Jak snížit náramek na hodinky doma

Náramkové hodinky jsou nejen užitečné, ale i stylové doplňky. Nyní jsou hodinky ve všech mobilních telefonech. Na první pohled není nutné nosit je po ruce, ale pro lidi zůstávají důležitým prvkem, který doplňuje šatní skříň. Někdy je náramek pro majitele příliš velký. Jak zkrátit náramek na hodinky a je to možné udělat sami? Jsou-li k dispozici jednoduché nástroje, kdokoli tuto práci provede sám.

Je-li popruh nebo náramek příliš velký

Když náramek visí na ruce, majitel hodinek cítí nepohodlí. Při špatné fixaci mohou hodinky rychle selhat. První myšlenka, která vyvstane v takové situaci, je jít do dílny a zcela změnit pásek na hodinky. Neměli byste spěchat: je-li kožený pásek, v něm jemně propíchnout díru s hrotem, ohřívaný ohněm. Musíme jednat opatrně, aby nedošlo ke spálení kůže. Červená horká špička šálku nebo jehel propíchne kůži na správném místě. Po propíchnutí se přístroj rychle odstraní, takže se materiál neroztaví.

Poradenství!

Před piercingem označte správné místo, abyste nemuseli dělat další díru.

Hodinky s měkkým páskemMateriál lze přizpůsobit velikosti zápěstí doma, ale pokud máte model s odlitým náramkem, nemůžete bez pomoci mistra udělat. Výrobci zajišťují „montáž“ kovových modelů s vazbou na velikost majitele. Není těžké odstranit odkaz z náramku hodinek: pro to nejsou potřeba speciální dovednosti. Potřebuje přesnost a několik jednoduchých nástrojů.

Nástroje pro práci

Před zahájením práce zakryjte stůl bílým listem papíru, abyste neztratili malé předměty: matice, spojky, kolíky. Abyste odstranili odkazy v náramku hodinek, budete potřebovat:

 • awl;
 • kladivo;
 • šroubovák se střední pálkou.

Sbírejte všechny malé části do oddělené nádoby. Na bílém papíře budou jasně viditelné. Chcete-li je shromáždit, vyberte malou krabičku a umístěte ji před sebe. Také dbejte na dobré osvětlení a uvolněte pracoviště před zbytečnými předměty.

Náramky, které nepodléhají zkrácení

Následující typy náramků nepodléhají zkrácení:

 • kožené pásky s fixací, jako jsou kalhotové pásy;
 • kožené nebo koženkové modely. Během nasazování jsou nataženy a po mechanickém stlačení se zápěstí zakryjí;
 • lité modely kovových slitin, keramiky, umělého nebo přírodního kamene.

Nyní jsou tyto modely jen zřídka nalezeny, takže je ocení především milovníci „vintage věci“. Pokud se velikost vejde, lidé spotěšení je takové hodinky, ale bohužel není možné zkrátit nebo zvýšit popruh na nich. Odlévané náramky vypadají krásně a stylově, ale je také nemožné je přizpůsobit velikosti a ani dílna zde nepomůže. Proto je při výběru nutné vzít v úvahu obvod zápěstí budoucího majitele, aby nedošlo k chybě.

Odkaz odstraníme sami

Snížení kovového náramku na hodinkách je snadné. Jeho vazby jsou navzájem spojeny pomocí obyčejných hřebíků. Nejprve vyberte fragment, který chcete odstranit. První dva odkazy mají významné odlišnosti od ostatních. Nepotřebují střílet: je lepší vzít si práci třetího nebo čtvrtého.

Umístěte malou matici nebo jiný kovový předmět pod vybraný segment. Opatrně zatlačte šňůru do otvoru a zatlačte čep, který drží spojky. Kolík můžete vytáhnout kladivem: lehce zaklopte na hrot. Uvnitř uvidíte šipky. Ukazují směr, ve kterém potřebujete spojovací materiál dostat. Pokud nemáte kladivo, zkuste si upevnit spojovací materiál z náramku zatlačením na špičku čepu.

Z drážky se objeví tyč, která musí být uchopena kleštěmi a vytažena. Stejným způsobem odstraníme další kolík. Pokud se vám podařilo odstranit jeden odkaz, ale hodiny stále visí na vaší paži, budete muset snížit pás o další fragment.

Vymazat více fragmentů a sestavit

Při odstraňování několika fragmentů se ujistěte, že zbývající části náramku jsou symetrické. Hlavní věc jetak, aby věc neztratila svou krásu, vypadala symetricky a při nošení nezpůsobuje nepohodlí. Pokud jste odstranili odkaz na levé straně, odstraňte fragment na pravé straně spony. Doporučuje se střílet sudý počet odkazů. Po úspěšném dokončení montáže znovu namontujte náramek:

 • spojky spojíte vložením do sebe (musíte se dostat do drážek);
 • upevněte prvky kolíkem podle pokynů na náramku;
 • Pokud jste provedli demontáž ve směru hodinových ručiček, proveďte montáž proti směru hodinových ručiček;
 • jemně poklepejte kladivem na čep.

Poznámka!

Ze sklizeného segmentu v budoucnu si můžete udělat náhradní, takže nevyhazujte zbývající prvky.

Práce se zámky a sponami

Ke snížení náramku o 1-2 cm můžete použít jeho sponu. Je nutné pracovat opatrně s pružinovou tyčí uvnitř zámku tak, aby se neodrazila, neztratila a nerozpadla.

Zkraťte popruh pomocí zámku:

 • odložte náramek;
 • zatlačte kolík na čep;
 • přemístit první kolík v díře, která se nachází v blízkosti dalšího. Druhý pin je na druhé straně zámku.

"Posuvný" zámek s klipem je vhodný pro použití. Pokud potřebujete zmenšit velikost náramku s klipem, posuňte zámek jedním ze segmentů popruhu. Takže si přizpůsobíte průměr zápěstí. Vezměte plochý šroubovák a zvedněte hookvětní lístek, který drží zámek. Vyjměte náramek, posuňte zámek na požadovanou délku a znovu zajistěte západku.

Aby se náramek zkrátil, budete potřebovat trpělivost a přesnost. Pokud uděláte všechno správně, ušetří vám to od nutnosti kontaktovat velitele.