Mop pro laminát: druh, který je lepší, tipy, recenze

V minulém století nebyly žádné jiné druhy mopů, s výjimkou dřevěné ploché desky, oblečené na hůlce, která byla použita k úklidu v jakýchkoli prostorách. Všechno se však zlepšuje, i když takový primitivní pomocník pro čištění podlah prochází změnami. Laminát, jako podlahová krytina, je široce používán ve všech oblastech a je vybíravý na mokré čištění.

Výběr mopu: tabulka

V tabulce jsou uvedeny základní principy výběru zařízení pro čištění podlah.

Kritéria výběru Specifikace

Materiál

Dřevo a plast,

\ t

druhá možnost je snazší

.

Režim odstřeďování

Ruční a automatické,

čím více podvodné, tím dražší jednotka

Rozměry

Pro lepší a rychlejší praní budou vhodné různé trysky

Materiál

Mikrovlákno, houba, hadry, vlna

Funkčnost

Využití automatických svítidel

Mop s dřevěnou základnou

Přišel do 21. století z minulého století, je charakterizován jednoduchostí stavby, je považován za zastaralý. Představuje úzké, dlouhé základní upevnění k rukojeti. Dříve se často používá k čištění podlahového kartáče na dlouhé rukojeti. Nejdřív zametli podlahu, pak na ni zaútočili zbytečnými hadry, pak vytřeli místnost a stiskli hadr rukama. Nyní se používá hlavně pro čištění průmyslových prostor. Ale tento model má několik výhod:

 • je šetrný k životnímu prostředí;
 • je trvanlivý;
 • je jednoduché provedení;
 • je levná (můžete to udělat sami).
Nevýhody zahrnují nízkou ovladatelnost, nemožnost mechanického otáčení. Pokud je v místnosti dostatek místa, je zde malý nábytek, pod kterým se prach hromadí, mop je vhodný pro mytí laminátu. Je to líný více než 100 rublů.

Mopy pro domácnost

Skládá se z výškově nastavitelné kovové rukojeti a základny, která je pevně pohyblivá, což umožňuje její otáčení o 360 stupňů. Tento typ svítidel můžete použít k čištění pod nízkým nábytkem a rohy. Pomocí krabicové západky, která bezpečně drží materiál, můžete k základně připevnit různé příslušenství.

Před mokrým čištěním se doporučuje sbírat podestýlku, prach pomocí trysky určené pro chemické čištění. Pokud se na povrchu podlahy objeví skvrna, musí se na něj vložit profesionální laminátový čisticí přípravek a otřít suchým hadříkem. Poté pomocí požadované podložky otřete podlahu,pečlivě mačkejte hadr, větrejte místnost, pro rychlejší schnutí podlahy. Takové mopy si vybírají laminát. Upevňovací prvky pro upevnění na základnu ve formě suchého zipu jsou krátkodobé a je lepší upustit od jejich použití.

Mop se smyčkami

Jedná se o plastovou rukojeť s rozšířeným až ke dnu zvonku, která je vložena do smyčkové tkaniny. Cena těchto mopů začíná na 500 rublů. Mezi výhody patří:

 • dobře sbírá nečistoty, staré skvrny, prach;
 • systém odstřeďování vám neumožňuje ohýbat se a mokrý ruce;
 • Velký objem smyčky umožňuje rychlé mytí velkého povrchu.

Nevýhody:

 • opustí rozvody;
 • špatně sbírá zvířecí chlupy, vlasy;
 • není vhodný pro čištění podlah pod nízkými pohovkami, kuchyňským nábytkem.
Varování!

Použití tohoto typu mopu se nedoporučuje pro mytí laminátu v důsledku špatné absorpce vlhkosti.

Mop - motýl

Je to výškově nastavitelná rukojeť, na které je upevněn pohyblivý podstavec. To se může otočit o 180 stupňů, což vám umožní odstranit nečistoty a prach v rozích, dosáhnout na odlehlých místech pod pohovkami, postele, kuchyňské linky. Speciální funkce:

 • rukojeť je vyrobena z kovu nebo kovu-plast (plastová rukojeť je falešná);
 • při stlačení základny přehybu na polovinu, jako křídla motýla;
 • má několik příloh.

TryskyVyrobeno z mikrovlákna, smíšené tkaniny, bavlny, připevněné k základně s kapsami a lepidly. Snadno opláchněte pod tekoucí vodou. Takový mop může umýt i koberce.

Použití mikrovlákna jako materiálu pro čištění podlah motýlkovým mopem vám umožňuje označit ho za jeden z nejlepších mopů pro mytí laminátu. Tento materiál je hypoalergenní, leští povrch, má absorpční, prašné vlastnosti, rychle schne. Mop cena - motýli od 600 rublů.

Používá se k mytí jednotky páry

Parní mop bude velmi užitečný při vyjmutí z povrchu:

 • prach;
 • nečistoty;
 • olejové skvrny;
 • rez.

Takový mop dezinfikuje bez použití speciálních nástrojů. Je asistentem v rodinách s dětmi, alergií, zvířat. Řada trysek je připevněna k parnímu mopu, aby pomohla tlačit nečistoty z rohů, trhlin, pod nízko stojícím nábytkem. Vhodné pro mytí baterií, kamen, úzkých míst, kde jiná zařízení nemohou dosáhnout. Cena závisí na dostupnosti dalších funkcí a začíná od 1200 rublů.

Laminát se klasifikuje podle typu nákladu. Třída 33 a vyšší je obvykle rozložena v kancelářích s těžkým nábytkem, vysokou návštěvností lidí. V takových prostorách je možné použít zařízení na mytí páry. Usnadňují, urychlují proces čištění. Kromě vysoké odolnosti proti opotřebení laminátu při použití parního mopu je nutné, aby:

 • lamelové spoje byly voskovány, utěsněny a přilepeny;
 • nedochází k deformaci podlahy (bobtnání, praskliny).
Varování!

Nepoužívejte parní mopy na laminát po celou dobu, protože to způsobí zakalení vrchního nátěru. Takové zařízení může být promýváno laminátem během obecného čištění.

Požadavky na laminátové čistící prostředky

Laminátové podlahy vypadají atraktivně a draho, ale mají řadu požadavků na čištění, protože jsou prefabrikované a mají problémy s klouby lamel. U nízkorozpočtových druhů nejsou ošetřeny sloučeninami obsahujícími vosk a při stálém smáčení během mytí podlah dochází k bobtnání a delaminaci povlaku v důsledku složení laminátu. U drahých typů jsou místa lepení ošetřena vodou odpuzujícími směsmi, což prodlužuje jeho životnost. Laminát se nedoporučuje pro denní mokré čištění. Pro promývací laminát se používají různé typy mopů s použitím pomocných látek. Před mokrým čištěním:

 • zametá podlahu měkkým koštětem, aby se odstranily nečistoty, nečistoty, písek a jiné abraziva z povrchu podlahy, které mohou povrch poškrábat, opatrně pomocí dřevěné špachtle, odstranit jíl, parafín, vosk;
 • Vysávání, sběr vlasů a prachových částic.

Vyčištění podle tohoto principu:

 • dávají přednost mopu s výškově nastavitelnou rukojetí;
 • používají převážně hadřík z mikrovláknapo umytí na podlaze nebyly žádné skvrny a zdřímnutí, to se stane, když jsou podlahy umyty starými pletenými tričkami;
 • opatrně zmáčkněte hadřík, abyste zabránili vniknutí vlhkosti do štěrbin;
 • praní podél podlahových prken, s takovým čištěním snižuje množství vody vstupující do kloubů;
 • tam, kde je to možné, použijte vodu, jejíž teplota je přibližně 70 stupňů, v tomto případě se podlaha dezinfikuje a vlhkost se rychleji odpaří z povrchu;
 • po mokrém čištění otevřete okna pro rychlejší schnutí vody;
 • nepocházejte po mokrých podlahách, aby nezanechávaly stopy;
 • nepoužívejte škrabky při čištění kontaminovaných prostor a nepokoušejte se povrch čistit jinými mechanickými metodami;
 • pro laminát používá speciální čisticí prostředek a čisticí prostředek, který nemá abrazivní vlastnosti, neobsahuje uhličitanové soli a nemá kyselou ani alkalickou reakci;
 • Sušený laminát je vyleštěn měkkým hadříkem nebo suchým hadříkem, který nepouští vlákna.
Varování!

Vzhledem k tomu, že voda z vodovodu po umytí zanechává skvrny, je změkčena přidáním 3–9% stolního octa do nádoby na oplach hadru.

Doporučení pro výběr mopu a trysek

Jedním z hlavních kritérií při výběru prostředku pro čištění podlah je schopnost materiálu použitého pro důkladné stlačení vody. Důležitou roli hrají trysky, přesněji materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Abychom pochopili , který mop je lepší, je třeba uvéstpro které místnosti je vybrána. Pro týdenní úklid je celkem vhodné:

 • domácnost;
 • mopy - motýli.

Pro všeobecné čištění a čištění podlah v kancelářích by bylo nejlepší použít parní mop. Vhodné pro úklid podlah z laminovaného lenivého mopu. Trysky se liší jak materiály, ze kterých jsou vyrobeny, tak jejich účelem. Měly by být měkké, dobře vyždímat vodu, trvanlivé, trvanlivé, rychle schnou, mají krátkou hustou hromadu.

Trysky jsou vyrobeny z:

 1. Přírodní materiály (bavlna a vlna), které rychle ztrácejí tvar a začnou absorbovat vlhkost horší. Jsou levné a prodávané spolu s mopem.
 2. Trysky ze syntetických materiálů slouží dlouhou dobu bez ztráty vzhledu, dobře absorbují vodu.
 3. Mikrovlákno je vyrobeno z polyamidových vláken, má vynikající péči o povrch a má dlouhou životnost. Z nedostatku vědomí vysoké náklady na materiál.

Trysky se používají pro mokré a suché čištění a pro všechny. Pro suché uložení se širokým načechraným vlasem, pro mokré a společné - s krátkým a silným. Trysky po čištění vyžadují praní a sušení, ale ne baterii, protože se ztrácí vlastnosti materiálu.

Recenze

Olga, Naberezhnye Chelny

„Nedávno se v rodině syna narodilo dítě, které potřebuje udržovat v bytě stálou čistotu. Koupil jsem je jako dárek domácí mop s několika tryskami. Děvče je šťastná, náklady na úklid jsou mnohem nižšíčas a neplazte se na kolenou, abyste se umývali pod pohovkou. “

Maria Sergeyevna, Pskov

„Moje podlaha je staromódní dřevěný mop - líný. Pro čištění použijte staré ručníky, které dobře absorbují vodu. V ložnici mám laminát, při čištění používám vysavač dvakrát týdně a v pátek umývám podlahy. Je špatné, že mop nedosáhne zadní stěny při mytí pod postelí. “

Lamelový povlak vydrží po dlouhou dobu a zachová si svěží vzhled, pokud si poslechnete rady odborníků a zvolíte mop pro laminát podle doporučení.