Jak používat vatové tyčinky

Ne každý ví, že bavlněné pupeny jsou v každodenním životě velmi užitečnou věcí. Mnozí je používají výhradně pro čištění uší. Lékaři to nedoporučují, protože z toho nemá žádný prospěch. Proto Vám doporučujeme seznámit se s dalšími praktičtějšími způsoby použití bavlněných tamponů.

Čištění zlatých a stříbrných šperků

Dokonce i ty luxusní šperky se nakonec stávají špinavými a zčernalými, zejména pokud je často nosíte, a tomu se nelze vyhnout. Chcete-li vyčistit vzácné šperky dost namočit je ve speciálním řešení, pak si je a otřete něčím měkkým. Bavlněné tampony jsou pro tento účel skvělé.

Použití v manikúru

Pokud děláte manikúru doma a chcete vytvořit krásný jednoduchý design, ale nechcete si pro ni kupovat speciální kartáče, pak mimochodem budete mít bavlněné pupeny. Díky nim můžete vytvořit jednoduchý design s kruhy nebo tečkami, které budou vypadat stylově a elegantně. K tomu stačí ponořit bavlněný tampon do laku.

Tip!

Bavlněné pupeny ponořené doodstraňovač laků na nehty, pomůže odstranit přebytečnou barvu, pokud jdete za hranice nehtu.

Použití v stavbách

Způsob použití tyčinek z bavlny v pracích je podobný manikúru. S pomocí nich a malování, můžete si vzor na hrnek, rakev nebo například květináč. Obecně existuje několik možností. Hlavní věc je vybrat správnou barvu tak, aby vaše kresba byla krásná a trvanlivá.

Přístroje pro čištění a domácí spotřebiče

Veškerá elektronika, kterou používáme každý den, neustále hromadí prach a mikroby. A pokud je možné odstranit nečistoty běžným hadříkem pro domácnost a čistícím prostředkem, nebude tak snadné odstranit prach z malých otvorů. A opět budete zachráněni vatovými tyčinkami, které dokonale padnou všude.

Důležité!

Nepokoušejte se však prach otírat z míst, kde se vůbec nehodí. V opačném případě může dojít k poškození zařízení.

Bavlněné tampony pro osvětlení svíček

V poslední době, svíčky našli velkou poptávku, protože jsou vynikajícím prvkem výzdoby, a také voní velmi pěkně. Milovníci velkých svíček ve vysokých porostech se často potýkají s takovým problémem, že když je svíčka již prakticky používána a je tam jen velmi málo vosku, je velmi těžké nastavit knot na oheň. Zvláště pokud nemáte dlouhé zápasy nebo speciální zapalovače.

Tip!

Můžete namočit vatový tampon v alkoholu a zapálita pak svíčku. Připravte si vedle sebe sklenici vody, abyste mohli rychle uhasit vatový tampon.

Čištění automobilů

Uvnitř vozu jsou také těžko přístupná místa, která nelze čistit běžným hadrem. Například švy na volantu nebo záhyby na sedadlech. Navzdory tomu však vyžadují také pravidelné čištění a za účelem zjednodušení svého úkolu můžete použít bavlněné tampony namočené v čistícím prostředku.

Odstranění oděru na botách

Na lakových botách často bývají odřeniny, které vynikají a kazí jeho vzhled. To však neznamená, že tyto boty již nelze nosit. Stačí, když na ošoupané oblasti nanesete speciální polštář na boty a potřete je bavlněnými pupeny. Za pár minut budou vaše boty jako nové.

Oprava blesku

Je-li blesk zaseknutý, může být obtížné ho opravit. Pro zjednodušení svého úkolu, můžete mazat jezdec a zip vedle něj s vazelínou na bavlněné tampony. Vazelína může být nahrazena tekutým roztomilým nebo olejem.

Jak vidíte, rozsah použití bavlněných tamponů je poměrně velký. A to není celý seznam oblastí, ve kterých může být tato změna domácnosti pro vás užitečná.