Čínský Nový rok 2019: začátek a konec svátku

Rusové pozdravují Nový rok v souladu s obecně uznávanými tradicemi, začínají se připravovat na prázdniny od druhé poloviny prosince. Současně je dnes mnoho z nich obeznámeno s Východním kalendářem, jeho pravidly a kánony. Jen málo lidí v zemi však oslavuje Nový rok podle východních tradic. Svátky jsou naplněny slavnostním očekáváním příchodu Nového roku, ale zároveň si každý pamatuje čínské tradice a snaží se vnést do svých východních pravidel.

Kdy začíná a končí čínský Nový rok?

V zemi vycházejícího slunce oslavují obyvatelé příchodu nového roku v noci 1. ledna a ve dnech jejich tradičního lunárního kalendáře. Koneckonců je to on, kdo nese změnu panovníka roku, a teprve v těchto dnech pes odejde a místo toho zaujme Zlaté prasátko. To je pro Číňany velmi důležité, protože žijí podle svých tradic.

Fáze Měsíce jsou pro ně důležité a jejich svátky odpovídají pouze těmto jevům. Proto, v Číně, oslava vždy spadá do různých dat roku, jak se mění měsíční kalendář, diktující příchod událostí. Obyvatelé východních zemí spojují příchod svátku s fází druhého měsíce, letos to bude v období od 12/21/2018 do 02/20/2019.

Přečtěte si také

Čínský NovýRok 2019: Kdy čekat na to a jak se s ním setkat

Čínský Nový rok se slaví dvakrát. Když se začíná a končí v roce 2019 v Číně, mnozí mají zájem ...

Poznámka!

Čínský Nový rok v roce 2019 začíná 5. v posledním měsíci zimy. Vepřův vliv na zemi končí 25. ledna 2020, když předá otěže dalšímu zvířeti Bílému potkanovi. Oslavy Číňanů vždy trvají 2 týdny, jak je to obvyklé ve východních zemích.

Po celou dobu budou čínští lidé bavit a triumfovat a přivítat příchod nového vládce roku. Letošní oslavy budou nejvýznamnější, protože prase začíná nový kruh zvěrokruhu léta, vždy stejným způsobem jako před tisíci lety.

Pozor!

Začátek čínského roku je 5. února 2019, jeho konec je 25. ledna 2020.

Příchod čínských prasat se těší. Zde se zvířata chovají s úctou - symboly všech let, ale zvláště se jedná o prase, které dokonce považují za posvátné zvíře. Ovlivňuje všechny události roku s jeho sklony, charakter, náladu. Žluté prase odrážející prvek Země je považováno za laskavé, sympatické zvíře ve východních legendách.

Viz také

Je možné jíst vepřové maso na Silvestra 2019: co dát novoročnímu stolu

Svátky nejsou daleko, ale podle východního kalendáře se blíží rok 2019 prase. Dobré ženy v domácnosti už začínají ...

Otevřená duše Pig s úctou a odhodlaně nalezne řešení jakéhokoli problému, vždy hledá kompromis, nepůjde do konfliktních situací. Očekává se proto, že tento rok se změní k lepšímu ve všech sférách života. Prase nese dobrou, pozitivní náladu, vše dobré a loajální. Nemá na mysli věci, nepřináší nežádoucí překvapení, vždy bere stranu slabých a chrání ho před zlem přicházejícím k němu.

14 dnů, Číňané dodržují tradice:

 • dávají symbolické dary všem přátelům, zejména příbuzným;
 • jít k hostům;
 • připomínají mrtvé.

Hlavní tradicí je uvedení vzdušných zářících luceren do nebe. Zvláště zajímavé je udělat výlet do Číny právě v těchto dnech, osobně se dotknout zvyků a zvyků lidových tradic.

Čínský Nový rok 2019, východní kalendář, začíná 5. února a končí v roce 2020, 25. ledna. To je známo z východního kalendáře. Je však stejně důležité znát datum oslavy - začne 5. února a skončí 19. února 2019. Poté se obyvatelstvo Číny vrátí k obvyklému pracovnímu rytmu života, který si užívá prázdnin a po celý nový rok získává pozitivní emoce.

Jak oslavit Nový rok 2019 podle čínských tradic

Tradice slaví Nový rok v evropských zemích několik století ve stejný den se změnami ve dnech v týdnu. Trvá od roku 1700, rok se mění v noci z 31. prosince na 1. ledna. Rusové oslavují příjezdNový rok zvyk, adoptoval v rodině a zemi.

Rusové patří k novoročním událostem se zvláštním významem. Považují tento svátek za rodinu, když je možné shromáždit rodinu u stolu, s vřelými, upřímnými blahopřáními, aby si navzájem přát laskavá slova. Ale postupem času se ruská tradice přirozeně prolínala s čínskými pokyny Východního kalendáře a mnoho Rusů přivedlo východní tajemství oslavy k jejich domácí dovolené.

Každý Rus se rozhodne, zda ruský lid oslaví čínský Nový rok 2019, když začne 5. února. Ale každý ví, že rok prase končí 25. ledna 2020.

Nový rok v Číně se vyznačuje zvláštními regionálními nuancemi, které zavádí každá provincie. Existují však obecná pravidla, která jsou uplatňována ve všech východních zemích žijících na lunárním kalendáři. Právě tyto tradice proudí do ruských svátků.

Viz také

Kdy budeme pracovat v lednu 2019?

Svátky ještě nezačaly a většina Rusů je již znepokojena otázkou, když jdeme do práce v lednu 2019. Mnoho ...

 • Večeře v předvečer nového roku. Svátek je považován za obzvláště důležitý, spojuje všechny členy rodiny. Při návštěvě svého domova se snažte přijít všichni, kdo odešli z rodičovského křídla, žít nezávisle. Snaží se také dělat v Rusku - na Nový rok přijdou všechny děti do světa, který žije odděleně, odděleně od rodičovského hnízda. V Číně jsou obvykle rodinymnoho, takže mají tendenci přesouvat dovolenou v restauraci.
 • Pozdravy v Silvestra. Zahájením ohňostrojů jsou zlé síly vyhnány, tato dlouhotrvající čínská tradice získává od ruské pyrotechniky nový význam. Existuje názor, že uvedení ohňostroje přinese štěstí rodině na celý rok.

 • Slavnostní čas po hodinách šimpanzů a Rusech a Číňanech touží strávit v rodině. Po tom všichni lidé jdou na náměstí na noční slavnosti, se žabkami, dekoracemi.
 • Dárky by měly být baleny do červeného papíru. Červené obálky jsou připraveny předem těmi, kteří dají peníze. Pro Číňany je obvyklá částka několik tisíc jüanů. Měly by to být nové účty, vždy sudé číslo. Dar dětem, zabalený do červeného papíru, zachrání děti před vlivem zlých duchů, dá jim zdraví, prodlouží život.
 • Prezentace dárků. Kromě červených obálek je tradicí dávat malé dárky. Často se to děje mezi dětmi v rodině a přátelskou firmou, kdy se za dárek považují sušenky, cukrovinky a čokoláda.

 • Veletrhy nového roku. Na slavnostně vyzdobených náměstích nabízejí komerční podniky těm, kteří se rádi chová k chutným jídlům, nakupují drobné suvenýry pro sebe i pro přátele. Férové ​​pulty jsou obvykle zdobeny girlandami, symboly komerčního podniku, nutně s lucernami.
 • Obecné čištění celého domu. Před svátkem Číňané, stejně jako ruský lid, uklízejí své domovy. ByPředpokládá se, že východní tradice budou z domu odebírat věci, které se v rodině již dlouho nepoužívají, staré domácí spotřebiče. Místo toho je získáno něco nového pro použití celé rodiny.
 • Nezapomeňte uklidit duši a tělo. To znamená, že podle křesťanských tradic je třeba důkladně vyčistit všechny modlitby. Je důležité setkat se s novým rokem s obnoveným tělem, čistou duší.
Viz také

Jak odpočívat v prosinci 2018, leden 2019: kalendář produkce

Do nového roku zbývá jen velmi málo času. Děti jsou unaveny každodenními činnostmi a nekonečnými domácími úkoly ...

Vlastnosti oslavy nového roku v Číně

Číňané jsou považováni za nejoptimističtější lidi světa a Rok prasat je pro ně zvláštní, nebudou mít vůbec žádné zklamání. Prase v roce 2019 je královna žluto-země a ukáže její nejlepší vlastnosti. Podle psaní čínských znaků, slovo Prase je podobné slovu Štěstí, a zvuk těchto slov v výslovnosti Číňana je souhláska.

Číňané proto čekají na štěstí, zdraví, dlouhověkost, zlepšení finančního blahobytu od roku, kdy zemřelo. Astrologové Číny dávají pozitivní předpovědi nejen pro Střední království, ale také pro celý svět.


Proto budou letos oslavy obzvláště slavnostní. Nicméně, oni budou projít podle starých tradic, maloval doslovně přes den.

První den je plánováno velkolepé domácí jídlospousta hostů, písní a zábavy. V tabulce se doslova rozbíjí počet dárků, ale mezi nimi je hlavně knedlíky, které každá hospodyně připravuje podle svého tajného receptu. To je v souladu s ruskou tradicí léčit všechny ty, kteří přišli na knedlíky. V roce 2019 Číňané nebudou připravovat knedlíky z vepřového masa a vzdávají hold symbolu roku. Proto budou letos knedlíky nejzajímavější a chutné pro každou hostesku.

Druhý den se Číňané modlí s celou rodinou. Čtou modlitby, duchovní dary. Modlitby jsou poslány, aby přáli hodně štěstí příbuzným a přátelům. Po modlitbách chodí Číňané navštívit. Když se na cestě setkávají s bezdomovcem, krmí ho, dávají mu věci a peníze.

Ve 3. den je čas vyhrazen pro zamyšlení v míru. Číňané nechodí na návštěvu, nikdo není pozván. Přemýšlejí o životě, nečinně dělají věci, které nevyžadují použití úsilí.

4. den - opět zábava, zábava s kolegy. To je den firemních slavností.

Od 5. do 6. dne, pro mnoho Číňanů, začíná pracovní rok. Zde se traduje, že den začíná pozdravem s kolegy, knedlíky.

Sedmý den je považován za zvláštní, protože v tento den se na zemi objevil člověk. Číňané děkují Bohu za svůj život, čtou modlitby za slávu Boží. Večer je určitě uspořádána rodinná hostina, která se vyznačuje přítomností různých syrových rybích pokrmů, což je symbol materiálního blahobytu.

Neobvyklé a 8. místoden Podle legendy se v tento den narodilo první zrno rýže. Večerní hody se vyznačují přítomností rýžových pokrmů, koloboků. Před večerním jídlem Číňané navštěvují chrám, kde je mnoho svíček vždy na počest hvězd. Podle dobrého počasí se předpokládá budoucí sklizeň v tento den.

Devátého dne už mnoho Číňanů pracuje, ale ti, kteří zůstali doma, četli celý den modlitby, oslavující nebe. To je den císaře Jade, když je v chrámech nutné nabídnout obětní jídlo bohům. Večerní domácí hody se vyznačují různými sladkostí, čajem.

Desátý den je kámen oslavován v modlitbách. Pověra předpovídá, že tento den nemůže být v rukou kamenných výrobků.

11. den je zajímavý, je věnován ženatým Číňanům, zvaným Den zetě. Velkolepé rauty s blahopřáním, drahé dárky, bohatá pocta jsou uspořádány na jejich počest.

12. den, čínský "vyložit" - nepřehánějte, očistěte tělo a duši. Toto je den čištění. Podnikatelé navštěvují chrámy, čtou modlitby za bohy, aby jim poskytovali finanční blahobyt, chránili je před konkurencí.

Nejzábavnější jsou 13. a 14. den. Číňané se připravují na prázdninové lucerny. Malování papírové lucerny s výjevy z mýtů, poznámky s hádanky připevnit na dno luceren. To jsou rodinné dny. Celá rodina, u stejného stolu, diskutuje o dojmu z dovolené, dělat originální lucerny neobvyklého tvaru.

Vrcholem svátků je 15. den. Večer svítí na obloze tisíce luceren, Číňané jsou šťastní,blahopřeji přátelům, známým. Ale po rodinném svátku jdou ven, tento den na stole jsou kuličky rýže, knedlíků, mandarinek a různých nápojů.

Večer slavnostní zahájení luceren, ohňostrojů, prezentace ledové sochy. To je poslední den prázdnin, takže všichni čínští lidé se snaží být veselý, slavnostně přátelský a slavnostní. Toto odpoledne, 19. února, končí v Číně oslava čínského nového roku 2019, která začala 5. února.