu bude potřeba asi 200 ml octa.
 2. Pokud se do oplachové vody přidá roztok sody, pomůže tozměkčete vodu a oděv odbarvte.
 3. Dobré změkčovadlo a aroma je fyziologický roztok (3 lžíce na 1 šálek vody) a několik kapek esenciálního oleje s oblíbenou vůní.
 4. Domácí aviváž může být vyrobena z 0,5 litru vody, 0,25 l octa a 0,15 l balzámu na vlasy a míchá se do hladka. Druhou možností je smíchat mořskou sůl s balzámem v poměru 5: 3 na pastovitou hmotu.
 5. Kondicionér na oděvy se vyrábí také ze sody a octa (ve stejném poměru). K tomu se soda rozpustí v 0,5 litru vroucí vody, přidají se tam octa a trochu silice. Hotová směs se nalije do lahve a přidá se 50 ml do oplachu.

Použití bezpečných a vysoce kvalitních změkčovadel tkanin zlepšuje kvalitu praní a stav věcí po něm. Abyste maximalizovali efekt produktu, měli byste jasně dodržovat návod k použití. Pokud je problém nesnášenlivosti s vůní, můžete si vybrat oplach bez vůní nebo připravit směs improvizovaných přírodních prostředků.